» »

Winfast TV

Winfast TV

1
2
»

zdravc ::

Na katero državo pa si nastavil za iskanje kanalov ?
kdor zna pa žih

Bramac ^^ ::

Nastavi na Avstrijo.

Pyr0Beast ::

Treba nastavt na JUgo :D :D

Jst filme malokrat snemam na komp. Mam rajš videorekorder ki to nalogo opravi več kot odlično. Pa še par zelo dobrih funkcij ma. (ni bil malo, 70kSIT)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

No, jaz imam tudi WinFastovo TV kartico in občasno, ko zaženem "TV" mi računalnik zmrzne (Win2k). Me pa zanima kako je z gonilniki za Linux. PRav pretirano jih sicer nisem iskal, ampak če ima kdo kakšne izkušnje s tem...
sudo poweroff

zdravc ::

Zvočno uporabljam kar iz matične. Na novo sem instaliral driverje in program SoundMax. Dobil na strani proizvajalca MB Asus. Pa nič ne pomaga.
Zvok imam priklopljen tako, da sem povezal izhod iz tv kartice z aux konektorjem na MB.
Tudi nastavitve kanalov sem poskusil tako Avstrijo kot Yugo, pa je vse isto.
Še nekaj je zanimivo. Mute in regulacija jakosti iz Winfast PVR programa sploh ne deluje.

Verjetno bo kaj narobe s samo kartico, ker na istem računalniku mi pa druga tv kartica odlično dela.
kdor zna pa žih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zdravc ()

SebaR ::

ali imaš priklopleno v AUX ali v LINE-IN?

To morš najprej nastavit v nastavitih od zvočne; najverjetneje zato ne morš regulirat zvoka.

Probi Singapore alpa Portugal ;-P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

zdravc ::

Regulacija mi sedaj dela.

Se vedno pa je problem šum v zvoku in pa slaba kvaliteta slike (zrnatost).

Kaj pa adaptor za priklop vcr-a, kje bi se ga dalo dobiti?
Rad bi preveril ali je problem tudi pri zunanjem viru signala.
kdor zna pa žih

SebaR ::

Maš sploh anteno v redu zlimano skupi?:8)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Opkow ::

Matthai
Jaz sem na hitrco za foro sprobal ce WinFast 2000 TV tuner dela pod linux-om (SUSE 9.x) in mi je delal brezhibno. Kake 5 mesecev nazaj sem se igral s tem.
Kartico sem dal noter, instaliral Linux, pognal softwer, poskenal za kanale, in zadeva je delala.
Sam ne me sprasevat za detajle, ker sem zadevo fural 5 min, tok da sm vidu, ce sploh dela in razstavil. :)

zdravc ::

Seveda imam v redu priklopljeno. Saj sem že omenil, da sem na istem računalniku imel prej dugo tv kartico, ki je delovala odlično!!

Poskusil sem tudi z ločilnim členom, če bi bila slučajno enosmerna napetost na kablu iz kabelskega sistema, pa tud ni pomagalo.

Ali obstaja kakšen diagnostični program?
kdor zna pa žih

Pyr0Beast ::

traba dat na AUX v nastavitvah za tuner. (v progu Audio input output dej na AUX)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cortez ::

Moje izkušnje z Leadtek Winfast 2000 TV Deluxe :

Kartico sm mel 2 leti. V osnovi je podpovprečna.Zakaj?

Na začetku mi jo je uspelo 1x inštalirat na Win98 in 1x na Win XP. Pomem so se začele zajebancije z driverji, pa tud PVR je skuz javlju neke napake, da ne more zagnat tunerja. Radio je delal OK.
Ko sem prečesal pol interneta, sem na nekem forumu našel upgrade firmwara Biosa kartice. Ko sem nadgradil, mi je delalo v redu s PVR-jem. Kar sem zapazu pri PVR-ju je, da če snemaš v mpeg 1/2 , se pol desinhronizira zvok pri pretvorbi v Xvid (tako pri CBR kot VBR mpegu).
Zvok je bil na začetku dober (audio in in audio out sem povezal z zunanje priloženima jackoma). Ko sem povezal na AC97(zvočno od matične) je zvok delal dobro, sam pri snemanju se je bistveno poslabšal in popačil.Uporabljal sem ga zato z SB Live!. Po 1 letu uporabe (ne vem al je bla kriva kabelska, ker so premešal kanale, al pa kartica) je pri nekaterih kanalih začelo šumet, ki se je slišalo , če si dal na glas zvočnike.
Sicer sem jst za snemanje uporabljal Cyberlinkov PowerVCR II, ki mi je dal najboljše rezultate pri zajemanju v mpeg 2-1.
TV sem gledal z, po mojem mnenju najboljšim programom za gledanje TV (poraba 10% CPU-ja), Dscaler (ne rabi nobene driverje!, interni Teletext), za katerega sem tudi na novo spisal ukaze za IR program Girder3 (če kdo rabi, naj pove). Zraven sm še reprogramiral tipke, tko da sm si naštimal Uro…
Trenutno uporabljam staro kartico Zoltrix TV Genie, ki pa ma notranjo audio povezavo, ki pa začuda ne šumi. Tko, da mora bit problem v kartici.


Naslednja karica bo najbrž Leadtek WINFAST TV USB II Deluxe (če ne zvem za kero boljšo zunanjo enoto- če ma kdo to kartico, bi ga vprašal o izkušnjah z njo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

The B ::

Tudi jaz imam enake probleme z zvokom kot par drugih uporabnikov. Torej:
tuner: LEADTEK WINFAST TV2000/XP Deluxe
plata: Nforce2 ultra
zvočna: SoundStorm
Zvok mam priklopljen na zunanji "line in" vhod.
Na vseh kanalik je v zvoku šum. Nekje bolj, nekje več šumi. Če ročno "tunam" je šuma manj, je pa zato slika jasno slabša. Uprorabil sem "adaptive channel scanning" brez "auto fine tune". Upam da je kdo že našel rešitev ali pa ima kdo še kašno idejo.

B

Še to: Poskusil sem tudi skenirati z "auto fine tune" in izbrati državo na primer Nemčija in Italija.
Še še to: Tudi če snemam je v posnetku šum. Če koga zanima lahko kam uploadam...
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

Pyr0Beast ::

Pa maš brum ali šum kot pri radiu. Probi z notranjo anteno kej ulovit, ker če se ti tudi na sliki vidjo črtice in podobno sr4nje boš to zelo težko odpravil. Priporačam ojačevalc na anteni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jan987 ::

ej jest mam win fast pvr 2000/xp expert pa je huda sam originalni driverji na cd-ju so zanič. Drugač pa sem se zdaj spravu presnemavat video kasete na cd-je in sem vse povezal na najcenejši način (z anteno) in je slika dosti lepča kot pa če gre iz skarta.....)
Drugače pa recimo 2 uri videa z pomočjo dr.divx z lahkoto spraviš na en CD 700MB in je slika na televiziji čisto lepa (taka kot iz video kasete) in mi ni treba kupovat nobenih dvd pekačev ipd!!!!!

A kdo ve zakaj mi originalni program snema sliko nekako da je visoka za dve širini kar na tv-ju zelo moti in moram sedaj snemati z windows move maker-jem.

Torej če kdo ve rešitev oz. nastavitev naj mi jo pove oz. naj mi prosim da kar sliko svojih nastavitev ( print scrn).

Gandalfar ::

A jo je kdo ze sprobaval pod linuxom?

The B ::

Moj problem zgleda (se sliši) takole.

B

Še to: poskusil sem tudi zvok priklopit direktno ne slušalke in je blo isto. Tako da lahko izključimo zvočno.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Volk| ::

jani123:
Kako si povezal videorekorder pa kartico prek antene?
Razloži bolj natančno, prosim.

Pa si moral kaj nastavit?

Mam isto kartico pa se še mučim...

Jan987 ::

Na video recordeju mam video out in tja sem priklopu en konc antene na drugi strani pa gre antena v tisti vhod v katerega pride antena iz tv-ja (namesto te antene). Pol pa gres sam v iskanje programov in ti najde ta program na katerem pol predvajaš kasete. Pri meni je to 96. če pa hočeš gledat še tv pa priklopiš anteno s tv signalom v video v ishod antena in in imaš pol tv in video!

Upam da ti je jasno.

Volk| ::

Jani123
Dela! Hvala ti!
Samo ne vem zakaj ni zvoka!
Treba posebej priklopit?

Volk| ::

Že mam zvok!
Sem priklopil prek scarta!
hehe, super!
Hvala ti, jani, navdušen sem

Jan987 ::

men je šel zvok tudi preko antene!

Volk| ::

No, pa še bom dalje vprašal. Pravkar sem zajel 3 urni posnetek ki je zdaj velik 8 G
Kaj mi priporočaš da naredim? razdelim na dva dela? Ali zmanjšam kako?
Ker program?

Hvala!!!

Gandalfar ::

xvid nared iz njega :)

virtualdub je tvoj prijatelj

Jan987 ::

al pa z doctor divx kodiraj v divx ker xdivx nekateri dvd predvajalniki ne predvajajo.

Volk| ::

Sem poskušal z drdivx pa ko sem videl da bi mi zmanjšal na 1.5 G sem prekinil ker nočem zgubit kvalitete ki je že itak slaba zaradi kasete.
Jaz bi dal v dvd format za en dvd.
Moj divx pa tega ne omogoča.

še se bom dalje igral....

uf...kelko dela je s tem.

joze28 ::

Prosim če mi poveste razliko med:
Winfast PVR 2000
Winfast DV 2000
Katero mi priporočate?
Ali imata podporo za Linux?

poweroff ::

Winfast PVR 2000 ne. OZ, slika je tako slaba, da je bolje, da je sploh ne bi bilo. Mimogrede, tudi v Windowsih slika ni dosti boljša.

Za Linux, pa tudi sicer priporočam Pinancla.
sudo poweroff

SasoS ::

Meni se zdi da ima PVR zelo dobro sliko. Drugače pa razlika je ta, da ima PVR hardwareski mpeg2 kodek (procesor je pri zajemanju obremenjen 10%), dočim DV ima pa firewire :)

Pyr0Beast ::

My ass mpeg2. Pri meni je proc vedno na 70%, ni važno ker mp, samo z nekompresiranim AVI zbijem na 15%, sam mi potem nabije diska.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bramac ^^ ::

Odvisno ali imaš staro ali prenovljeno verzijo.. :\

Pyr0Beast ::

Novo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Storm ::

Mene pa zanima, kako naj kabel ki gre iz stene in po njem pride slika za kabelsko televizijo razcepi m tako, da bom lahka gledal sliko na tv in hkrati mel sliko na računalniku? Kaj nucam, kak link do dodatka....
Markec The Great

;-) ::

bravo Storm ravno sm mislu vprašat...
mene tud zanima (kr zaj kabl menjujem za vsako ko rabim TV:D )

Pyr0Beast ::

Nucaš razdelilec (splitter) za UHF/VHF. Pojdi v trgovino, pa reči razdelilec z anteno
:P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Zdravo!
Mene pa zanima za PVR 2000 kakšno imate sliko, ko vam trdi disk dela oz če pečete kaj na cd ali dvd???? Lepo prosim za čimprejšnje odgovore ker jo imam zaradi tega na servisu. Lep pozdrav
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

;-) ::

Vedno mora biti slika dobra...mogoče maš probleme z napajanjem-če je grda slika ko šečeš...

SasoS ::

Ni treba v 10 tem dat eno in isto vprašanje...
Če pečeš hkrati ko snemaš je logično disk bolj obremenjen in čisto možno je da ne sfolga vsega in zato kartica dropa frejeme. To še ne pomeni da je kaj narobe z njo. Nabavi še en disk in jih uporabljaj izmenično - iz enga peci, na druzga snemaj.

gruntfürmich ::

Oprosti, toda to me res zanima, ker se mi je začelo delati naenkrat. Pač je mula laufala na 1500up in kot vedno sem hotel gledati tv, ampak slika je bila negledljiva. Z diski ni problem, ker jih mam v kompu 5, pa ni važno ktir dela; če dela, je sranje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SasoS ::

Preveri da je DMA vklopljen na vseh diskih!

gruntfürmich ::

kaj je to DMA?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Zmožnost da sistem zapisuje (in bere) brez uporabe cpu-ja
Direct Mode Access



Lastnosti ide krmilnika
System > Device manager > Disk controllers
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509880 (7689) edublin
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293232 (2469) gruntfürmich
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17919026 (12066) Izi
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272779 (1973) Izi
»

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

Oddelek: Kaj kupiti
172375 (1897) nadzorni

Več podobnih tem