» »

DDR ram z Samsung TCCD chipi!

DDR ram z Samsung TCCD chipi!

««
4 / 13
»»

VASkO ::

eh corsair, tile so na JEDEC PCBju

PlayTheGame ::

Danes sem dobil Corsair TwinX PC3200 XL, ki imajo te Samsungove TCCD čipe! :)) Hec je bil, da mi je pri prejšnjih TwinX PC3200 LL crknu en modul, zato sem tud spraševal v tem topiku po novih ramih. K sreči so bili še v garanciji, XL različico sem pa vzel za vsega 4 jurje doplačila! :D :D Aja, drugač jih imajo pa v JAE na zalogi. :)) Po prvih testiranjih sem navdušen že zato, ker sem jih spravil na najnižje možne latence (2-2-2-5), kar sem pri prejšnjih lahko samo sanjal. Bom probu še mal navit in da vidim do kam pridem z zategnjenimi timingi. >:D
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

MEDENA ::

JAE ima CORSAIR XL ? cena ?

PlayTheGame ::

Glede na to, da teli k so se mi pokvarli (Corsair TwinX PC3200 LL) stanejo 84k in sem doplaču 4k za XL, potem so očitno 88k. Se prav dost drago in jih ziher ne bi vzel, ampak za 4 jurje doplačila se mi je pa splačal, a ne?! :D Še sploh ob dejstvu, da ko sem kupoval LL pred več kot pol leta, so bili takrat rami velik cenejši.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

MEDENA ::

jao 88k........20k marže...niso normalni....si 100% da so XL ? dej kako sliko naredi

igor0203 ::

ja XL so v JAE okol 90k.... 8-O fuuuuul drago, ampak tist k ma dnar nj jih kr nabav... jst vem da za rame nikol ne ni tok dau..... :D

PlayTheGame ::

Z digitalcem bom zdele mam težko naredu slike, k so že notr v kišti. :D Sem pa naredu v CPU-Z:






Sicer je pa pomembna oznaka na ramih XMS3208 v. 1.1 - v tem primeru gre za XL različico z TCCD čipi. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

flisko ::

Zjutri grem v pelugo po te corsaire ,pa da vidim kok delajo.Stanejo pa 288€:D :D

PlayTheGame ::

O.K., sem se vseen potrudu in naredu sliko še z digitalcem v makro načinu. :D

Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

MEDENA ::

jep flisko

veliko uspeha na AMD64

288*240 = 70000 SIT....še vedno preveč zame zdaj ko imam BH-5 res ne rabim TCCD....hehe

PlayTheGame ::

En zelo zanimiv TEST sem najdu. Razlika med TCCD in BH-5 čipi je res minimalna v korist TCCD. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Dr_M ::

ja, samo je pa ena zelo zelo pomembna razlika.

BH5 izginjajo, TCCDjov je pa vecno vec. pa se poceni so.(no ja, ne v nasih krajih in bliznji okolici) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ko bodo TCCD čipi šli na vsaj 15-20 MHz več kot 250 2,2,2,5 bom mogoče menjal svoje štiri 256MB BH5 palčke :)

BH5 modulov je kar nekaj na ebayu btw.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

novi, neuporabljeni? :)

no, sam ce bi zdele kupoval nove rame, bi definitivno uzel TCCD. ce bi pa ze mel BH5 pa nebi su menat. skoda kesa :)
jest pac gledam na vse skupi precej racionalno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Jah novi malo težko :)
No sej da se razumemo, če se išče nov dober DDR modul, je treba gledat te TCCD, ker trenutno druge low latency alternative niti ni.
Vseeno se mi zdijo malo predragi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

ja v evropi definitivno.
v ZDA so pa precej pocen. BH5 so bli mnogo drazji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Upajmo da bo Twinmos izdal kako ceneno serijo z TCCD cipi... podobno kot z BH5... to bi blo zeloooo fajn. Sicer pa nevem zakaj so ti RAMi tako dragi... a so čipi dragi al kaj, ker 90k z 1G rama je 3 mač... Al je mogoce problem, ker je povprasevanje tako veliko... in jih zmanjkuje?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

glede na to, da so v ameriki pod $250 za 2x 512MB..... 8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Ko bodo TCCD čipi šli na vsaj 15-20 MHz več kot 250 2,2,2,5

To nevem, če boš kdaj dočakal, ker prvič TCCD ne marajo voltaž. Preko 3V je že skoraj neopazna razlika (Ali pa začne zmogljivost padati), saj že nekaterim z 2.7V gredo preko 270 Mhz FSB vendar ne s tako nizkimi timingi Cas 2 (Ampak Cas 2.5, kar je še sprejemljivo). Z 2-2-2-5 gredo nekateri le do 210 nekateri pa tudi dosti višje.

TCCD čipi imako to dobro lastnost, da delajo kot nizko latenčni, če pa sistem malo navijemo in povišamo timinge pa tudi okrog 300 na A64 ter kakšnem 2.4C.

BH-6 ter BH-5 pa imajo to super lastnost, da jim zelo paše visoka napetost tudi po 3.5V, sorazmerno pa se s tem zvišuje tudi overclock na Low Latency. Jaz še bom vseeno obdržal 2 palčki po 256MB BH-6 ramov, čeprav imam zdaj v compu 1GB XL-ov.

MEDENA ::

PDP je mel newegg za 230$ 2*512MB...zmanjkal v enem tednu...

PlayTheGame ::

Potem sem šel malo višje in voltažo dal na 2.75V...

Kolikor sem jaz bral po netu, je 2.75V default voltaža teh ramov. Mislim da to piše tud v tistemu članku, katerega link sem podal par postov nazaj. :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Boki_ ::

Corsair 3200LL DC 2X512MB 235MHz 2-3-2-11 3V. Ni slabo...
I'm back

Boki_ ::

Novi testi 2-3-2-7 v DCju (začuda na 11 ne deluje?) 245MHz 3,2V. Mislim da gredo veliko več, sam grem zdej spat k se mi ne da nič ju3 pa je naporen dan...
I'm back

LittleDevil ::

Jest pa komi čakam da dobim OCZ-je rev.2, pol bomo pa videli komu se najbolje navijajo. >:D

LP

MEDENA ::

littledevil od kje tebi $ ?

Boki_ ::

Od staršev a...:D
I'm back

MEDENA ::

folk jaz sem pričakoval kaj več testov pa kake slike ...slabo slabo

http://xtremesystems.org/forums/showthr...

kako se eni lepo potrudijo

kok mi je žal da si nisem PDP ubodel......ni jih več....

OZZY ::

SAmo tko..256Mb modul se vedno bolje navija od še enkrat večjega brata. tako da z 512Mb modulom ne boš dosegel takih rezultatov kot z 256mb.
Go with the flow.

LittleDevil ::

MEDENA sej bojo slike pa testi, samo da jih dobim. Digitalca sem pa tut naroču. >:D

LP

DjTonic ::

Evo tale bench sem naredil včeraj pri 251FSB timingi so bili 2.5-3-3-7. Sicer pa še bom med vikendom malo potweakal sistem.



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

LittleDevil ::

Koliko ti grejo pa največ z 2.2.2.5 timingi?

LP

flisko ::

jaz sem jih tud včeri dobu,pa se bom danes igral z nastavitvami.Zaenkrat delajo na 2.6v in 230 mhz pri 2:2:2:5

MEDENA ::

nemogoče

dejte memtest #5 furat ene 2-3 urice pri 2-2-2-5

flisko ::

naj gre u kur** ,sem navil na 260 pa mi je tretji disk sata sesul.Pa je šlo 150GB podatkov.drugač pa dela na 260 trenutno brez problema na 2.5 ,3,3,7 1T.na 2.65v

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

MEDENA ::

kako ? jao...dej k navijaš moraš met samo 1 disk....baje so neke fore.....

TribesMan ::

SATA diski so res mal skregani z viskimi FSBji... Sploh VIA chipseti in tud i875 ter i865 imajo probleme... NF3 po mojih zapazanjih teh problemov nima... Vsekakor pa stevilo diskov nima vpliva na FSB...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

flisko ::

Ja pa glih novo nf3 plato mam.Msi k8n neo2 .Če bo keri experimentiral z njo,naj povem da na sata 1in2 ne dela pci lock na 3in4 pa.Sam jaz rabim 3 sata priključke ,ker ma 3 sata diske 2*raptor v raid in en 160 za arhivo in download.Najboljše bo če bom kupu raje en ide disk ,ker tam pa ni problemov.

morphling1 ::

SATA Raptor nima niti najmanjših problemov na 875 plati, FSB čez 300 pa sem testiral tudi na 40MHz PCI, ker naj bi nekaj višje šlo s FSBjem zarad tega :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

flisko ::

Ja sej ,raptorje mam priključene na sata 3in 4 v raid.Problem je na sata 1in2 ,tam ne dela pci lock in poruši disk sata.Z ide diski tud ni problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

VASkO ::

prej bi se pozanimal predno si to plato kupil, v vseh reviewih pise, da je problem s temi sata na msijki. vzami epox 9nda3+. samo 260 s TCCD pa tudi ni ne vem kaki dosezek, ali? corsair ni na brainpower PCBju. jaz upam na vsaj 280 ali 290 z OCZji.

flisko ::

ta plata je definitvno bolša kot epox.drugač bom pa dons mal navil in se poigral z nastavitvami.Ja so na brainpower pcbju.Nisem mogu zaenkrat stestirat ,ker ni blo časa.

TribesMan ::

Jap to je pa res... MSI ima SATA 1 in 2 preko dodatnega zunanjega PHY kontolerja, ki pa je zgleda mal prevec obcutljiv...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Oblivion ::

Meni se je sata disk obesil ze na 220fsb-ja in unicil obe particiji. Sem ga sam zapakiral in nesel nazaj trgovino da so mi ga zamenjali za pata :). Sicer pa zelo dobra plata.

TribesMan ::

Vse je odvisno od firme diska... Hitachiji so zelo neobčutljivi, medtem ko maxtor pade kot za hec :D WD je tud precej nestabilen...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

_spirit_ ::

Tribesman, moj Maxtor je delal tudi preko 280FSB, pa se ni prav nič sesulo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

TribesMan ::

Sem imel na testu Maxtorja 120GB... in se je sesul že ob 220MHz... prow grdo... seveda to na platah, ki nimajo zaklenjenih frekvenc PCI vodila...

Če maš zaklenjeno vodilo se zadeva ne bo sesula, pa če se na glavo postaviš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Tccd ima rad visoko voltažo!

Http://xtremesystems. Org/forums/showthread. Php? P=579628&posted=1#post579628

Njami!

233-240 mhz 2-2-2-5 pri 3. 1-3. 6vdimm!

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Ja sem videl včeraj, ko je ryan iz OCZ-ja to napisal. Zanimivo pa je to, da od 2.8 pa do 3.1 ni velike razlike. Bo pač treba nad 3.1V dajat :D. Aja Medena ni se treba tako razburjati!

flisko ::

Mal sem probu pa mam trenutno na 250 ram cas 2-3-3-7

Slasher ::

Mogoče malo offtopik vprašanje, ampak:

Kaj dosežem s tem, da nižam timinge na ramih? Trenutno jih imam na turbo, oz 3. 0, 3, 3, 7. (bili so manjši, preden sem dau 1:1). In kako moram jih nižat, kar poprek -1, ali morm po kakšnem posebnem koraku?

Zgodovina sprememb…

««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066559 (5067) ekseR
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310722 (6631) GaS
»

BH-5 se vrača med nami v polnem zamahu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
515585 (4138) mzidy
»

DDR 2 2 2 5

Oddelek: Kaj kupiti
181427 (1084) JIM22
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479136 (5751) OZZY

Več podobnih tem