» »

PIC programator iz svet elektronike Problem

PIC programator iz svet elektronike Problem

Roadracer ::

Zanima me če mi lahko kdo pomaga pri sledečem problemu! Naredil sem pic programator po načrtu iz sveta elektronike in je preverjeno deloval! Sedaj pa ga nekaj časa nisem uporabljal in med tem časom naložil win xp! sedaj program javlja Privileged instruction! Po googlu sem najdu samo ICprog ki je en podoben program in brez težav odpravim napako vendar ne vem kateri programator izbrati tako da sem v končnem smislu na istem- nikjer ne morem programirat piceka 16F84A!
2FAST4U

nadzorni ::

L.P.

Lej takole je ,win95 in win 98 sistema delujeta odlično in znata uporabljati serial COM in LPT port tudi še za kaj drugega kot samo za razne printerje,pa modeme,..
Sam sem se srečal že pred letom s tem problemom in ga v win xp nisem rešil
Razne matične plate(Asus) nočejo delat s LPT portom pa mojim Willem programatorjem.Pa sem v biosu spreminjal nastavitve za LPT,insaliral dodatek za win95portio,pa se ,pa se,...
Resil sem pa zadevo tako,da sem si za 5ksit porihtal P1 computer z win95 naložil kaj rabim in imam to masino samo za programiranje,ter risanje PCB-jev,pa te zadeve.
Toje moje mnenje drugi imejte svojo!

Highlag ::

Mogoče bi najprej napisal malce več o programu, ki ga uporabljaš za programiranje?

Si poizkusil zagnati v združlivem načinu? (Da bi program mislil da deluje na W98?)
Never trust a computer you can't throw out a window

Roadracer ::

Za samo pisanje kode uporabljam PicBasic Pro, za programiranje pa program ki se ga dobi na straneh sveta elektronike in se imenuje Pic Programmer. Sama strojna oprema pa je programator V2 narejen po navodilih iz članka v Svetu elektornike!
Trenutno se trudim s tem da bi postavil mašino z win98 in delal na njej, sem pa v xp poskusil že vse fore z združlivostnimi načini!
2FAST4U

knafelc_j ::

bojda je s temi stvarmi tako, da je potrebno napisat gonilnike, ce hoces, da ti bo zadeva delovala. Nisem 100%, ampak vseeno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127712 (10956) eVro
»

Na paralelni port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5971 (826) AtaStrudl
»

PCI LPT kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
121946 (1756) ender
»

mikrokontroler

Oddelek: Programiranje
82759 (2696) ql000
»

mikrokontrolerji, programatorji, c/asm ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
292862 (2481) snow

Več podobnih tem