» »

nakup nove graficne kartice

nakup nove graficne kartice

McAjvar ::

zivjo!

v kratkem se bom primoran iznebiti svoje trenutne graficne kartice, geforce mx 440, tako da zacenjam razmisljati o nakupu nove graficne kartice. ker sem s to kartico razmeroma zadovoljen, me bolj zanima nakup kartic v nizjem cenovnem razredu, do nekje 25, morda 30 tisocakov (ce bi bili res kaki tehtni razlogi, zakaj kupit kaj boljsega in drazjega za preserna ali kobilico, tudi pride lahko v postev).

moja trenutna konfiguracija obsega elite k7s5a maticno plosco, amd athlon xp 1800+, 768 mb ddr rama (256 + 512), 120 + 40 gb diska, dvd-rom, cd pecka. in 250w napajalnik, ki bo najbrz moral prepustit mesto kakemu mlajsemu bratcu, predvidevam :)

nisem nek hud igricar, tako da ni moj namen igrati doom3 s 452 fps, ceprav vseeno dostikrat posezem po kakem spilu. primarna uporaba racunalnika je v bistvu nekako razdeljena med pisarniskim delom, igranjem iger in gledanjem filmov (tudi tv out bi naj prisel v postev, sicer je moj tv bolj za en drel<, pa vseeno).

tudi nimam neke zelje po navijanju svoje strojne opreme. zato vas prosim za predloge, kaj kupiti, obenem pa bi vas prosil tudi za kako obrazlozitev, argument, zakaj predlagate neko graficno kartico. vseeno mi je namrec, ce je to ati ali nvidia, vazno mi je le, da za svoj denar iztisnem limono do konca in iz kartice kar se da :)

hvala za odgovore, ce pa sem kaj premalo povedal/obrazlozil, pa povejte, bom se dopisal.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Dr_M ::

verjetn bi blo za tak dnar se najbols kupt ksn R9800SE in ga z malo srece modas v polnokrvni 9800, ali FX5900LX/XT. cca 35-40k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Jaz ti priporočam:

RADEON 9550 128MB dvi/tvout 18.468 cena za gotovino - MLACOM poglej še drugje comtron ima cenejšo odvisno od proizvajalca kartice

Za tvoje potrebe je ta zadovoljiva ima TVout in bo znala poganjat igre, ki si jih boš zaželu, novejše bolj švoh, starejše pa zelo hitro.

Druge zmoglivejše kartice pa spet niso tolko hitrejše, da bi odtehtale svojo ceno, zato ti jih odsvetujem.
za 19k je to dober kompromis, če si pa pripravlen dat 30k, neboš dobil za 1/3 oz.. 33% hitrejšo kartico!razumeš?

če imaš ogledano kakšno drugo grafično kar povej, pa ti bomo kaj svetovali in povedali o njej.

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

McAjvar ::

@ferdo: to je skoraj pricakovano, da za nek % vec denarja clovek naceloma ne dobi enakega % vecje zmogljivosti. ampak sem si nasparal 25 jurjev, mal se se lahko stegnem, ce bom pa kupil kaj cenejsega, bi slo pa ostalo za kebab. glede na to, da pa je to bolj redilno, kot pa graficna kartica, mam rajsi graficno ;)
sam sem sicer ogledoval radeon 9600 ali 9600 pro. pa tudi na nvidii fx5700 se mi je ustavil uc, ker so priblizno na isti cenovni crti. je kaj od tega boljse od radeona 9550? sicer pa hvala za odgovor.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

ferdo ::

9550 je malo slabši 9600!
Ubistvu je baje isti čip, samo frekvence so nižje.

malo semgledu cenike, bolj švoh majo zalogo, sam vseeno, 5700 je v rangu 9600pro to je pa že več kot 30.000,ooSIT.
izhajal sem iz tega, da si pripravlen dat max.30k in da ti še kej ostane, ker nisi miljonar;) .
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zlate ::

Ferdo ti je dal dober nasvet; vzami Radeona 9550 - za ta denar preprosto nima konkurence! Če pa bi se že rad "stegnil", potem nimaš boljše izbire od Radeona 9600, ki stane 26-27 jurjev. Mislim, da Pro verzija že uide tvojemu "budžetu";) .
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

ferdo ::

jaz sem tudi mislu za brata kupit 9550 pa je bil pre drag, ko je prišel na police, cca 25k ali več?, sedaj so pa cene spustili, ko so vidli, da jih ne bodo prodali, če bodo nabijal cene.
Zdaj razmišla o tej grafični, prej je imel 8500 64MB, sedaj ima barebone z integrirano gF4MX 440 in bo zamenjal z 9550.
to je best buy trenutno po ceni sodeč za take rač. navdušence kot si ti in moj brat.

PS: za ceno cca19k za radeon9550 pazi da ni SE ! če je SE je ne kupit! SE ima 64bit pomnilnik - 9550SE 64bit ddr=128bit sdr ima 50% počasnejši pomnilnik od 9550 ki ima 128bit ddr pomnilnik.
ker sem vidu na www.mimovrste.žnj da imajo 9550SE za 18k neki takega, tako da zdej se treba prepričat kaj imajo v mlacomu, ker za 19k niso nič napisali ali je ali ni SE varjanta. Nekdo malo zavaja kupce, mislim pa da je to mlacom ker v cenik ne napiše popolnega imena modela kartice:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

McAjvar ::

hvala vsem za nasvete!

ze drzim v rokah novo kartico :) moram merkat, da se mi sline ne pocedijo prevec po njej :)
izkupicek: radeon 9600, 256mb. na kraficni je oznaceno tudi "R96". zraven je pa se "R96DV". kaj pa to pomeni oz. kje je tu razlika? cena... no ja :) nekajkrat bom zvecer rajsi pojedu kako navadno vecerjo, namesto kebaba, pa bo problem resen, hkrati pa bom se popazil na linijo :D
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zlate ::

Če ni skrivnost, a lahko poveš koliko si dal za to grafo?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

McAjvar ::

29 jurjev, preko kolega od kolega, ampak z racunom in garancijo :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Tilen ::

Zdaj bi lahko bil nesramen in nekaj rekel, pa se bom vzdrzal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

Zamenjaj prijatelja od prijatelja.

McAjvar ::

emm... no ja... :8) mislim, da nisem bil dovolj posten s tem, kar sem rekel oz. sem zahebal, kar sem napisal, ker sem samo napisal skupno stevilko. skupaj s tem sem dobu namrec se 60g disk. disk je bil 10k, graficna pa ostalo. se opravicujem. *head bang keyboard*

[pripis] kaj pa je narobe sicer? tudi ce bi dal za vse skupi tolko, kolkor sem gledal cene po netu tko na brzino, so nad 30 jurji? *confused* feel free to comment...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

Tr0n ::

GeForce 6600 za nekje okoli 150 €.

McAjvar ::

*shrug*
zdej mam, kar mam. dela, nimam pripomb. ce sem se zaklal (joj, ne smem razmisljat o tem... sem gorenjc :)), bom vsaj malo shujsal (manj kebabov :)) in pa bom vedel za prihodnjic, da naj vsaj kak teden ali dva malo snofam naokoli, predno skocim v vodo in si polomim vrat. no, itak pa... ni tolko problem graficna kartica, bolj moj racunalnik (maticna, procesor), da je ne izkoristim toliko, kot bi jo sicer lahko.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

OmegaM ::

Tudi jaz se odlocam kaj bi pa mi disi nekako za cca. 25 jurčkov ta grafa

http://www.kadarkoli.com/article.asp?do...

Pa se 3 leta ima garancije.

Mi lahko kdo pove kaj o tej grafi?

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Dr_M ::

ni dobra... samo 64 bitno pomnilnisko vodilo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OmegaM ::

katero GF pa bi mi priporocal v tem rangu - tam do 30 jurjev?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

CCfly ::

Ja poglej slabih deset postov nad tvojim.

Dr_M ::

v jae majo FX5700 128mb od gigabyte za 32.880sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jakka ::

V jae imajo (na ceniku) gigabyte radeon 9600pro ki stane 32k, bil je že 30k, pa ko sem ga jest kupu sem dobu kartico, ki dela na frekvencah xt, mogoče jih še majo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera grafična kartica za max 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
845201 (3910) mtosev
»

graficna do 20k?

Oddelek: Kaj kupiti
91451 (1277) PhotoBlaz
»

Sindrom zobne ščetke ! Katero grafično ?

Oddelek: Kaj kupiti
201712 (1215) Luc
»

RADEON 9550

Oddelek: Kaj kupiti
402354 (1421) boštjan
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564534 (3699) Jaffa

Več podobnih tem