» »

HELP!!Dreamwaver

HELP!!Dreamwaver

Rower ::

Ellow! Sm Nov Član na Slo-tech, tko da še ne poznam vseh.Prosu bi vas pa, ce bi mi lahko povedal osnovne stvari, kako se uporablja Dreamwaver:8), al pa kje lahko to izvem.. Hvala!:\
-------------------------------------------------------------- -Pentium 4 -2.8 GHz -1024 MB RAM(Dual) -grafika (ATI RADEON x800pro) -zvok (Hercules) ......

dr_gee ::

Uvod v izdelovo spletnih strani ta zadnji link v prvem postu.!.
Why my mouse doesnt work in DOS?

JOKER ::

Najbolje je, da si več o tem prebereš na njihovi strani. Tudi tukaj če si boš vzel malo časa boš našel tako rekoč od A-Ž.
Če pa imaš kakšen konkreten primer pa v samem programu tipka F1.
Obilo uspeha pri izdelavi :) .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ziga Dolhar ::

Joker, zlat si ;-).

Če ti F1 ne odgovarja, si enako vsebino -- torej "Using Dreamweaver", uradna navodila za uporabo programa, prebereš tudi v PDF obliki. Dobil si jih v zipu s trial verzijo programa oz. na CDju.
https://dolhar.si/

JOKER ::

No sem se spomnil še ene varjante, ki sem jo zraven tega kar je napisal Ziggga (pozabil sem na ta PDF File) naredil jaz. Šel sem v knjižnico ter pobral vse, kar je bilo v zvezi z DW 2004 . Slovensko je le slovensko ! Ko pa enkrat vrneš knjige je pa F1 in pa Slo-Tech zlata vredno. :D
________________________________________________________
Ka te češ ....

Rower ::

OK! Knjižnica je trenutno najbolši predlog(slovenščina):D....
A kdo ve še za kakšen bolši program od DW.?.

AHA, drgač pa vsem najlepša hvala za vso pomoč...8-)
-------------------------------------------------------------- -Pentium 4 -2.8 GHz -1024 MB RAM(Dual) -grafika (ATI RADEON x800pro) -zvok (Hercules) ......

JOKER ::

A kdo ve še za kakšen bolši program od DW.?.


Mislim, da s tem ko si si naložil DW si zadel zlato žilo. Po mojem mišlenju ni boljšega orodja za izdelavo spletnih strani.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Jebiveter ::

JOKER: O, pa je! Nic ni boljsega od dobrega text editorja (emacs), dobrega reference manuala (za xhtml, css, php,...) in dobrega browserja (Firefox + Web Developer extension). Poleg tega pa ne stane 400$:\

No, razen ce ti angleska dokumentacija dela tezave... (zakaj vemo)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

JOKER ::

JEBIVETER: Konec koncev je stvar okuso komu kaj odgovarja komu ne. Jaz sem začel z beležnico delat, nato pa sem dobil Dreamweaver MX. S drugimi programi nisem delal, tako da NE trdim, da ni boljšega. Zame je pač ta najboljši. Glede nato, da je začetnik naj osnove pridobi na takšnem softveru ne pa da gre kar takoj iz osla na konja.

Ne vem čemu zadnji komentar in povrhu tega še v množini !?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ziga Dolhar ::

Konec koncev je Dreamweaver, Jebiveter, precej dober text editor (seveda ne tako zelo kot emacs), ima vgrajen precej dober referenčni priročnik (O'Reilly: xhtml, javascript, css, dodatno tudi php in mysql), v nekaterih pogledih pa v "wysiwyg pogledu" prikazuje strani bolje od samega IE-ja. Poleg tega ti ponuja v redu file manager in ftp orodje.

Res ni smetana na vseh posameznih področjih, je pa precej zmogljiv all-in-one. :)
https://dolhar.si/

Jebiveter ::

Ziggga, true. 100k SIT vreden all-in-one. Sicer pa, vse je odvisno od osebnih preferenc in navad. Tudi sam se dolgo uporabljal DW. Za zacet je v redu. Problem se pojavi ker gre ucenje v napacno stran. Uporabnik se namrec uci uporabljati program in ne uporabljati tehnologije, s katerimi gradi spletno stran. Kar ni ql.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Brilko ::

Jaz redko uporabljam DW, ker vbistvu znam vse osnovno kar mi lahko ponudi. Če pa je kaj zahtevnega, grem pa tudi tja urediti.

Skratka, jst kodo pišem na roke, je hitreje kot pa da bi kliku na ikonce pa določu to pa to, pa še tist, poleg tega nevem točno kaj bom naredil čez 2 minuti in koliko vrstic bom rabil v tabeli, zato mi prav pride da sam kodo pišem in študiram kaj bom naprej naredu. Nikol ne uproabljam klik zadev. Poleg tega je koda tvoja in zate rpegledna, za razliko od editorja, ko ti sam nameče kam pride. Ko nekaj pišeš, je veliko bolj zamudno prijeti za miško in zadevo urediti s klikom, kot pa napisati eno besedo. Skratka edini program, ki ga zadnje čase uproabljam kot editor namesto notepad-a je php expert editor, j zelo ql, pa še preveri ti sintakso php-ja (samo F7 in že je tu). Aja, načina "wysiwyg" nikoli ne uporabljam. Torej DW uporabljam za kake zapelten zadeve (ma nekaj dobrih uproabnih piškotkov), drugače pa to zamene ni.

Vglavnem to je moje mnenje in način dela. Seveda to nikakor ni za začetnike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014685 (8501) Netrunner
»

Html, css

Oddelek: Izdelava spletišč
313534 (133) Volk|
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282448 (1978) Road Runner
»

Programi in tehnike

Oddelek: Izdelava spletišč
63029 (2969) d0rK
»

Ocenite mojo spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
311990 (1599) Brilko

Več podobnih tem