» »

Napajanje termometra

Napajanje termometra

Boško ::

Vprašat ni greh!!!!

Zato vi men povejte kako 5V, ki jih dobiš iz napajalnika zmanšati na 1.5V za napajanje termometra z osvetlitvijo? Sem probal z navadno AA baterijo, pa stvar ni svetla dle kot dva dni!

Predlogi naj bodo čimbol enostavni, ker NISEM električar, moram pa vseeno to nardit sam! (stava)

Ne me pustit na cedilu, ker je v igri cel plato LAŠKEGA!!!! HUURAAA>:D

L.p.

Administrator ::

En upor dej spredi.>:D

Boško ::

Kaj ne prihaja do nihanj napetosti če daš sam upor??

mmisv ::

Kupiš čip LM317 k je okol 90 sit pol pa še ene 2 upora pa 2 kondenzatorja za stabilizacijo. kakšne vrednosti uporov in kondenzatorjev pa napišem kasneje ko pridem domou.

rabš en 50 (R1) in en 10 (R2) ohmski upor ter 1uF in 0.1uF kondenzator. kako zvežeš pa poglej na naslednji strani
link
Čist trivialna stvar...

Monster ::

poglej ka ti vzadi oziroma ka piše na podatkih od termometra... Pol pa zreačunaš upor po Rnapetost se pravi 5V/ z I tokom pa dobiš kak upor daš..

R=U/I

sicer pa si se to verjeten učo pri fiziki v os šoli pa ne rabiš nč čipovja bla bla ker to ni tak občutljivo vezje, poleg tega pa je tam enosmerna napetost
Ka zaboga...

msmiha ::

Nametost sploh ne nehia tak fejst. Če pa hočeš pa lahko daš še en kondenzator spredaj
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Boško ::

Kondenzator pred upor al pred termometer?

Monster ::

ma nared brez kurčevega kondenzatorja bol easy pa vredi dela....


Ka zaboga...

Administrator ::

Ja to je pa tud res kr dej brez.>:D

Boško ::

Letim v ponedeljek po upor!!! Pol bo pa luštno!!!!!!!!!:D

Monster ::

alejuja:\:\:)
Ka zaboga...

Cwetto ::

kje si dobu termometer in kam ga boš dal v ohišju?

Boško ::

Termometer sem piču fotru, dal ga bom pa v eno režo k je za CD-rom, sam morm še zrezat pokrovčk od reže, ker je termometer sam premajhen.

Bo kr dobr zgledal!! Mislim vsaj:D

L.p.

Boško ::

Preber to!!

Dans jaz zajadram v conrad in rečem tipu, da bi mel upor, ki bi mi zmanšu napetost iz 5 na 1.5 V, pol me pa začne sprašvat pr kakšni amperaži itd..., tak da sem mu sam reku, da bom pršu nazaj in sem se sam pobral, da nebi slučajno poštudiru, da nimam pojma o tem!:O

Torej: če se slučajno kakšnem štromarju lub, bi prosu, da mi pove kakšen upor bi zadostoval!!! Kodo ali kaj že majo.

L.p.

MadMax ::

A tle nihce ne improvizira?

Vzames eno manjso zarnico (npr. od osvetlitve armature v avtu, cca 3-5W), jo na enem koncu privezes na +5V v compu. Drugi konec na 2 ali 3 zaporedno zvezane diode (npr. 1N4001) v prevodni smeri proti masi. Termometer pa vzporedno s temi diodami.
Zarnica malo brli, zato jo lahko pofarbas z alkoholnim flomastrom. Napetost pa prej zmeris, da vidis ali rabis 2 ali 3 diode. Sicer ne dobis tocno 1.5V, ampak termometra naceloma to ne zanima (1.3 do 1.8V bi moral delat), itak pa ima nova baterija dobrih 1.6V, ko je pa prazna, pa pri 1.2 ponavadi termometer se vedno dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napačni trafo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383874 (3215) korenje_ver2
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034286 (22462) SloMusty
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453794 (3052) Pyr0Beast
»

Termoregulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104911 (4911) Azrael
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511253 (9317) SodVina

Več podobnih tem