» »

plusi in minusi administracije ZDA

plusi in minusi administracije ZDA

««
8 / 12
»»

Thomas ::

> Ce bo Bush se enkrat zmagal, pravi, bo zelo verjetno prisla nazaj v Evropo.

Enkrat še oprosti, zgleda. Drugič pa ne bo šale! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sunna ::

Ja sej. Fičo pelje. Le zakaj bi nekdo rabil boljši avto od Fičota!?!

v določenih EU deželah po katerih se lahko zgledujemo.

Thomas ::

>> Ja sej. Fičo pelje. Le zakaj bi nekdo rabil boljši avto od Fičota!?!

> v določenih EU deželah po katerih se lahko zgledujemo.

WTF?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sunna ::

hehe, to je bil moj odgovor njegovega komentarja na SO what ? standard je več kot zadovoljiv

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Thomas ::

Aha, eno citiraš, na drugo odgovarjaš!

Zvita taktika, ni kaj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Lejte-da se vrnemo h temi. Admnistracija. Pac poslabsujejo slabe stvari in ne izboljsujejo dobrih.

poho ::

Ne zastopim ene zadeve. Svet se je zglobaliziral in ve se kdo je "superpower". Vcasih sta bile dve in je folk bolj trpel zarad dokazovanja kdo ma večjega. Zdej imamo eno, in ljudem ni jasn zakaj je to lih amerika. Oni pa tolk slabga nardijo po svetu, tolk folka mucjo (okej, olimpijci ga ne bašejo več ko pridej nazaj v Irak:), nerazgledani (geografsko&politično),... Noben sicer ne pokaze kakih podatkov o primerjavi donacij tretjemu svetu zda in evrope in še posebi, kdo, poleg amerov&izraela bi lahko vodu svet.

Amerika je arzenal kapitalizma in demokracije, brez nje se to ne širi po svetu, izkušnje na tem področju so tut (zgodovinsko in ekonomsko) na njihovi strani. Se prav maš na eni strani Ameriko, ki gura kapitalizem&demokracijo po svetu, ostane ti še kaki Iranski fundamentalizem, (skoraj pokojni) komunizem, socializem al pa kakšna druga žvau. Hoče kdo kej od tega? V naši branži je amerika supapawah, to je očitno vsem jasno.

O (goegrafski&politični) nerazgledanosti zelo malo. Na volitvah amerigi ne morejo kej dost falit, ker ne je*ejo levice sploh (že lep cajt). Je niti zbrat ne morejo, tko da jasno da jim je prioriteta lastna prosperiteta, razen enkrat na štiri leta pogledajo v tošl in voljo tistga, ki jim bo pobral manj davkov. Država prosperira neglede na njihov glas, ker so toliko osveščeni, da kakega Chomskya in Moora še poslušajo ker se jim zdi zanimivo... da pa bi kak tak klovn na oblast pršu... Drugo o pameti američanov je čist kratka. Informacijska revolucija se je tam začela in največ dobrih/vodilnih/uspešnih inžinirjev, računalničarjev, matematikov, zdravnikov, fizikov, kemikov, skratka naravoslovcev biva v ameriki. So bolj zabiti ko mi na nekem področju, ja, samo to da na tistih ki nekaj pomenijo niso, oz so v njih ohoho pred nami, pa zgleda ni vredno omembe.

Še nekaj me moti pri forumaših... dvojna merila. Vse na ameriko, nič na ostali svet. Ljudje še vedno trpijo po svetu zaradi lakote. Tistih majhne dve miljarde sitih tvorimo zahodnjaki s svojim grdogrdim kapitalizmom in navidezno demokracijo. Mi se raje ubadamo sami s sabo (ob prostem casu se z, obvezno samo, neumnostjo amerov) (s tem da SMO vedno manj lačni), medtem ko svet trpi in "čaka" okupacijo debelih zahodnjakov (nas, ne samo amerov...aja sej res kdo drug bo pa interveniru...še dobr da se vsaj za nafto kej dobrga učas izcim za folk,a?).

In ja, Caligula prav da je tam fun&games, živel pa da nebi tam. Jaz osebno bi, samo vrjamem da z integracijo precej (ne vseh) "neumnih"/ostrih ameriskih pogruntavscin na podrocju politike&ekonomije bom imel v sloveniji vec fun&games kot v ameriki. Zato tut jest ne sibam tja zivet. Ker zadeve ne smemo pustit "kot so", to delajo propalice. Zato bom(o) tut volil temu primerno in skusal bit cimbolj konkurencen ameriki, ne v vojski in revščini, ampak v idejah&inovacijah...to je zdrava&neusmiljena konkurenca.

BigWhale ::

BMarely, ja ucijo se tudi, v srednji soli, kako se crkuje beseda occasionally... ;)

Cca dve leti sem delal v podjetju (slovenskem), ki je bilo odvisno od amerike. Od njihovih podjetij (v bistvu je zdaj enako, samo drugo podjetje... :)) in od tega kako delajo. Ko so te poslali v ameriko, da si sel tja nekaj narediti, pac zaradi sodelovanja je bilo potrebno to vsake toliko casa, je to pomenilo nekaj: 12 urni delavnik. ;>

Kje se vec dela v evropi ali v ameriki ne vem. Vem kje sem se jaz bolj utrudil. Za manj, kot imam tukaj. Tudi vem zakaj nisem tam ostal, ker bi imel priblizno enako kot tukaj. Zato da bi zivel v drzavi, kjer vsake toliko casa uvedejo policijsko uro in imajo redne redukcije, ker ni elektrike? Khm, ne hvala. :P
Policijsko uro smo imeli tukaj, no nevem, me takrat se ni blo na svetu, redukcije zaradi elektrike? Ja, v zgodnjih osemdesetih so pa res bile...

Jst ::

"More than 60 years of protecting overtime work have been wiped out with the stroke of this president's pen."

Bogi programerji v ameriki:

Edwards and presidential nominee John Kerry predict the changes mean smaller paychecks for millions and predict workers like teachers and computer programers could see their pay shrink.


(iz linka, ki sem ga podal par dni nazaj)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Hm, precej vzeto iz konteksta, lahko vidimo cel link? :)

username ::

Zato tut jest ne sibam tja zivet. Ker zadeve ne smemo pustit "kot so", to delajo propalice.
Točno tako.

Propalice, ki opravičilo za svojo lenobo (intelektualno in siceršnjo) iščejo v čudnih idejah, mešanicah marksizma, domačijskih idej in preprostih neumnosti.

in skusal bit cimbolj konkurencen ameriki, ne v vojski in revščini, ampak v idejah&inovacijah...to je zdrava&neusmiljena konkurenca.
Končno en primer razumnega razmišljanja.

Amerikanci nas šišajo na večini področij. Rešitev ni v kljubovalnem dretju "ampak mi smo se odločili, da se ne bomo matral, nam je tkole bolj fajn!, fuj Amerika, kok so glupi!" - rešitev je v prevzemanju njihovih koristnih navad.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Username, dolgocasis s tvojim low brain strain predalckanjem. Tudi ti nisi kompetenten, da bi tkole folku nekaj metal. Amerika ma dobre in slabe strani. In se enkrat. Tukaj naj bi biulo govora predvsem o administraciji. In ta zaudarja. In to je slaboo za ZDA in cel svet.

KAr se tice tega kdo je glup, kdo zivi bolje,...

Americani, ki potujejo, so bili v svetu VSI (sem jih in jih spoznam ogromo) vsi pravijo ,da so njihovi rojaki naivni, nerazgledani, vodljivi,..

To ,da so nerazgledani ne pomeni, da so glupi. Imajo pac svoje potrebe, ki redko narekujejo razgledanost. Je pac zalsotno, da ravno ta folk potem voli osebo, ki dejansko v dobrem ali slabem vpliva na cel svet a tako pac je.

Ne pomeni pa to, da so glupi.

Pa se enkrat. Navadi se locit ADMINISTRACIJO in ZDA. Jaz se poscijem na to administracijo, ZDA pa se mi v marsicem zdijo cisto fajn.
In se enkrat: ZDA bodo recimo za precj od nas tukaj na forumu (ker naj bi naceloma bili razgledani, izobrazeni, imeli nek spodoben standard) prejcej bolj prijetne kot za povprecnega Americana.

Naloga administracij pa je, da zagotovijo cimvec blaginje za VECINO prebivalstva. In ta zivi bolj tako tako. In tudi Americani, ki rpidejo v SLO-so obicajno razgledani, veliko potujejo,.. imajo obicajno nadpovprecne dohodke in standard (izobrazbo tudi) pa vedno zagotavljajo, da tukaj folk zivi bolje. Da v ZDA standard ni tak. Da sicer majo marsikaj ampak se ne morejo nacudit kako se mamo mi fajn. To pravijo oni.

BigWhale ::

Zadrzujte se pred izpadi in custvenimi zanosi...

username ::

Username, dolgocasis s tvojim low brain strain predalckanjem.
1. Če bi bil dolgočasen, se nobenmu niti ne bi dalo odgovarjat na moje prispevke, se ti ne zdi?

2. "low brain strain" - seveda, pač moram bolj poenostavljeno pisati, da bi bilo nekaterim anti-USA "lowbrainerjem" vsaj malo razumljivo.
Še tako se nekaterih nič ne prime.


:D


(BIgWhale, a bo zdaj OK? al boš spet izbrisal?)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Proti USA?

Ja-Nemcni, ki so bili proti Hitlerju so bili proti Nemciji.
Lowbrainerji so tu. Kdo pa to so je pa ze druga zgodba :D

Pa dolgocasnost se nanasa na tvoje mal obupane primere, da vsakic, k nimas argumentov al pa cesa, kr neki strelas z oznakami, marksizmi pa takim otrocjim sranjem. Dej se kontroliri. Sej ti jz tud lahk pol eno tapeto dam glede na to-FROC.

Matr a je tolk hudo, ce ti par ljudi s prve roke skusa razlozit, da pac ni vse tko roznato tam kokr je v filmih?
Sej naj bi bil zrel pa odrasel pa bi to lahko prenesel brez travm.

Tko da kontroliraj se malo.

Aja-zanimiv film se obeta o FOX news

TUKI JE TRAILER

Bivsi zaposleni ravnodusno pravijo, da so glasilo Republikancev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

V ZDA NARASCA STEVILO REVNIH IN NEZAVAROVANIH-SPLOH OTROK

Odkar se je pojavila ta administracija.

username ::

Pa dolgocasnost se nanasa na tvoje mal obupane primere, da vsakic, k nimas argumentov al pa cesa, kr neki strelas z oznakami, marksizmi pa takim otrocjim sranjem. Dej se kontroliri. Sej ti jz tud lahk pol eno tapeto dam glede na to-FROC.
OK, ne bom več "streljal z oznakami". Argumentov sem namreč dal dovolj in to dosti tehtne (pa ne samo jaz). Če si se odločil, da trdnih in dokazanih podatkov ne boš upošteval, pa nič ne morem, to je na en način tvoja pravica. V bistvu ne pišem zaradi tebe (si verjetno že izgubljen primer), ampak zaradi morebitnih drugih bralcev, ki bi se jim tvoji monologi zdeli na prvi pogled verodostojni, pa pač IMHO niso.

BTW, kaj pa pomeni kratica F.R.O.C.? :D

Matr a je tolk hudo, ce ti par ljudi s prve roke skusa razlozit, da pac ni vse tko roznato tam kokr je v filmih?
Ma meni se pa ne zdi v USA filmih vse tako blazno rožnato. Vedno neki umori, streljanja, družinske tragedije, narkomansko mafijske vojne, državne zarote, vojne, v vsakem filmu povprečno vsaj 20 avtomobilov pa 3 avione razsujejo, pogosto se pojavi kak lik, ki živi na ulici/v trailer parku (no saj v slovenskih filmih tudi radi kažejo same džankije, luzerje in marginalce)...
Mogoče si pa ti preveč filmov gledal? Pa zdaj misliš da je v USA tudi real life taka groza?..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

V ZDA NARASCA STEVILO REVNIH IN NEZAVAROVANIH-SPLOH OTROK
Hvala za link, Caligula. Če dovoliš, bom povzel nekaj podatkov iz njega:

Za začetek:
The Census Bureau's definition of poverty varies by the size of the household. For instance, the threshold for a family of four was $18,810, while for two people it was $12,015.

meja revščine je v ZDA postavljena relativno visoko: če preračunamo, več kot 200.000 SIT mesečno za dvočlansko družino in 330.000 SIT mesečno za štiričlansko.

Uninsured rates for children, though, were relatively stable at 11.4 percent, likely the result of recent expansions of coverage in government programs covering the poor and children, such as the state Children's Health Insurance Program, analysts said.

Evo plus za administracijo - uvedli so socialne proograme za pomoč otrokom in revnim, in ti programi očitno celo delujejo.

"Individuals in the Senate have failed to adopt the president's health care plan."

Skratka, administracija je pripravila zdravstveni načrt, zataknil pa se je pri zakonodajni veji oblasti (v senatu)...

number of Americans who had coverage grew by 1 million last year. Overall, 243 million people had insurance in 2003.
The bottom line is this: More people in America have health coverage today than at any time in our nation's history


To pove dovolj.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

NE, ta administracija je tipicna politika-pac, ko neki ne kaze vredu kao dajo nek zakon v presojo-cez noc skupi sklampan, da se pol zgovarjajo na druge veje oblasti. Sej to je stalna praksa pa ne samo v ZDA. Stejejo pa pac rezultati.

IN se nekaj-zlocin, umori,... tudi to je vse indikator ekonomije, ki ne stima dobro. Ker to pomeni veliko razslojenost prebivalstva. In dejansko majo ta porblem.

IN meja za revscino ni postavljena visoko. Postavljena je glede na njihove tamkajsnje stroske zivljenja ne slovenske.
Kaj bi ti pol sele rekel za kako tako mejo v Luksemburgu,.. :D

Pac dejstvo je, da majo stroj od ekonomije, ki bi moral pokat po sivih od zdravja pa na zalost ne. In seveda krivim administracijo.
Le ta je tudi vedela in spodbujala mucenje.
.....

Skratka poden. Sramota za demokracijo kakrsna naj bi ZDA bile.

Jst ::

Množični protest v Manhattanu proti Bushu in njegovi administraciji. Zbralo se je 100.000 ljudi na ulicah in se drlo: "Fire the liar!" in "Shame, shame, shame!" Ni jim všeč vojna v Iraku in tudi politika doma.

chron.com
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Podobno kot so se zbrali PREDEN se je vojna v Iraku zacela in so protestirali proti njej:

16. februar 2003

Zabavno, tole reklamo sem dobil na tvojem linku, Jst:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Caligula ::

CNN pravi, da jih je bilo preko 200.000 sam sej ni vazno. Zabavno je, da se Hollywoodski zvezdniki ful organizirajo proti Bushu. LINK

Ah zdej bo vsaj bolj zabavno vse skupaj blize, ko bodo volitve.

username ::

Še malo na temo Američanov, ki "živijo v prikolicah". Smo to sicer že okoli 24.8. obdelovali, ampak sem danes naletel na nekaj zanimivega v forumu Finance-on.net:

"mobile homes" so ponavadi prav luštne hiše

V takih hišah se verjetno lahko živi bolje in bolj razkošno kot v marsikateri slovenski (da o blokovskih stanovanjih ne govorimo), stanejo pa v bistvu zelo malo, pa še kredit je lahko dobiti:

še o stroških

Še mnenje enega forumaša s Financ:
"Ogledal sem si Fleetwood. Te hiše so po velikosti in udobnosti bivanja pravzaprav kot vile proti slovenskim 200.000 EUR cementnim pasjim utam"

Mnogi Američani so se torej odločili za bivanje v "mobile homes", ker se v nijih pravzaprav živi kot v "normalni" hiši (montažni). Catch je pa v stroških oziroma davkih: ti "mobile homes" se formalno ne štejejo kot zidana nepremičnina, zato lastniki plačujejo precej manj davkov. Čeprav izgledajo (znotraj in zunaj) kot običajna "ornk" hiša.

Zakaj bi za enak učinek človek plačeval več, če ni treba? Očitno Ameri niso tako glupi..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

Da bi zgradili hiso, ki prenese morebitne vremenske ekstreme? Kje pa, rajsi montazno zavarujejo in ce jo odpihne pac zgradijo novo.

"cementne pasje ute" je pa zelo custveno obarvana fraza in jo bom prezrl. Mogoce mi je pa vsec hisa, ki od zunaj izgleda takole.

username ::

Da bi zgradili hiso, ki prenese morebitne vremenske ekstreme?
Kakšne vremenske ekstreme natančno imaš v mislih?

montazno zavarujejo in ce jo odpihne pac zgradijo novo
Ja a ni to najbolj pametno?? (sicer pa je ponavadi ne odpihne kar tako, samo v bolj nevihtnih krajih se to včasih zgodi).

Če ti je všeč hiša, za katero si dal link - upam da jo boš lahko kdaj imel.
Meni se zdi zanimiva za pogledat, za bivanje pa je pomojem bolj slaba. Nikoli ne bi kupil take hiše in ne bi hotel prebivati v čem takem.

Tako kot mi je všeč naprimer tale avto, ampak ga ne bi kupil, ker rabim za prevažanje nekaj bolj zanesljivega in kar je lažje&cenejše vzdrževati kot tale lepotec:



(s tem, da je bil Citroen DS res izredno lep avto, tista hiša na tvoji sliki pa se mi sploh ne zdi lepa, zgolj "zanimiva")
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Fantje, tiste "hiske" so drage in si jih povprecne druzine ne morejo privoscit. Malo poglejte cene po netu. Po 250.000 USD,.. ipd.

Username-vsaj okus za avtomobile imas. Tudi to je nekaj. Jaz bi lani skoraj kupil eno DS. Mogoce jo pa se bom. Tako d anaj ostane skrivnost katero. :D

username ::

Fantje, tiste "hiske" so drage in si jih povprecne druzine ne morejo privoscit. Malo poglejte cene po netu. Po 250.000 USD,.. ipd.
Ni res. Povprečna cena take montažne hiše je bila leta 1997 41.000 USD za 132 kv.metrov veliko hišo s centralim klimatiziranjem: LINK

Če si naredil kak faks, imaš v ZDA brez težav cca preko 50.000 USD letne plače. Se pravi v enem letu zaslužiš za dobrih 130 m2 veliko hišo (brez zemljišča). A lahko v Sloveniji povprečen človek (tudi če ima narejen faks) v enem letu zasluži za nakup montažne hiše? Po mojem da ne.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Povprecna cena pomani povprecno hiso-in te niso niti priblizno take kot tista prikazana. Sem gledal pred casom njihove ponudbe-saj majo slikovne oglasnike. In take lepe,... pridejo krepko drazje. Majo pa oni tud take stroske zivljenja, da tisti, ki ma 50 jurjev USD place bolj bogo zivi, ker ce ma faks mora met tud cunje pa avto temu primeren,.. skratka tam je pac tko-passing by. Nobenega varcevanja. Vsi samo v dolgovih. Pa vsak, ki je faks naredu je tud ujet v dolgove svojemu izdajatelju kreditnih kartic pa bo to se desetletja pa se svojo izobrazbo bo verjetno se kar nekaj let odplaceval.

jype ::

Hiska na tvojem linku zgleda kot kaksna baraka. Taka, ki ne prenese niti vremena, kaj sele vremenske ekstreme. Pa zraven pise kako jo kupis, ce imas "bad credit". Kot v socializmu :)

To je 8 miljonov za tako bajto. To dobis pri nas ceneje, samo je nihce noce. Zgleda priblizno takole:


8 miljonov na leto je nizka cena za cloveka s sedmo stopnjo izobrazbe. Kolikor jaz vem tak clovek stane blizu 10 mio na leto, ce ima dobro sluzbo. Drzava seveda pobere dobro polovico, tako da cloveku ostane slabe 4 mio, ampak za to dobi marsikaj. Marsicesa tudi ne dobi, ker smo majhna in neucinkovita drzava in gre vecina tega denarja za placevanje nesposobnih zaposlenih v drzavni upravi. Smola.

Pri nas so stanovanja razmeroma poceni, ce te ne moti da zivis bogu za hrbtom. 10k evrov za kmetijo s 5 hektari zemljisca. Ja, v prekmurju. V mestih in blizini mest trg pac dela svoje in so cene stanovanj, parcel in his smesno visoke. Montazne hise pri nas stanejo priblizno isto, a so precej drugacne in jih za to tezko primerjas po ceni.

Zelo popularna montazna hisa, ki jo v sloveniji vidis skoraj na vsakem vogalu:
http://www.lumar.si/standard/anja129.php, cena 36k evrov. Samo da take bajte tornado ne odpihne. In pri nas zanjo zasluzis v priblizno treh letih, ker ti ni treba sparat za solnine, penzijo in zdravstveno oskrbo.

Disclaimer: obe bajti sta, kar se mene tice, urbanisticna katastrofa, ampak to ne spremeni dejstva da je "nasa" bajta oblecena v armirane stene z resno pozarno zascito, "njihova" pa ni.

username ::

Sem gledal pred casom njihove ponudbe-saj majo slikovne oglasnike. In take lepe,... pridejo krepko drazje.
Pazi, v mojem linku je samo cena montažne hiše. Sem napisal, da brez stroškov nakupa zemljišča. Če je v ZDA cena udobno velike hiše s pripadajočim zemljiščem 200.000 USD, je to povsem primerljivo s cenami v Sloveniji - ni nič dražje, kvečjemu celo ceneje. Plače so pa v povprečju nekajkrat višje.

Majo pa oni tud take stroske zivljenja, da tisti, ki ma 50 jurjev USD place bolj bogo zivi
Ne bi rekel da živijo bogo.
1. Primerjajmo slovenski BDP na prebivalca v "nominalnem" znesku in BDp na prebivalca popravljen za razliko v kupni moči (PPP). PPP je za vse države narejen glede na ZDA. Če potem malo obrnemo: takole zelo približno ima Američan z 50.000 USD po "na Slovenijo popravljenem PPP" približno 35-40.000 USD letno. 7 do 8 miljonov SIT.
2. Cene v ZDA (v trgovinah) se mi niso zdele pretirano višje kot v Sloveniji. Cigarete so malo dražje, pa pivo v baru tudi precej. Avtomobili so malenkostno dražji, ampak predvsem nemški (logično , a ne - jih morajo čez ocean pripeljat, pa še zelo so v ZDA cenjeni). Ampak se ne bi splačalo npr. tukaj kupiti rabljenega BMW in ga izvoziti v ZDA, premajhna razlika v ceni. Za hiše smo pa že zgoraj ugotovili, da so stanejo podobno ali manj kot v Sloveniji.

ker ce ma faks mora met tud cunje pa avto temu primeren,
Hja če mora zaradi imidža in družbenega statusa kupiti Armanijev designer suit in novega BMW, je to najbrž finančno res bolj naporno kot nakup noname rekelca pa rabljene Honde civic, ampak ne moreš reči, da je to "bogo življenje". Saj Miloš Kovačič mogoče tudi misli, da "mora" kupiti Mercedes SLK (ali kerkoli že vozi) in jahto, da bo veljal za dovolj velikega frajerja. Pa ne bo noben normalen rekel, da je Kovačič revež.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

BigWhale ::

Za $50.000 letno je v kaliforniji bolj tako tako. V New Yorku bo pa treba se bolj skrtarit. Povprecna cena za eno luknjo, ki ima dve spalnici je bila v kaliforniji $1600-$2000 na mesec. Brez kakrsnih koli stroskov. Dobis tudi stvari za manj ampak ti takoj povedo, da tam ni ravno za ziveti. Aja, priblizno %20 procentov ti pozre se davkarija...

Hrana je za odtenek drazja, avtomobili, ce ravno ne kupis neke razmajane kante, tudi. Ja, bencin je cenejsi. ;)

Potem je tukaj se kak luxuz se gres, ce si komot, ti hitro zmanjka denarja. Ce nisi, potem se da prezivet s takim denarjem. Ce zivis sam in se oblacis na razprodajah... ;)

Vice ::

Zelo popularna montazna hisa, ki jo v sloveniji vidis skoraj na vsakem vogalu: :D
http://www.lumar.si/standard/anja129.php, cena 36k evrov. Samo da take bajte tornado ne odpihne. In pri nas zanjo zasluzis v priblizno treh letih, ker ti ni treba sparat za solnine, penzijo in zdravstveno oskrbo.


Pozabil si dopisati, da če se hočeš vseliti v to hišo moraš vložiti še dodatnih 10k eur (brez notranje opreme). In če gledamo povprečno plačo slovenca od katere plačuje (če so se starši že zmetali za šolnino) za penzijo katere ne bo videl, zdravstveno zavarovanje in ostale davke rabi vsaj 10 let prehranjevanja z zeljem, da se lahko vseli v najcenejšo izvedenko bajte, ki mu jo poruši že manjši potres saj tornada pod alpami ne bo videl, seveda s tem, da mu je zemljišče padlo iz neba.

username ::

Za $50.000 letno je v kaliforniji bolj tako tako. V New Yorku bo pa treba se bolj skrtarit.
Ja itak. So razlike med mesti in zveznimi državami glede življenjskih stroškov in davkov - ampak tudi glede plač! Delovno mesto, ki v kakšni Montani ali Arizoni navrže 50.000 USD, bo v New Yorku ali Kaliforniji hitro prineslo 100.000 USD (no, zelo od oka je tole). Seveda pa sta CA in NYC v Ameriki verjetno najdražji možnosti za prebivanje.

To res ni noben argument, no.

Saj tudi v Sloveniji se da z npr. 150.000 SIT na mesec različno udobno preživeti - v Ljubljani izredno težko, v Celju že malo lažje...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

BigWhale ::

Pozabil sem se omenit, da je v sluzbi precejkrat tako, da imas odobrenih deset dni izostankov, torej dopusti, sick leave in vse skupaj. Zenska, ki rodi, gre ponavadi ze po treh mesecih delat, ce jo sploh se vzamejo nazaj v sluzbo (to se sicer dogaja tudi pri nas ampak je bolj izjema kot pravilo).

V ameriko gres fejst delat, ce si potem na boljsem kot si tukaj? Nevem, po mojih izracunih, premislekih, razmislekih in tuhtanjih ne. Ja, imajo pa v ameriki nekatere stvari v redu poslihtane, to se pa strinjam :)

Username:
Razlike v placah so ampak niso tako velike. Neko delo se ti bolj splaca opravljat nekje v centralni ameriki... Ja, Montana, Utah, tam si z $50k letno ze kar preskrbljen. Precej dobro. :)

Caligula ::

Ma te debate se starajo. Pac idealistom o ZDA en fajn Disney land. Brezveze mu razlagat. Itak si bo se mislu, da so Americani butasti ,ker jih sploh skrbi ekonomija pa brezposelnost ko majo pa komaj dobrih 5% brezposelnosti kao. A niso pol butasti, ker jih tko brezposelnost skrbi? Mislim-ce tolk ne rabijo delat v tem wonderlandu? :D

Sicer pa-naj Bush zmaga. Vecina sveta itak rabi tisto zadnje "nekaj" da majo pol sami pri sebi mir in mirno sklenejo, da ZDA dejansko niso tista drzava, ki naj bi bila vodilo, ideal,....

To marsikomu manjka. Da bi zaziher vedel ali so ali niso....
Se bo vsaj vedelo.

username ::

Pac idealistom o ZDA en fajn Disney land. Brezveze mu razlagat.
Saj mora bit vsakomur jasno da USA ni Diseyland. Ravno tako moraš tam delat, plačevat davke, imaš take in drugačne vsakdanje probleme.

Glede na realne podatke pa se mi ne zdi da bi bilo tam življenje večine ljudi kaj slabše kot pri nas, kvečjemu obratno.
Če delaš, dobiš dokaj dobro plačo, nekateri celo odlično. Davkov in tudi zdravstvenega zavarovanja itd plačaš procentualno manj kot pri nas. Sicer delajo Američani res nekoliko več - pa ne dosti več, če jih primerjamo z Zahodnimi Evropejci, ki res relativno malo delajo, v primerjavi z Vzhodno Evropo in tudi Slovenijo pa Američanom sploh ni tako hudo. Ne glede na to je pa tako - če v ZDA delaš, lahko več zaslužiš. Večina ljudi ima tako motiv delati več. Pri nas bi lahko v eni službi delal dvojne ure in maksimalno intenzivno, ampak plače ti dajo vedno le toliko, kot pač dajo. Celo če bi ti jo malo povečali, bi večino dodatka požrli davki. Zato se Evropejec in zlasti Slovenec odloči, da se v službi ne bo pretegnil. V bistvu racionalna odločitev (na ravni posameznika). Raven splošne materialne blaginje je pa zato toliko manjša.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Motiv vecine tam je vec delati, da lahko prezivijo. Amerika je na zalost tako kot sem rekel-fajn predvsem, ce si bel, imas denar in si se malo pokvarjen. Skratka tako kot na vecini planeta samo se malo potencirano.

Jaz bom tam vedno uzival-pac malo manj, ce bo Bush na oblasti ampak vseeno. Vecina ljudi pac ne.
Je pa ze to en podatek ,da folk ki se tja preseli takoj rata fat. Skratka tudi take studije so. In dejansko se cedalje vec ljudi s tam seli v Evropo zaradi podatka, da se statisticno potem njihova telesna teza zmanjsa :D

EssEncE ::

Bush ima verjetno že neulovljivo prednost. 52% proti 41%.:)

Pomojem so predvsem Iranskemu režimu šteta leta.:)

Thomas ::

Nikoli nisem maral Busha starejšega kaj preveč. Njegov sin je pa čisto druga zgodba. Ko je objavil, še pred volitvami 2000, da se mu zdi pomembnejši ščit pred atomskimi bombami, kot pa sporazum Nixon Brežnjev iz 1972, mi je bil takoj všeč. Četudi je potem ščit padel v drug plan, je s tem dokazal, a mu je več do ljudi, kot do hladnovojnih mantr.

To je dokazal potem še nekajkrat, njegovi najljutejši nasprotniki so pa dokazali ravno nasprotno.

Tisti sporazum jim je bil sveta krava, Sadam jim je bil sveta krava ...

Bolj spoznavam njegove nasprotnike, rajši imam Busha mlajšega!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

He He. Papek. :D Tisti scit naj bi gradili spet isti "prijatelji" njegove druzine.
Saj je faca mali. Nepotizem brez primere.

Neulovljiva pa ni nobena prednost. Konvencija je vrhunec potem pa vse pada. V 2 mesecih se pa zgodi se marsikaj. Bo pa se zanimivo :D (bo pa ziher ta premik stimuliral proti bushevsko populacijo in jih aktiviral, ker se bodo prestrasili :D )
Samo tista o tem ,da je z scitom za katerega so vsi obrambni analitiki povedali, da je utopicen, da v praksi nima sanse, da so vsi testi porazni,... je pa ful huda :D Bravo Thomas-you da man!

Pa kaj ti pomaga protioraketni scit, ce ti tvoja lastna letala zaletavajo v tvoje stavbe? Pa ce se po celi bivsi USSR napol zastonj dobi material za umazane bombe ali pa kr prave nukes, ki se jih elegantno dostavi by land and sea.... 0:)

Tisti scit je bil taka glupa nategavscina, da bi ga lih samo svojim volilcem lahko prodal za tistih 80 mlrd USD :D

Edino kar bi res lahko naredil je, da bi preprecil njihovim lastnim raketam, da bi sestrelila kako ugrabljeno letalo.
Lol Thomas. Sem mislil, da o tehnologiji ves vec. Tale scit so pometli pod preprogo, ker je bil preglupa zamisel-sploh za trenutno stanje tehnologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Thomas ::

O čem pa jest govorim?

O naysayerjih in cinikih, ki se skušajo rogati temule Bushu. Pa vsakemu, ki ima dobro besedo zanj, seveda tudi. Njihova pritlehnost pa jim seveda ni vidna.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sunna ::

Bushu se rugajo z dobrim razlogom. Zanimivo mi je tudi kako je Kerry potrdil vse datume debate, ko bi jo imel z Bushom , mali neumni Bushek se pa skriva ker ve, da mu ni kos v debati in tudi samo udarja pod pasom. Saj vemo kako bo to izgledalo, nekdo bo Busha nekaj uprašal , on bo pa nekaj tretjega povedal. No ja, bi bilo zanimivo (za EU npr. ), da Busheva administracija spet zmaga in bomo lahko govorili, no, vsaj v nori Ameriki ne živim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Thomas ::

Dost velika samozavest večine forumašev. Kako so vsekakor (politično) pametnjši od predsednika US.

Rekel bom tkole: Večina forumašev je politično neumnejših in neukejših od 90% članov Državnega Zbora.

Vprašanje, če smo Slovenci kdajkoli imeli politika, ki bi se lahko (zaradi svojih političnih kvalitet) potegoval za predsednika v Ameriki. Kaj šele, da bi bil izvoljen. Sej nič hudega, tudi vse zvezne države v Ameriki ga niso imele.

To v premislek in streznitev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Link.

Če več ne deluje (link), potem so ga odstranili. POP si je enostavno izmislil nekakšen atentat na Busha.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cirecire ::

Tale atentat na Busha pa res ne vem kje so staknili te veleumi na POPtv. Če bi blo to res, bi to že poročali vsi mediji.

Jaz si želim, da bi bil Bush spet izvoljen samo zato, da bi bil še štiri leta trn v peti levičarjem.

Sicer pa je bila podobna levičarska histerija tudi v 80tih, ko je bil predsednik ZDA Reagan. Proti njemu so demonstrali od Londona do New Yorka. Nato pa so leta 84 demokrati doživeli največji volilni poraz na volitvah. Danes pa čez Reagana ne upajo niti pisniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Thomas ::

To pove o "zdravju" naše družbe kar precej.

24ur.com naj bi le bilo eno kredibilno mesto za novice, a mar ne?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Ma itak da bo Bush zmagal. Poglejte samo Kerryevo kampanjo. Najprej napade Busha zaradi Iraka. Se ugotovi, da je glasoval za napad na Irak. Hja, ga to ne zmoti kaj dosti pa še kr napada Busha zaradi napada na Irak. Nakar par dni nazaj izjavi, da bi še tudi zdaj, ko je bolj ali manj jasno, da je bil napad na Irak blow, še enkrat glasoval isto. Mislim, tip ni resen. Rezultat volitev bosta odločila Irak in vojna proti terorizmu. In Kerry bo zgubil, da se bo kr kadilo. Za takega človeka tud jaz ne bi volil, pa Busha ne maram sploh. Pa tipu lahko svetuje Clinton, pa še kup strokovnjakov ampak se je zaj*bal s tem, ker ni izbral fiksne pozicije do teh dveh vprašanj in zdaj ga lepo Bush tolče tu. Pa itak ma oblast v rokah, objavi še ene par terorističnih alarmov, pa bojo volili za njega. Itak je spet povečal prednost pred Kerryem. Kerryja lahko reši še samo en Abu Ghraib ampak dosti večjih razsežnosti. Al pa kaj podobnega...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Caligula ::

He He, dol majo podobne tezave kot tu-ni kredibilnih opcij. Zlo in manjse zlo :D
Thomas, seveda ti sodis v tistih 90% forumasev 0:)

Kar se tice kredibilnosti kakega Slovenca za predsednika ZDA....
Bivsi igralci so zmagali, zmaga folk, ki je iz dinastij, studije so dale jasno vedet ,da Americani prezirajo pametne predsednike (ravno zato je bil Clinton presenecenje kao) in hocejo bolj "kmecke" tipe kot so sami. Skratka povprecen American misli ,da je najboljse, ce je predsednik enak clovek kot je sam.

Zelo zrelo politicno razmisljanje.

Americani majo en velik problem. To, da so "lastniska" druzba pomeni tudi, da se da vse lastiti. S tem tudi medije in njihovo porocanje, denar kupi vse-resnico, neresnico,.. vse se da obracat,... in sami priznavajo, da ne zaupajo vec medijem ne nicemur.

Je pa Bush beden, ker mu to ustreza, Kerry pa ker mopra biti, ce hoce konkurirati Bushu.
Postat predsednik v ZDA pa nekako ni zmaga intelekta. Se Clinton je svojega skrival takrat.

Sicer vam pa to ,da bi Arnie celo mel realne moznosti pove vse. Skoda, da ni rojen dol :D
Zmagal bi spet s kako tako bedasto izjavo kot jo je dal za ameriske vojake "You are the REAL terminators" :D :D :D
Tukaj ste eni smesni, ker od politikov pricakujete iskrenost. Jaz pricakujem, da vsaj niso skodljivi. Tukaj Bush pogrne na celi crti.

Thomas ::

Pokroviteljsko nakladanje Kaligule se mi zdi precej priskutno po obliki in prazno po vsebini.

Samo primer:

> Je pa Bush beden, ker mu to ustreza, Kerry pa ker mopra biti, ce hoce konkurirati Bushu.

Moorova šola agresivnih napadov, za katerimi razen agresivnosti ni nič. Nobene substance.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

POP si je enostavno izmislil nekakšen atentat na Busha.
Sej link je še zmeraj pod Eplus. Zgleda tja dajejo nepreverjene trače.
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neocons zašuštrali globalno ekonomijo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16013831 (9644) Matev
»

1 U.S. dollar = 0.657 Euros (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16315190 (10646) borchi
»

Bush zmagal na volitvah? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40822614 (16605) Phil
»

Prenos soočenja Kerrya in Busha - kje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
906606 (4811) mlamat
»

Zakaj svet sovraži Ameriko? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1388421 (6814) undefined

Več podobnih tem