» »

vroče

vroče

mali tapravi ::

Imam novo ploščo Gigabyte 7n400e-l,athlon 2200+,radeon 9800x....
Vse skupaj čudovito laufa,samo pri temperaturi je problem.V zagonu računalnika (bios) kaže temperaturo cpu-ja cca 40° in se lepo viša do 47°c.V windosih pa pride pri maksimalni obremenitvi do 61° in več.Celo temperatura sistema je celih 40°,s tem da na otip ni čutiti niti približno take tempeature.Programi kot so cpucool(cpu 39,system 31),speedfan,sandra pa kažejo manjšo temperaturo.Hladilnik je tudi nov,bakren,ne nekakšna poceni roba,termalna pasta....A je možno da matična ne kaže prave temp.?:\
Pa lep dan še naprej....

Eddy ::

Živjo!
Mislim, da matična kaže pravo tampetaruro za gigabyitke.
Samo mislim da je problem ker imaš slabo oziroma neprezračeno ohišje...
poročaj!
www.ekwaterblocks.com

Spajky ::

najprej je treba vedet, kako ti plata sploh meri temperature (ponavadi prav) vendar iz kje: ali iz interne diode ali iz senzorja v socketu. Kako ugotovit, malo si precitaj na moji strani tudi moje temperature in imaš pred tem tudi link (revealing CPU temps) pod komp/Bench-i. Mislim, da ti bere iz interne diode prav... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mali tapravi ::

Mislim da ni problem v ohišju.Imam ga na mizi,popolnoma odprtega,tako da se hladi.mene zebe zraven računalnika a temperatura sistema je pa 38c,proca pa 55c pa ni obremenjen več kot max.7%.
Pa lep dan še naprej....

igor0203 ::

ja jst sm meu isto zgodbo z gigabytovo plato.... zdej ne vem kdo ampak en tuki mi je reku da majo gigabytke merjenje temp narejeno tako, da temp. proca meri direktno iz jedra procesorja, zato je tudi taka višja temperatura. probi BIOS flashat, mogoče bo pol kej drgač....

sdolinsek ::

jp, pri meni je blo isto na začetku (ista plata), potem pa sem flešal bios, in sedaj je bolje (temperature so nižje). gigabytka, z default biosom naj bi kazala tudi do 15 stopinj višjo temperaturo, kot je le ta v resnici.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234182 (11397) BaRtMaN
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232020 (1670) Spajky
»

Interna temp. dioda - kalibracija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61172 (1034) njok
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905896 (4621) Jux
»

Temp Detection

Oddelek: Pomoč in nasveti
131346 (1218) Marjan

Več podobnih tem