» »

Ocenite mojo spletno stran

Ocenite mojo spletno stran

Edelweiss ::

Pozdravljeni!
Pred pol ure sem dokončal svojo stran in sem se odločil, da jo pokažem širši množici, da mi strokovno in pa nestrokovno podate svoja mnenja o izgledu, temi... Itd.
Torej. Prosim poglejte si! 8-)

klik!

Gandalfar ::

neberljivo, prevec nabito, nepregledno...

ni mi vsec. Ni mi jasen namen strani. Stvari nametane skupaj :/

dr_gee ::

ja predvsem tisti "logotip" je zlo neberljiv, pa kot je Gandalfar rekel preveč nabito

profii ::

ja nabito in nepregledno sam zamisel vsebine je pa dobra.

web queen ::

men se zdi še kr uredu, razen header mi ni dobr narjen.
tista siva kovinska barva nekak preveč izstopa ven, font je malce zgrešen ali pa bi bolje prišel do izraza če ne bi dal tako pisanih barv, ampak bi se bolj osredotočil na 1 oddtenek.
lahko bi odstranu komentarje "imageready slices", jaz bi zbrisala tudi tisti marquee ker je nadležn.
mal se še poigraj s cssji za gumbe, drugače pa je stran seveda kar uredu! ;)

Edelweiss ::

No pisano sem naredil zato,ker sem imel v mislih itakijansko zastavo,ki vsebuje te barve.
Kako to mislite neberljivo? Nisem izbral pravega fonta ali podlaga ne odgovarja ali barva....?
Preveč nabito ? Preveč podatkov na strani,preveč skupi ...?
Logo pa opažam,da ni bilo glih najboljše no pisava in pa barve :( .

P.S.
Vse pisano na roko brez kakšnih pripomočkov,samo beležnica.Jaz ne delam tako simpl,kot nekater z Dream...MX .....itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edelweiss ()

Cosmo ::

Vse pisano na roko brez kakšnih pripomočkov,samo beležnica


Se vidi >:D >:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Edelweiss ::

Cosmo:
No pričakoval sem,da se bodo našli tudi takšni,ki bodo šli z svojo izjavo preko meje okusnega.
Samo z takšno brezvezno izjavo (sedaj pa misliš,da si car) se dokazuješ da si nezrel.Pa še to,da ne morem verjet,da lahko takšno izjavo da 23-et letnik.Hmm....
Bi rad videl tvoj izdelek.
Saj ne,da sem razočaran.Konec koncev nisem to naredil za peščico ljudi,ki sedijo doma za monitorji in brijejo narca iz drugih.
Ja,tako je to,tud jaz sem podal svoje mnenje,pa brez zamere.
Prosil sem za mnenja ne pa takšne niskotne pripombe.
Za crknit od smeha .....:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edelweiss ()

webfreak ::

Vsak ma svoj okus. No najprej bi pokomentiru Cosmotovo izjavo. Mislim da tip ni ravno mislu uzalit avtorja (ce se motim se pac motim :\) . Velikokrat je kar pohvala to. Osebno zame bi bila kr koda spisana na roko in ku povrhu se validira in se prikaze pravilno v vseh brskalnikih veliko pomeni (vsaj meni 8-) ). Glede strani sem ti ze prej podal nekaj komentarjev (prejšnji thread). Se vedno vidim da ti ni uspelo sestimati pravilno doctypa. Ce te zanima kako se lahko se vedno se enkrat zmenima (mogoce preko p.s.). Malce ti je uspelo zmanjsati razpadanje v MOzilli toda se vedno ima desna stran nekoliko problemov, saj jo nekoliko razsiri in dobis majhen prazen bel prostor. Skoda je tudi da CSS ne validira pravilno in ima nekaj napak klik!. Htmlja pa nisem uspel preveriti, ker je doctype podtavljen znotraj HTML tagov. Drugace bi lahko za font, ki ga kar nekaj ljudi kritizira izbral verdano. To je font, za katerega mislim da je zelo lepo berljiv in cudovito pasa zraven vecine kontekstov. Lahko bi pa malce spremenil tudi logo ;) -> ni ti potrebno toda jaz bi. Ok upam da nisem bil prevec oster in da sem samo realno podal svojo kritiko. Priznam pa da si jo od prvega trenutka ko sem jo videl kar posteno popravil. Kar tako naprej in kmalu bos dober mojster :D .

Gandalfar ::

jaz sem komentiral s stalisca uporabnika .. odprl sem stran in mi je vse dol padl in se mi niti ni dalo ukvarjati z razumevanjem vsebine in navigacijo in vsem, ker je prevec nasiceno in cudno strukturirana vsebina. Stran me ni pritegnila, zato sem napisal negativno kritiko in sel naprej.

Nasploh me je stran zmedla, ker prevec cudnih stvari povezuje skupaj. Nekje so neki italijanski DJ-i potem neki cudni Winamp skini kjer spet nikamor ne morem kliknit da jih dobim za logotipe pa mi tudi ni bilo takoj cisto jasno kaj naj pocnem. Prevec med seboj nepovezanih elementov in posledicno mora uporabnik prevec mislit in se naprezat.

Edelweiss ::

Stvar je sledeča.Vsem,ki ste podali ali morda še boste podali svoje mnenje najlepša hvala.Konec koncev nobeden se ni rodil pameten in plus tega na napakah se učimo.
Povedal oziroma napisal bom pa sledeče:
Vsaka čast Webfreak-u za podan komentar in mnenje.Tako se pišejo komentarji.Ni vsiljivo ni neke napetosti v tekstu in ni žaljivk.
Mnogokateri,ki podajo svoje komentarje si dovolijo marsikaj predvsem mislim na žaljivke in "nizke" udarce,ko pa bi se srečal ve Reality Life bi se pa usral kot ena majhna bebica in kaj bi ugotovil,ko bi ga videl v resnici ? Da se za vsemi temi žaljivimi komentarji skriva en mazolast dvanajstletnik,ki se vsede za računalnik ko je sam doma in si dovoli marsikaj.
Opazil sem,da samo peščica butlov (prevedeno v slo: NORCEV, tud jaz) smo dali svoj izdelek na ogled ljudem,ki jih od cca.30 ljudi ki jih komentira samo 5 ljudi ve za kaj se gre,vsi ostali se pa pretvarjajo da vedo.
Na koncu lahko rečem še samo tole:

...težko je danes biti budala,konkurenca je enostavno prevelika......

LP !

Tody ::

Edelweiss pa kaj se sploh sekiraš, škoda časa ki ga posvečaš da pišeš take poste oziroma o njih samo razmišljaš... Pač ignoriraš in greš dalje... Za tvojo prvo spletno stran je stran, dokaj dobra... Sploh če pomilsiš da je pisana na roko... Moral bi videti loleke ki so naredili grozne strahote html kodi, ki bi jih morali prijaviti društu proti mučenju HTML kode in uporabnikov interneta in potem najdeš gor še link profesionalna izdelava home pajđov (dobesedno prepisano)8-O
Mogoče glede navigacije da daš na svojo stran samo tisto kar je pomembno ostalo (winamp,mobitel,simobil....) daš pa pod gumb povezve ali obiščite tudi ali kaj podobnega...

Edelweiss ::

Hvala Tody !
Zraven Webfreak-a se je našel še nekdo,ki trezno razmišlja.Spodbudno.
Moram še dodat,da sem se začel s tem ukvarjat pred dvema tednoma in da sem obkoljen z knjigami,saj sem vse kar so imeli v knjižnici in kar se je začelo z HTML pobral in odnesel domov.Totalni začetnik - samouk.
In normalno je,da te takšna Cosmos-ova pripomba TOTALNO ŠOKIRA !
Lp

Cosmo ::

1. Cosmo, ne Cosmos
2. Če te pripomba šokira, je to tvoj problem.
3. Če ne bi zapravljal časa v beležnici in bi ta čas posvetil grafičnim orodjem, bi lahko stran bila dosti boljša.

P.S. Sicer pa za prvič je čisto ok. Sem že videl veliko slabših.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Edelweiss ::

Sorry glede napačno napisanega alias-a !

webfreak ::

Cosmo samo nekaj v katerem programu pa ti pises svoje izdelke??. Predvidevam da v FrontPagu ali pa Dreamweaverju ne. Jaz osebo vseeno uporabljam beleznico in PHP expert editor. Koda je edino nekaj vredna ce se jo spice lastorocno in se jo potem lepo pregleda z W3C validatorjem.

Samo za informacijo ti povem da frontpage naredi obupno nepregledno in butasto kodo, ki pod nobenim pogojem ne bo validirala in taka koda ni vredna prav popolnoma NIC. S DW pa je podobno. Se vedni ni napisan dovolj dobro da bi naredil veljavno kodo. Ce kaj delam z njim moram vedno preveriti kaj je skupaj spacal in potem lastorocno popravljati njegove napake. Ker pa uporabljam CSS in PHP je lastorocno pisanje kode se kako pomembno. mislim da je Edelweis na pravi poti in je zacel bolje kot pa ce bi v roke takoj dobil DW.

Cosmo lahko pa bi tudi ti pokazal svoj izdek tako da ga malo pokomentiramo :D. Kaj pravis

dr_gee ::

Webfreak, mislim da tud tvoja prva stran ni bila narejena direkt v beležnici, ampak v kakem FPju ali celo Wordu...
Popravi me, če se motim!

Edelweiss ::

Apeliram na moderatorje,da zbrišejo to temo,ker komentarji ne vodijo nikamor več,kot pa metanje polen pod noge.
HVALA !

Brilko ::

Glede budal bi se nasplošno strinjal (LOL). :D

Vsebinsko strani ne bom kometiral, se pa strinjam da so zadeve ala mobitel za povezave al pa celo za dol. Če že narediš kazalo, ga naredi tudi zgoraj.

Glede na to, da sem pred časom prebiral tvoje poste kako do spletne strani, da maš polno knjig... pa če si kodo res saa napisu (brez templatov), vem da si se hitro naučil osnov html-ja, saj poznam tudi ljudi, ki se ne znajo kaj prida uporabljat tabel, za katere pa vemo da so osnova in temelj vsake moderne spletne strani (recimo vidim da si moč tabel že lepo osvojil, saj se z njimi da narediti prav vse glede izgleda). V splošnem te moram pohvaliti (2 tedna v html-ju, ql), uporabi tudi sloge za meni (hover, active, visited...) in si shrani vse sloge v eno datoeko *.css, potem pa samo linki te sloge v glavi. V ta .css si daj sloge - pomeni da bodo vse strani oblikovane enako in v primeru porpavkov boš popravil samo v *.css in ne na vsaki strani (če jih je že deset je lahko dolgočasno popravlat).

Zanimive pišeš si komentarje (mogoče jih bom tud sam začel več), ampak ko imaš svojo kodo naštudirano do potankosti, jih ne rabim več.

Sam osebno uporabljam DW le včasih, drugače pa rad imam "lepo kodo" in včadih pišem zadeve kar v notepad-u, predvsem če morem kako zadevo sam popraviti (recimo en parameter...) in mal testiram te predvsem PHP editor-je in mi je kar všeč tale PHP Expert Editor (hmmm... sam ni free).

Mislim da res neki nizkotni udarci res začasno naredijo tistega, ki jih je izrekel za car-ja, ampak pod drobnegledom pa vemo, da je ravno on ta patetik, ki ... Don't worry be happy!

Nox ::

tale post bo tudi bolj offtopic samo mimo nekaterih stvari ne morem...

Cosmo
3. Če ne bi zapravljal časa v beležnici in bi ta čas posvetil grafičnim orodjem, bi lahko stran bila dosti boljša.

Edelweiss:
Moram še dodat,da sem se začel s tem ukvarjat pred dvema tednoma in da sem obkoljen z knjigami,saj sem vse kar so imeli v knjižnici in kar se je začelo z HTML pobral in odnesel domov.Totalni začetnik - samouk.

ccc

za vsakega začetnika je in bi bilo dobro da bi začel v tekstovnih orodjih(lahko sicer tudi v DW-ju vendar v Code Editor-ju), kajti s tem se največ nauči, kaj elementi(tagi) resnično pomenijo. Razni drugi programi namenjeni razvoju spletnih strani/aplikacij pridejo kasneje, na začetku pa so prevelika skušnjava...

..kasneje pa beležnica kot glavno orodje ne pride več v veljavo oz. tisti ki jo uporabljate ste mazohisti....razen če le slednja podpira barvanje kode in malo boljšega zamikanja....

aha pa še glede zapravljanje časa v tekstovnih okoljih:
tisti ki je izdelal nekaj strani, bo raje posegel po že napisani preverjeni kodi, kot pa le slednjo na novo napisal z klikanjem v grafičnih okoljih....razni skriptni jeziki gredo tle še en korak dalje z organizacijo in ponovno uporabo kode(code reuse).

seveda pa je to moje mnenje...

ps. brilko, komentarji so namenjeni predvsem drugim, da lažje razumejo stvaritev avtorja...

Brilko ::

Nox: glede komentarjev, da so komentarji namenjeni temu, da drugi avtorjevo stvarite bolje razumejo, se ne strinjam v celoti. V kolikor si imel v glavi teamsko delo, in da se avtorji med sabo znajdejo v tuji kodi, to je, poleg tega tudi da avtor sam ko gre čez 1 mesec popravlat kodo ve kaj je kje.

Definitivno se pa ne strinjam (nevem al si to mislil), da so komentarji zato da ko bo en obiskovalec gledal source strani da bo videl kako in kaj, ne, obiskovalcu je namenjeno samo zadevo, ki jo vidi v browserju, tist ga nima nič kej kaj je v kodi, če pa že pa nebo avtor delu komentarje da ko bo en šov kodo kopirat da mu bo olajšal delo. Seveda če si mislil to za obiskovalce (ker si omenil avtorja so vso drugi obiskovalce), če ne razumejo strani take kot je, tudi kode z komentarji ne bojo (vem glede tega stavka nisi tako mislu, sam mal naglas razmišljam, lol). Vglavnem so za hitrejše razpoznavanje avtorjev in nikogar drugega. LP.

webfreak ::

Ok prva stran je bila narejena v DW (mogoce si jo vidu :\ :\ :\ :\ :\ upam da ne). Toda kmalu sem spoznal da to ne pele nikamor zato sem kar lepo sel na W3C in zacel ucit rocno pisat kodo. Sedaj pa upam da je to tud videti al ne??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

OwcA ::

Poleg vsega kar so našteli že ostali, še dve opazki:
1) presledki za ločili
2) meta tage imaš malo zablojene, še posebaj me je navdušil tale
<meta name="description" content="kaj predstavljas -> lahko pises stavke">

;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Edelweiss ::

OWCA : nekdo mi je pomagal,ker je to stran prej videl kot vsi ostali.
Ker sem imel napake oziroma so še zdaj mi je pač povedal kam se kaj napiše,in jaz sem si to zabeležil pač na tak način kot lahko vidiš,da ne bi pozabil,ampak vidim,da sem pozabil to popravit.Sedaj veš zakaj so zablujene.
Poznaš ta pregovor?? > pametni pišejo

Lp

Brilko ::

Sem tudi jaz videl to in sem ugotovil zakaj tako. Res je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Edelweiss ::

Eni skužijo prej eni kasneje :D !

Edelweiss ::

Ker opažam,da so tukaj samo brihtne glave me zanima sledeče,če ve kdo rešitev.
Na Macromedia strani sem dol potegno ta toliko opevani Dreamweaver MX 2004.
In sedaj nastopi težava.Ko sem hotel odzipat (raspakirat) mi na sredini napiše: napaka v stisnjeni datoteki.
Ali je kakšna možnost,da ne bi bilo potrebno ponovno lodad??
Lp

rokpok ::

Jaz bi skomentiral samo tisto o Dreamweaverju. Mislim da Dreamweaver naredi daleč najlepšo kodo, če le vsake stvari 100 krat ne popravljaš in panično klikaš gumbe za katere neveš kaj pomenijo.

Hvala :D

webfreak ::

Naredi kar ok kodo samo se vedno SO napake toda ni jih tako obupno velik kot pr FP. To pa drzi. :D

Tody ::

jup strinjam se z nekom ki je reku da če še enkrat odkrivaš toplo vodo si mazohist. Tako da od zdaj naprej tema o njegovi spletni strani ali odprite novo temo....

web queen ::

vidm da jih kr velik uporabla php expert editor :)
no jst ga tut pa mislm da je ful uredu. sicer seveda ni wysiwyg kot dreamweaver, pa vseeno lahko kar nekaj nardiš brez da bi pisal vso kodo na roke (php in html).
mislim da je dreamweaver vseeno daleč najbolj zmogljivo orodje za izdelavo spletnih strani... jaz naredim osnovo v design view, potem pa pregledam kodo v code view in odstranim vse odvečne stvari in popravim mankajoče. mislim da rata koda kar lepa na koncu :) php kodo pa pišem pol seveda v php exeprt editorju ;)

glede strani pa bi pomojm mogu bit se vesel ce dobis tudi kaksna negativna mnenja... sej na napakah se ucimo, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: web queen ()

Brilko ::

Se je on kaj jezil nad negativnimi, ne celo sprejel jih je, ampak kaj ko se pojavijo tudi kakšne druge besede ko pa niso več spoštljivi ravni. Drugače pa govora je res o njegovi spletni strani in ne web progy-jih. LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za izdelavo spletišč

Oddelek: Izdelava spletišč
171455 (1145) darh
»

HELP!!Dreamwaver

Oddelek: Izdelava spletišč
111015 (925) Brilko
»

Programi in tehnike

Oddelek: Izdelava spletišč
63028 (2968) d0rK
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885884 (5072) webfreak
»

Moving to the next stage

Oddelek: Izdelava spletišč
201263 (1034) R33D3M33R

Več podobnih tem