» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
7 / 11
»»

gregorr ::

to ti bo moral pa nekdo drug povedat, ki je lexovega testiral. naceloma pa nisem opazil, da bi bili kaksni problemi s tipkami, kot berem. meniji so pa samo v anglescini in madzarscini. ampak zarad mene bi bil lahko samo angleski, ker itak tega uporabljam. drugace mi je vsec oblika fontov. s tem kako so pozicionirani se mi pa ne da ukvarjat. pa tudi file browser je lepo oblikovan in berljiv. se vedno pa stekajo podnapisi pri nevemkaksni kombinaciji videa in zvoka, kot je ze ugotovljeno...

skratka, link sem objavil za vse, ki ne vedo, da obstaja in ki zelijo testirati in ugotavljati razlike in se potem odlociti, katerega bodo uporabljali.

MarkoMan ::

lp

mene zanima ce za elto(8883) veljajo enake zakonitosti kot yamado:

srt podnapisi
ime filma in podnapisa enak da se podnapis prikaze
razlicni podnapisi se imenujejo 1, 1.1, 1.2,....
ne pozene filma ki ima packed bitstream
podnapisi izginjajo v kombinaciji ac3+xvid

al sm cist mim ustrelu?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

LexLuthor ::

Takole:

srt podnapisi - DA
ime filma in podnapisa enak da se podnapis prikaze - DA
razlicni podnapisi se imenujejo 1, 1.1, 1.2,.... - NE, pri Elti gre "ime filma.avi" "ime filma.srt" "ime filma.en.srt" ime filma.ds.srt" "ime filma.xx.srt"
ne pozene filma ki ima packed bitstream - NE - ga požene, vendar se slika zatika
podnapisi izginjajo v kombinaciji ac3+xvid - DA, če pa film popraviš s programom AVI mux GUI, pa ne

MarkoMan ::

hvala za pojasnila.

sam se: a se podnapis prikaze ce je v mapi 1.avi,1.srt,1.1.srt,1.2.sub? oz ce je v mapi vec kot eden podnapis in je eden pravilno, drugi pa niso pravilno poimenovai. hvala
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

LexLuthor ::

Prikaže se tisti, ki je pravilno poimenovan. Če je takih več, med njimi preklapljaš s tipko "subtitle".

LexLuthor ::

Hrošč, ki je nagajal tipki RGB je uradno zmečkan. Sedaj deluje vse ok.

Objavljam pa tudi SEZNAM IN DOWNLOAD VSEH DELUJOČIH F/W-JEV ZA ELTO/AMSTRADA, ker je sedaj že kar velika zmeda.

slokii ::

@LEX: super stvar tale stran, kjer so zbrani FWji! pohvale!!!
a bi bilo mozno dodati tudi slike FWjev? tako kot je to naredil mislim da e- marko?
tudi ce ne, je super. Upam le, da bo stran kdaj pa kdaj osvezena.

lp in se enkrat hvala za vse !

LexLuthor ::

Stran bo redno bila osveževana, samo v primerih prevelikega obiska bo včasih bila malce zaklenjena, pa bo treba probat malo kasneje.

gibson ::

LexLuthor, resnično si zaslužiš čestike za trud.

e-marko ::

@LexLuthor:

Ko si pobil tega hrošča, ki je nagajal RGB tipki... Ali je možno, da si kaj spreminjal tudi fonte? Kolikor se meni zdi je nastavitev za medium sedaj zelo mali font. Na mojem tv-ju sem komaj prebral podnapis...
Saj ne, da bi me motilo, ker tako uporabljam samo big fonte.:D

Ali se sedaj še kaj dogaja glede kakšnega novega bombončka pri 8883?;)

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Težko rečem, da bi spreminjal fonte. Sicer pa - kdo za vraga sploh bi rad imel male fonte???:P

nosk8fx ::

najprej hvala LexLuthorju. takšen firmware bi moral prodati Elti :)) .
podobno kot e-marko sem hotel vprašati, če je še sedaj sploh mogoče kaj dodati temu firmwaru (za elto 8883, 88 znakov, nastavitve podnapisov, dolga imena fajlov, brez DTS dekodiranja (servo 01.05.01.00))? mogoče podporo za več formatov podnapisov, vendar ste za to rekli, da verjetno ne bo mogoče (zaradi premajhnega pomnilnika).

lp

romario ::

mislim da ni potrebno toliko po nepotrebnem komplicirat z FW. zakaj bi imeli na voljo tri velikosti pisave in 10 različnih barv!? brezveze, škoda že tako malega prostora za FW. najboljše narediti FW s centriranimi velikimo podnapisi, črna obroba okrog črk, rahlo sivkasto ozadnje podnapisov in podpora 88 znakov. po moje bi to bila najboljša rešitev, ker sem sprobal tazadnji FW od Lex in imam same pohvalne besede za trud in vse, ampak menim, da ni potrebno toliko nepotrebnih funkcij.

lp

Jago ::

Slovaški FW omogoča izbiro treh podnapisov, je brez dtsa in ima 88 znakov in izbiro barve.

Slike kako to izgleda sem pa tudi ze posredoval...

Morda so manjsi podnapisi primernejši za kako vecjo (plazma) 16:9 TV.

Drugace pa ne vidim, kaj bi se bistvenega še dalo sploh spremenit pri podnapisih.

Mislim da je zadeva prisla do nekega maximuma in je sedaj čas, da počakamo na kakšen nov in zelo spodoben player (yamada 6700 to žal ni, je le evolucija teh MTK playerov)...

e-marko ::

Se do neke mere strinjam...

Sem bil tik pred tem, da nabavim x-box in ga uporabim kot ultimativni vse-sukljalnik raznovrstnih ploščkov...:D
Potem pa greste in tu "zaserjete" vse s tem, da usposobite podnapise na 8883.:D :P
(mišljeno sarkastično, da ne bo kdo resno vzel ta zadnji stavek)

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Po mojem, da je vseeno, če ostanete na Elti, sploh če vse deluje kolikor toliko normalno. Tudi Yamada 6700 ne bo pravzaprav toliko občutno boljša, da bi se splačalo menjat. To bo treba šele takrat, ko se bodo uveljavili kodeki, ki jih Elta ne bo znala več prebavit.

Podnapise pa je itak skoraj vedno potrebno zrihtat, da jih lahko lepo bereš na ploščkosuku, zatorej konverzija v SRT ne bi smela predstavljati problema.

S časom pa itak ne bo več možno downloadat DivX-ov, pa bomo takrat kupovali HDTV ali bluray ali druge traparije.

Jago ::

Drzi, yamada 6700 je na novem chipu in kaj "bistveno" novega ne ponuja.

Pojavil se je nov model elte in sicer 8845.

Elta 8845

Po moje gre za kaksno evolucijo na MTK chipu, slicno kot yamada 6700.

LexLuthor ::

Po mojem gre za lepši daljinec in ohišje, vratica spet neumno ozka in nerodna, F/W pa verjetno katastrofalen kot je to pri Elti navada.
Mislim da 8883 dela vsaj tako dobro kot naj bi ta novi model ali pa še bolje.

gibson ::

Se popolnoma strinjam. Bedaki bi najprej raje poskrbeli za to, da bi obstoječi modeli delali tako kot treba, ne pa da izdajajo nove na pol uporabne modele in obstoječe uporabnike puščajo na milost in nemilost. Očitno jim gre zgolj za dobiček, za kupce pa zgolj do tistega trenutka, kot ti kupijo njihov izdelek. Sicer pa o njihovem mačehovksem odnosu do obstoječih uporabnikov vse pove že naslednji stavek:"Only polisch update instructions", ki ga lahko preberete na njihovi update strani. Sram naj jih bo. Še dobro, da se najde kakšen LexLuthor (in podobni), ki jih vsah posredno povleče iz gnoja.

romario ::

navodila imaš tudi v angleščini in nemščini...

gibson ::

Ne glede na to, bistvo preblema še vedno ostaja, saj jaz ga tako vidim. Sicer pa so njihovi problemi z angleščino razvidni tudi pri obrazložitvi posameznih firmware na njihovi spletni strani. Pri tem ne gre za to, da uporabniki ne bi mogli poiskati angleških navodil (ki seveda obstajajo v zip faijlih in jih vsaj nekateri več ne potrebujemo), amapak za vprašanje, koliko časa so na elti sploh še pripravljeni posvetiti obstoječmh uporabnikom (tudi) na svoji spletni strani. Gotovo nemška obrazložitev firmwarov na angleški strani o tem marsikaj pove. Kajti, če si še za prevod ne vzamejo časa, je jasno, da tudi pametnih firwarov, ki bi uradno odpravili obstoječe pomankljivosti, od njih ni mogoče pričakovati.

Jago ::

Dejansko je manjkala in se manjka le podpora podnapisom...

Anglesko govorecim narodom to ni problem, pa tudi nemskim ne, saj je vecina sinhronizirana.

Ce beres kaki svabski forum, svabi vedno pravijo "kurc novi FW, saj gre samo za subse"....

Tak da, vsi ti novi FW pravzaprav nicesar ne prinasajo razen podnapisov.

Po drugi strani pa vse te firme lepijo le nalepke na ze narejene playere.

Elta 8883 (in prej tudi 8882) je nastala in se nastaja pri kinezih, pa se drugi playeri, kar je razvidno iz spodnjega linka.

Cosmictec

Jago ::

No, tudi MTZ je objavil novi FW verzijo 4 za elto 8883A in 8883.

MTZ Elta 8883

Kaj zna biti zanimivo pri njegovi verziji....

What's new:
1. Added support for DivX subtitles: .srt, .sub, .ssa, .smi.
2. Three sizes for subtitles, many selectable colors. Max. 88 characters.
3. New amazing backgrounds, icons and font for subtitles.
4. Long file names support in file-browser.

Zanimivo glede formatov... Mogoce bom celo poskusil...

tai ::

Evo probah taj MTZ fw i mogu nakon nekoliko filmova sa .sub subtitlovima
potvrditi da .sub subtitlovi NERADE, dakle nista od .sub subtitlova, valjda je krivo napisao,
ostali titlovi mi se nisu dali isprobavati.

Pozdrav

romario ::

kateri je Elto 8883 ?


-----
EDIT:

jemljem nazaj, sn že našo :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romario ()

romario ::

ni slabo...

LexLuthor ::

Mislim, da tole ni nič posebno novega. Tale MTZ vedno nekaj piše, pa še Elte nima, da bi zadevo preizkusil. Fonti se mi zdijo preozki in slabo berljivi.

e-marko ::

Po drugi strani pa je res, da jih tako spraviš več v eno vrstico... Vsaj tako se meni zdi.
Sem sprobal ta mtz-jev fw in, ko sem sinoči pogledal en film, nisem opazil nobenega rezanja podnapisov. :)
Kdor je zadovoljen z nekoliko ožjimi fonti je kar dobra izbira.

Pa tudi če se komu ne da (ali pa si ne upa) spreminjati ozadja ima sedaj zelo všečno uvodno sliko...:P

LP
...somebody, somewhere...

MarkoMan ::

lep pozdrav vsem

js imam kolega ki mu pomagam pri elti. podnapisi mu delajo in sicer: bozicni vecer-bo_i_ni ve_er. zdej bi rabil fw za njegovo elto 8883, ki ima nalepko SST39VF080. nevem a je to elta 8883a al kaj.ob poplavi fw bi vas prosil ce mi pokazete kateri fw bi bil pravi. hvala
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Jago ::

nekaj odgovorov bolj gori je lexluthor objavil koristen link do vseh primernih FW za elto 8883 in 8883a.

model z naleko je model A oziroma si preberi na uradni strani www.elta.de ali na tej forumu...

MarkoMan ::

hvala za odg. je pomagalo. in HVALA lexluthor za trud. sm preprican da bo delalo.

sam se update. na uradni strani nisem nasel nobenih navodil, pravtako ne na zacetku te teme,kot je praksa pri drugih temah o divx predvajalnikih.
kakor vem je treba:
posneti MTK.BIN (velke crke)(velik 1011 KB) kot image file, nacin DAO in pri najmanjsi hitrosti
update elte pa vstavis cd, das proced in pocakas da cd vn vrze

a je to to?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

e-marko ::

Ko dl uradni fw iz elta.de imaš notri v pdf formatu cel postopek razložen (tudi slikice so:D ).
Drugače pa: zapečeš MTK.BIN kot podatkovni cd ki ga poimenuješ MEDIATEK. Nobenega image-a ali kaj takega. Vstaviš v player in pritisneš play ko te vpraša. Ko izvrže cd, ga odstraniš in NE zapiraš pladnja (sploh ne pipneš playerja!!!). Ko konča sam zapre vratca in to je to...

LP
...somebody, somewhere...

MarkoMan ::

a isto velja za lexluthrov fw za elto 8883a za 88 znakom? js namrec bi raje njegovega, ker dvomim da uradni podpira ščž.
pa hvala za odg.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

e-marko ::

Seveda velja!
Praviloma imaš vedno fw v obliki MTK.BIN, ki ga zapečeš po istem postopku kot originalni fw.

LP
...somebody, somewhere...

ervinja ::

naložil sem nov fw sedaj po enem filmu pa ne prepozna nobenega cd-ja niti tistega ki je prej deloval skozi piše ni medija, kaj bi lahko bilo

LexLuthor ::

@ervinja

diši po uporabljenem nepravem F/W-ju. Mislim, da bo težka brez kabla, da bo stvar še kdaj delovala.

ervinja ::

samo sem dal sem not zanjega za 8883 ,ali so kje kakšna navodila kako ga popravit z kablom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ervinja ()

piki64 ::

hi!

VSI, ki potrebujete kabel za nadgradnjo svojega playerja preko PC-ja pišite na piki64@medvedek.org

LP, Piki64

LexLuthor ::

Update F/W ja za Elto 8883 in Amstrad 3016dx: povečani srednji fonti in dodan F/W, ki podpira dekodiranje DTS zvočnega zapisa.
LINK

e-marko ::

Super! Sem že mislil, da se je "razvoj" fw ustavil.;)

In kaj imaš v načrtu v prihodnje?

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Sem dal gor zadnji lexov FW in tudi prejsnjega sem ze probal.

Pri obeh pa opazam en manjsi sindrom. Govorim o modelu 8883. V meniju za podnapise ne morem preklopiti med velikostjo podnapisov. Lahko imam samo Velike, ko zelim preklopiti player zmrzne (zelena slika in pisk) :)

Se kdo to opazil? Sicer stvar ni moteca, ker drugi podnapisi - velikosti (ce nimas plazme 106) niso uporabni.

Zanimivo pa, da z MTZjevim preklop dela.

Seveda sem po upgrejdu veno pritinisl tipko reset, da je dal na default vse...

sergejp ::

@ Jago

ti samo preberi vse kar piše na strani, pa boš videl med drugim tudi to napisano:

----
Novosti 10.02.2005:

- Za Amstrada in Elto 8883 narejen popravek velikosti srednjih podnapisov. Sedaj so večji in primerni za normalno gledanje filmov. Uporabno v primeru, če imate podnapise z več znaki v vrstici, kar povzroča težave, če uporabljate velike podnapise. Še vedno priporočam uporabo angleških menujev, ker ima slovenščina hrošča – pri izbiri velikosti podnapisov iz menuja player namreč zablokira.
-------

LexLuthor ::

Po mojem, da vem, kje je hrošč. Ko bo čas, ga bom zmečkal.

vidy ::

zanima me če se da pri tanovi elti (model 8845) spreminjati velikost, obroba, barva podnapisov ali potrebujem za to FW.

ali lahko mogoče uporabim FW od kakšnega drugega modela

je mogoče da se bo lahko gledalo filme s podnapisi če so drugače shranjeni (za zdaj to še ni) in pa s končnico *.sub

ful hvala za pomoč

[_MW_] ::

Vceraj zvecer glajam film, pa sredi filma vse zasteka 8-O Pa glejam malo cudno pa mislim....se pac zgodi kaj ces...Izklopim playera pa nazaj vklopim...cd loada...loada pa se kuj loada...pol pa napise no disc 8-O Sem odpr playera pa scisto leco pa se kuj nic ne pomaga 8-O
Ce ma keri kako idejo kaj bi lahko blo narobe naj prosim napise ...
Z kerim playerom ga naj zamenjam? Garancije nimam vec ker je potekla pred enim mescom pa par dni :'( Aja probal sem z vec cdji pa ne pomaga...
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

e-marko ::

Si poskusil tudi z kakšnim drugim cd-jem? Kakšna muzika ali mp3 ali kaj podobnega.
Če tudo to ne bere potem pa kabel.

Včasih se tudi meni zgodi, da noče kakšnega (običajno dvd+rw) ploščka prebrati. Moram odpreti pladenj večkrat, da potem počasi "zagrabi".
To se zgodi npr. če vstavim plošček, lepo prebere in izpiše kaj je vse gor, potem pa pustim tako in malo gledam kaj je kje drugje po tv... Ko potem hočem zagnati en file (film) po pritisku play samo nekaj melje in se nič ne zgodi (kaže samo ozadje menija). Pač ne smem pustiti, da se cd neha vrteti potem, ko vstavim plošček in prepozna vsebino. Izgleda, da ima drugače nek problem ponovno najti file na ploščku...

Če meni crkne 8883, potem kupim xbox z modčipom, ker trenutno noben samostojni mpeg4 predvajalnik ne zmore vsega. Vsi imajo neke probleme in malo mi je že tečno vsakič prregledovati in urejati vsak video file ze vsemi mogočimi programčki zato, da bo potem kolikor toliko delal na komponenti.

LP
...somebody, somewhere...

[_MW_] ::

Probo sn z vec cdji, tud z mp3ji...samo nisn nic na novo zadne cajte flešo FW tak da ni to krivo...ker se je med filmom vseskup zaustavlo 8-O Ce bi fleso pa nebi pol vec delalo bi se razumel nekak....zaj pa zgleja da neke crknilo...
Bo treba na kaki servis ce se sploh splaca popravit...
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

NiggerBob ::

Pogon se je poslovil od življenja...enako se je zgodilo na moji Elti.
Vseeno, kaj vstaviš, DVD ali CD, melje in melje, na koncu pa No disc.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[_MW_] ::

Pa se splaca to dat popravit?
Pa kaj je vrei alternativa za elto 8883 po zmernih cenah? :D
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

LexLuthor ::

@NiggerBob

Smrdi po zafleshu!

@[_MW_]

Yamada 6700, če se ne motim. Vzami si čas in si preberi zadnjih nekaj strani v rubriki Yamada.
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321767 (47111) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870685 (18504) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922188 (9997) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525864 (13199) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531256 (14509) Stepni Volk

Več podobnih tem