» »

LCD televizorji

LCD televizorji

Dare ::

Z pojavom DVD in DVX filmov ki so skoraj vsi v formatu 16:9 ali 2:1 sem ugotovil, da mi klasičen 3:4 televizor ne odgovarja več. Sedaj pa ne vem, kaj kupiti. Ali se splača počakati na cenovno dostopen LCD ali kupiti klasičnega 82 cm (Gorenjev ima za 215ksit PIP2, digital comb, surround...). Sploh ker počasi pihaja HDTV. Američani lahko kupijo že za 1700 dolarjev spodoben 30 palčni LCD Syntax Olevia. Kdaj bodo pri nas cene podobne??;(

jRk0 ::

HDTV se dolgo ne bomo vidli v slo pomoje. Zaj, ce mas prostor, bi jaz rajsi kupil normalni katodni tv. LCD pa je drag in niti niso tako veliki.
You fuck up once, you loose two teeth.

Caligula ::

V Big Bangu na Rudniku npr, dobis lep, dober in ugoden TV 16:9, 100 Hz, 82 cm, Daewoo.

Cena 149.000 SIT.

Se ti splaca pogledat.

LCD TVji so crap. Plazma je malo bolje a so dragi in pa malo je se vprasanje kako je res z zivljenjsko dobo, morebitnim polnjenjem,..

Skratka tole za 149 jurjev se zelo splaca.

Dare ::

Samo, mora imeti raven ekran. Daewoo drugače ni slab za svoj denar, le ko ga primerjaš z Philipsom je opazna razlika. Gorenje sem omenil zato, ker imajo baje Philipsove ekrane, kar je zagotovo plus pri nakupu. O lcd-ju pa razmišljam zato, da bi ga povezal še na računalnik in bi imel vse v enem (igre, internet, tv...).

Tody ::

Mnja pomoje se ti ne splača... Kakor sem jest vidu lcd televizor v akciji mi je šlo prov na bruhanje... plazma je draga pa moreš imet prostor jo mal od deleč gledat pa je cool... Zdej če ne rabiš tunerja jo dobiš že za 500.000 sit 120 diagonala....

Caligula ::

Tale Daewoo ima seveda popolnoma raven zaslon in nasploh je tak kot mora biti. Pejt ga pogledat.

CaqKa ::

za 500 ksit dobiš že projektor.. samo tak v razmislek :)

Tody ::

Projektroji so zaenkrat še krš. Mamo v firmi projektor in palzmo oba staneta okol miljon (vsak posebi) in je plazma neprimerno boljša (v pol svetlem prostoru) za gledanje TV ali pa recimor vsakodnevno rabo...
Nekak projektor ni imel tiste taprave ostrine/barve...

Stepni Volk ::

Tody - ste gledali na isti diagonali... LCD projektor namreč zmore večjo... če mravljo z lupo gledaš, tudi ni več tako črna >:D.

30" (75cm) LCD TV 1280x768 je od 7.10 v Metro-ju za cca 1295,- EUR = 310800,-SIT... še malo pa se bo dalo:D

PARTyZAN ::

Da o porabi elektrike pri plazmi ne govorimo :>

Tody ::

Stepni volk ? LCD PROJEKTOR ? kako pa to zgleda če smem vprašat ?

CaqKa ::

projektor...
maš projektorje s prosojnimi lcd.. pol pa imaš tote nove z menda dpd tehniko...
v bistvu je vsak projektor lcd :)

Stepni Volk ::

Razlika med LCD in DLP projektorji tukaj. BTW so še LCOS projectorji... in OLED zasloni, ki imajo zaenkrat probleme z modro barvo in se zato vgrajujejo le v telefone in podobne napravice.

Tody - LCD projektor izgleda takole:

Zgodovina sprememb…

Tody ::

aja tud prov :D Neki noevega zvedu. Digaonala seveda ni bila ista... Ampak kdo ima tako velko sobo da bo lahko normalno gledal platno 2*3 metre ? Projektorji zaenkrat pač še niso cool za vsakodnevno gledanje...

CaqKa ::

Ampak kdo ima tako velko sobo da bo lahko normalno gledal platno 2*3 metre

ti očitno ne... sicer to ni nek blazn problem imet tako steno..


po drugi strani pa imajo te zadeve tudi eno funkcijo ki se ji reče zoom s pomočjo funkcije fokus, pa postane vse skupaj prav uporabno tudi na krajših in daljših razdaljah...

Stepni Volk ::

Tody, LCD projektor, kot je lepo povedal CaqKa ima poljuben razpod diagonale, odvisno od velikosti prostora je tako lahko manj kot 1m ali do 5m in več... odvisno od projektorja... Zato sem te vprašal ali ste projektorjevo diagonalo zmanjšali na velikost Plasma TV in potem primerjali sliko (analogija z mravljo).
Takole izgleda "civilna" uporaba, beri soba cca. 3,5x5 m:
LCD projektor na steni
Platno, Platno s filmsko sliko 1, Platno s filmsko sliko 2
Goodies 1, Goodies 2
Ozvočenje front - Bose 802 professional series + sub
Ozvočenje center Allison 2xAL120 + 2xAL105
Ozvočenje zadaj se vidi na fotografiji s projektorjem na steni - Allison CD7.
Še nekaj za Hi-END freake: Hi-End zvočniki Allison IC 20 počivajo, drugače so Front :D


BTW zgornja soba je od najmlajšega brata in ko v njej nažigaš Doom3, se tresejo stene >:D in nobeden od mojih otrok se ne upa v "stričevo" sobo...

Aja, če liniki ne delajo, poiskusi še enkrat, ker ima Geocities Download limite ;((

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Stric raztura :) Drugače pa res nismo naredili enakih diagonal....

CaqKa ::

eh to ni nič....
morš projicirat na belo fasado pa zraven met dovolj močne zvočnike da pridejo sosedi gledat kaj je blo zdaj... ko te ravno en imp iz teme napada...>:D ;)

Dare ::

Kdor ima izkušnje naj mi prosim odgovori kakšna je kvaliteta slike pri projektorjih za 250 jurjev. Zadnje čase jih je že kar nekaj v ponudbi. Ali so dostojna alternativa (za filme) klasičnim ali LCD televizorjem. Drugače pa poglejte na stran www.netonnet.de in boste videli., kakšne cene lahko kmalu pričakujemo tudi pri nas.

Dare ::

Stepni volk: Ali ima ta Metro kakšno spletno stran oz. kje se nahaja.

Stepni Volk ::

Dare, k sreči tema o Metro-ju že obstaja: Kaj je z Metrojem??

Valentin ::

Kolega ma projektor, pa bi rad nabavu platn, ki pa ni glih pocen. Zanima me, ali bi bila možna varianta, če bi enostavno prebarvu zid s kakšno odsevno barvo ? Kaj podobnega, kot se naprimer uporablja za razne označbe v prometu.

Ma kdo kakšne izkušnje oziroma informacije o tem ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38369195 (2084) matobeli
»

Projektor

Oddelek: Zvok in slika
132936 (2425) filtr
»

woofer vs nizkotonec

Oddelek: Zvok in slika
164258 (3905) BluPhenix
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110809 (8205) Quikee
»

projektor

Oddelek: Zvok in slika
352447 (1989) ~Panter~

Več podobnih tem