» »

Katera plata podpira 2 celerona?

Katera plata podpira 2 celerona?

burekar ::

VP6 od Abita vleče menda sam p3-je in celeronov, a ve kdo slučajn katere plate podpirajo 2 celerona?
Aja, še eno vprašanje. Možno je, da je fora v tem da VP6 podpira CPU-je z najmanj 100mhz vodila, a če bi gor vrgu 2 cellyja pa dal na 100fsb-ja bi delal?

VASkO ::

celeroni 2 ne delajo v SMP nacinu, delajo samo celeroni 1 in mislim, da ti na VP6 morata delati dva celerona1. Drugace pa na BP6 sigurno delata.

sicer pa poglej na2cpu.com, morda pod forum za kaj vec informacij

burekar ::

V čem je pa fora tega, da celeroni 2 ne delajo SMP style? Pa kater celeron 1 je najhitrejši?433 al kolk?

NoUse4AName ::

c500 je najhitrejsi sam nevem ce se sploh lahko kje dobis bp6 plato. Celeron2 cpu ne delajo na smp ker intel ni hotel da se pojavljajo ti procesorji v serverjih, za to si naj kupi folk p3 al pa xeone.

DscS ::

c2 v smp ne delajo ker nimajo podpore, za c1 je samo bp6, ki je se vedno vprodaji(mislim) sam sem ponosen lastnik ene in ti povem da stura

Jaxx ::

Pravzaprav je možno, ampak ne na dual s370 plati... Imet moraš dual slot (recimo Abit BP6) in MSI-6905 MASTER v2.1 ali več slot->fcpga adapter (točno tega). Ta ima namreč podporo za smp celeronov (ampak! stvar je poplnoma unsupported z strani abit-a, msi-ja in mene:) 8-O

NoUse4AName ::

bp6 ti ne priporocam da kupis, ker jih ma en kup napako. Napaki sta 2 en upor al nekaj takega je preslab in dotok elektrike do procesorja zelo niha kar povzroca nestabilnost, druga pa da nena more dovol elektrike dostavljat agp slotu in ce mas slucajno gf1 in maticno z napako ti nebo delalo, jst mam bp6 in gf2 ki potrebuje manj elektrike kot gf1 ampak sem si vseeno moral kupit 300w napajalnik da je delalo. Na zadnjem lanu ko sem bil se mi ni hoto racunalnik zbudit in to spet tezave s elektriko moral sem si en CPU ven dat da je delalo. Tak da ti nena priporocam nakupa, ker ce bos dobil kiro s napako, kar je precej mozno, ti bo samo zivce zrla.

NoUse4AName ::

el che malo cudno mi zveni tole kar si reku..

Jaxx ::

Rapsey: je cudno, ja sam sem prej pozabu rect da je treba se nekaj modificirat...>:D

burekar ::

El Che:
Zadeva je popolnoma supported z moje strani:)
Kje se da to zadevo nabavit in ali se da 2x Celerona 2 španat prek te zadeva ali ne?

burekar ::

Rapsey: Na overclocker.com sn prebral da je 533 najhitrejši, najverjetneje si bom nekje dobu 2 533.

burekar ::

No, folk, kje se da dobit MSI-6905 MASTER v2.1 ???

VASkO ::

zakaj pa rabis konverter?

El Che, BP6 je dual socket370 plata... BP6 je zasnovana glih za dva celerona1 (socket370), lahko pa tudi en p3 dela v njej spomocjo konverterja NeoFCPGA->s370 (saj veste, da so pri p3 nekateri pini zamenjani...)


dodatek:

pojdi sem, ce pa si nestrpen pa klikni sem, kjer lahko preberes zanimiv thread iz foruma (dva p3 delata na BP6 plati), na koncu pa se zahvali za info...

ali pa preberi to (copy/paste) iz strani bp6.com

CPU
1. Supports Dual Socket 370 processors (Based on 66/100MHz clock)
2. Update: Supports Celeron 566+ Single CPU (Requires BIOS UPDATE and NEO S370 or motherboard modification)
3. Supports Dual FC-PGA PIII "cB0 " stepping 533 MHZ-866 MHz (Requires (BP6 version) NEO S370 adapter and BIOS UPDATE. NOTE: Stability is a big issue when running dual FC-PGA's)


sicer pa, zakaj bi kupoval BP6 plato, ko pa obstaja izboljsana razlicica, ki uradno podpira dual p3, c1, to je VP6, bazira pa na Apollo Pro 133A cipsetu.

burekar ::

Vasko hvala, sam mi nisi kej pomagu ker hočem met dual Celeron 2 sistem, uni na forumu pa govorijo o P3-jih.
Torej folk, katero plato ki ima 2 slot 1 pluga si naj kupim in kje naj dobim microstar master verzijo 2.1 al višjo al krneki.
In ali bo vse skupaj stabiln delal, to je tud vprašanje.

jetam ::

Celeron 2 ne dela v SMP načinu pa če se na glavo postaviš!

VASkO ::

noben ni reko, da c2 dela v SMP

plata za SMP z Slot1 je Epox KP6-BS, na BX cipsetu in dobra ter nikakor draga

jetam ::

Hja bureka pravi da hoče imeti dual celeron 2 sistem...

burekar ::

MSI-6905 MASTER v2.1 prepriča celerona 2, da dela v dual načinu, torej zadeva dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojno Procesiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
352564 (1955) cRaZY
»

c1000@1330

Oddelek: Navijanje
181760 (1344) Spajky
»

Dva celerona??

Oddelek: Kaj kupiti
71304 (1185) Liker
»

BP6

Oddelek: Strojna oprema
141380 (1177) jetam
»

Dual celeronII računala ?

Oddelek: Strojna oprema
161351 (1158) JeDo

Več podobnih tem