» »

Windows XP SP2

Windows XP SP2

««
3 / 10
»»

Tr0n ::

Imel sem ze SP1 in vse popravke iz Windows Update, nato pa sem SP2 instaliral.

Tilen ::

Torej je potrjeno, po tej poti tudi meni dela. A ima kdo integrirano Sp2 in mu dela peka DVD-jev?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CaqKa ::

jah ziher kaj fali v tistem integriranem... kaj češ.

Tilen ::

uporabil sem isti file za integracijo kot potem za update iz navadnih XP. Tko da missmatchev ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AngelOfDeath ::

Dans sem zasledil na windows update sp2 cool si rečem saj ga je samo 95MB pol se pa začne veselica na C particiji imam 1GB prostora fraj ki ga sp2 pomalca kot za šalo pol pa sporoči da se ne more namestit ker je premalo prostora na disku :o

Pa saj ne morem verjet SP2 rabi za svojo inštalacijo 1.5GB praznega prostora :o

Ma kdo idejo kako se da prit okrog tega ?

Tilen ::

Rozice zmeci v smeti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Marjan ::

AngelOfDeath, večji disk si nabavi ?!

Tilen, na kaj namiguješ? Da se SP2 noče namestit na comp z nelegalnimi vsebinami?!?

Tilen ::

Marjan, ne, naj pobrise rozice in bo dovolj prostora tudi za Sp2.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

"Kupi disk" in "Pobrisi pol diska" sta trapasta nasveta... ;)

Ampak verjetno edina delujoca v tem primeru... Na zalost...

Marjan ::

Ko sem jest instaliral SP2 je reku, da bo velik 75MB, zdownloadal je 111MB materiala, po 1.5 urni kolobociji sem ugotovil, da imam cca 1GB placa manj na disku.

Zdej se pa naglej :|

AngelOfDeath ::

Problem je v tem da sem za C particijo nardil 4GB veliko particijo ker sem mislil da bo to za os dovolj (kdo bi si mislil da bo mapa windows velika 2.5GB). K temu pa pride še mapa docments and settings in mapa program files (večina programov je na 2 particiji tudi pagefile ima svojo particijo (disk)).

Tko da mi preostane samo da z enim programom povečam C particijo, ker imam na voljo še kakšnih 30GB placa samo na žalost ne na tej particiji.( Disk Manager pa tudi ne zna razširjat particij. Tko da vaši odgovori v stilu pobriši "rožice" ne naletijo na plodna tla. Kupiti drugi disk tudi ne pride v poštev - prej novi comp.


Mogoče kdo ve kaj lahko v mapi windows vse pobrišeš ?:)

Trinitron ::

Ubistvu zlo malo... Par megabajtov, največ. Drugače pa, bmp-je lahko pobrišeš vse. Alpa vsaj večino, ker so namenjeni za ozadja namizja. (Pusti tistega, ki ga maš zdej!) Teoretično lahko zbrišeš tut vse .log faile. Nisem še nikoli probal, ampak nebi smel delat problemov... Nadalnje lahko zbrišeš vse v mapi C:\WINDOWS\Web\Wallpaper. Tudi tukej so samo ozadja za namizje. Lahko zbrišeš tudi C:\WINDOWS\Downloaded Installations, tuki so zdownloadani fajli. In pa lahko zbrišeš vse mape, ki se začnejo in končajo z dolarskim znakom in so obarvane modro.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Mogoce lahko v temle oknu izberes D disk.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

gricko ::

živjo!
jst sem nov na forumu spremljam ga pa že neki cajta!
zdej me pa zanima ker mate vsi ene probleme z sp2!
mam winse xp sp1 in jih nočem še enkrat nalagat pa me zanima če se splača naložit sp2 iz njihove homepage (75MB) al bom mel same probleme??
Aja pa placa na C particiji tud nimam 1.5GB ker eni pravjo da tok zasede??
A se splača nalagat al bolš pustit tko k je?
hvala

Tilen ::

Jaz ti iz izkusenj povem da ga ni priporocljivo integrirat. Drugace pa ga kr nalozi cez SP1. Z originalnimi nebi smelo bit tezav >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Marjan ::

gricko, če nimaš VSAJ 1GB odvecnega prostora na disku, NE nalagaj SP2.

gricko ::

marjan a ti maš na disku kaj odvečnega prostora:)) (joke)
no jst ga nimam nikol , že kej najdem da gor nabašem:D
kakor kaže bom še mal počaku preden bom naložil:)

jobber ::

Men pa noče naložit sp2:'( ker zateži da nej bi bla koda za inštalacijo napačna. Mam pa piratske windowse.

Prosm pomagejte.

McHusch ::

Microsoft Slovenija ali pa Google. ;)

Oboji znajo pomagati.

SasoS ::

$NtServicePackUninstall$ v WIndows direktoriju se da komot pobrisat po inštalaciji. S tem prihraniš okol 500MB.

AngelOfDeath ::

Po inšptalaciji...

Samo kaj ko med inštalacijo rabiš 1.5GB :S
Ravno gledam kaj vse se da ven pobrisat ;) - sem že pobrisal za 1gb dadotek :o

Tilen ::

McHusch, v svojem postu bi lahko se navedel opcijo ZS. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

davidb ::

Meni se je računalnik po inštalaciji SP2 začel čudno obnašati. Včasih je delal počasi, včasih pa se je zbudil iz hibernate in zaštekal. Prej nikoli. Sem enostavno "removal" SP2 in zdaj dela tako kot je treba. Škoda $MS$.

David

djalyo ::

Mam 2 mašini doma...na eni se je SP2 nalozil brez tezav...na drugi masini...na kateri nism meu gor skori nic...windowse, mozillo in antivirus...pa sem instaliral in ob ponovnem zagonu zmrznilo vse...po 30 min rocno restartaw...prsu u windowse...nism vidu vec mreznih kartic...ponovno restartaw...pol nism vidu vec start vrstice 8-O 8-O krneky... z task meneđerjem zagnal appwiz.cpl...odinstaliral SP2 in se enkrat instaleraw...in ista tezava...
kaj je narobe? ask Bill Gates...

krneky u glawnem

Kekec ::

Sam sicer nimam problemob z sp2, ampak ali je že ldo poskusil uporabiti system restore po inštalaciji ko je ugotovil da mu ne dela tako kot treba!?

zlatko ::

Sem namestil SP2 in nimam problemov z njim.

Pred namestitvijo SP2 sem naredil update Norton Antivirusa 2004. In ta je namestil novo komponento Norton WMI update. Nato sem dal gor SP2. Po koncu se mi je pojavil balonček s sporočilom, da moj računalnik ni zaščiten.

Ko sem odprl okno Security centra, je pod točko Antivirus pisalo, da je na mojem računalniku nameščen Norton antivirus, vendar je ta točka obarvana rdeče.

Zakaj Norton ne javi Security centru, da je updatan in delujoč (seveda preko WMI konponente predpostavljam). Kaj lahko storim jaz? Live Update sem pognal že večkrat (če bi morebiti WMI komponenta prenesla novosti potrebne za zgornji problem).

delfinus ::

Sem odinstaliral SP2 prvi dan ko sem jih instaliral. To je datum njihove izzida. Odinstaliral zaradi BSOD in KMIXER.SYS fatal error. Od takrat na SP1 spet vse dela tako kot mora. Torej to KEKEC, da DA se jih odinstalirat in dela vse brez najmanjsih tezav.

lp, D.

Kekec ::

cool, hvala za info!

Steel Cat ::

Zlatko tvoj Norton Software dela odlicno, lahko bi se reklo da ne bi mogu delat bols. Tist tvoj problem z Microsoft Security Centrom je rezultat t.i. NORTON TEMPER PROTECTION TEHNOLOGY oz. z drugimi besedami, onemogoca drugim programov, da ugotovijo status njihovega delovanja,... Na zalost Microsoft tega ne ve. Za podrobne info pejt na:

http://www.symantec.com/techsupp/sp2/fa... pa si mal preber.

lp, Zoki

Beernarrd ::

mogoče neumno vprašanje, pa vseeeno:
kaj sploh pridobim z sp2, če sem imel ves čas autoupdate vključen. A se mi splača autoupdateat nanj, glede na vsa tveganja, ki jih tu opisujete, ali naj rajši čakam na sp2a.

gricko ::

no danes sem vseeno le inštalirav SP2!
nič nisem na novo nalagal ampak samo update čez SP1 pa zaenkrat dela ok
Pa tudi placa na disku mi ni zasedlo 1,5GB kot je en omenil ampak "samo" 0,5GB.
mako višje sem prebral da lahko mapo z imenom NtServicePackUninstall pobrišem ampak jaz te mape sploh nimam!
Update sem potegnil direkz iz njihove strani z update-i pa tudi nobenih problemov nisem
imel glede na to da si delim vstopno kodo v Winse z še nekaterimi:)
no zaenkrat ni problemov če bojo pa obvestim- poiščem pomoč
lp

Microsoft ::

NtServicePackUninstall je skrita mapa. Mogoce nimas vkloplenga prikazovanja skritih map.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Paramedic ::

SP2 ima pridobitve, tudi če imate vse hotfixe iz update. Ali gre recimo komu na živce, da Outlook Express slike v spamu avtomatsko naloži, namesto da ti da možnost, da jih ne naloži? To je poskrbljeno. Potem firewall je tako enostavnejši, da ti ni treba več portov pisat. Ima boljšo podporo za WLAN in vključena je podpora za Bluetooth. Potem so tu lepe stvari za IE, če ga uporabljate in še dosti kaj.
Sp2 sem naložil na oba svoja rač.; en je imel prej SP2 RC2 in sem updatal, drugi pa samo SP1. Oba delata brez ene same napake, skupaj z vsem softwarom, ki ga imam na enem celo solato, na drugem nekaj manj; delajo(!) tudi programi, ki jih MS označil za problematične, npr. Photoshop Elements 2 in Enemy Territory, več p2p programov...
V glavnem, ni razloga, da ga ne date gor, ker s tem prispevate vsem, ki nočejo prejemati spama in virusov zaradi vas, pa tudi sebi. Imam v routerju FW, ampak imam vklopljenega še v win - ker ni moteč. Če pa vam SP2 ne dela, ko ga date gor, se pa POTRUDITE da bo delal; -lahko probate integrirat SP2 in inštalirat windows xp sp2, -lahko poskusite poiskati popravke za kake programe, ki ne delajo, -lahko inštalirate (če imate navaden windows xp ali sp1) stari windows in potem navrh še sp2. En način mora delat, in ko vam uspe, da dela, skrbite, da bote imeli tako izpopolnjeno inštalacijo čim dlje. Če skrbite za sistem, lahko zdrži z sp2 več let, vsaj dve leti.

The Yankee ::

Kako naj inštaliram SP2, če imam piratske Windowse (skoz mi teži, da nimam prave kode itd. itd.)

Paramedic ::

Ker te ne morem odvrnit od piratstva (in nočem :8)), ampak si vseeno zaslužiš zaščito zase in ostale, ti povem, da obstaja programček, ki spremeni product id od inštaliranega windowsa, tako da lahko potem vpišeš veljaven ključ za tak windows. Product ID changer.
Samo ne vem, kako se potem to slipstreama, če ima pa windows na cdju neveljaven product id. Po inštalaciji win nekaj ne bi štimalo, mislim da ti windows file protection nekaj zateži. Potem moraš pa spet po vsaki sveži inštalacijo spremenit product id in vpisat veljaven ključ zanj. Nekaj v tem smislu.

SasoS ::

Ključ ni napisan na inštalacijskem cd-ju...ergo ni problema :D

gricko ::

@Microsoft: ne .skrite mape mam vidne pa tega nisem našel (lahk da sem spregledu-nima veze- hvala)

@The Yankee:
Tudi jaz nimam original!! pa mi je brez problema naložilo!

Highlag ::

Moja iskušnja: WXP-home: 75MB download, po ponovnem zagonu ni delala mrežna kartica. (Connection has limited or no conectivity)
Najprej sem izklopil vse "security" dodatke, pa ni bilo nič bolje. Zato sem v device managerju kartico odstranil, po ponovnem zagonu je zadeva delala.

Me pa zanima če ima kdo kaj več iskušenj z AMD64 protivirusno zaščito "DEP" ?
Data execution prevention. Privzeto je vključena le za WXP servise. Možno jo je vklopiti tudi za ostale programe. Zadeva je dosegljiva preko MyComputer/properties/advanced/performance/Data execution zavihka.

Bi bilo varno vklopiti zadevščino še za ostale programe?
Never trust a computer you can't throw out a window

meszaj ::

Jaz sem tudi zadovoljen z sp2. Nalozil sem ga kar z windows update in vse dela brezproblema.

Zanima me pa naslednje: Ali se ze da kupiti windows xp z ze originalno intergiranim sp2?
oz. ce ne, kdaj bo na voljo. rabim namrec licencne windowse...

hvala:)

CaqKa ::

sej pa kupiš windows in si sp2 potem dol cufneš ali pa naročiš na cdju.. kje je problem legalnosti tukaj?

SasoS ::

To da če bi že kupoval bi imel integriran SP2 :D. S tem prihraniš čas in pa okrog 700MB diska...

Tilen ::

in doplacas SP2 ;) ceprav je zastonj oz doplacas integracijo lol :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Maestro ::

Na tvojem mestu,bi jaz to pustil pri iru,kajti enim dela,eni pa imamo probleme,odloči pa se sam,saj veš:kdor ne riskira,ta ne profitira,ampak raje ne.Lep pozdrav

iro ::

Folk vi ste pa trdi, ne namesca se popravkov kar pocez, nabavite si integrirano verzijo.
Ce pa kdo kaj rabi naj mi pise zs.;)

meszaj ::

No, sedaj se vedno nevem ali se ze da kupiti licencne xp-je z sp2 integriranim ali ne. Lahko so angleski.
Hocem jih kupiti, brez kakrsnegakoli narocanja na njihovi strani ali windowsupdata...

Paramedic ::

V svojih zadnjih dveh postih sem povedal, da sem na svoja rač. inštaliral in je vse v redu, zdej sem pa še na rač.nekoga, kr iz winupdate, pa tud vse dela. Je pa tist rač. imel sp1 in slo language pack, pa norton av 2004, po liveupdateanju dela, tako da v treh zelo različnih primerih še nisem našel težav...

iro ::

Saj se ni uradno zunaj sam na p2p se dobi verzija ki jo tiskajo .Kdaj pa pride ven neven in me tudi ne zanima . saj lahko mojo verzijo z tistio kodo istaliras .zs.

Kekec ::

iro, iro. vzuni je uradno!

CaqKa ::

imam probleme z inštalacijo sp1 ali sp2 na en računalnik... exe se razpakira nato pa kot da bi killal exe... nič se ne zgodi.. en kolega pravi da imam okužen računalnik z nekim programom ki preprečuje nalaganje spjev... pozna kdo ime programa oziroma ime programa s katerim lahko to nadležno zadevo izbrišem iz sistema?

iro ::

Govorim o integrirani sp2 verziji.:P image 700 m

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iro ()
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP SP2 spet buri duhove (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
678146 (5943) Keyser Soze
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
777815 (7815) darkolord
»

Express Install za Service Pack 2

Oddelek: Novice / Varnost
453771 (3771) Izi
»

Windows XP Service Pack 2 Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
717682 (7682) Vlady
»

Windows XP SP2 Final (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
908071 (8071) MrStein

Več podobnih tem