» »

problem z grafično

problem z grafično

maticm ::

imam en problem in sicer z grafično...napiše mi da se driverji nekaj tepejo z XP ali nekaj podobnega (za zelooo kratek čas se prikaže modro okno in nato restart PCja tko da kaj več ne morem napisat!)
grafična: radeon 9550se
matična: K8N neo platinum
proc: AMD semprom 3100+
...

boštjan ::

preveri če maš agp driverje naložene za plato
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

maticm ::

mam naložene saj sem jih ravno včeraj nalagal
-nvida nforce3 system driver
-realtek audio driver

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

maticm ::

v glavnem sem odinštaliral driverje za grafično in isto...
sem pobral driverje z MSIjeve strani (novejše) in mi napiše isto kot pri teh citiram:
driver 9550se
has not passed windows logo testing to vertify its compatibility with windows XP...

maticm ::

sedaj sem prišel do tega da mi problemov ne povzroča grafična ampak MOZILLA FIREFOX

error:
szAppName : firefox.exe szAppVer : 0.10.0.0 szModName : hungapp
szModVer : 0.0.0.0 offset : 00000000

kaj zdej?

IN še en error po ponovnem zagonu:

BCCode : 19 BCP1 : 00000020 BCP2 : E1FD4F00 BCP3 : E1FD4F80
BCP4 : 0C100216 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

-in nek dokument v C: documents&settings/matic...


in pol mi napiše da je kriv nek device driver

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

AtaStrumf ::

dojaja brez panike! Se mi zdi da pišeš poste tako na hitro, da pozabiš pol stvari povedati.

Kot prvo kakšen RAM imaš? Se mi zdi da zna bit kakšna nekompatibilnost z RAM-om. Spusti RAM na 166 v BIOS-u če bo kaj bolje. A maš kako staro grafiko, ki bi jo lahko dal v zameno za tole, da vidiš če je kaj bolje. Ni nujno, da je grafika kriva! Tole je malo prečudno, da bi bili krivi gonilniki. Kdaj pa se je tažava prvič pojavila? Je to že od začetka ali se je to pojavilo po inštalaciji gonilnikov? ALi imaš XP SP2 ali kaj starejšega. A imaš kak antivirus inštaliran? Kako si povezan na net?

Odgovori to pa se bomo naprej pogovarjali.

Pa če imaš ATi grafiko pejd na www.ati.com po gonilnike in ne na MSI. Tam so ponavadi stari gonilniki. Predlagam ti Cat 4.9 ali 4.10; raje 4.9. Probaj kakšne Omega poiskat, če pri ATi-ju ni več 4.9.

Pa zanima me s kje si inštaliral gonilnike? S priloženega CD-ja ali si jih vlekel z neta?

Zgodovina sprememb…

maticm ::

Za začetek...stvar se mi zdi da se mi ne dogaja več tako pogosto kot se je na začetku!

RAM je zaenkrat CEON vendar se v kratkem zamenja za GEIL DDR
-grafična ena zelo stara vendar AGP (se mi zdi da ni kriva grafika)
-težko govorim pred ali po inštalaciji ker sem jih takoj naložil - po inštalaciji gonilnikov za grafiko je bila napaka, po brisanju gonilnikov ISTO, po nalaganju novih ISTO
-XP 2002+SP2
-antivirus Kaspersky
-povezava prek mrežne na switch=>router=>...ADSL

gonilniki za grafično naloženi prvič iz CDja drugič iz MSIjeve strani
gonilniki za matično iz CDja
gonilniki za monitor iz CDja

bom inštaliral kar catalysis 4.10 (44Mb)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

AtaStrumf ::

Po povedanem bi rekel, da je tvoj problem nekompatibilnost z RAM-om probaj ga downclockat. Če lahko odpreš kišto poglej, če se vsi ventilatorji vrtijo, sicer preveri temperature in vrtljaje v BIOS-u ali kakem programčku, ki si ga verjetno dobil zraven plate. Pripopaj screenshot, če je potrebno. Za vsak slučaj izklopi še NX tako da popraviš boot.ini file (Win Tipka => Advanced => Startup and Recovery => Edit, da bo zgledala nekako takole:

Microsoft Windows XP Professional Primary" /noexecute=alwaysoff /fastdetect
namesto takole:
Microsoft Windows XP Professional Secondary" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Ne pozabi shranit!

maticm ::

...rogramčku, ki si ga verjetno dobil zraven plate. Pripopaj screenshot, če je potrebno. Za vsak slučaj izklopi še NX tako da popraviš boot.ini file (Win Tipka => Advanced => Startup and Recovery => Edit, da bo zgledala nekako takole:

Microsoft Windows XP Professional Primary" /noexecute=alwaysoff /fastdetect
namesto takole:
Microsoft Windows XP Professional Secondary" /fa.....

kaaaj??


BIOS
vsi se vrtijo

NB TEMP 32 C
CPU 39 C
FAN 2848rpm
CPUfan 3325 rpm
vcore 1,39V

AtaStrumf ::

Za boot ini popravit sledi navodilom (urejaš v notepad-u - pure txt), glede programčka pa poglej če imaš kak SW za spremljanje teh podatkov (temp, RPM vent-ov,...).

A SI ŽE SPROBAL RAM ODVIT (NA 166 MHz)??? Greš v BIOS in mal poišči če ne veš kje je to. Mora bit v Advanced opcijah in pol DRAM nekaj.

Zgodovina sprememb…

maticm ::

dal RAM na 133...bomo zdej vidl

Tilen ::

has not passed windows logo testing to vertify its compatibility with windows XP...

Lol pa to je tisto opozorilno okno ko driverje instaliras. Saj to vsem nabija. Continue stisnes pa je. Ce treba tudi veckrat. Bolje da ne ves kaksen je slovenski prevod tega okenca. Ko mi je kolega zadnic prilepil sem mislil najmanj da mu bo PC razneslo ce bo nalozil omega gonilnike ali kaksne podobne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

maticm ::

jabeš to sj vem!

Problem res zna bit v RAMU saj mi je zdaj že kar nekaj časa tiho in ni MODREGA OKENCA (hvala bogu samo počasen je kot polž)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini problem pri inštalaciji Win. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5805 (775) racunalnik3
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262029 (1383) ta_ki_tke
»

Težavica z boot.ini v XP-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
61088 (949) >>><<<
»

Kako odstranit en operacijski sistem, drugega pa pustiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
231696 (1298) Paramedic
»

Zagon xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
7948 (796) pd

Več podobnih tem