» »

ADSL

ADSL

maja18 ::

Ciao

Mam eno vprašanje za vas tehnike. :P

Imam računalnik z WinXP sistemom, mišljenim kot ftp server. Računalnik naj bi bil po zdravi pameti priključen v internet 24h/dan. Ampak ni ghlih tako.
Imam namreč programček, ki mi računalnik avtomatsko odklopi z interneta ob 4:00, ter mi ga ponovno priklopi ob 4:01. Problem je sledeči. Ko se računalnik na novo zažene je vse lepo in prau. Računalnik je priključen v internet in lepo dela. Ko mi ga ob 4:01 ponovno poveže na internet, se le ta uspešno poveže, povezava pa je mrtva. Ne morem surfat po internetu, ftp itak da ne dela, ping je tudi mrtev,... Tudi če ga ročno spet odklopim in ponovno priklopim NE dela. Na win2k je ta stvar delala kot poezija.
Ima kdo kakšno idejo? Namreč jaz sem ostala brez :)

hvala

lp

Maja

Tiger ::

Čemu se sploh odklapljati - saj ti to SiOL počne vsakih 24ur. Ti samo v klientu za PPPoE določi automatic reconnect (ali redial if line droped) in bi to moralo delovati.

Stestiraš pa tako, da modem ADSL za nekaj sekund izklopiš iz elektrike, potem pa počakaš ali se bo res povezal.

maja18 ::

Nastavljeno imam da me odklopi z interneta, tako da vem kdaj v dnevu računalnik mrkne. In ta čas je zmeraj nastavljen na fiksno uro v dnevu.

Zanimivo je da včasih pa mi celo dela ko se ponovno reconnecta. Večinokrat pa ne. Kaj je mogoče kriv za to tudi SP2?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaznati, če je kdo vlomil in "pregleduje" računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151810 (1350) nurse013
»

Veliki problemi s PC-jem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
172298 (2098) misek
»

Nekaj o IP-jih

Oddelek: Omrežja in internet
211671 (1279) Serial
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222168 (1942) TribesMan
»

Satelit v SLO ??

Oddelek: Omrežja in internet
142046 (1724) Dami

Več podobnih tem