» »

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

@ljash ::

Banzai!

Na novo sem naložil tanovo verzijo Clarkconnecta in sedaj imam problem, ko želim spremeniti MAC naslov mrežne kartice.
Pri 2.2 verziji ClarkConnecta sem samo v datoteko ifcfh-eth0 dodal vrstico HWADDR="številka" in je stvar delovala.
Zdej pri tem pa če to naredim, mi po ponovnem zagonu napiše Device eth0 has different MAC address than expected, ignoring.

Potem sem poskusu še nastavit BOOTPROTO="none", in dodati v rc.local vrstico ifconfig eth0 hw ether "cifra", vendar potem napiše Device busy, ko se boota in spet ne spremeni mac naslova...

Če pa dizejblam eth0 v konzoli in napišem ifconfig eth0 hw ether "cifra", mi jo pa spremeni. Sam jst bi rad, da bi že ob zagonu to naredil...

Še kšna varianta mogoče?


Hvala vnaprej!

LP,
bmw-f1

jurre ::

mah tale clarkconnect 3.0 je cuden..pol stvari ne dela;(( sem ga nalozil, pa vidim da ne mores naloziti devel-a, ker ga ni za to verzijo. Pa se pod nadgradnji sploh nisem mogel odpirati portov na FW.tako da sm sedaj iz jeze dal nazaj 2.2:\

@ljash ::

jap, vidm ;)

Pol ni nobene druge šanse da spremenim mac adresso ob zagonu?

Drgač bom pa tud jst šou nazaj na CC 2.2... Sj konc koncev sm meu že 61 dni uptima :) Sam mldonkey mi ni več delu pa sm zato zdej nanovo inštaliru sam vidm da je tale 3.0 bl tko-tko.

jurre ::

hm za tak nisem preprican..bom prasov frenda k je neki carov pa mu je ratal sam nisem preprican a je to delal v 3.0 al v 2.2, pa ti napisem ce zvem
ja sj, 2.2 saj dela, jz sem imel 82dni ze uptimea pol sm su pa upgrade na 3.0 delat za brezveze;((

@ljash ::

hm čudn...
Zdej sm naložu še 2.2 NAZAJ (sm meu že prej naloženga), pa ne morm uštimat mac adressa... Isto mi napiše kot pr trojki ob zagonu - device eth0 has different mac address than expected!

Je pa res da sem jst takrat editov tist fajl iz slo-tech linuxa kot root, sam ga nimam več. Bom še to probu (že vlečem s-t linux dol) drgač pa res ne vem več... Ker takrat mi je normalno delal, zdej ko sm pa na novo inštaliru pa ne...8-O

Mi lahko kdo pove, če je res lohk to vzrok (kašna je sploh razlika če se logiraš kot root v slo-tech linuxu in editaš nek fajl al pa če se kar v ClarkConnectu??)

@ljash ::

Zdej sm ifcfg-eth0 fajl spremenil iz slo-tech linuxa in mi ob zagonu, ko priklaplja eth0, napiše OK, vendar MAC naslova NE spremeni...

Sem imel pa naštimano na Static IP. Zdej sem še za foro spremenu na DHCP in napiše, da ni mogel dobit IPja... MAC naslova pa isto NE spremeni...

In zdej res ne vem, kaj delam narobe, ker sem takrat ko sem prvič nameščal čist isto naredil, pa je delal...;(

Nerdor ::

Nisem expert v ClarkConnectu, samo na splošno ponujajo razni router programi web vmesnik, ki mu lahko tam nastaviš MAC adresso. Ali ima ta ClarkConnect 3.0 kakšen web vmesnik, ki se priključiš s web brskalnikom (preko lokalne adrese tipa 127.0.0.1 ali 192.168.2.1) in mu tam nastavljaš od osnovnih podatkov, kot je MAC clone address (mogoče je pod dynamic address - clone MAC) do pravil za fw. Podajam, kot predlog..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

@ljash ::

nope... Tega nima.

Nerdor ::

A RES!? Kaj je pa tole (Webmin/Webconfig)?

@ljash ::

A z webminom se pa da spreminjat MAC ob zagonu kot si prej reku?

Nerdor ::

Nisem siguren, morala bi obstajati opcija. Vsak resen router software, ki dostopaš prek web GUI-a, bi moral to opcijo met. :) Če pa ClarkConnect-ov WebMin ali WebConfig (sta različna web gui-a, poizkusi oba) tega nima, potem ni nevem kako profesionalno zastavljena reč. Že to, da se avtorji niso potrudili s svojim web gui-em nam pove veliko, kako resno so se avtorji lotili tega produkta predstaviti širši javnosti ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Nerdor ::

Natančno preberi tale LinuxGazette DHCP članek. Ja, v članku uporablja webmin. :) Bog vedi, kaj so popravljali/spreminjali v sami distribuciji, da ti tisti ukaz ne prime. Jest sem recimo v Madrake 9.0 s pomočjo webmina usposobil Sendmail in firewall, ker iz konzole s spreminjanjem config fajlov nikakor ni šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016000 (7539) Gapi
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704074 (3020) sverde21
»

linux+adsl kot router

Oddelek: Omrežja in internet
231399 (1074) korenje_ver2
»

ClarkConnect linux kot PC router

Oddelek: Omrežja in internet
191485 (1144) jurre
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61404 (1378) @ljash

Več podobnih tem