» »

Računalnik se mi samodejno vklopi

Računalnik se mi samodejno vklopi

mitkos ::

Živjo

Imam težavo, ki jo sam ne znam niti pojasniti, kaj šele rešiti. Stvar je namreč v tem da se mi računalnik sam od sebe vklopi, največkrat ponoči. Računalnik je v bistvu nov le napajalnik je star 2 leti. Konfiguracija pa je

P4 3.4 GHz
plata je ASUS P5GD2 Deluxe
1 G RAMA
disk je WD 160 G sata
GF 6600GT od eVGA na PCI Express
Napajalnik je od Enermaxa 430 W


Računalnik je priklopljen tudi na routher in ko je ugasnen na routherju vseeno svetu lučka, sicer ne vem ča ma to kej veze z mojim problemom toda vseeno.

Poskušal sem z novim biosom, vendar zadeva je ista. Zato vas prosim da mi pomagate oz vsaj svetujete kaj za hudiča naj neredim.

iration ::

> Računalnik je priklopljen tudi na routher in ko je ugasnen na routherju vseeno svetu lučka, sicer ne vem ča ma to kej veze z mojim problemom toda vseeno.

Ma veze, ma. Smo že imeli tukaj na S-T primer, ko se je pc prižgal, ko si dvignil slušalko na telefonu ... samo se ne spomnim, kako se je zadeva rešila.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Qcube ::

Verjetno imas vklopljen wake up on lan. Mislim, da to nastimas v bios u ob zagonu. Poisci in poiskusi izklopit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

bastadu ::

Računalnik je priklopljen tudi na routher in ko je ugasnen na routherju vseeno svetu lučka, sicer ne vem ča ma to kej veze z mojim problemom toda vseeno.
To je verjetno posledica tega, da tvoja mrežna podpira WOL funkcijo, ne bi pa ta stvar smela vplivati na samodejni zagon računalnika (brez poslanega magic packeta):\

misso ::

jest sem imel iste probleme ko sem imel v biosu vklučeno WOL funkcijo.

Sprobi takole. Računalnik ugasni, potem pa izklopi iz 220v ruter, in ga nazaj vključi. Po vsej verjetnosti se ti bo računalnik vklopil samodejno. Tako se je meni zmeraj in to 3 računalniki istočasno 8-O . Samo ko sem pa iskločil WOL funkcijo pa je bilo vredu

mitkos ::

sem naredil kot si rekel. Izklopil oba računalnika in potem izklopil tudi routher, vendar ko sem routher nazaj vklopil se ni vklopil noben računalnik, zato predvidevam da problem leži nekje drugje. Iskal sem funcijo Wake up On Lan (WOL) v biosu pa je nisem našel. V biosu imam le možnosti Power On BY ( RTC Alarm, External Modems, PCI Devices, PS/2 Keyboard, PS/2 Mouse ) in vse je disabled.

mitkos ::

Sem našel nekaj podobnega Wake Up from Shutdown in Wake Up Capabilities, vendar to ni v biosu ampak v nastavitvah za mrežno kartico v Windowsih. Sedaj sem spremenil prvo na OFF prej je bilo na ON drugo pa sem spremenil na NONE prej je pa bilo na MAGIC PACKET AND PATTERN MATCH. A kdo ve kaj je PATTERN MATCH.

Upam na najboljše :) in če je v redi vam povem.

dëych ::

Poglej še v Windowsih, v Device Manager-ju. Tm notr so tudi neke nastavitve.

Lp

dzajc ::

V Biosu, je mogoče nastavit, če se ti ob določenem času vže, čas vžiga. Seveda se nastavi ura/minuta/sekunda. Računalnik se avtomatsko štarta ob tem času, če je to to je to.

Morda je krivda v tem. Drugega ne vem.
Dx3

smolep ::

Poglej če nimaš nastavljeno v BIOS-u, da se ti računalnik zažene ob ponovnem "prihodu" elektrike. Mislim, da je ena fora, da če zmanjka elektrike in ko pride nazaj se ti sam prižge.

Če imaš modem, potem poglej če imaš mogoče nastavljeno (v BIOS-u), da se ti prižge računalnik ob dohodnem klicu.

Ostalo so pa že drugi omenili...

urkoman ::

KAj pa tale?
MEni se pa TV od Gorenja (stara jajca) przgejo, ko mi zazvoni GSM.
WTF, to se mi je zgodilo ze trikrat, ne pali pa vsakic :)

LP Urko
Urko Žurko

bajsi.com ::

Vse zgoraj našteto je možno.

Obstaja pa še ena možnost.... včasih se GATESOVEMU otroku malo utrga in ko daš "shootdown" mašine ne ugasne ampak jo spravi v sleep mode potem pa je odvisno kaj ga zbudi včasih miška ali tipkovnica (znak je vžgana lučka num-lock na tipkovnici če si jo seveda imelaktivirano med delovanjem PC-ja) Včasih se pa kar sam prižge brez kakega posebnega razloga.

V tem primeru ti ne pomaga nobena nastavitev v biosu "power-save" ipd.

Ta problem sem imel večkrat dokler nisem v windowsih začel v "power management" nastavljat, da PC vedno deluje se pravi da ne ugaša niti monitorja.


Nisem pa prepričan, da je to razlog.


Čudna so pota Billijeva... :)

mitkos ::

Hvala vsem za pomoč, vendar sem stvar upam da popravil. Danes ponoči se ni vklopil, ker do sedaj se je vedno.

LP

DadoX3M ::

Ziv!

Mam plato ASUS P5GD2 deluxe in mi zvok CM9880 ne dela. K probam driverje nalozit mi prav da kao ne najde divajsa. Kaj naj nardim?
DadoX3M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
17914 (653) fujtajksel
»

Wake on LAN (WOL)?

Oddelek: Strojna oprema
131918 (1409) maticm
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173149 (2350) bastadu
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51703 (1648) PaJo
»

Prižiganje računalnika prek mreže

Oddelek: Omrežja in internet
121200 (951) bastadu

Več podobnih tem