» »

Klaviature in oktave??

Klaviature in oktave??

BlackHole ::

Torej, moja rabi neko klaviaturo, ki baje mora imeti njamanj 5 oktav, za šolo. Kako razberem koliko oktav ima neka klaviatura in kje se gibljejo cene. Pozna kdo kakšno trgovino z rabljenimi klaviaturami? Recimo tale:

Casio MA-150 X Klaviatura
Karakteristike:

- Število tipk na klaviaturi: 49 tipk (mini velikost),
- polifonija: 8 not,
- število tonov: 50;

- samodejna spremljava:
• ritmični vzorci: 30 notranje vgrajenih ritmičnih vzorcev,
• tempo: namestljivi (201 korak, note od 40 do 255),
• akordi: 2 sistema (CASIO CHORD, FINGERED),
• kontrolnik za ritem: SYNCHRO/FILL-IN,START/STOP,
• glasnost spremljave: 0 do 10 (v 11 korakih);

- notranje posnete pesmi: 50,
- blazinice za tolkala: 5,
- glasnost zvoka: 0 do 10 (11 korakov)
- ostale funkcije: 3-Step lesson, One-Touch Preset, Metronome, Transpose, Sustain, igranje demonstracijskih pesmi;
- MIDI: namestitev MIDI kanala (01 do 16),
- zvočniki: premer vsakega zvočnika 8 cm, izhod: 3,0W + 3,0W, dva zvočnika;

Koliko oktav ima tale?

Redkvica ::

Oktava: C, D, E, F, G, A, H, C so bele tipke, vmes je pa še pet črnih. Tko da ena oktava ima po tem štetju 12 tipk + gornji C, ki spada že k naslednji oktavi.

49 tipk bi tako pomenilo 49 : 12 = štiri oktave.

Za pet oktav je treba 5*12 + 1 bi jaz rekla. Torej vsaj 61.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Redkvica ()

MadMax ::

Tale igrača ima 4 oktave, ja.

Če nisi preveč vešč, to najbolje vidiš po številu črnih tipk. Vsakih 5 (2+3) pomeni eno oktavo.

Poglej slike za primerjavo:

4 oktave

5 oktav
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Spajky ::

ne jemat klaviature, ki ima manj kot 30 glasno polifonijo!!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BlackHole ::

Kapiš, tenks. Kaj pa glede nakupa?:D

sPajky, mimogrede, lahko razložiš? Kaj pomeni 30 glasov?:8)

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

koliko glasna je polifonija pomeni, koliko tonov hkrati lahko špila! Primer: če imaš samo 8 glasno klaviaturo in pritisneš harmonijo z 8 toni (obe roki npr.), bo čut 8 tonov, če pritisneš 9 bo pa spet čut samo 8 (eden bo manjkal!). To zelo pride do izraza, če ti mora spodaj špilat še kaka spremljava (avtomatska) ali pa napraviš arpeggio po klaviaturi (npr. klavir s sustain pedalom: ko zmanjka zmožnosti polifonije začne namesto da toni odzvenijo, "papat" običajno najnižje tone/one najprej pritisnjene. Vse kar je manj kot 30 glasov so "igračke" (casio plastik fantastik za decu) ... :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lex ::

Zakaj bo pa potrebovala synt pa prbližn kolk je prpravlena dat? velik je od tega odvisn. Sam mam yamaho pa vem d jo ne zamenjam za nč druzga (razn za kazga tritona seweda :D ). sm že špilo na casio pa mi ful ni sedu. yamahe so pa od 275 dalje že dost fajne. Je pa zj čis odvisno za ka nuca pa kolk resno misl to jemat.. za oktave pa to so ti pa že itak drugi povedal.

crusader ::

Eem, sicer malce offtopic, ampak tole, da je vse kar ima manj kot 30 glasno polifonijo igraca pa je malo mimo ustreljeno :) Pravzaprav ima vecina pravih synthov nekako 8-16 glasno polifonijo (Virus, razni Nordleadi, jp analogne serije Rolanda, Korgi). No sicer si jst pod "pravi" synthi razlagam analogne (ali pac take ki oponasajo analogno delovanje) :)

Enivej.. jaz bi le predlagal da se izogibas teh wannabe Casio naprav, ker so res bolj igracka. Ne vem sicer tocno za kaj rabi klaviaturo; mogoce bi prav prisel kaki el.klavir, ce ne rabi syntha.

Spajky ::

crusader, že pred več kot 10 leti so bili synthi 30-glasni, danes tistih analognih ni več za dobit, kot jih omenjaš ti (razen v kakšni kleti pri kom). Eden današnji od 150 jurjev dalje nov ima ziher vsaj 48 glasno polifonijo in autoarranger marsikateri tudi. Z druge roke bi se dalo par let staro stvar dobit tud za 100 jurjev prek oglasov z naprimer 127 preseti zvokov ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BlackHole ::

No, saj ne bo nastala nov pop skupina. Klaviaturo rabi za eno leto šole (predšolska vzgoja), da se nauči kakih osnov igranja.

Spajky ::

Pol IMHO bi blo v redu, sam kaj pa če jo pol prime volja za glasbo? Pol pa s to "igračo" ne bo mela kaj dosti počet in malo boljša stvar in vsaj 5 polnih oktav /61tipk/ je minimum, da bo zadeva "uporabna" še nekaj naslednjih let in ne samo za leto ali največ dve ... sicer pa je odločitev tvoja in gre iz tvojga žepa keš ... :-) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klavir - Lestvice in akordi

Oddelek: Loža
143370 (2999) sandmat
»

Kje kupiti poceni klavir

Oddelek: Loža
305651 (4538) Unknown_001
»

klavir vs sintesajzer

Oddelek: Loža
235118 (3583) hurikhan
»

Audigy soundfont ali kaj boljšega-profi???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352058 (1681) matrix2
»

kdo se spozna na cene sintisajzerjev

Oddelek: Kaj kupiti
91843 (1687) dolenska

Več podobnih tem