» »

DDR ram z Samsung TCCD chipi!

DDR ram z Samsung TCCD chipi!

««
3 / 13
»»

VASkO ::

so na Brainpower PCBju? to ti zrihtas ali bi se moral vsak posameznik potrudit?

OZZY ::

Vasko - če mene slučajno sprašuješ..

prijatel ki mi je naju te module rpavi, da mu grejo do 275Mhz=550ddr pri 3-4-4-8 na Asus intel plati v dual načinu. In pa tudi na 2-3-3-6 do 230=460ddr

Sem ga pa vprašal kako izgleda pcb glede na test L I N K

In sliko..



Pravi, da je pcb podoben unemu zgoraj...

Zdej ali je to BP pcb ali ne ne vem.

Za naročat..

Bi se morala najmanj 2 dobit pa naročit za ceno 60k. za zrihtat po mojem ne bi bil noben problem z moje strani. Čas dostaveiz nemčije pa bi bil ma 7 dni za nakazilo in max 3 dni da pride.

patriota pa trenutno ni na zalogi. Razen LL varjante, ki pa ni tccd.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

mahi ::

nekej me zanima glede dobave iz Nemcije. narocal sem v mindfactory.de (OZC 3200 Rev.2 rame in proc 3500+) pa me zanima v kolikem casu ponavadi poste dostavjo. Slo bo pa preko DHLja baje. a je treba potem ko je to dostavljeno se kaj extra placat, al samo to kaj je bilo izpisano na njihovi web strani?

tenks

igor0203 ::

ja mene tud zanima kok košta poštnina iz Nemčije? pa a mi lod kdo da link še do kšne trgovine, k majo hude( poceni) stvari? pa da pošiljajo po pošti tud u SLO? sori k to ni topic post, sam ne vem kje bi drugje pisu, bedn mi je pa nov topic odpirat sam zrd tega....

DjTonic ::

Rami so pri meni, samo še jih nisem niti odpakiral. Vzel sem še dva Athlona 64 3500+ ter plato MSI K8N Neo 2 Platinum 939 (Takšno, kot ima Oppainter) ter OCZ PowerStreama 520ADJ za LittleDevila. OCZ zgleda res noro >:D, morda si ga kdaj omislim. Sem pa ga dobil v enem skladišču izven Gradca :D.




Testiral pa bom jutri.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

MEDENA ::

jao vsaj prav bi obrnil hehe...ja blagor enim k ste tok bliz graca a ne....

Brainpower TCCD so :

Geil UltraX pc3200 ~ Brainpower PCB
Gskill PC4400 (various) ~ Brainpower PCB
OCZ PC3200 Rev.2 ~ Brainpower PCB
Patriot Extreme Performance PDC5123200+XBLK ~ Brainpower PCB
PQI 3200 Turbo 2-2-2-5 ~ Brainpower PCB

teh 5 zaenkrat..najceneje so PDP..potem PQI/GSKILL...itd....

OZZY ::

Pošiljanje iz Nemčije je od 20-25 evrov za paket od 2-5 kg. OIdvisno s katerim servisom pošiljajo. V SLO pa pride ponavadi v 3 delovnih dneh.
Go with the flow.

Boki_ ::

@DjT A Athlona64 sta zate?

BTW: Prej sm neki brskal in sm vidu da OC-Wear majo tut TCCD čipa in mislim da niso niti tok dragi...
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

bajro ::

waa hudo DjTonic >:D ... brez besed
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

igor0203 ::

OZZY tenx. je kdo že kupovau iz Nemčije oz. KLIK ?

_spirit_ ::

DjTonic, proc pa matična sta moji. ;)

igor0203 ::

o fak ej kva mate eni keša ej..... keri rami bi šli skp s tem sistemom:
Abit KV8Pro-3rd Eye
AMD64 3000+
x800xt(upam)

LittleDevil ::

Hehe ostalo je pa moje :D

LP

PlayTheGame ::

Jaz bi tud nabavu te rame, ker s temi k jih imam zdej se ne da kej dost navijat v razmerju 1:1 (FSB:RAM). :( A drugač kdo ve, kdaj bodo prišli v SLO rami kakršnekoli znamke s temi Samsung TCCD čipki? Ker če slučajno kej crkne, ne bi rad zaradi tega v Nemčijo hodu ali pa pošilju. Čeprav po drugi strani me pa mika zarad dost nižjih cen. A tule od vas bo kdo nabavlju te rame? Lahko bi se kej zmenil za kak biznis (lahko tud na ZS). :))
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Boki_ ::

Js mam 3200LL, BP jih boš laufal 250+ FSB na nizkih latencah (2-3-2). Piši ZS če rabiš...
I'm back

DjTonic ::

Hja blagor njim, ki imajo že pri 16-ih takšen Hardware...

Drugače pa tale MSI-jeva plata zgleda takole.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boki_ ::

@ DjTonic še pred mal več ko pol leta nazaj sm mel neko x matsonic plato in durona 1400 (k sm ga odklenu L2 in navil na 2100 heheh, in to na matsonic plati), pa en x DDR ram, pa bla bla bla... Da ne omenjam napajača, no-name 230W>:D looooooool....
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Dr_M ::

btw...me pa mal matra neki...kaj vidite na teh MSIjevih platah?? tko like...vsaka tadruga je boljsa...sploh tanova Epox 9NDA3+ je trenutno najboljsa s939 plata. sicer nima tok navlake gor kot ta MSI, je pa precej boljsa za OC. 290mhz fsb...in podobno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Ravno tole MSI-jevo plato je imel OPP, ko je podrl rekord v 3DMarku2001SE. V ostalih dveh (03 ter 05) je imel P4 konfriguracijo.

Jaz zaenkrat še ostajam na P4, potem bom pa videl. Morda nabavim kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Dr_M ::

ja res je bla to prva s939 nf3 250 plata (ce se prov spomni)...

sam to se ne pomeni, da nikol nebo neki boljsega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

igor0203 ::

aja..... a jebi ga, eni pač mate keša.... :D no dejte pliz povedat kere rame mi priporočate? pa kje se najcenej dobi kšna ta nova grafična gf6800/x800

MEDENA ::

v glavnem da se vrnemo na temo...OZZY javi mi ko bo kaj otipljivega itd...glede ramov;)

DjTonic ::

Evo zdaj sem končno v komp vtaknil te Corsairje 3200XL in so me kar presenetili. Prvo sem nastavil na 200 Mhz FSB, ter 2-2-2-5 vse ok tako kot treba. Potem sem šel malo višje in voltažo dal na 2.75V ter FSB na 210Mhz in dela ok. Zdaj pa imam na 215Mhz FSB ter še vedno 2.75V in dela vredu, timingi 2-2-2-5. To so trenutno prvi vtisi.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

MEDENA ::

jep enim je uspel do 230 2-2-2-5 potem pa ne več......dej kar takoj

250 2.5-3-3-7 2.8vdimm pa mir :D

CPC ON seveda

DjTonic ::

Hja meni je še več kot 230 uspelo samo ne s temi TCCD ampak BH-6 :D. Je pa tisti screenshot narejen na Turbo.

OMG, še en shot. Kot bi imel not BH-6, pa še ti niso delali tak visoko pri 2.75V :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

TribesMan ::

OK... mal sem popucal temo... Sam tako v nadaljne vas opozarjam, da nas ne zanima koliko racunalnikov imate doma, ter kako pridete do denarja za njih, niti ne koliko sester in stricov imate, niti vase zgodbice iz otrostva... skratka stick to the topic.

Hvala

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

flisko ::

EJ tonic,kje v gracu si kupu ocz powerstream,ter rame.Grem v čtrtek v graz,pa bom vzel še en 3200+ procesor,baje se noro navija.

MEDENA ::

tonic pa jih kaj testiraš ? z memtestom hehe

VASkO ::

evo, jaz sem tudi cakal na eno dobro plato za s939, mislim, da ta epox tobo, ko dajo ven BIOS s popravki za par stvari. kaj novega o DFI? DjTonic, kaj pa relaksani timingi? Si pogledal, ce je PCB ze novi BP? Ker ima Corsair po novem tudi TCCD na tem PCBju.
K sam nimam casa vsega pregledat zdaj, kaj je boljse PQI ali GSkill ali pa tu ni nekih razlik, ce je TCCD in pa BP PCB? Mam moznost dobiti vse, kar je na trgu, samo se ne morem odlocit pa raje ceneje kt pa drazje vzamem.

MEDENA ::

če maš opcijo vzami PDP...ker so res đabe.....itak razprodani na neweggu ...230$ 2*512...118$ 2*56......sam kaj mi bo 2*256 ?

res pocen a ne 25k za tak ram :D

igor0203 ::

a dejte no, a mi pliz kdo pove???

Boki_ ::

VASkO a smem vprašat kje boš nabavlu... K js bom tut nabavu nov ram... Al pa če bi skupi...
I'm back

ZaFo ::

igor 0203
S tem sistemom ti bodo dobro sli usaki 400MHz rami.

A bos veliko OCjal, kaksne cilje mas (pa racunaj na hlajenje, napajalc...).

Glej, spisek tccd ramov mas u tej temi. Ce ne bos OCjal, potem bodo dovolj 2x256 oz 2x512MB Corsair Value iz JAE. Pa uzami 2, da bos imel dual channel.

igor0203 ::

hja valda da bom OC-jal... proc mi gre do 2400MHz, sam mi ne dela stabilno zrd ramov, zato k dela pol skor pr 400MHz.. za napajalc je pa poskrbljeno, imam kar dobrega(LC Power 550W), če pa tud to ne bo dost, pa dokupim še kakšnega 400W pa zaporedno vežem pa mam 950W... >:D
drgač pa sej jst bi rame kupu, sam mam 70k, pa rabm grafično in rame, veš? zato bom raj najprej grafično nabavu pa pol še za rame pršparu.... k drgač bi iz Nemčije ene naroču al pa iz Newegga....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Dr_M ::

imam kar dobrega(LC Power 550W), če pa tud to ne bo dost, pa dokupim še kakšnega 400W pa zaporedno vežem pa mam 950W...


LOL!!! a ste ga vidl komedijanta :) :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

igor0203 ::

he he, me je prou zanimal kako se boste odzval..... :D drgač bi pa res kupu enga 400W napajalca pa ga meu sam za grafično, k ta LCPower čist u redu dela....

Dr_M ::

jest bi pa na tvojem mestu raj kupu en dobr napajalnik. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Kaj pa relaksani timingi? Si pogledal, ce je PCB ze novi BP?

Prej, ko sem prišel iz fax-a sem nastavil frekvenco cpu-ja na 3.7 Ghz v mojem primeru FSB na 247MHz ter timinge na 2.5-3-3-7 in zadeva lepo laufa. Zaenkrat je vse stable. Skozi sem pa spustil Super Pi, podrobnejših analiz nisem delal. Navdušil me je še Bandwidth v sandri, kar 6 GB/sek >:D.

Heatspreaderja še nisem dol jemal.

ZaFo ::

Koliko se splaca kupovati se en 400W napajalc ne vem.

Ce mislis resno hard OCjat, potem kupi kaj boljsega. Ni vse v moci. Pri kolegu enermax z dobrimi 350W lahko poganja bartona in 6800ULTRA. Se OCja lahko in ima se vedno 12,1V in mu niha za 4%. Vse je bilo merjeno z VoltCraftovim multimetrom. Mal preglej forum pa si malo preberi o napajlcih, pa ti bo hitro jasno.

Da mas nestabilen komp zaradi ramov? Ce se ti prebudi komp je ql. Tezko verjamem... Daj jih na npr 3:5 ali kaj podobnega pa bos videl kje je problem

To zej ni blo nc povezan s tole temo. Kupi katerikoli 1GB ram kit s tccd in bo vredu.

igor0203 ::

sej vem da ni vse odvisn v moči napajalnika ampak da je odvisno do dobrih linij... sej hodm na računalniško šolo, tok pa že vem... :D sam sej pravm, če bo prešvoh kupm še enga 400W pa ga mam sam za grafično.. kar se pa ramov tiče, mi teli TCCDji zaenkrat še ne dišijo preveč(beri so še predragi)... bom mal počaku da cena dol pade pa jih bom mogoče pol nabavu... sej sm na neweggu gledu rame, pa so me uni od PQI-ja mal prtegnl: KLIK. drgač pa tud teli od OCZ-ja niso tok slabi... KLIK
ampak najprej grafična pa šele pol rami.....
rami so, ker nimam sploh hlajenih pa tud na unem modrem zaslonu se neki v zvezi z rami izpiše... neki psyhical dump al neki tazga...

ZaFo ::

Dobra novica:
Dans zjutri gledam RTL. Bolj slabo zastopim nemško, ampak sem 100% kaj sem slisa. Da ce bi bil ta zakon sprejet, ne bi bilo vec carine med SLO in ZDA. Ce bo zakon sprejet, bo zacel veljati 1.1.2005.

Treba bo malo gledati v uradni list...


Raje prodaj tega LCja in kupi enega postenega. Manj prostora, manj segrevanja...

Kar se tice cene tehle tccdjev. Primerjaj ceno TCCD ramov z malo boljsimi rami, ki imajo vsaj 2326 ali kaj podobnega, bos ugotovil, da je zelo podobna ce ne enaka. Po moje cena ne bo kaj dosti padala. Navadni CMXi so bli vedno okoli 60k v Avstriji, XLi pa so zaj 70k.

igor0203 ::

mah sej je useen, dokler LC še dela ga bom kr lepo meu...

@offtopic:
ZaFo, dj prid na MSN-ja zdej, ,če loh??? MSN: igor17_juric@hotmail.com

MEDENA ::

brez carine ? bah še vedno ostane kurčev 20% DDV !>:D

PlayTheGame ::

Uni k boste v bližnji prihodnosti nabavljal TCCD rame, dejte povedat KJE jih boste nabavli ali pa če bi se dal kej zment, da bi kdo več kosov nabavu - pa kaka manjša provizija pri tem ne bi bla problem! :P Sam bi pa rabu 2*512 MB. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Boki_ ::

Js mislim da bom kupoval zelo kmalu...
I'm back

MEDENA ::

$$$

1 USD 185,7678 187,8866

OMG :D

Keyser Soze ::

Mislite, da bo dosegel 150 dolar?:D Pol pa najbolj, da kar avto prodam, pa začnem hitr uvažat, preden spet poskoči...

MEDENA ::

tonic kje to v grazu si dobil TCCD ?

DjTonic ::

Nabavil sem jih v Pelugi.

MEDENA ::

ah 288€ ....
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066559 (5067) ekseR
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310722 (6631) GaS
»

BH-5 se vrača med nami v polnem zamahu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
515585 (4138) mzidy
»

DDR 2 2 2 5

Oddelek: Kaj kupiti
181427 (1084) JIM22
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479136 (5751) OZZY

Več podobnih tem