» »

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

rzhektor ::

Pred dvemi dnevi sem kupil NEC DVD-RW ND-2510A. Pred tem nisem imel nobenih problemov z delovanjem računalnika. Sedaj ko imam NEC ND-2510A, se je pojavilo nekaj problemov, ki jih ne znam rešiti.

Prvo konfiguracija mojega računalnika:
OS: Windows XP
Nero 6.3.1.6
Mainboard: Matsonic MS8147CR Via chipset onboard SB and LAN
Procesor: AMD 1600+ XP
512 RAM 266Mhz DDR
WD 80 GB HDD
Nvidia G-force 2 64 MB
Toshiba DVD-ROM SD-M1612

Normalno lahko snemam DVD-R and DVD-RW, ne morem pa snemati CD-R in CD-RW, čeprav to NEC ND-2510A podpira. Tiste DVD-je ki jih lahko posnamem, jih potem noče prebrati ne NEC ND-2510A, kakor tudi ne TOSHIBA DVD-ROM. DVD-ROM sedaj sploh ne prebere nobenega medija, tudi tistih ne, ki jih je bral prej (prej je bral namreč čisto vse), preden sem nabavil NEC ND-2510A. Ko vstavim kak medij, se izpiše "Blank CD inserted" pa čeprav je CD poln (isto velja za DVD). Če pustim poln cd v ROMu ali recorderju in potem rebootam, se včasih zgodi da ga prebere, ampak ne vedno in če potem zamenjam CD, se spet izpiše "Blank CD inserted". Posnel sem 5 DVD-R in 2 DVD+RW, katere pa Yamahina DVD-player komponenta bere brez problema.

Poskusil sem že:
1. Na novo sem instaliral OS
2. Kupil sem 80 žični Ultra DMA kabel za NEC DVD-RW ND-2510A (Toshiba DVD-ROM SD-M1612 je prikljućena na isti kabel) Ali bi moral DVD-ROM rajši priključiti na drigi kabel, recimo na tistega na katerega je priključen HDD
3. Spreminjal sem nastavitve master in slave, nič ne pomaga (ND-2510A je trenutno master).

Nimam pojma kaj še lahko naredim. Ne vem če je problem hardwarski ali Softwarski.
Lepo prosim za kakršno koli pomoč.

Hvala!

arch5 ::

katere medije uporabljaš?
sam sem skurir kar nekaj inteso DVDjev (CRC errors), na tdk, traxdata, e-proformance in p asky dvd pa snemam brez težav

rzhektor ::

zaenkrat sem probal Philipsove DVD+RW in Watecove DVD-R

zile ::

Probaj nadgardit sotware s katerim pečeš. Možno da že obstaja kak firmware za snemalnik, s katerim odpraviš omenjene težave. Na netu najdi kak forum (cdfreaks.com), mogoče imajo drugi podobne težave.

DSmidgy ::

Nobenega dodatnrga softwara nisi inštaliral, razen Nerota (ali kaj podobnega) ane?
A si probal priklopit samo NEC-ovo enoto in trdi disk, vsakega na svoj kabel?

rzhektor ::

Imam sam Nerota 6.3.1.6, zdej sem se probu dat rekorder na svoj kabel, hdd pa DVD-ROM pa na drug kabel, se zmeri isti problemi.
Za fireware pa ne vem ce bi probal, ker sm slisu da pol adijo garancija.

DSmidgy ::

Dej probej CD-ROM met nepriklopljen.
Če firnware posnameš iz uradne strani ne zgubiš garancije. Zgubiš jo takrat, če daš gor modificiran firmware.

Koliko časa pa je od nakupa? Če je 8 dni ga lahko neseš nazaj, da ti vrnejo denar, saj ti ne dela (mogoče ni kompatibilen). Po zakonu so ti dolžni denar vrnit. Lahko pa k njim neseš računalnik in se probaš zmenit da ti pogledajo kaj je narobe. Prej pa na novo posnemi XP, nobenih gonilnikov gor dajat.

rzhektor ::

Računalnika ne bom vozu zarad tega v Lj, ker se mi ne splača.
Zdej sm pa dal NECa ven, pa dal nazaj CD pekač, ki je bil prej noter, zdej pa tut CD pekač ne prebere čisto nič (prej je bral vse).

bmen ::

Odstrani gonilnike za IDE kontroler v nadzorni plošči.
odklopi dvd pekač in restartaj računalnik, Počakaj, da ti naloži nove gonilnike še enkrat restartaj mašino. Nato priklopi dvd pekač in še enkrat zaženi mašino
... B ...

Zako ::

Prav zdaj nemaerav kupiti DVD pekac in se odlocam med LG GSA-4082B in med NEC ND 2510A

Sam bi rad vprasal ce je res tako, kot pravis bmen "Odstrani gonilnike za IDE kontroler v nadzorni plošči.
odklopi dvd pekač in restartaj računalnik, Počakaj, da ti naloži nove gonilnike še enkrat restartaj mašino. Nato priklopi dvd pekač in še enkrat zaženi mašino"

Zanima me ce je to preiskuseno in deluje?

LP

P.S. DVD pekac bi uporabljal SAMO za pečenje DVD medijev, ker za peko CDjev imam najboljso pečico - LiteON 52327s

bmen ::

imel problem, ko sem menjal staro ampak dobro yamaho 4416 z liteonom. Pekača mi ni hotelo najti (oz. winsi so ga našli ampak je deloval le kot cd ni pa delal kot pekač - za kar je bil tudi kupljen:D.

Po proceduri, ki sem jo opisal pa je vse začelo delati kot je treba.
... B ...

rzhektor ::

Bmen:
Jst sem to že naredu, pa ni nič pomagal!
Ko sem zbrisu driverje za IDE, mi jih pol sploh ni več hotu posnet. V device managerju je pisal unknown device namesto primary oz secondary channel, tko da sem mogu formatirat in še enkrat naložit windowse.

Dal sem pekač na vse možne načine (primary slave, secondary master in slave), pa spet nič.
Snema pa pekač čist OK.

zile ::

rzhektor:
Pa ti maš inštalirane driverje za tvoj čipset, ki ga imaš na plati...VIA hyperion?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

delfinus ::

Instaliraj najnovejse Via 4in1 driverje tule dobis VIA 4in1

rzhektor ::

Mam 4in1 VAI driverje posnete

zee ::

So poskusil zamenjati položaj pečke (Master na Slave ali obratno). Nekje na spletu sem zasledil podobne težave, ki jih je bilo moogče tako rešiti.

srečno,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

-PUMA- ::

Tvoj problem je v 80 zilnem IDE kablu, velikokrat se zgodi, da opticna enota na tem kablu ne deluje tako kot je treba, ker resnicno izkorisca le 40 zil. Zato brz v trgovino po 40 zilni kabel in zadeva bo delovala brez problema. :)

kiros ::

jaz imam iste probleme

imam tudi pekac NEC 2510a. Ali ti je uspelo resit problem??

rzhektor ::

Jst morm restartat računalnik, če hočem, da mi dvd pekač al pa dvd player kej prebrere.
S tem sem se sprijaznu, čeprav je včasih zajeban, ker se morm disconnectat iz emula in dc++

Kaj hočeš drugega
Se navadiš

kiros ::

zakaj moras to naredit? kje je napaka?

marS ::

Par dni mam doma pekač DVD Nec 2510. ko sem ga dal not, mi ga je prepoznal brez problema /dal sem ga na slave secondARY IDE, ker mam na secondary master en starejši pioneer dvd rom. No, prepoznal ga je b.p., takoj. Potem sem instaliral nerota 3.1.7 in začel pečt. Pa ni delalo ha...pc je kr friznjeval na sred....sm popizdil...ma ni nič pomagal.
opazil pa sem da ko se mi po restartanju dviga se dviga ful počas in Norton AV neki menca. Ej, sem šel in odstranil tega Norton AV sranje in vse dela kot urca zdaj. Kdo bi si mislil?
V glavnem, žal mi je da nisem tega nortona zabrisal ven že kako leto prej ampak sem se ga držal kot pijanec plota. V glavnem mi je Norton delal vse probleme ki sem jih imel zadnje leto:|
...no more heroes...
https://ilbis.com/

tintorel ::

Mogoče vas matra tole:

( saj bi dal sliko ali pa link, pa tripod ne pusti)

Mene je jbalo. Oba sem moral dat na PIO, sicer enega od CD enot explorer sploh ni kazal...

miroB ::

Kateri mediji pa delujejo bp z nec 2510A, sicer je zgoraj nekdo že nekaj pisal o tem, ampak vendar bi rad zvedel malo več. Npr kakop se obnašajo smartbuyi, syrotke...

marS ::

Trenutno /jih imam nekaj na zalogi/ uporabljam Waitec enoslojne DVD-R , mi jih pa peče samo z 2x hitrostjo, pokaže pač samo to izbiro, in pa EMTEC DVD+R, jih peče s 4x. Zaenkrat na te brez problemov. Ko jih bom porabil bon probal kaj druzga.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

dissector ::

danes sem nabavil NEC ND-2510A
posnel DVD-RW brezproblema in ga tudi prebral, firma MEDIANCA. posnel sem tudi en 8 cm rw, tko mal za test. ZAenkrat ni nic narobe. Nobenih problemov z drajverji. Firmware sm pa takoj nadgradil iz 2.15 na 2.16. Probaj nadgraditi firmware.

LP

Groovy ::

jaz imam probleme z 3500 in sicer da mi ne bere CDje, ki so bili posneti z Liteonom....heh?!
bom probal upgrate firmwara, pa poročam...
I am the captain of my soul

Quikee ::

In to so problemi Neca ?? .. to je bolj problem LiteOn-a pomoje =)
In pa kaj pa ma to z NEC 2510?

Groovy ::

sam res!
p.s. za 3500 sploh še ni novega firmwara
I am the captain of my soul

Quikee ::

Uradnega se ni.. je pa neuradni: Klik
Podpira DVD+R SL in DL bitsetting, RipLock je izkloplen, RPC-1

Aja to je firmware za Nec 3500 in ne 2510.. da ne bo pomote. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

kurjač ::

Je morda kak preizkušen neuradni firmware za 2510a?

Quikee ::

Ja.. Herrie FW V2B5 za 2500/2510: Klik
Bojda zelo dober preizkusen firmware =) Ne vem jaz sicer ker nimam ne 2500 ne 2510.. je pa baje dosti stvari izboljsanih.. predvsem overspeeding na dolocenih medijih.

Mavrik ::

Pri tem firmwaru me samo moti da mi preimenuje pogon v 2500A.
The truth is rarely pure and never simple.

kurjač ::

Quikee, hvala za odgovor.
Zanima me če je potem možna vrnitev na original firmware.
V mojem primeru V2.16


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

NEC 3500 ali PIONEER 108 ?

Oddelek: Kaj kupiti
392176 (1407) boštjan
»

Kater DVD-RW naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
191770 (1113) OldSkul
»

dvd snemalnik

Oddelek: Kaj kupiti
212300 (1798) Dr_M
»

NEC ND-2510A - NEC ND-2500A

Oddelek: Kaj kupiti
8785 (762) Brane2
»

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12610335 (6574) delfinus

Več podobnih tem