» »

Tihi (najtišji) disk

Tihi (najtišji) disk

JanezH ::

Zadnje čase je dosti vprašanj pri nakupu diskov, ki se glasijo v stilu kateri disk je najtišji.
Nato pa sledi polno "na pamet povedanih" odgovorov, torej brez pravih testiranih primerkov.

Tule je test dveh 160 GB SATA diskov Hitachi in Seagate (najbolj aktualnih po mojem mnenju ta čas) in rezultat govori nekoliko v prid Seagate disku.

Seagate in Hitachi test

boštjan ::

da pa ma seagate 10let garancije,pa nisem vedel
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Mirko5 ::

Kje pa si ti videl, da ima Seagate 10 let garancije?

Dr_M ::

ja tole je men mal sumljiv. hitachi ma 3 leta garancije, seagate pa 5 let.... nevem pa kje so oni dubil 2 in 10 let...:\
je pa hitachi precej hitrejsi, tko da sigurno odtehta tiste 3dB, ki so praktico neopazni.hitachija itak vsak ventilator preglasi (seveda delujoc :) )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

pred conclusion maš eno tabelo,poglej pod warranty
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

BigHugo ::

Dr_M in ostali: V tisti tabeli so cifre pri garanciji točke in ne leta. Dobro je prečitati še tekst pred tabelo, ne pa zavajati ljudi o deset letni garanciji.

Then there’s the warranty: The best warranties in this market are 5 years. The worst are 1 year. Giving 5 years a perfect 10 means a 3 year warranty would be given 6 points and a 1 year warranty only 2. The final tally is also on a scale of 10, with Overall Performance being the average performance points, and overall value being the average total points for each drive.
LP BigHugo

profii ::

3dB pomeni točno še enkrat glasneje, tako da to ni zanemarljivo.

rkb2 ::

Seagate 120 Gb (PATA) (star ~1 leto) je po mojih izkušnjah tišji od Hitichijevega 40 Gb (PATA, star nekaj mesecev). Hitachi ima pri mirovanju ima bolj piskajoč zvok, še večja razlika je pri pisanju/branju. Če katerega koli pritrdim na ohišje z vijaki sta oba preveč glasna (Seagate bolj vibrira, Hitachi pa pišče) - če oba obesim na gumice postaneta oba skoraj neslišna. SATA verzije Seagatovih diskov so baje bolj glasne. Najtišji diski ta trenutek so Samsumgovi, s tem da moraš tudi tam pravilno izbrati tip diska (baje obstajajo razlike med 80, 120, .. GB verzijami).

Za več si poglej --> http://www.silentpcreview.com/article29...

Pazi, nekaterih diskov omenjinih (npr. Seagate Barracuda IV) na zgoraj navedenem naslovu verjetno ne boš dobil več (ker jih ne delajo več, oziroma določenih verzij pri nas sploh ne prodajajo).

JanezH ::

3dB pomeni točno še enkrat glasneje, tako da to ni zanemarljivo.

Jp, glasnost z decibeli ne narasca linearno.

_Dejan_ ::

Hm to sta se pa mal zmotla:D človeško uho zazna 10dB kot enkrat glasneje pa naj bo to ropot al pa muzika.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

glinik ::

rkb2 je lepo napisal. Hitachiji malo piskajo, ampak res tiho. Če nimaš vodnega pol tega itak ne slišiš. Je pa po moje definitivno najtišji disk na trgu Samsung IDE 120Gb 5400U/min. Je pa občutno počasnejši od Hitachija. Tega se moraš zavedat. Ko sem ga prvič dal noter, sem mislil, da je kaj narobe, pol sem zagnal par testov in videl prenose. Disk je zelo tih (Samsung 5400 U/min)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MarkoMan ::

a bi kdo kej vedu o WD sata 160 mb 7200/8mb. js zdej kupujem disk pa je ta trenutno najbolj ugoden.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

mchaber ::

Po tem Seagateu se mi pa cedijo sline:) SATA native, tih, prava zamenjava za maxtorja.
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939121 (6076) dela
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113436 (7333) e-marko
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302552 (1979) frenk
»

Bodoči lastniki Seagate Diskov pozor!

Oddelek: Strojna oprema
121430 (918) Bug
»

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Oddelek: Strojna oprema
121486 (1220) swar

Več podobnih tem