» »

Pentium III °C

Pentium III °C

glavic ::

zanima me kok ma kdo °C pri P3 ( npr. 700(100) ) .
ker jaz jih mam 35°- 40° brez obremenitve
z obremenitvijo okol 45°C ?
a ni to ml prevec ??;(? gor mam golden orb
Musselli bizi

bastadu ::

Jaz imam isti proc, pa imam temperaturo zmeraj nekje 30 - 40°C, nikoli več. Mislim da je to še kr normalna temperatura, ali pa se motim...

das_frik ::

Glavic tvija temperatura je za intela ZELO! visoka. Verjetno je to zato ker mas gor Gorba ki pa hladi za en k_ _ _ c.

bastadu ::

ventilator, koliko pa bi mogla biti povprečna temp. nenavitega (intel) proca?

das_frik ::

ko sem bil jaz se u kameni dobi in sem uporabljal intelove procesorje je vulcano 2 procesar pri max obremenitvi tiktakal nekje pri 35°C, pri idlanju pa se je temperatura spustila do 25-29°C odvisno od temperature zunaj

Mr.B ::

Probaj še enkrat orba gor dat. Prvič ko sem meril je bila temperatura pod 30 stopin , potem pa sem malo spreminjal čreva v kišti pa je temperatura narasla na tako temperaturo kot jo imaš ti. Sedaj imam max 45 °C , pri navitem PIII700/100 na PIII 933/133 pa je gor samo golden orb , zato sklepam da nimaš prav nataknjen orb gor ???
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

glavic ::

evo naredu .. , pa je isto ...
Musselli bizi

mobisuxguru01 ::

sam tok za primerjavo mam C700@875 (83 Mhz fsb) z Gorbom in mam 37°C

Shadowman-x ::

Najprej napiši katero ploščo imaš, saj je to zelo pomembno - način merjenja temperature.
Sam imam MSI BX Master, P-III 700@933, 1.9V, max temperatura pa je 36 stopinj Celzija. Za hlajenje pa skrbi predelani GlobalWin FDP-32.
Golden orb mi je šel na enaki konfiguraciji preko 40 stopinj, ampak je bil sistem popolnoma stabilen.
Pa še za info, imel sem tudi P-III 500@750, prav tako max 35 stopinj Celzija.

cyber ::

ja pr men c633@950 uporabljam tud golden orba in mi zaenkrat še kar dober hladi temeperatura sedaj ko je mal hladneje u sob je tam nekje med 23 in 25C temperatura sistema , procesorja pa med 26 in 28C maximalna obremenitev pa 38 do 40C.........ko pa je topleje pa je nekje približno kaki dve stopinji zraven.

VASkO ::

shadowman, pri intel procih ni pomembna plosca, ker je temp. dioda v procesorjevem jedru, plosca pri temp. nima skoraj nikakrsnega vpliva.

Mr.B ::

V glavnem ventilator ti ne stoji dobr gor , ali pa se ti zelo slabo vrti ventilator.
Preveri sicer napetost za procesor, ampak dej si popravi hladilnik , ker drugo ne more biti , ups , razen če so ti prodali navitega ozeroma ponarejenega PIII .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

glavic ::

plata je Abit SA6R
zdej mam temp. idel 33° sm to skoz skace do 36°
gorb je lepo gor preveru 3x
mogoce je tarbmalna pasta, mam eno k sem jo kupil v HTE...
Musselli bizi

element ::

Možni vzroki:
GOrb hladi za en qrc
Ohišje ni dobro prezračeno
Preveč/premalo termalne paste na procesorju

Poskrbi, da bo tisto zgoraj zginlo in temperatura nej bi bla okol 35°c. ;)

ice-age ::

Živjo!

Jest imam Pentium 4 (3.0 GHZ), normalna temperatura (povprečna) je 45 do 53°c. Ko je pa obrememjen gre pa tudi do 60°c (max. zdrži pa cca. 90°c).

Tako da jest mislim, da tvoja temperatura procesorja, ne bi smela biti problem.

ice-age

bastadu ::

ice-age: poglej datum posta zgoraj...

drugače pa imam jaz tudi P4 3.0GHz (northwood-a) in imam temperaturo v idlanju okoli 35°C, ko je obremenjen pa od 10 - 15°C več:\

Spajky ::

VASkO-otova trditev ne drži (ispred več let!, do zdej se je že sigurno educiral); res je, da imajo Intlovi proci že vključno od P-II dalje inkorporirano v jedru termalno diodo, vendar so bile takrat razen izjem (serverske) plate nesposobne prikazovat to temperaturo. Pa tudi današnje najnovejše jih polovica to ne prikazuje (vsaj ne prav)!

Temperature P-3 procov so ble pod 40°C z jedra (z vključeno HLT podporo v OS - softCooling okoli 30°C v Idle, v full load pa kakih 5°C več maximalno (z externega senzorja 5°C manj in to pri okoli 20°C sobne. Z najnovejšimi PrescHOT-i pa so z jedra skoraj duple zdej, dočim so one iz socketa vsaj cca. 10°C manjše. Kar se tiče stvari okoli temperatur, mate na moji strani pod komp/benči nekaj stvari, ki si jih lahko pogledate z linki vred! Edukacija nikoli ne škodi ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

lakotnyk ::

jes mam pa PIII 667mhz in nimam blage veze na kolk se segreje lih tko golden orba. Dela pač.:D

sej ksnih novih ventilatorjev za socket 370 se tko ne dobi več, al se motim. 8-O
les grandes hommes font des grandes erreurs.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411852 (1352) abcde7
»

P3 700/100 HLAJENJE-HELP!

Oddelek: Navijanje
81307 (1195) element
»

PIII 700 na 933

Oddelek: Navijanje
9901 (769) element
»

Hladni procesorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301890 (1511) S-T-M
»

Temperatura PII 300@450

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102206 (2071) mravla

Več podobnih tem