» »

AMD Sempron 3100+

AMD Sempron 3100+

AtaStrumf ::

Kaj si kaj mislite o temle Semprončku 3100+, ki bo zgleda prvi budget socket 754 čip in če gre sklepat po cenah A64 2800+ (38k) bo Sempron 3100+ končno en dost poceni hammer tudi pri nas, da se bo splačal zamenjat že precej ostarele Athlone XP, če ne zaradi drugega, ker rabimo novo igračo.

Moje trenutno mnenje (ko čakam na kak članek o navijanju -- na anadtech-u očitno cel teden samo doom 3 nabijajo, čeprav so obljubili, da bojo čim prej stestirali tudi navijanje obeh novih Sempronov - 2800+ naj bi imel odklenjen množilnik) je, da zna bit to zanimiv čip, ker če sklepamo po tem testu ga kastriranje L2 cache-a niti ne prizadane tako zelo (x86-64 je bo itak še vsaj 1 leto NEUPORABNO za večino - pol bomo pa itak že zamenjal CPU-je), veliko prednost pred A64 28000+ pa zna imeti, ker gre verjetno za NOVA jedra, prave Newcastle in se zna super navijat, brez, da moraš imeti ful srečo.

Recimo da Semproni 3100+ dosežejo 2,2 GHz za đabe. Edin kar me skrbi je da laufa pri 1,8 GHZ (9x200) tako, da zna postati omejujoč faktor plata, ki ne bo hotla navit Hypertransporta na 244 MHz. Nove nForce 250 GB plate naj bi zdržale 1000 MHz, samo so 1. drage in 2. tudi marsikatera NF2 plata ni šla do 200 MHz, pa marsikatera KT133A plata ni šla do 133 MHz, tako da se pri tem FSB/HT-ju nikoli ne ve. Reklamiranje plat, pa to mi pa seveda ne diši niti najmanj.

Skratka, kaj vi mislite o tem? Večina ostalega sveta se mi zdi precej nezainteresirana, ampak meni se zdi to končno spet nekaj dovolj poceni in hitrega od AMD-ja. Tako kot so bili prvi 2100+ Tbredi B AIUHB. Joj, to so bili časi, prav pogrešam tist rush >:D.

Zheegec ::

Ma ja, upam da bo v Slo neka solidna cena, čeprav sam še ne bom menjal mojega AXP kar nekaj časa...
Drugače pa ima Sempr0n Paris jedro, ne Newcastle.
9x250 je že kar obetavno, nekje v rangu 3400+ ClawHammerja, samo bo pa zelo od sreče odvisno.
Socket939 Sempr0n bo (ampak samo zaradi boljše nadgradljivosti) boljša izbira, upam da čimprej...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Skor ne verjamem, da so šli delat posebej Paris jedro (tako hitro za prvimi Newcastli). Nekako se mi zdi, da je to samo Newcastle z izklopljenim x86-64 in nekaj Cache-a. Ja Socket 939 Semproni bojo, samo ne tako kmalu. Je pa res beda tale dual Socket. Škoda, da ni Socket 940, ki bi sprejel vse tri čipe (940, 939 in 754), da ne bi bilo zajebancij s plato.

Samo ne vem zakaj folk tolk vztraja pri dual chanel, če pa to ne doprinese nevem kaj. Po moje je tudi Socket 754, čist cool in Sempron 3100+, je za začetek, kasneje ko bojo padle cene pa lahko tudi v kakšnega Athlona 64 nadgradiš. Res, da se odpoveš DC in 512 kB Cache-a, sam to skupaj ni niti približno vredno razlike v ceni ali časa, ki bo trajal, da cene padejo na neko normalno ceno.

humanoid ::

Po mojem bo zadeva zelo dobra, čeprav jaz čakam Geode modele, da naredim eno silent mašino.

maticm ::

kako je z navijanjem tega procesorja?
Imam AMD 3100+ Sempron in K8N NEO platinum

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med S754 in S939

Oddelek: Kaj kupiti
452564 (1911) AndrewSmith
»

athlon64 VS sempron64 (soc.754)

Oddelek: Kaj kupiti
91157 (989) mtosev
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946571 (3900) Dr_M
»

Pomoč pri odločitvi nakupa novih komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684309 (3075) maticm
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282189 (1610) AtaStrumf

Več podobnih tem