» »

WAKE ON LAN!!! Problem???

WAKE ON LAN!!! Problem???

bborst81 ::

Po celodnevnem zaje**** mi je zmanjkalo idej kaj bi lahko še bilo narobe;(

Zadeva je sledča:

Na PC-ju imam mrežno kartico s podporo Wake On Lan, tud tist kabelček mam povezan na osnovno ploščo na WOL konektor. Na konektorju sem tudi izmeril napetost, ko je bil PC ugasnjen in je bilo 5V. Pa tud na routerju se vid, da ima mrežna kartica podporo WOL, ker svetjo lučke pri ugasnjenem PC-ju.

V biosu imam tudi omogočeno "wake on lan". Na netu sem tudi zasledil, da pridejo tukaj tudi v upoštev funkcija ACPI in APM. Sprobal sem vse možne kombinacije.
Iz drugega PC-ja v mreži sem poslal "magic packet" z enimi parimi programi, tudi z kombinacijo ip-ja, porta, ..... Nobenega uspeha!!!!

Najbolj zanimivo pri vsej tej stvari pa je to, da ko je bil računalnik v "standbay" je pa sprejel "magic packet" iz drugega PC-ja in se je vrnil v stanje pripravljenosti.

Osnovna plošča je naslednja:
stran na www.qdigrp.com

V tej zip datoteki v B1S-3.PDF so pa nastavitve biosa:
stran na www.qdigrp.com

HELP ME!!!!

Lith ::

še dobr da si napisal katero ploščo imaš, ker potem kar sem gledal sem našel BIOS ki ga moraš posodobit (sej je na tisti strani)

B1S_v21slr.zip BrillianX IS BIOS version 2.1
(support both PCB v1.0 and PCB v2.0 mainboards)
(for BrillianX IS mainboard only, not for BrillianX I and BrillianX 1S/2000 mainboards)
Bios Modified:
1. Support large HDD.
2. Support EDO DRAM.
3. Updated new micro-code.
4. Updated some DMI information.
5.Resolved the abnormal shut down© problem under Win98SE, When set the "Wake On LAN" as enabled in CMOS.

mogoče pa bo pomagalo, drugače žal ne vem

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

PaJo ::

Samo nekaj.
Ti si posiljav magic paket na ip in ne na MAC adresso? Ker sam ip ti pri vsem tem nima kaj dosti veze, pomemben je le da tvoj paketek leti na pravilno omreze in da ni vmes kaksen router, kateri blokira pomter za WoL.
Probaj v biosu vklopit se Wake on ring funkcijo, nekater plosce potrebujejo se to nastavitev, da se zbudijo na WoL.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bborst81 ::

Sem nadgradil bios, ampak žal nič ne pomaga

bborst81 ::

Ti si posiljav magic paket na ip in ne na MAC adresso? Ker sam ip ti pri vsem tem nima kaj dosti veze, pomemben je le da tvoj paketek leti na pravilno omreze in da ni vmes kaksen router, kateri blokira pomter za WoL.Ti si posiljav magic paket na ip in ne na MAC adresso? Ker sam ip ti pri vsem tem nima kaj dosti veze, pomemben je le da tvoj paketek leti na pravilno omreze in da ni vmes kaksen router, kateri blokira pomter za WoL.


Uporabil sem program PowerOff, kjer sem napisal samo MAC naslov in poslal paket. Računalnika sta povezana preko routerja v mrežo.

PaJo ::

Cudno, bi skoraj moralo delovat, jaz drugace uporabljam tale programcek: wake-on-lan, pa deluje ok.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525965 (4076) d0rK
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241747 (1164) jamiroq
»

Linksys router - wake on WAN

Oddelek: Omrežja in internet
81516 (1262) residual
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173155 (2356) bastadu
»

Računalnik ugasniti in prižgti s pomočjo programa???

Oddelek: Programska oprema
81093 (846) Ales

Več podobnih tem