» »

ClarkConnect linux kot PC router

ClarkConnect linux kot PC router

qwe ::

Živjo!

Odpiram temo postavitve PV kot routerja s ClarkConnect linuxom.

LP

qwe ::

Zasebni pogovor:
Shock:
Kateri ClarkConnect pa uporabljaš? Drugače če imaš manj kot 128 mb rama ti priporočam C&C(ClarkConnect) 1.3 home edition.

QWE:
Verzije 1.x ni več podprta, tako da sem si naložil 2.2.
Ali je dokumentacija na njihovi strani dovolj za nastavitev strežnika/routerja (sem linux laik)?

Ali bandwidth limiter fiksno omeji pasovno širino (vsak uporabnik ima max vrednost ali če ni zasedenosti lahko nekdo pokuri vso pasovno širino dokler ne pride nov uporabnik)?

Pa če ti ni teško na kratko odgovorit na naslednje vprašanje:
Zakaj bi uporabljal linux router namesto HW routerja (npr D-link DI-604)?

SHOCK:
V tem programu se lepo da naštimat da nekomu daš lepo bandwidth limit, na žalost pa ni tako "pameten" da ugotovii, če je en sam uporabnik in da mu da celo pasovno širino. Drugače ima tudi tako opcijo da omejiš bandwidth glede samo na določen port. Npr. Če imeš bittorent ali emulo ki ti laufa na portu 4662 ali 6881, lahko omejiš da ti dela s tako pasovno širino ki ti želiš, on ostali pa bojo lahko surfali normalno.. Drugače pri hardversekm routerju nimam nič pripomb, samo določenih stvari ne more delat, kot so bandwidth limit, nalaganje raznih programomv itd. Saj obstajajo tudi taki routerji, ki imajo opcijo za bandwidth, samo so zarad tega tudi dosti dražji. Ena dobra lastnost pri teh linux routerjih je da si daš gor programčke da ti snemajo namest tebe. Jst uborabljam program MLDonkey, ki je bittorent in emula v enem, in je dokaj lahko za ga naštelat (seveda na začetki nisem štekal nič pol vidiš da je simpl)
Koec koncem saj mislim da se da tudi z windowsi to naredit, samo iskreno povedano nisem se nikoli spuščal v te vode, ker pri Winsih mi ni všeč ker ti ogromno rama požrejo za tisti njihov grafični vmesnik.

Će te zanima kaj ti kr vprašaj, saj tudi jaz sem se naučil večina prek foruma.

maticm ::

kako naštimat Clarkconnect (od samega začetka) imaš pa tut že temo odprto na Operacijskih sistemih!

Imam problem kako naložit driver za moj HPjev tiskalnik HP5550 v Clarkconnect da bo HP v mreži za vse računalnike(javlja mi nek java error ko sem delal po navodilih iz te strani!

LP !

bradek ::

A se splaca jit na CC 3.0 beta2, al je se prevec unstable, je kdo ze kaj testiral? Drugace grem na 2.2, kot zadnjo stable.

bradek ::

Vceraj zvecer je uradno izsla verzija 3.0.

Home je free, Pro in Office pa kot vedno, placljiva.

Strezniki so trenutno malce prezasedeni :8)

matter ::

jap 3.0 je zunej
Men dela ok (zdej vsaj omejuje upload, tut ko se rekonekta siol).
Ima pa en bug ko se zboota.
Namesto da naloži v lynxu webminovo stran javi neko napako.

Tko da če mate ta problem je rešitev da v fajlu /usr/sbin/console_start v zadnji vrstici pobrišete /bin/env LANG=$LANG, tko da zgleda zadnja vrstica:

/usr/sbin/chroot /usr/share/console /bin/lynx -cfg=/etc/lynx.cfg -nobrowse http://127.0.0.1:82/admin/network.php
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Karlos ::

Mene pa zanima kako se na CC 2.2 inštalira webmin.
Dolgo časa nazaj mi ga je ratal inštalerat, ker mislim da je bil pod contribs, zdej ko pa hočem ponovno inštalirat ga pa sploh ne najdem?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

bradek ::

matter jaz nisem imel tega problema, imam pa CC 3.0 OFFICE.

Karlos odvisno, Webmin je naveden kot opcija samo v paketu Office, v PRO in HOME pa ne.

matter ::

Webmin lahkp instaliraš na home
napiši v konzoli:
apt-get install webmin

Sicer pa glede problema po instalaciji:
Ni nujno da se pojavi, opažam pa da velik ljudi ima probleme, zato sm napisu rešitev.
Imajo pa ljudje tut probleme z DNSsom pri pppoe povezavi.
Očitno je nekaj žužkov ušlo v final :)
Grem basket pa bom neloke metal

bradek ::

In vsi veselo cakamo update ;)

OmegaBlue ::

Ja update preko apt-a, ne da se mi iso pečt :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Opkow ::

Kdo slucajno ve, kaksna je minimalna konfiguracija masne za home verzijo CC?
Ne vem ali sem slep ali..., vendar jaz tega podatka nikakor ne najdem na njihovi strani.

bradek ::

Meni dela brez problemov na C400, 256rama, 20gb hdd.

matter ::

Jst laufam na amd 360 128 rama.
Je pa odvisno kolk servisov maš instaliran.
Kak snort zna velik požret na slabših mašinah.

Sicer pa zakaj bi čaku update, sej lepo dela. Za manjše probleme pa obstajajo tut že rešitve.
Grem basket pa bom neloke metal

bastadu ::

Jst mam CC 2.1 Home na P120 MMX, 128MB rama, 1,2GB disk, 15-20 uporabnikov... Mašina dela non-stop, največju uptime je bil okol 40-dni, ki pa bi bil še večji, če ne bi zmanjkalo elektrike. Skratka dela tip-top:)

Lith ::

mene pa sam muči, k imam še en 486 / 120MHz pa sam 16MB RAM-a in mi sploh noče inštalirat CC2.2 (not enough memory(
Ali ima kdo mogoče še 2x 8MB EDO palčki za oddat ?? prosim...

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

bradek ::

Vbistvu se meni res nekaj edo rama valja v omari. Poslji mi ZS pa se zmeniva.

jurre ::

Sam sem kar nekaj casa uporabljal clarkconnect 2.2, ki je delal bp, uptime okoli 120dni. Drugace imam na ta linux priklopljena se 2 racunalnika z win xp. Potem je prisla verzija 3.0 in sem jo nalozil cez in opazil da pol stvari ne dela (najprej mi sploh FW ni deloval - nisem mogel odpirati portov, potem pa se pogruntam ni compilerja za to verzijo.) Zato sem vse formatiral in nalozil nazaj verzijo 2.2, sedaj pa imam probleme z mrezo. Mapo html sem pred formatiranjem skopiral na en racunalnik. Ko sem postimal linux sem hotel skopirat nazaj pa je napisal dostop zavrnjen. Pogledam lastnika mape in vidim da je samo root, in si nastimam se svojega uporabnika (istega, kot sem ga vpisal da sem sploh prisel v omrezni sosescini na XPjih do linuxa). Ko sem nastavil lastnika sem iz enega racunalnika lahko skopiral, na drugem pa mi se vedno pise dostop zavrnjen?! Vsi rac. so v istem workgroupu, vse je tako kot je bilo vcasih ko je delalo, kaj naj naredim na drugem rac. kjer mi noce kopirat pa nimam pojma, ker je na obeh rac. nastavljen isti uporabnik (tako je bilo tud prej:D) ?

bradek ::

Si si ti instaliral CC 3.0 Home RC1 al final verzijo? Jaz imam Office in nimam nobenih problemov, vse deluje kot bi moralo, edino malce me moti da so ukinili analizo snort logov in jo nadomestil z sekxysweetneuporabnimi grafki. Ampak po pogovoru z enim izmed razvijalcev sem izvedel da ze pripravljajo nov modul.

jurre ::

mislm da je bila final, potegnil sem iz clarkconnect.com kjer sem videl novico: January 28, 2005 -- The ClarkConnect Office and Professional 3.0 Editions are now available!
- What's New
- Buy or Upgrade

jaz imam home verzijo, ki sem jo potegnil ene 2 dni po tej novici.

hm ne vem kaj mu je bilo pri men..a ti lahko potegnes z devel? ce das apt-get install cc-devel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016023 (7562) Gapi
»

Pravila uporabe za ClarkConnect Home

Oddelek: Operacijski sistemi
51054 (937) Yohan del Sud
»

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Oddelek: Operacijski sistemi
111854 (1677) Nerdor
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61411 (1385) @ljash
»

Pomoč pri postavitvi serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
191323 (1129) hruske

Več podobnih tem