» »

Kateri TV 16:9, 100 Hz?

Kateri TV 16:9, 100 Hz?

1
2
»

emilo ::

Strelko(aha treba je prinesti izprintano stran z interneta 1.020, EUR, potem pa ti dodajo k ceni se +50,00 EUR, ker je drugace cena v trgovini drazja 1.198,00 EUR)

Zakaj je potrebno prinesti izprintano stran(pa katero) in zakaj ti dodajo 50eur, pol se pa itak splača vzet po pošti in prav tako plačaš okoli 50 eur a ne???

mubico ::

Obstajajo že prvi CRT zasloni s progressive scan in HDTV podporo.
Že omenjeni novi Panasonicov model TX-32PD50D ima Progressive Scan, kar ni bilo v tej temi nikjer omenjeno!

JVC pa je naredil prve primerke CRT HDTV zaslonov (ločljivost 1920x1080). Prvi je bil model JVC HV-36P38SUE (dobil EISA nagrado za CRT zaslon leta 2004/05), sledila pa sta mu modela JVC HV-32P40BJ in JVC HV-28P40BJ. Vsi ti zasloni imajo tudi Progressive Scan.

Če se omejim na diagonalo zaslona 32 palcev sta Panasonic TX-32PD50D (1150 EUR) in JVC HV-32P40BJ (900 EUR) odlična konkurenca PHILIPSU 32PW9509 (1000 EUR). Cene veljajo za Nemčijo. Slovenskih cen Panasonica in JVC ne vem (verjetno se sploh ne dobijo pri nas - ali pač?)

Očitno se razvoj na CRT zaslonih ni ustavil in še niso rekli zadnje besede v boju s plazmo in LCD.:)

DrAndy ::

Mene pa zanima sledeče:

Nagibam se k nakupu 16:9 100 Hz TV-ja, ampak doma nimamo kabelske televizije (nimamo te možnosti).
Ali to pomeni, da se bo navaden TV program slabo videl na 100 Hz TV?

Drugače me mika tale TV, ki trenutno stane okrog 185.000 SIT.
Kakšen se vam zdi ta TV za svojo ceno?

Seveda pa me najbolj zanima ali se mi sploh splača kupovati 100 Hz TV, glede na to, da doma nimamo kabelske (imamo navadno in satelitsko anteno), vendar je bistvo, da hočem na novem TV-ju preko računalnika gledati tudi DVD in DivX filme, za kar pa se mi zdi, da je 100 Hz skoraj nuja.

Mi zna kdo razložiti?
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

CaqKa ::

nima veze če imaš kabelsko ali ne, ker tudi nekateri kabel operaterji imajo slab signal kar za 100 Hz tv potem pomeni pač šumno sliko, oziroma slabšo.

strelko ::

emilo:

> Zakaj je potrebno prinesti izprintano stran(pa katero) in zakaj ti dodajo 50eur, pol se pa itak splača vzet po pošti in > prav tako plačaš okoli 50 eur a ne???

Izkazalo se je, da jim moras nekako dopovedati, da poznas njihovo internetno ceno in s printom je to najlazje. Zakaj je tako in zakaj moras internetni ceni dodati se 50 EUR nimam pojma :( ampak ce je zadeva skupaj s +50 EUR se zmeraj cca. 100 KSIT cenejsa kot pri nas, se s tem ne obremenjujem vec... Ce znas dobro nemsko (jaz ne znam nic, razen narocit pivo) se lahko pozanimaspo telefonu kje je stos.

Primesel pa sem print strani, ki je "padla" ven po raziskavi na temle linku:

http://www.geizhals.at/

Hope this helps...

ge ::

Eno ?

Namreč, zanima me na kateri višini se naj nahaja TV (16:9, diagonala 82-76, oddaljenost 3.5-4 m) ?

Opažam, da obstaja xx število TV omaric, od originalnih za točno določeno znamko (ki pa so seveda dragi) do razno raznih
"pohištvenih" omaric, in vse imajo različno višino.
TV že lahko sprobaš, omarico pa sigurno ne (lahko se motim,hehe).

Torej katera višina bi naj bila "idealna" ?
Ge

Valentin ::

Višina oči.

Jaz mam en kompromis med ležečim in sedečim položajem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637476 (19919) mrheker
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323808 (2848) Mirč
»

Katero televizijo z diagonalo 82 cm

Oddelek: Kaj kupiti
191668 (1349) glinik
»

Kater TV do 200kSIT?

Oddelek: Kaj kupiti
81567 (1388) Olajuwon
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282367 (1979) mravljinec

Več podobnih tem