» »

Temp Detection

Temp Detection

Marjan ::

V biosu mi kaže Temp CPU 33C-34C, z raznimi programčki v winsih pa full manj, okol 29, 30C, tud s programom WH Doctor ki sem ga dobil zravn plate! Ta bi zihr mogu prov kazat!? Zanimiv je pa to da mi Temp sistema kaze pravilno (bios isto kot v winsih).

Zanima me zakaj.....kako nej odpravim to napako? (Da bi lahko spoh v winsih vidu pravo temp CPU-ja!)

In še to: Kje ma BX133-raid senzorja za merjenje T, morta bit dva, en na plati, en pod procom! Sam mene zanima kje tocno(!) sta! Ker nista tisti tipični diodi, tko da jih ne morš vidt!!
Ne piše v priročniku od plate, kje bi lahko zvedu?

Marjan ::

dejte no se potrudt........a noben ne ve?

:\

Binji ::

Probaj na stran od proizvajalca od plate it pa tam kasn manual najt.

alien-w ::

ker OS imas? Ce imas Win2000, potem je popolnoma OK, ce imas nizjo temp, ker ima win2k vdelan cpu idle program (alla RAIN).
bx133 bi morala imeti senzor pod procesorjem (ce ga ven das - procesor mislim,ne kaj drugega :8), bi morala spodaj biti tak modr thermistor, vsaj tako je bilo pri malo starejših socket370 abit platah).

ChiefThunder ::

A nimajo Intelovi procesorji že vgrajeno temperaturno sondo?

alien-w ::

imajo, toda to se ne pomeni, da na plati ni se enega senzorja.

MadMax ::

In kako priti do podatka iz te Intlove sonde?

alien-w ::

jaz sem prisel do tega s poskusanjem. Nasel sem ga na winbond2 p2-thermal diode v MBM5.

sasox ::

Jst mam pa tud eno vprašanje glede termistorjev na plati. Imam plato QDI advance 10f in v biosu mi pokaže samo temperaturo procesorja in temperaturo sistema. Ko pa inštaliram MBM5 in tam ko imaš za nastavt npr. senzor1 in izbereš board senzor se mi pokažejo 3-je (Via686B-1, Via686B-2, Via686B-3) pa vse tri temperature so različne. prva je 24°C, druga 51°C, tretja pa 27°C. Če pa zaprem ohišje začne tretja rast tko da sklepam da je to temperatura od sistema. Una druga (51°C je od proca - tko tud pokaže v biosu). Od česa je potem una prva temperatura?

:)) Pismo sem se razpisu

Marjan ::

alien-w: imam Win98SE, če vzamem ven proc notr ni tiste tipične modre sonde!
Tko, da sta dve možnosti:
1) dioda pod procem je tak mali črn <>, in isto nek drugje na plati
2) ali pa ima bx133-raid možnost merjenja temp. iz intelovega proca

Dejstvo je, da mi bios meri temp. proca (33°C) in temp. sistema (26°C), pol mam pa še možnost priklopit termalni kabel, da merm kar hočem (sam sem ga že skuru>:D).
Drugo dejstvo pa je, da niti v priročniku, niti na abitovi strani ne piše KJE sta tisti dve diodi, če sploh sta dve!!?
......torej.....Help....

ps: MBM mam zihr prov nastiman, isto velja za abitov program, pa oba kazeta kr neki!!!
aja, gre se za CII 566@768 (90x8,5)

alien-w ::

Marjan: ce je to temperatura notranje sonde, potem to najlazje preveris tako, da zalaufas en proggi (ksn 3d mark), pa poglej, ce se temp proca zelo tko "sunkovito" spreminja, sam prej mors v MBMju spremenit, da ti bo temp updajtal na 1sekundo.

Marjan ::

nobena od obeh dveh temperatur se ne spreminja sunkovito!!

(?)

alien-w ::

URG?! pol pa verjetno ne odcitava od CPU interne diode....hmmm...pol pa ne vem. Ker program si zalaufu? Ali si nastimal, da je update na 1sekundo? Ker ko jest zalaufam 3dMark2001 mi poskoči temperatura v 2sekundah iz 24°na 41°C.
Potem je pa dioda na plati nekje, samo kje?

Marjan ::

vse sm prov naredu......

.....kje na netu bi najdu kje na plati se nahajajo diode in kako jih BX133raid odčitava?
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232018 (1668) Spajky
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905889 (4614) Jux
»

čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261272 (1018) Yacksy
»

Msi K7t turbo voltage mod

Oddelek: Navijanje
161028 (801) franci
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262220 (1834) mmisv

Več podobnih tem