» »

VirtualDub za začetnike

VirtualDub za začetnike

1
2
»

johanblond ::

Dve vprašanji.

1. S fotoaparatom (Canon) sem posnel navpicen video. S virtual dubom ga rotiram za 90 °, ven mi da ogromen file ( × 13). Kateri kodek uporabiti, da dobim ven isto velik file kot je original. Po moznosti istega kot je zakodiran osnovni .avi. Pač ne bi rad nič spreminjal ampak samo rotiral.

2. Kateri kodec (video in avdio) uporabljati za kompresijo .avi kot je opisano v 1. točki. Glede no to da gre da gre za video, ki sem ga sam posnel, in ima veliko arhivsko vrednost, je bolj kot hitrost kompresiranja pomembno to da bo kodek delal na ostalih racunalnikih in tudi čez precej časa (10 let, 50 let :D ). Se pravi da iščem nek univerzalen kodek (kot je mp3 za glasbo).

gruntfürmich ::

1. morda probaj direct stream copy, za video kot za audio.
2. kodek, huh, kaki divx, xvid, x264, mpeg2?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

johanblond ::

Dve vprašanji.

1. S fotoaparatom (Canon) sem posnel navpicen video. S virtual dubom ga rotiram za 90 °, ven mi da ogromen file ( × 13). Kateri kodek uporabiti, da dobim ven isto velik file kot je original. Po moznosti istega kot je zakodiran osnovni .avi. Pač ne bi rad nič spreminjal ampak samo rotiral.

2. Kateri kodec (video in avdio) uporabljati za kompresijo .avi kot je opisano v 1. točki. Glede no to da gre da gre za video, ki sem ga sam posnel, in ima veliko arhivsko vrednost, je bolj kot hitrost kompresiranja pomembno to da bo kodek delal na ostalih racunalnikih in tudi čez precej časa (10 let, 50 let ). Se pravi da iščem nek univerzalen kodek (kot je mp3 za glasbo).


A mi kdo lahko da natančen odgovor. Google tudi da kar nekaj odgovorov, samo med vsemi se je tezko znajti.

schurda ::

Pozdravljeni!

Odločil sem se, da bom skompresiral kakih 150 avi datotek, posnetih z domačo Quickcam 3000 kamero. Nastavil sem batch processing, za kompresijo pa uporabljam mp3 in divx 6.8 kodeka.

Vse deluje odlično, razen 10 dadotek mi noče obdelat in javi errorje. Če ponovim obdelavo, se pojavi isto. Naredil sem pregled vide-a, pa mi ne javi napak. Velikosti so od par MB do 1GB. Kje bi lahko bil razlog?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Recimo eden od errojev je tale:

---------------------------
VirtualDub Error
---------------------------
Video compression error: The source image format is not acceptable. (error code -2)
---------------------------
OK
---------------------------
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

tempoFlow ::

Mislim, da je pri divx potrebno natančno rezmerje stranic, v nasprotenem primeru vrne ravno takšno napako.
Poglej pod File - File information, kakšna je rezolucija filmov in jo po možnosti pri prekodiranju popravi.
To najlažje storiš z null filtrom, ki mu nastaviš crop, pa odrežeš zgoraj, spodaj in ob strani kolikor je potrebno.

schurda ::

Ne pomaga. Format je 640x480.

Naložil sem še XviD kodek in ta ne dela več problemov s tistimi, ki jih DivX ni mogel obdelati. Bom videl, ko jih bo obdelal.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

3 videe še zmeraj noče obdelat. Dobim tole:

An out-of-bounds memory access (access violation) occurred in module 'ir50_32'...
...reading address 0256D55C...
...while decompressing video frame 11331 (VideoSource.cpp:2105)...
...while using input buffer at 0ca60000-0ca62e0b (VideoSource.cpp:2104)...
...while using output buffer at 01f60080-0208c083 (VideoSource.cpp:2103)...
...while running thread "Processing" (thread.cpp:159).
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Revenant ::

Fantastično! Zelo uporabno! Končno mi od koncertnih evforij radostno piska v ušesih tudi v avtu.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

Oddelek: Zvok in slika
132050 (1771) Volk|
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353447 (2979) jan01
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323251 (2154) teoo
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132657 (2422) Jeronimo
»

Kako kodirat dvd filme oz kakrne koli filme v avi fajle?!?

Oddelek: Zvok in slika
81222 (1018) Tr0n

Več podobnih tem