» »

MX problems

MX problems

Liker ::

Okej!

Zgodbica gre takole:
pred nekaj meseci sem se odlocil da si bom moj racunalnik malce nadgradil, zato hop v trgovino in si kupim inno3D Tornado GeForce II MX (cist navaden MX z 32 SDR). Instaliram driverje deluje normalno. Spustim čez 3Dmark2000 in sem šokiran. Rezultat je vsega skupaj nekaj čez 600 3Dmarkov.
Takratna konfiguracija je bla Cely 500 128 MB SDR, Matsonic PPGA mb in se nekaj drobovja. Pa sem rekel, najbrž je to narobe, da imam slab procesor in ploščo ki ne podpira AGP 4X. Pa si kupim Cely II 667 in ploščo ASUS CUV4X. A rezlultati se ne spremenijo zelo veliko. Zanimivo pa je da pod Win ME zadeva proizvede od 2200 do 2900 3Dmarkov (odvisno od driverjev), medtem ko pod Win 98 z istim DirectX-om dobim le od 600 do 800 3Dmarkov. Prosim za pomoč vse ki bi vedeli zakaj se to dogaja. Čisto vsi ki jih poznam, pa imajo GF2MX jim dela super (4500 3Dmarkov & stuff). Moja celotna Konfiguracija je: Celeron 2 667 @ 830, 128 MB PC133 RAM, Asus CUV4X, SB live, Seagate Baracuda II 7200 obratov 30,7GB + nepomembne stvari.
LP
Borut

VASkO ::

za pravilno (hitro) delovanje AGP porta moras namestiti 4in1 drivere, ki jih najdes tukaj.

G[e]c ::

A niso tili drajverji sam za AMD on ma pa celerona, sicer pa kaj te briga kaj 3dmark kaze vazen da teb igrce normlano delajo.
Dohhh tle ste vsi cist obsendeni z 3dmarki.

Liker ::

Ja, če bi blo to res. Ampak fora je da tud igrce (beri q3, serious sam,...) ne delajo dobr. Q3 ma na 640x480 sam 35-40fps-jev!!!!!!!!!!!:O.

G[e]c ::

Lej kukr sem prebral mas si ti v biesu ze vse zamenu odkar mas MX pa se zdej vse jebe. Najbrz je pol s tem kej narobe, sposodi si od kaksnega prjatla drugega MX pa pol probi ce bo delalo pol je pa neki ornk s tem narobe. Drugo pa res ne vem kaj bi blo.

VASkO ::

Gec, ti driveri niso za AMD, ampak so za cipset na osnovni plosci, ki je slucajno na Asus CUV4X od VIAe. Potem mora Liker namestit 4in1 drivere za plosco, da mu AGP port sploh zacne delovat pa ne svetuj nekaj z BIOSom, ce je problem v nenamescenem gonilniku za AGP.

Liker, ti pa namesti 4in1 gonilnike za PLATO!!!

Paramedic ::

Vasko: a ni čudno, da mu v winME pa zadeva dela? A se mogoče v winME sami inštalirajo? Ne bi reku...Liker: a maš gor detonatorje ali original od kartice. Probi oboje, čeprav z detonatorji za win9x MORA delat v redu.
End transmission.

Liker ::

Ja, ne glede na to al mam detonatorje al pa original od proizvajalca, čez 2700 nism meu še nikol, v 98-ki pa spljoh ne gre čez 1000:O! še v2 2000 nardi 1100!!!!! Aja, pa probu sm tud 4in1 driverje, pa je delal še počasneje;((! Mislsm da je čas da si bom zamenju grafično kartico:D.

Senitel ::

Dej človek zresn se mal! če ti dela kartica v WinMe bolje kot v Win98 je zadnja stvar, ki dela narobe grafična...

njok ::

Paramedic: kartica v WinME ne dela normalno - rezultat je prenizek.

Liker: namesti gonilnike.

VASkO ::

AGP driver moras namestit v Turbo mode!!!

Liker ::

Dobr, vsi najnovejši driverji (tud AGP na turbo)instalirani, a zadeva še zmerom dela počas (ene 10% hitrej k prej)! V bistvu me najbolj moti to da testi na netu z enakimi karticami in zelo podobnimi, če že ne enakimi sistemi delajo veliko hitreje. Poleg tega tam največkrat piše, da je bila zadeva stestirana z default driverji! :O

VASkO ::

si sploh na novo namestil sistem po menjavi plate in procesorja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem Radeon 9800pro

Oddelek: Strojna oprema
311625 (1079) bambi
»

Det 27.10?

Oddelek: Pomoč in nasveti
321630 (1013) para-site
»

3DMark 2000 - Kakšni so vaši rezultati?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121261 (1015) MaD_Mavr0
»

K7T Turbo in AGP bus speed too high

Oddelek: Navijanje
171098 (909) frudi
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91521 (1351) ijatebi

Več podobnih tem