» »

Koliko je največji prenos v SLO?

Koliko je največji prenos v SLO?

Edi999 ::

Zdravo!

Sem se s kolegom pogovarjal in nikakor ne morema rešiti zadeve!:8)

Trdi, da imajo v šoli 1Gbps internetnega prenosa!:\

Zdaj pa mi prosim objasnite kje in kako je to možno? Ker po moje je nemogoče, da bi lahko to imeli!

Hvala

Boki_ ::

Mamo direktno povezavo s serverjem Arnes.
I'm back

Boki_ ::

Evo tukaj, sam zdej je še zelena črta proti NG, proti tšc-ju. Kdor je s TŠC-ja iz Nove Gorice ve, da je šola nadgradila in da ma direkt povezavo z Arnesom.
I'm back

Dea7h ::

Ma TŠC ima 1GBps linijo direkt z arnesm. Zdej če ne verjameste vaš problem js se obrišem pod nosom.>:D

zee ::

jest bi pa to imeu doma. ;-))))))

Edi999 ::

Hvala!

Zdaj pa mi še povejte koliko potem tak prenos stane!????????>:D

In kako lahko z tem prenosom downloadaš 50Mb v 1min.? Saj nimajo vsi takšen prenos, da bi lahko od nekoga tako hitro vleko!

LP

Jakka ::

In kaj vam pomaga 1Gbit povezava z arnesom, če arnes nima naprej tok zmogljivega linka?
:D :D :D

To je tko al tko lan network in vemo, da obstaja 1Gbit mrežna kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

link_up ::

za zihr ne bo iz mule vlekl 1 gb...jao...

valda, da se pipce manjsajo...povezava je od serverja do serverja...kaj je pa naprej pa je totalno druga zgodba...

Edi999 ::

Če pa je rekel, da je downloadal nekaj in je bilo 50Mb v 1 minuti doli!8-O

LP

zerox ::

za 50MB v 1 minuti je dovolj že cca 8mbit/s ... d0h0:)

lukaz ::

mi mamo v šoli 100mbit optiko pa vleče iz siola 12mb/s :D

primo~1 ::

Bla bla bla..
Na TSC Nova Gorica je vozlisce za Arnes, se pravi TSCjevi racunalniki LAHKO koristijo to gigabitno linijo, a imajo vseeno neke omejitve. http://dijaki.tscng.net - ATENA; spletni in dijaski server ima na razpolago 10Mbps, uciteljski - Stigma tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo~1 ()

jype ::

Ce jaz prav vidim ima arnes dva OC-12 do geanta, to je skupaj 1244Mbit/s.



50MB/min je manj kot 1MB/s, to pa res ni nevem kaj... Vse kar je danes pod 10MB/s je pocasi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

CaqKa ::

pri 1 gbit liniji morš met en linux iso (700 mega) v cirka dobrih 5 sekundah doli..
teoretično seveda :)
onih 50 mega se sploh ne more merit.. mislim pod sekundo :)

Sergio ::

Mja, rabis tudi zelo hitro diskovno polje...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

pri meni se 700 mb fajl kopira nekje 2 minuti.. mam slabo plato...
tak da je res še polno drugih členov ki botrujejo nižji hitrosti...

primo~1 ::

Zanimivo bi bilo videti SiOLove povezave ;)

MRtwister ::

Bla bla bla.. Na TSC Nova Gorica je vozlisce za Arnes, se pravi TSCjevi racunalniki LAHKO koristijo to gigabitno linijo, a imajo vseeno neke omejitve. http://dijaki.tscng.net - ATENA; spletni in dijaski server ima na razpolago 10Mbps, uciteljski - Stigma tudi.

Mislim, da lahko TSC uporablja sam 100mbit tiste povezave, k na arnesu ni nobenega cenika za gigabitne povezave - 100mbit pa stane za sole 60k.(+ddv) Sitgma in Atena pa sta oboje serverja za dijake, stigma je 10mbit, na ateni pa je omijitev nekje 5mB/s(niso biti).

joejoe ::

ARNES ne zaracunava dostopa organizacijam in osebam, ki so upravicene do brezplacnega dostopa. Tiste "cene" na ARNESovih straneh so cene, ki jih Telekom zaracunava organizacijam za vzpostavitev povezave do ARNESa po pogodbi med Vlado in Telekomom.

In ja, kar nekaj organizacij po Sloveniji je v omrezje ARNES povezano z gigabitno povezavo :)

LP
JJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joejoe ()

Hux ::

BigWhale ::

Moje 'sajtrge polne diskov' se zmeraj noben ne premaga... Sicer je pingtime kar velik ampak vseeno :P

CaqKa ::

si zamisliš da bi si toto šajtrgo s sosedom metala čez okno? :D

Struzzo ::

To, da imas pri 1Gb/s ISO v 5 sekundah dol, drzi le pod pogojem, da imas dobro nastavljen TCP stack in dovolj velik buffer za to. Velikost tega bufferja lahko ocenimo s produktom hitrosti (bandwidth-a) in zakasnitve na linku. V primeru ARNES-ovega 1G linka do Nove Gorice, lahko ocenimo (pri predpostavki, da je delay/ping RTT nekaj milisekund) tole:

1Gb/s * 5ms = 5Mbit = 630 MByte
(zelo priblizno, seveda)

Ali ima kdo od vas tako velik TCP buffer? Verjetno ne, nastavljeno imate kaksen megabajt ali dva, 'ne? Ne vem, koliksen je default za windoze. Torej, kljub 1G linku ne morete povleci vec kot nekaj Mbit/s. To je povsem normalno... ni vse v hitrosti linkov...

[MYTiX] ::

Mi v Sežani imamo tudi optiko do Arnesa. Mislim da ga je financirala Železnica (vsaj tako sm slisal). Nimam pa pojma kolko hiter je.

Struzzo ::

100Mb/s znotraj Sezanskega MAN-a, do ARNES-a pa 2Mb/s.

KoReNJe ::

na geantovi strani sm vidu da majo 2.5 gbps.. torej verjetno 1.2 gbps link gor in 1.2 gbps link dol.

iskra ::

Dečki s TŠCja ... se vam sanja kje je kaka serverska soba? Ker jst nism vidu niti ene v 4 letih ... Samo tiste bedne 386ke in nekaj P2 škatel ... Mi res ni jasno kje stojijo vse te zadeve ... :(
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Spc ::

Meni rabi lokalna mreža za 1,5GB okoli 3minute.
Mam pa vse 3com (200MBit).

Na mrežnih imam 2048kbyte recevive bufferja in 2048kbyte transmit bufferja (hardwareskega).
Switch pa ima 512k per port. :))

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Struzzo ::

To je slabih 70Mb/s, kar je (ce upostevamo, da se pri tem zadeve vlacijo z diska na disk) cisto OK. TCP bufferji za prenose znotraj LAN-a so lahko majhni, saj je delay zelo majhen. V tvojem primeru, Spc, je 2MByte cez glavo dosti. Je pa to lahko premalo, ce hoces hitro prenasati podatke na velikih razdaljah, kjer je velik delay in hiter link.

Spc ::

No praktično je 4Mbyteov bufferja total.
Sem pa stestiral mrežno in maximum je bil 24.6Mbyte/s (kopiranje velikih datotek in pinganje z velikimi byte-i).
File&Print sharing pa mi maximalno deluje z 12.7Mbyte/s če izklopim vse virus scan-e in čim več procesov (Da ima mašina čim več free rama in majn processor use-a).
Več pa tako in tako ni potrebno kot pa 12.7Mbyte/s oz. disk tak ni niti hitrejši na ATA-33.

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telia in Cisco potegnila 120Gbps internetno linijo za DreamHack (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5513529 (10566) CvEtKo
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266156 (5704) imagodei
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212289 (1833) Tilen
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484061 (2478) Spc
»

1 Gbps internet v Hong Kongu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11810910 (7384) overlord_tm

Več podobnih tem