» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
5 / 11
»»

Jago ::

marjanjs: sem ze videl ta sajt in MTZ forum. Ta firmware ne ponuja nic takega kar lastniki amstrada in elte ne bi ze imeli. Na forumu sem bral, da so se pojavile tudi dolocene tezave.

Vprasanje pa je kako pretvoriti verzijo A v verzijo brez A in obratno.

MTKremaker za verzijo A javi, da ima Flash: Type 080 (8bit)

Za navadno verzijo pa: Type 800 (16bit)

Naj pove nekdo s cim in kako se prezcrcali firmware iz ene verzije v drugo pa bo urejeno.

LexLuthor ::

Jago,

Se strinjam, stvar dela ok, sem že modificiral tudi FW za Amstrad, le da nisem vključil črne podlage.
Mislim pa, da je tole zaenkrat kar optimalna velikost podnapisov (saj so tako veliki kot na TV), zaenkrat pa se je ne da povečat, ker odvečne pixle enostavno poreže. Morda si mislil, da bi bilo dobro imeti v podnapisu več znakov kot le 60.

kokoon ::

imel bi tale, zadnji fw, za elto8883 (brez A-ja) - kot je na sliki: povecan font, temna podlaga, centrirano, ce se da z ozajem od elte. kje ga lahko dobim?
[kokoon]

karma ::

@ Jago & Lex:

suprraahhh: všeč so mi "spuščeni" podnapisi :D 8-O
Thnx MTK bwanas!
cya
k.
...obsolete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

LexLuthor ::

@kokoon

Zaenkrat mi je uspelo pripravit FW za 8883a z naslednjimi značilnostmi:
1. Obrobljene črke
2. Podpora šumnikom
3. Originalno ozadje Elta – spremeniš ga po lastnih željah z MTK-remakerjem
4. Podnapisi na žalost NISO CENTRIRANI
5. Poslovenjeni menuji (hvala Yanezu!!)
6. Veliki fonti v podnapisih (hvala Yanezu!!)
7. Spuščeni podnapisi (hvala skupini PYPS!!)

Fw dobiš TUKAJ. Seveda ne morem dati garancije, ker na žalost nimam 8883A verzije, tako da je upgrade na lastno odgovornost. Če ima kdo kabel naj preizkusi in poroča. Za centriranje pa bomo prosili tai-a.

Še malo potrpljenja, pa bo!
LP

kokoon ::

kot sem zgoraj napisal, 8883 brez A-ja
[kokoon]

LexLuthor ::

@kokoon

Se opravičujem. FW za 8883 (brez A) se nahaja TUKAJ. Vsebuje vse sladkorčke, vključno s centriranimi podnapisi. Samo zna se zgoditi, da bo stran malo blokirana zaradi prevelikega prometa. Bo treba večkrat probat.

Enjoy!

Jago ::

Kokoon:

sem ti ze dopoldne poslal na tvoj email (nek yahoo al kaj mas).

Drugace pa napisi kam hoces :)

kokoon ::

super, hvala obema, sprobam danes zvecer.
[kokoon]

LexLuthor ::

Še novica za lastnike 8883A. Na voljo je FW z vsemi bonbončki kot pri 8883, torej:

1. Obrobljene črke
2. Podpora šumnikom
3. Originalno ozadje Elta – spremeniš ga lahko po lastnih željah z MTK-remakerjem
4. CENTRIRANI PODNAPISI (hvala tai-u!!)
5. Poslovenjeni menuji (hvala Yanezu!! )
6. Veliki fonti v podnapisih (hvala Yanezu!!)
7. Spuščeni podnapisi (hvala skupini PYPS!!)

Fw dobite TUKAJ. Seveda ne morem dati garancije, ker na žalost nimam 8883A verzije, tako da je upgrade na lastno odgovornost. Če ima kdo kabel naj preizkusi in poroča.

Jago ::

Lex, tai super:

Lex: mi prosim posljes se FW za model A na moj email, pa tudi YXModifiy bi prosil. Link je kar preobremenjen danes.

Tnx

teatanic@email.si

Gronder ::

Nalozil sem si zadnji objavlen FW za 8883(nižji podnapisi, malo večji font, slo meniji,...) in mam 2 pripombi. Vsake toliko mi podnapise malo odreže(sm pa tja zmanka na koncu kakšna beseda,dve besedi ali pa samo del besede). Pa na vsake cca 10min mi podnapisi izginejo. A se je že najdla kšna rešitev za izginevanje podnapisov??Al pa vsaj kakšen hiter način, da jih prikličem nazaj??
Drugače mi je pa višina podnapisov zelo kul, pa tud velikost mi je zelo vredu,tko da,svaka vam čast, da ste tale FW prpelal tok daleč.

LexLuthor ::

Gronder,

Elta zaenkrat podpira do 60 znakov v dveh vrsticah. Kar je več, odreže. Uredi si podnapise s pogramom DirectSub.
Glede izginjanja podnapisov si preberi TOLE temo. Hitro pa jih nazaj prikličeš s pritiskom na tipki STEP+PLAY.

Gronder ::

Ok, stekam. Hvala za pojasnila. Bom probal programcek za urejanje subov, sicr me pa niti ne moti tok, da sm pa tja kaj odreže. STEP+Play dela pa tud dela kul.Tnx

NiKeC ::

Sem sprobal zadevo na Elti 8883A in kaj naj rečem... SVAKA ČAST! Vse dela super, podnapisi so centrirani, obrobljeni in pomaknjeni navzdol. Res deluje vse kot mora! Vse pohvale avtorjem! 8-O

wragetz ::

Zivijo, tudi jaz sem nalozil omenjeni FW na svojo elto 8883A in zadeva enkratno deluje, tocno tako, kot pravi nikec. Tudi z moje strani hvala vsem, ki ste (so) vlozili svoj trud v razvoj FW.
Lep pozdraw:)
w
p.s. LexLuthor&co. kaj boste pa zdaj poceli, ko je FW koncan?:\

dragan ::

Prvi vtisi za model A : več kot sem pričakoval, tnx.:)

Jimmy ::

Tudi sam sem brez problemov nalozil FW za 8883A. :))

Vsaka cast in najlepsa hvala za trud vsem.

P.S.
MOgoce, pa vas lahko ELTA zaposli za pisanje FW za naslednje modele, ce so ze taki kekci, da ga sami ne znajo spisat. :D

LexLuthor ::

Hvala vsem za pozitivne odzive

Zadeva je plod dela večih ljudi, še posebej pa bi rad omenil tai-a (on se najbolj poglablja v kodo), Yaneza (pripravil je sijajne fonte in prevode menujev v slovenščino) ter Pikija&PYPS za orodje, s katerim lahko manipuliramo pozicijo podnapisov.

Naslednja stvar: verjetno najprej velikost podnapisov (dodatna povečava), več znakov v podnapisih, ID3 tag, izginjanje podnapisov,...
Ko pa bomo končali pa nam bo itak zmanjkalo DivX-ov, ker si jih ne bo nihče več upal dati na net, he he.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

tai ::

Sto se slova tice Yanez svaka cast slova su genijalna, bez tebe bi definitivno oslijepili probajuci ista procitati :D
Samo tako nastavi, mozda jednog dana budu jos i mrvicu veca to bi bilo idealno.

Jago ::

Še zanimivost.

Elta 8883 gladko predvaja tudi Double layer DVD+r (Verbatim), najbrz tudi ostali playeri s taksnim pogonom...

LexLuthor ::

@frutekk

Mali, verjetno si šaril po playerju med upgrejdom. Mislim, da brez kabla ne bo več znakov življenja.

dragan ::

Eden film se kljub "popravilu" z MPEG4 modiferju še vedno zelo zatika.
Mogoče ima še kdo kakšno idejo?
Predvajalnik je Elta 8883a.:\

e-marko ::

LexLuthor, Jago, Tai:

Se kaj premika glede kakšnih novosti pri 8883?;) Malo gledam po ostalih temah in me kar malo žalosti, ko vidim kaj vse omogočajo ostali playerji...
Predvsem imam probleme z premajhnimi črkami in omejitvijo št. znakov. Kakšno upanje?

LP
...somebody, somewhere...

romario ::

ali je možno ta zadnji update za firmware za Elto 8883 uporabiti tudi na DVD playeru ORION DVD407X? Meniji, barve, pisave, slikice, črke itd. so vse identične.

lp

LexLuthor ::

@e-marko

Dogaja, samo potrpeti bo treba. Yanez nekaj kuha. Največji problem zaenkrat je še vedno servo od 8883. Na Elti 8883A se je že testiralo, mislim, da stvar ni več daleč (zelo podobno kot na Rimax mašini), za 8883 pa še ne vem, kako gre in kdaj bo stvar bližje otipljivim rezultatom.

Sicer pa zadnja aktualna verzija niti ni tako slaba (centrirani, obrobljeni, povečani in dol premaknjeni podnapisi). Če še nisi sprobal je tu LINK.

Potrpljenje je božja mast!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

LexLuthor ::

@ romario

Dvomim. Najprej preveri servo verzijo v FW od Oriona (uporabi MTK Remaker), če je ista kot pri Elti 8883 in seveda Flash type, ki mora biti 16 bitni (če je 8 bitni, potem poglej FW od 8883A). Potem preveri, če imata oba playerja identične daljinske upravljalnike. Če je na vse to odgovor da, potem je kakih 50% verjetnosti, da bo delovalo. Samo ne spuščaj se v igro brez kabla za oživljanje.

gudlak!

e-marko ::

LexLuthor:
hvala za info (in trud:D )! Če se ne motim imam to verzijo (ampak z črnim ozadjem za podnapise).
Saj je res že skoraj optimalna verzija...
Ker imam bolj majhen tv bi rabil samo malo večje črke in pa rezanje podnapisov je še moteče. Sploh obstaja kateri player z 1 MB pomnilnika, ki ima to rešeno?
Najraje bi menjal za Yamado 6700, ki nima težav z packed bitstreamom (vendar ima zaenkrat še druge težave :)) ). Samo sem se ravno navadil na Elto (in nalotal kable za oživitev)... :D

LP
...somebody, somewhere...

Yanez ::

@e-marko
Rimax je skoraj identičen z Elto8883 (razen servo dela) z elto 8883a pa še bolj.
Pri Rimaxu vse nove dobrote že delujejo (glej Rimaxov forum) in zato tudi na Elti 8883a, za verzijo brez a pa se še trudimo...
Omnia mea mecum porto

romario ::

------------------------
@e-marko

Dogaja, samo potrpeti bo treba. Yanez nekaj kuha. Največji problem zaenkrat je še vedno servo od 8883. Na Elti 8883A se je že testiralo, mislim, da stvar ni več daleč (zelo podobno kot na Rimax mašini), za 8883 pa še ne vem, kako gre in kdaj bo stvar bližje otipljivim rezultatom.

Sicer pa zadnja aktualna verzija niti ni tako slaba (centrirani, obrobljeni, povečani in dol premaknjeni podnapisi). Če še nisi sprobal je tu LINK.

Potrpljenje je božja mast!
----------------------------


ta link je za 8883 al 8883a?

[_MW_] ::

Toti zadni FW za 8883 je zlo dober...samo skoda ker zginjajo podnapisi, ampak ni taki blem to 8-)
Keep up the good work! :D
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [_MW_] ()

ALIen23 ::

Jaz mam pa problem pri nalaganju Fw za 8883!Ko hočem naložiti novi FW mi piše Unknow disk!Pa ne vem zakaj?!?!Ima kdo podoben problem?;((
LP

LexLuthor ::

@romario

ime fajla je 8883, torej za 8883

Zgodovina sprememb…

LexLuthor ::

@Alien

Fajl MTK.BIN zapeči z zaprto sejo in minimalno hitrostjo na CD, ki ga poimenuješ MEDIATEK. Vse napiši z velikimi črkami, vključno s končnico BIN. Tak CD bi moral player prepoznat!

Ko vstaviš CD, se pokaže črn kvadrat. Stisni PLAY, ko izvrže CD ga odstrani, potem pa ne pritiskaj ničesar, dokler se vratica ne zaprejo sama (lahko tudi do 3 min). V nasprotnem boš uničil player.

LexLuthor ::

Sedaj tudi za Elto 8883A

Sedaj še FW za Elto 8883A, ki nudi vse bombončke, kot jih poznajo pri Yamadi in ostalih strojih, za katerih podporo skrbijo pri PYPS. Hvala Yanezu in Pikiju!

Na voljo so (poleg vseh obstoječih) naslednje stvari:
- možnost izpisa podnapisov v treh vrsticah po 88 znakov dveh različnih velikosti (veliki in mali fonti)
- poljubna izbira barve podnapisov in obrobe ter podlage podnapisov direktno iz menijev
- po defaultu že omogočeno centriranje podnapisov in izpis dolgih imen datotek s končnicami
- podnapisi so dovolj nizko, napis za glasnost pa premaknjen navzgor
- originalno ozadje Elta

Povedati moram, da FW-ja nisem preizkusil, ker nimam modela 8883A, zato rabimo junaka s kablom. Yanez pravi, da stvar deluje in ni teoretične ovire, da res ne bi. S prirejenim flashom deluje brez problemov na Amstradu 3016 (serija 400). Za morebitne napake ne odgovarjam.

OPOZORILO!!!!!!!!!

Lastniki Elte 8883 in Amstrada 3016dx naj ne nalagajo tega FW-ja na svoje mašince, ker bo potem edina rešitev kabel.
Razlog za to:
- neprava servo in Flash memory verzija

Za vse navdušence, tukaj je LINK z novim FW-jem.

Upgrade je na lastno odgovornost!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

ALIen23 ::

LexLuthor: Mislim da sem vse tako naredil vendar pa bi te prosil če bi še lahko enkrat podal linke posebej za 8883 in 8883a ker je vse nekaj pomešano in sem sam (mogoče še kdo) zmeden in že ne vem več kaj kam sliši!!

Kako pa kaj kaže za 8883 nadaljevanje Fw glede na to da je za 8883a kot vidim kar dodelan!!

Vsaka vam čast da se trudite!

Ni nam lahko!:D
LP

LexLuthor ::

Linki s firmware-i za Elto 8883, Elto 8883A, Amstrad 3016dx in Amstrad3016dx serija 400

- Elta 8883 regular
- Elta 8883A regular
- Amstrad 3016dx regular
- Elta 8883A - 88 znakov - NOVI!!!
- Amstrad 3016 dx serija 400 - 88 znakov - NOVI!!!

Upam, da sedaj ne bo več zmešnjave. Pri DL prosim za potrpljenje, ker včasih pride do začasne blokade strani zaradi prevelikega prometa!

Zgodovina sprememb…

ALIen23 ::

LexLuthor: HVALA!!8-O
LP

Jago ::

U lep napredek. Upajmo, da naredijo se za model 8883 in amstrada pred 400:)

NiKeC ::

Ta zadnji firmware deluje super na mojem playerju ELTA 8883A. Sicer so bili na začetku malo "mešani" prozorni in podnapisi z rumeno podlago, vendar sem potem nekaj v nastavitvah za fonte popravo, tako da je zdaj vredu!

GOOD WORK!

Mr.Q ::

Tudi jaz imam enak problem kot ALIen23 in sicer na modelu ELTA8883 !!

"Jaz mam pa problem pri nalaganju Fw za 8883!Ko hočem naložiti novi FW mi piše Unknow disk!Pa ne vem zakaj?!?!Ima kdo podoben problem?"

Ko pa delam upgrade na Elti s prejšnjimi FW pa mi ga normalno upgrada. Imate kakšno idejo ??
Drugače pa moram pohvaliti Vaš trud - kar tako naprej - ste d`best !!!!!!

ALIen23 ::

Mr.Q:
Katere pa maš prejšnje FW naložene na Elto?

Naj še kdo sproba ker se mi zdi da ma nas kar nekaj take probleme!!;(
LP

Mr.Q ::

Nazadnje sem naložil neuradne češke s podporo šumnikom.
Trenutno pa spremljam kaj se dogaja na področju FW, ker sem ELTO 8883 ravno dobil iz servisa (baje so zamenjali celo vezje - in sedaj RES deluje mnogo bolje kot takrat ko sem jo prinesel iz trgovine. Opazil sem,da se zopet nekaj dogaja na tem področju (nekaj časa je bilo pravo mrtvilo). Ko sem hotel naložiti zadnji predlagan FW, sem prišel do istih ugotovitev kot ALIen23. Sprva sem mislil, da je problem v novem tiskanem vezju, ampak je očitno nekaj narobe z FW in me zanima, če je komu upgrade uspel (ELTA 8883 - zadnji FW).

Zatorej še enkrat - fantje kapo dol - ste na dobri poti !!!!!!!:D

LexLuthor ::

@Mr.Q

Mislim, da je pri pečenju CD-ja priporočen program Nero 6+. Morda je razlog v drugem programu, ki stvar zapeče nekoliko drugače?

slokii ::

predlagam, da bi zaradi vecje preglednosti moderator zdruzil vse FWje z linki (in po moznosti z opisom FWja ali sliko?) na prvo stran. Tako bi lahko vsak takoj videl katero datoteko mora DLjat za svoj model in tudi kaj mu to prinasa.
Vem, da je s tem nekaj dela, a mislim da bi res pripomoglo k preglednosti foruma.

lp

ALIen23 ::

Jaz sem pekel v Nero 6+!!
Tak da ne vem kaj je narobe!!;((
LP

Mr.Q ::

Tudi jaz sem pekel z Nero 6+, pa Sonic; poleg tega sem poskusil na CD-R, CD-RW; in prav nič ne pomaga !!

Tako tudi jaz ne vem kaj je narobe - še vedno pa nimamo odgovora, če je komu uspelo ??

romario ::

LexLuthor:
Ali je na delu FW za elto 8883 s 88 znaki?

ima kdo kakšno informacijo o podnapisih z ozadjem?

lp

e-marko ::

Podnapise s črnim ozadjem že imamo na 8883... Poglej na začetek te strani ali pa na konec prejšnje.

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Kot mi je eden izmed uporabnikov, ki sem mu poslal FW, sporocil, je narobe pri upgrejdu to:

1. noben si ne prebere uradnih navodil iz www.elta.de (celo slikovni material)

2. datoteka MTK.bin se mora imenovati MTK.BIN (oboje z veliko) pa bo.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321768 (47112) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870686 (18505) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922189 (9998) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525864 (13199) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531256 (14509) Stepni Volk

Več podobnih tem