» »

elektromagnetno polje monitorjev.

elektromagnetno polje monitorjev.

burekar ::

Imam 2 monitorja na eni mašini(ponavad imam vklopljenga samo enga, ko se ukvarjam z grafiko pa vklopim še drugega). Ko sta oba vklopljena, se med sabo motita(nekaj podobnega kot če se pogovarjamo z GSM-om v bližini monitorja). Vmes sem dal mal alu folije in je zadeva mal boljša.A je to res možn? Porabo energije ima monitor tam 100-150W, a je njegovo elektromagnetno polje res tako močno, da lahko moti še eno isto napravo, ki mu je oddaljena pol metra ? Pa zdi se mi, da trinitron manj moti tistga, ki ni trinitron. A je sploh zdravo bit zraven monitorja?

Sergio ::

Ja, seveda da moti. Še posebej če imaš starejše monitorje (daj enkrat pred starejši monitor GSM ter se pokliči, slika bo začela skakat). Tudi če zvočnike res naglas naviješ tik ob računalniku, bo začela slika skakati. Fora je v elektromagnetnem polju. To z alu folijo si dobr naredu, jzst bi namest folije dal kr aluminijasto ploščo tam 5mm debelo :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMax ::

Magnetno polje ti najbolje ustavi navadno zelezo. Probaj s pocinkano plocevino!

NiggerBob ::

hmm, aluminij mislim da koristi ne sploh, rabiš magnetni material, kot ti je predlagal MadMax. Lahko tudi gosto pletena tanka železna(jeklena) mreža.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

burekar ::

Kaj ko bi si dal kr eno staro rjasto potopljeno ladjo med monitorja, kar na mizo??? Kaj naj delam s pločevino, a naj mam kr na mizi en velik kos pločevine?

CaqKa ::

ono aluminjasto folijo ozemlji - prikljuci na PE - zelenorumen vodnik elektricne instalacije,
pa glej da nebos na 220 priklopo (to nebi bilo dobro za tvoje pocutje, imas pa potem zastonj frizurco :) )

MadMax ::

Burekar, poslusaj: vprasal si za nasvet, zato se malo ohladi, ce hoces, da ti se kdo kdaj kaj pomaga!!

Dobil si nasvet, da lahko razmisljas naprej (zato imas mozgane, a ne?).
Ker sem se vedno dobre volje, ti svetujem: odpri monitor in pokrov od znotraj obleci s tanko zelezno (pocinkano) plocevino. Zgoraj (in drugje, kjer so reze za zrak), pa daj ze omenjeno zelezno mrezico. Vse skupaj pa z zico povezi na zelezen okvir, ki drzi vezje monitorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna izvedba domače faradejeve kletke

Oddelek: Loža
232407 (1494) ziga1990
»

faradayeva kletka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
354511 (2092) Kamran
»

Elektromagnetne motnje

Oddelek: Pomoč in nasveti
10926 (852) Brane2
»

Problem z monitorjem in blizu postavljenemi zvočniki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111338 (1183) BigWhale
»

Zgoraj Sonyev trinitron spodaj pa 350W subwoofer?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61142 (982) Sandi79

Več podobnih tem