» »

*.jpg fotk ne odpre noben program

*.jpg fotk ne odpre noben program

mi345 ::

Torej, fotke sem prenesel iz digitalca na disk in jih pol takoj zapekel na cede. Sedaj pa, k hočem fotke pregledati mi javi, da jih ne more odpreti ker ne more prebrati file headerja. in zraven doda unknown file format!
ali ima kdo taksne izkusnje in kako jih je resil? a se da nanovo narest ta file header al so te fotke za zmeraj izgubljene.

LoneWolf ::

In po cem sklepas, da so fotke v JPEG formatu? Ocitno niso. Mogoce je TIFF, ali pa kak od raw formatov.
Kateri digitalc je to?

Tomay ::

Probaj če gre slike odpret z irfanview, ali pa kakšen acdsee.
Lahko jih probaš nazaj na kamero skopirat, če tam še delajo :)

Problem je v tem, ker jpg mi standardiziran, oz imajo firme različne formate.
Voodoo 4Ever

mi345 ::

Irfanview ne resi nicesar. ce fotko preimenujem v *.tiff al pa *.jpeg naletim na isti problem.
zanimivo je pa to, da mam na cedeju tri mape. 2 delujeta okej, tretja pa javlja to s file headerjem.
fotoaparat je pa nikon coolpix mislm da 4500, nism pa zihr ker je aparat od punce.

Tr0n ::

Objavi na netu eno taksno sliko, da vidimo. Ce ti nekaj slik deluje, nekaj pa ne, je lahko tudi kaj s CDjem oz. je prislo do napak med peko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mi345 ::

LoneWolf ::

Ugibam, ampak zna bit kaj v zvezi s tem, da ima tale .jpg file not same 0...
Nekaj se je scefuzljalo ali pri prenosu s fotoaparata ali pa pri peki CDja.

mi345 ::

in? mislis da bi se dalo te fotke s kakrsnim koli programom restorat? So mi zelo pomembne ker so bile narejene v peruju in kolumbiji

LoneWolf ::

Iz samih 0 nimas kaj restorat.
Poglej, ce so fotke se na kartici fotoaparata, precej brezplacnih programckov obstaja na netu za resevanje fotk in vecinoma kar dobro delujejo.

Tr0n ::

Yup, nekje je prislo do napake. Ne vem, kako delujejo restore programi, ampak iz teh informacij, ki so v datoteki malo dvomim, da se bo dalo kaj popravit.

LoneWolf ::

Ponavadi se sfeclja FAT datotecni sistem na kartici. Programcki za resevanje fotk delajo to mimo datotecnega sistema, direktno grejo cez vse sektorje na kartici in iscejo taksne, ki se zacnejo s podpisom JPEG/TIFF/raw formata. Datoteke, ki niso fragmentirane (in na digitalcu so fragmentirane bolj redko) so tako precej enostavno resljive. Sem tudi sam resil kar precej fotk na ta nacin. Programckov je precej, od tistih za trotel-uporabnike, do takih tipa WinHEX, ki omogocajo bolj low-level dostop za tiste, ki vedo kaj delajo.
Seveda vse pod pogojem, ce kartico se ima in je se ni brisal... Tiste JPEG datoteke pa mirno pozabi, tam notri ni nic. Dobesedno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reuters ne bo več sprejemal slik iz formata RAW (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6421820 (18724) Jst
»

PhotoShop LightRoom vprašanje?

Oddelek: Programska oprema
215883 (5051) SkyEye90
»

Microsoft dodal podporo za format posnetkov RAW v Windows

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
309985 (7928) LuiIII
»

RAW to JPEG

Oddelek: Programska oprema
82488 (2319) kuglvinkl
»

Minolta Z2 raw hack firmware

Oddelek: Zvok in slika
252577 (2204) Gundolf

Več podobnih tem