» »

Dual celeronII računala ?

Dual celeronII računala ?

JeDo ::

Mene samo zanima, če ima kdo izkušnje z dual CeleronII računali, ploščami, predlogi za nakup, overclockerske sposobnosti le teh!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

ChiefThunder ::

Takšna plošča je Abitova VP6, stane pa okol 50k.

McHregec ::

jaz sem slišu da celeroni 2 ne podpirajo tega

luni ::

sicer so se pojavljale govorice da se da cII spravit v SMP konfig ampak so vsi uradni poskusi koncali neuspesno tak da je uradna in splosno sprejeta razlaga da ne gre
Artificial Intelligentia

andro ::

V monitorju 1/2001 je test osnovnih plošč (samo eno-procesorskih) na 92. strani je majhen članek o dvoprocesorskih sistemih. Če hočeš ti ga skeniram.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

JeDo ::

Dj mi plz poskenirej če ti ni pretežko pa na mail pošlji prosm!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

JeDo ::

No na strani
2cpu.com sem najdu tole :

  • This board will run one Celeron or CeleronII, but neither will work in pairs. The MSI 694D has the option to enable this, but for some reason ABIT decided against it. It's a shame because I think a lot of people would love to ditch their BP6es for this board.


  • tko da epox in abit ne podpriata smp funkcij celeronov II, bomo pač poizkali MSI jevo plato ane :)

    lp JeDo
    ----------------------------------------------------------------------------
    <br>

    Kovax ::

    Nope... CeleronII ne podpira SMP... Prvi celeroncki so ga... Abit BP6 je bla pa tista slavna platka, ki je mnogim privrzencem SMP-ja prva omogocla vecprocesorske masine po znosnih cenah... Ce hoces vec procesorjev... potem ti predlagam lahko VP6 (isto Abit) pa 2 PIII al pa ce pocakas na 760 MP cipset... pa das potem gor 2 athlona al pa 2 durona...

    JeDo ::

    Kokr sem prebral v zadnjih člankih ni ovira Procesor ampak plošča, vsaj jest sem to tko zastopu iz člankov, da le nečejo tega vklapljat ? sicer pa ne vidim tehničnih problemov da nebi mogla dva celerona delat v smp modu ?

    lp JeDo
    ----------------------------------------------------------------------------
    <br>

    jetam ::

    O pa so... Brez skrbi da je folk po svetu sprobal tole s celeroniII in če ne gre ne gre...Če bi bli sposobni SMP bi jih jest že dal na svojo staro BP6...
    Error on line: Object of type SIGNATURE expected

    JeDo ::

    No pol bom pa še mal bl provokativn ... Ja na inetu sem vidu, da tastari celeroni pa delajo v smp načinu pa me zanima, kakšna je hitrost dual C533 sistema v primerjavi s kakšnimi zaresnejšimi dual PII in PIII oziroma raje single PII CII in PIII sistemi, upam da ima kdo kake izkušnje s tem?

    lp JeDo
    ----------------------------------------------------------------------------
    <br>

    jetam ::

    Ja celeronA dela v SMP načinu in to celo zelo dobro, čeprav je Intel ob izidu BP6 plate kar naenkrat začel na škatle z celeroni pisat "For uniprocessor only"...hehe to je bla fora za smejat..



    CPU benchmark



    dual celeronA 400@500 bx440 (moj sistem)

    ALU 2700 MIPS

    FPU 1400 MFLOPS



    dual P3 1GHz i820

    ALU 5400 MIPS

    FPU 2700 MFLOPS



    dual P3 Xeon 667 i840

    ALU 3600 MIPS

    FPU 1700 MFLOPS



    AMD Athlon 1GHz

    ALU 2800 MIPS

    FPU 1362 MFLOPS



    dual celeronA 500

    ALU 2720 MIPS

    FPU 1336 MFLOPS



    Tole je iz sandre tko da ne me cist za jajca držat da je vse res...:D
    Error on line: Object of type SIGNATURE expected

    Kovax ::

    Jest mam takole

    Dual PIII 700 VP6 (via)
    ALU 3700 MIPS

    Dual PIII 700@875 VP6 (via)
    ALU 4400 MIPS

    Iz sandre seveda...
    Za FPU sem pa cifre podabu... moram prevert :)

    Shadowman-x ::

    Kot je že bilo napisano, vendar kot mnenje, Celeron-II za razliko od svojega mlajšega brata NE podpira SMP!

    McHregec ::

    Celeron 2 ne podpira delovanja v paru, ker je Intelu šlo preveč v nos ko je Abit ponudil BP6 (upam da se nisem zmotil) s katerimi so lahko marsikateri dobili poceni dvoprocesorski sitem za Celeroni 1.

    andro ::

    JeDo nimam tvijega E-maila:D.
    To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

    JeDo ::

    Na andro kle je : jedo@zipp.nu

    lp
    ----------------------------------------------------------------------------
    <br>


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Dvojno Procesiranje

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    352564 (1955) cRaZY
    »

    c1000@1330

    Oddelek: Navijanje
    181760 (1344) Spajky
    »

    Katera PIII dualproc plata?

    Oddelek: Kaj kupiti
    201230 (951) bastadu
    »

    Katera plata podpira 2 celerona?

    Oddelek: Strojna oprema
    171121 (946) burekar
    »

    BP6

    Oddelek: Strojna oprema
    141380 (1177) jetam

    Več podobnih tem