» »

klavir vs sintesajzer

klavir vs sintesajzer

chrispy ::

V glasbi sem čisto laik, ampak sem razmišljal da bi si kupil nek cenejši sintesajszer ki bi ga mel tu na mizi, in bi se v prostem času učil na njega kaj zaigrat. Je razlika med klavirjem in sintesajzerjem? ter kakšna? koliko je kaj cena nekega low price sintesajzerja, ki bi mi omogočal priklop na računalnik? Se da na sintesajzer naučit zaigrat kakšno skladbo brez glasebene šole? (torej preko interneta)

lp

tx-z ::

Sintesajzer odsvetujem, razen če prov namensko rabš sintesajzr.

Boljša opcija je električni klavir al pa pianino (glede na tvoj post so klavirji itak predragi).

Če maš prostor poglej mal za kšne rabljene pianine. Tuki se morš pol zavedat, da boš rabu tut na vsake tok časa dat ta klavir uglasit, ker se pač sčasoma razglasi (odvisn kok igraš, lahko je to na pou leta, en let...Profi klavirji se uglašujejo pred vsakim nastopom...za doma maš lahko komot na 2 leti).

Če nimaš prostora potem pride v poštev kšn električni klavir...Mislm da novi najcenejši so nekje od 500€ naprej, rabljene bi dobil pa ceneje.

Lahko se učiš tut brez glasbene šole (maš na youtubu pouhn tutorialov, pa raznih videov k ti kaže kaj prtisnt....). Sicr je fino da bi mel neko osnovo, da si nauš prstov lomu na klavirju :)

No, to je zdej če hočš pač tut v prihodnosti nadgrajevat znanje pa ne boš usakič novih stvari kupoval. Lahko pa seveda kupš tut sintesajztr....Ampak maš na tem pol bl tak občutk kt da se z igračko igraš (razn tisti bolši, ampak glede na to da hočš pocen brezveze govort o tem)...

Kok pa maš budget anyway?
tx-z

chrispy ::

ah... kot kaže pol tole zame no go.
Sem planiral da bi porabil max 150-200eur. Še to je za trenutno stanje kakršno mamo čist luksuz.

vostok_1 ::

Razlika...ja, ogromna. IMO Za začetnika, ki še neve kaj bi rad, synth oz. električni pianino z MIDI. Danes se synthe dela z vsemi možnimi dodatki (ala obtežene tipke).

Boš pa z syntijem lahko preklopu na PC in si odpru noro veliko zvokov...khm...vienna symphonic library...khm. Kasneje pa clo sam lahko komponiral.

chrispy ::

sem gledal pianino, pa to nebo šlo, ker nimam ravno prostora za to, sem razmišljal o nečem takem, da bi postavil na mizo tu zraven računalnika in bi blo to to v easy

vostok_1 ::

Za tisti denar je vse skup mal bl švoh. Pod 300EUR so bolj igrače.

5 oktavni synth, je dolžine približno metra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

chrispy ::

aha, pa je ritem dobit in v to se zaštarat težko? ker sem čisti laik kar se tiče glasbe/ritma/inštrumentov. Ker nočem zdaj zapravit denarja za nekaj za kar bom ugotovil da je nemogoče da igram.

tx-z ::

Nč ni nemogoče...je pa potrebno velik vaje:) Torej ti bi se rad klavirja nauču, al bi rad se mal hecu pa igral če bi kej ratal bi, če ne pa ne?
tx-z

chrispy ::

jas bi se rad naučil, ampak denarja za glasbeno šolo nimam. Bližajo se počitncice lahko dnevno temu posvetim 2uri+. Med šolo pa kolikor bo. Zanima me samo če je sploh možno, da bi se sam vsega naučil brez kakršnega koli predznanja. Tudi prostora/namena nimam kupovat tistih velikih kišt, bi kupil nekaj takega ki se postavi na mizo in priključi na računalnik, da bi lahko kar preko slušalk poslušal kar igram.

da bi na koncu

nekaj takega lahko zaigral? na lestvici od 1 do 10 kolko težko bi bilo? ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrispy ()

bluefish ::

Ne rabiš računalnika, ker ima zadeva itak zvočnik in priklop za slušalke.

chrispy ::

aha. Torej kaj kupiti? pa kje?

vostok_1 ::

chrispy je izjavil:

jas bi se rad naučil, ampak denarja za glasbeno šolo nimam. Bližajo se počitncice lahko dnevno temu posvetim 2uri+. Med šolo pa kolikor bo. Zanima me samo če je sploh možno, da bi se sam vsega naučil brez kakršnega koli predznanja. Tudi prostora/namena nimam kupovat tistih velikih kišt, bi kupil nekaj takega ki se postavi na mizo in priključi na računalnik, da bi lahko kar preko slušalk poslušal kar igram.

da bi na koncu

nekaj takega lahko zaigral? na lestvici od 1 do 10 kolko težko bi bilo? ^^


Klavir se da kr hitr naučit za neko solidno mero.

Tisti theme song od GOT pa enkrat ko se bi ti prsti utekli in dobil nekaj dexterity, bi ga po 1 tednu 2h dnevno že igral do solidne mere. Upoštevaj pa, da boš moral vsaj 2-3 mesece dnevno po 2h+ se zbrano učit klavir, da se ti telo uteče. Zdej, če nimaš ritma je vse skupaj na hard mode. Mal poslušaj pesmi pa provaj ujet melodije, bobne itd...poj si melodije, pa z rokami si tapkaj.

Če boš dosegel vse to kar sem napisal, bi rekel da je tisti komad kaka 1-2 (1 lahko, 10 najtežje).

Materiala za učenje pa je malo morje na netu (veliko stvari ger po istem kopitu v glasbi). Predlagam, da se na seanso učiš najprej 1/2 teorije/koordinacije, drugo polovico pa se učiš kak komad, tko da se ti ne zagabi vse skupaj.
Po 1-2 letih rednega in konsistentnega igranja boš že lahko neposmehljivo igral na kaki manjši interni zabavi. Po 4-5 letih boš lahko vaški/bar gig material. Po 20 letih ti bo lahko malo kdo še solil pamet. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

CMpunk ::

Jst mam Rolona exr-5s, amapak nism nek strokovnjak, bolj malo špilam, pa me zanima kaj pravite o tem sintesizerju? Men se zdi zelo ok, sploh zvok mi je dober, edino tipke se mi zdijo majhne, moraš biti RES natančen. Občutek ko igram mi je ok, ni mi pa top.

opeter ::

Imaš cel kup električne/digitalne klaviature in klavirje tipa Roland, Yamaha, mogoče celo Casio (ta je sicer bolj za sintije) ipd., kateri odlično posnemajo prave klavirje/pianine.

http://www.roland.com/products/en/
http://europe.yamaha.com/en/products/mu... (izberi Digital Keyboards)

Cene pa se (za nove modele) začnejo nekje od 150 € naprej (predvsem v tujini). So velikanske razlike ... seveda pa je vse odvisno od tvojih potreb in denarnice:

http://www.bam-music.com/sl/klaviature/...
http://www.bam-music.com/sl/klaviature/...
http://www.bam-music.com/sl/klaviature/...
http://glasbila.moja-kosarica.si/si/kat...

Japonci so pač močni ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mlamat ::

Jaz sem imel podobne želje kot ti in sem si pred 3 leti kupil Yamaha NP-30 za 300EUR. Ima sicer samo 76 tipk, a je zato krajši (nimam prostora). Tipke niso utežene.

Naučil sem se igrati tako da sem si priskrbel en stari a izredno dober program Voyetra Teach me Piano Deluxe, ki te nauči skoraj vse, kar rabiš (laufam ga v resoluciji 800x600). Seveda si moraš dokupiti še kabel za MIDI povezavo (Jaz imam Cakewalk UM-1G). Velik poudarek pri tem programu je ravno na ritmu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

STU-III ::

chrispy je izjavil:

V glasbi sem čisto laik, ampak sem razmišljal da bi si kupil nek cenejši sintesajszer ki bi ga mel tu na mizi, in bi se v prostem času učil na njega kaj zaigrat. Je razlika med klavirjem in sintesajzerjem? ter kakšna? koliko je kaj cena nekega low price sintesajzerja, ki bi mi omogočal priklop na računalnik? Se da na sintesajzer naučit zaigrat kakšno skladbo brez glasebene šole? (torej preko interneta)

lp


Je razlika

Klavir: 2000€

Sintasajzer: 200€

Zvok: enak

Opcije: veliko več opcij ima sint.
Line secured.

bluefish ::

Veš, zvok niti približno ni enak. Pa ne gre se le za zvok.

STU-III ::

bluefish je izjavil:

Veš, zvok niti približno ni enak. Pa ne gre se le za zvok.



Se vidi, da še nisi poslušal obeh. Vsekakor, da če imaš tisti otroški sint., da ni enak zvok. Če pa imaš nekaj, kar je na pravo ozvočenje priklopljeno, pa se vsekakor sliši pravi zvok klavirja.
Line secured.

bluefish ::

Sem igral oba. Razlika.

Kakorkoli, irelevantno za to debato, ker klavirja avtor itak ne bo kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

STU-III ::

PS: vem, da ne gre le za zvok, gre tudi za to, da klaviaturo pospraviš v majhen kotiček, medtem ko za klavir rabiš sobo.


Jaz sem tudi igral oba in to že večkrat. In, če ti je taka razlika tista malce drugačna barva zvoka pri cenenem sintu, potem si očitno eden tistih, ki bi kupil napajalni kabel za 200€ :)
Line secured.

Jst ::

Kolega ima KORG klaviaturo, nekaj takšnega (ne ta model, ampak podoben):





Par tisoč EU, potem ima nad tem pa še "tipkovnico," ki jo poveže v klaviaturo.

Človek se je začel ukvarjati z glasbo v mladosti (recimo star 15 let), sedaj je star ~35 let. Je cigan*, ampak če ga srečaš na cesti, in pogruntaš, da je cigan, dobiš novelovo nagrado. Res civiliziran. Anyway, to sem moral povedati... Ima tudi zunanje koncertne zvočnike in še nekaj ferštekarije.

*cigan - sam pravi cigan in tudi drugim pravi cigani. (da se ne bo kdo šel nitpickinga)

Njegove stranke so večinoma cigani iz Italije, kjer mu na noč dajo po par tisoč Evrov. Pravi, da mu gre njihova glasba na ku*ac, "ampak jebiga, cigani dajejo največ denarja." Špila tudi po "normalnih" žurih po Slo. Zasluži dovolj denarja, da si je zgradil hišo v ene petih letih. Opremljeno ima vrhunsko. 130cm TV (res OGROMEN), PS3, Xbox, hišni kino, ... Dnevna je zakon! Napisal je tudi dovolj skladb in mixov ter coverjev, da ima svoje CDje, vendar jih ne prodaja uradno preko založbe. Ima jih bolj za reklamo, ko igra na žurih in jih daja (PR:)).

Bil je pri meni, ker je rabil posodobitev operacijskega sistema te klaviature (touch na sredini), da mu podpira kaj_jaz_vem_kaj. Jaz sem mu svetoval glede nakupa računalnika, ter pomagal priklopiti to zverino na PC in z nekaj programi in nastavitvami.


Spraševal sem ga, koliko časa bi rabil recimo jaz, da bi se kaj naučil, torej, da bi znal zašpilati kak komad. Rekel mi je, da min 3 leta. Ampak to je komad z inštrumenti, voice, ti pa recimo igraš "klavir," medtem, ko vseskupaj mešaš. Cela znanost, ko opazuješ.

Če bi se pa rad naučil igrati "samo" klavir, ti takšna klaviatura "pomaga," ker ima ekran in te lepo počasi uči. Za to bi rabil precej manj, kakšne pol leta do leto dni. Tako bi znal zašpilati kakšne komade na klavir. (Vir: ta tip in njegove izkušnje.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mailer ::

Ker me je prijelo, da bi se malo naučil igrati klavir bi kupil prenosnega. Ima kdo izkušnje z Yamaha p-45? Sicer sem pogledal predstavitve in demo na YT, klavirja pa še nikoli nisem igral. Se da to naučiti na tutorialu preko raznih vodičev na internetu in katere strani priporočate?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Šmorn ::

Jaz imam P-45. Igram 1 leto in pol. Popolnoma primeren digitalni klavir za začetnika, tudi po mnenju inštruktorja. Kolikor sem gledal, je to tudi najcenejša opcija za nakup novega digitalnega klavirja. Takega seveda, ki ima pravilno obtežene tipke. Priporočam vsaj nekaj ur z inštruktorjem, da že v začetku ne zafrkneš tehnike.

hurikhan ::

Za učenje priporočam spletno stran https://www.skoove.com (potrebno je imeti midi klaviaturo povezano na računalnik).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti poceni klavir

Oddelek: Loža
305659 (4546) Unknown_001
»

(klavir) Razlaga ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
707138 (4553) svenica
»

Nakup pianina

Oddelek: Loža
2811301 (7091) Yossarian
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343696 (3100) gzibret
»

A je kaj glasbenikov tukaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
235684 (5422) Karaya 52

Več podobnih tem