» »

MONITOR in ZVOCNIKI!

MONITOR in ZVOCNIKI!

--Switch-- ::

Imam SONY-trintron200es in mi kaksen krat slika vibrira ko nabijam muziko(zadnjic sem nesu racunalnik na ples pa sem mel 1,5m stran odaljen 350w zvocnik in se je slika tresla)Tudi doma mam zvocnike odaljene en meter od ekrana!Kaj je to slabo za monitor!?
Prej sem mel zvocnike se blize in ker niso magnetno zasciteni se mi je na ekranu v zgornjem kotu pojavu viola flek-takoj ko sem opazu sem jih umaknu ampak je flek se vedno tam!Se mi zdi da se je ze zmansal...
Kako bi ga lahko popolnoma odstranu-sej me ne moti prevec samo...

Mate ::

Ja to s flekom se ne sekiri..., ker ce ni prevelk itak sam zgine, ker se monitor razmagneti. hmmm, mogoce pomaga degauss... samo nisem ziher.

Tisto o zvoku se pa pr nekih monitorjih pojavla, ce je pa slabo pa ne vem, sm pa ze vidu

frudi ::

kar se tiče tresenja slike - če poznaš razliko med trinitron in navadnimi monitorji, potem si lahko predstavljaš, da tiste na gosto natlačene vertikalne nitke v trinitroncih ne prenašajo tresljajev preveč dobro (vdari monitor malo od strani da boš videl o čem pišem).
in muzika = zvočno valovanje, to pa stresa površine, ob katere udarja (navij muziko ful na glas pa se dotakni kakega kosa pohištva v bližini in začutil boš rahlo vibracijo).

lahko si predstavljam, da je tisti 350 W zvočnik kr pošteno pretreso tvoj monitor. svetujem ti, da mu v prihodnjosti prizaneseš - lahko se zgodi, še posebej če pride do resonance, da se nitke pretrgajo. in pazi, ko je monitor ugasnjen, je za to še večja nevarnost!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mate ::

ej frudi.... jest morm zgleda mojo iiyamo s kladvom udart da se bo to zgodil... zdele sm jo ene trikrat pocu, tko da se je zamajala pa nic...

frudi ::

hehe, bodi vesel:). očitno je dobro skup nareta.
sam po drugi strani pa zdaj ne boš mogo videt, kako zanimiv efekt je to, ko se žičke stresejo, pa slika za kako sekundo, dve zavalovi levo-desno :P (sprobano na par trinitroncih, mislim da tudi na starih IIyamah 17 Pro na našem faksu).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

andro ::

Zvočnik oblepi z alu-folijo.:)
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Mate ::

Andro zakaj pa to?

Sej Alu folija ne zadrzi vibracij.... oziroma ce jih to pol ni vec zvocnik....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

laserjet 8500 (rabim nekoga ki ve malo več o laserskih tiskalnikih)

Oddelek: Strojna oprema
161056 (775) roscha
»

Debelina kabla, je dober uni za hišno napeljavo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113553 (3360) Rocher
»

kako razmagnetit TV ekran?

Oddelek: Zvok in slika
62906 (2715) Azrael
»

A ma kdo Samsung 959NF?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271782 (1319) Hux
»

Magnet pred monitorjem :>

Oddelek: Pomoč in nasveti
171379 (1149) bastadu

Več podobnih tem