» »

[TV] CRT oz. katodni televizorji

[TV] CRT oz. katodni televizorji

1
...
3 4
5
»

Tomaz27 ::

Samo Samsunga ne, ker imajo ti Slimfit tezave z geometrijo. Slika je po robovih cisto vijugasta, to pa zato ker so naredili pretanki televizor za katodno cev.

delfinus ::

Ce ze CRT potem Philips. Kar se pa tice plazm in burn in, tudi to je ze na smetiscu zgodovine za vecino plazem, tako da ni vec tezav. Varnostnih mehanizmov, v obliki tehnoloskih resitev je pri plazmah ze kar nekaj (orbiter, white wash...), da do tega ne prihaja vec.

lp, D.

powerrr ::

Jaz pa res ne vem , kje vi vidite vijugasto sliko pri Samusngovi Slimfit tv-jih. Jaz imam slimfita 3 mesece, in sem zelo zadovoljen ssliko. LCD-ji se lahko samo skrijejo (seveda pri kabelski oz. IP TV).

Buggy ::

Popravite me prosim ce se motim. Kot razumem je CRT ekran dober glede kvalitete signala, ce si omislimo IPTV? Ali to velja morda za Plasmo in LCD?

delfinus ::

Ce bos imel IPTV bos imel se vedno analogni prenos signala iz Aminota na zaslon in to v nizki resoluciji. Verjetno nisi izbral HD paketa. To je pri T-2 sele v zametkih in trenutno ponuja samo 8 programov in niti nihce se ni tukaj konkretno porocal kako se obese in kaksno linijo in kako blizu centrale moras biti, da je to sploh mogoce. Ce hoces pa HD programe gledati pa tako TV rabi digitalni vhod.

Da, torej bo CRT to opravilo kar si ti narocil opravil dobro, prav tako plazma, LCD bo to opravil slabse, saj se slabse spopada z analognim signalom kot prejsnja dva navedena.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

NewLife ::

Power, kateri SlimFit TV od Samsunga imaš??

Buggy ::

Mene tudi tele SlimFit-i matrajo. Baje so v novih serijah popravili problem z geometrijo. Baje, da tudi zelo varira kvaliteta med istimi modeli. Nekje naj bi bil zelo prisoten tudi "buzz" zvok, ki ga TV oddaja.
Naj pa bi te hibe po vecini odpravil model 32z429 , ima kdo kaj vec informacij o novejsih SlimFitih in njih kvaliteti?

To bi znal biti pravi nakup tudi za navezo z XBOX-om 360.

basso ::

Aloha!
Mene tud mal mika slim fit 55cm, predvsem zaradi digitalnega odstranjevalca motenj, ker mam slab signal in pet programov. Zanima me, če kdo ve a je to kej uporabna zadeva ali ne? Se mi morda bolj splača kakšen Philips 55 ali Gorenje?
4:3 način, da ali ne?
Hvala za odgovor

mad_M ::

Pravtako izbiram izmed slim fit Samsung 55cm in tudi mene zanima če lahko podaste mnenje ce je zadeva ok ali je bolje kupiti Philips, Gorenje? Opazil sem Toshiba 21V53G CRT televizor (21") za 42.000Sit. Za TV mislim dati tak okoli 50k Sit.

Hvala vnaprej za vase odgovore.

Lp, m.

MEDENA ::

€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ >:D

mad_M ::

MEDENA: namesto teh bedarij, bi lahko kej bl pametnega povedu, ne pa da smetis po forumu...
Resno razmisljam o nakupu Toshibe. Ima kdo kako pripombo na Toshiba TV-je?
http://www.5pik.si/default-5200,4941.ht...

Hvala za vase odgovore!

sejmon ::

kaj pravite na
tole,ima resen težave z pixel plus(npr.pri nogometu),dajte,prosim pomagajte ker sem res v dilemi kaj kupiti torej,lastniki tega tv-ja ste zadovoljni?

HVALA
lp Simon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

MEDENA ::

Dober TV samo al raje dej še extra 300€ za kak LCD TV ali pa moj stari TV za dobrih 150€ vzameš >:D

multiscan ::

Mislim da pixel plus ne dela kakih bistvenih težav, sam sem namreč ubodu philips 36PW9527, sem naravnost navdušen8-O na sliko.ni primerjave z LCD al pa plazmo.:D vsaj pri CATV.

Tomaz27 ::

Kje si pa dobil 36 inch CRT? Sem malo gledal v tujini itd pa tega ze dolgo nikjer vec ne prodajajo

multiscan ::

bolha
2 leti star

Tomaz27 ::

nice, skoda da so jih nehali delat, ni mi pa jasno sploh zakaj. Ocitno prevlki stroski

multiscan ::

ne vem če so problem preveliki stroški.rekel bi da je to komercialna fora, da so lahko prodali več plazm, lcd jev...sicer imaš pa prav, tam so več zaslužili.
sem kar nekaj časa gledal raznorazne lcd pa plazma tvje, pa nikjer kjer jih prodajajo ni gor signala kabelske tv.....
vsaj meni se zdi da je tehnično dovršen crt kot pa plazma al lcd ki je na začetku razvoja.čas bo pokazal svoje, upam da meni v prid:D

lolek84 ::

No glede samega Samsunga, morem povedati da sem zelo zadovoljen s sliko samega tv-ja.
Oče si "lasti" slabo leto tale tv:

http://www.amazon.de/Samsung-CW-408-29-...
No slika je meni kar všeč moti me le dolgo prižiganje samega tv-ja ki traja kakih 7 sekund in moti me še počasno menjavanje kanalov. Naša kabelska si lasti cirka 38 kanalov in da prideš s pilotom okoli traja dobro minuto. Menjava kanala z enega na drugega je res počasna.
Samsung-CW-408-29-Zoll-Fernseher
No sam sem pa postal včeraj lastnik tega "lepotca"
Samsung-VHE-Pure-29-Zoll-Fernseher
No stvar sem sicer kupo rabljeno za 170€ ampak moram povedati da je v primerjavi z očetovim modelom boljše oblikovana pri "preklaplanju" iz enega kanala na drugega, tu je čas bistveno krajši, medtem ko je samo prižiganje še vedno pri dobrih 6-7 sekundah, da zagledaš sliko.

[edit: popravljene povezave]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

e-marko ::

Rabil bi en 4:3, 72cm crt in nagledal sem Philips 29PT9521, ki je bil že nekajkrat omenjen, ampak še vedno ne vem kako je sedaj s tem počasnim premikanjem pri hitrih scenah (nogomet, filmi...). Se to še pojavlja ali je odpravljeno? To je posledica PixelPlus? Na HDMI priključek pa bi priklopil tudi XBOX kot predvajalnik. Je kaj drugega, boljšega v tem rangu dobrih nekdanjih 100k sit?
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

zagarb ::

Imam Sonyjev CRT Trinitron TV, model KV-36FS70, kupljen leta 2002 pa razmišljam da bi ga prodal. Vprašanje pa je, če se mi ga sploh splača prodati, glede na ceno ob nakupu.
Morda kakšen poznavalec lahko oceni, koliko je ta tv sedaj vreden?


Specifikacije

KV-36FS70 Review


Lp, Borut

danc2 ::

Ali mi lahko kdo pove na kak način dela AVTO NASTAVITEV slike pri TV.Meni dela samo na POP TV.
LP Danijel

sejmon ::

avto nastavitev slike pomeni,da se slika avtomatsko nastavi po izvornem signalu.
mislim,da pop tv tega ne podpira.
ko se začne film npr. v 16:9 formatu,
studio(npr.orf1,prosieben,rtl,...)pošlje signal,ki ga tv zazna kot 16:9 oz 4:3 način.

lp

multiscan ::

dobro si rekel, če se ti ga splača prodat glede na cekin ki si ga dal takrat.
glede na to da so LCD zadeve cenovno upadle bi ti za tv star 5 let dobil 150€, če sploh.jest bi gledal kišti ....dokler pač dela.

mrheker ::

Pozdravljeni imam 32pw9551. In sicer me zanima zakaj imam lepšo sliko ko imam vklopljen digital scan, ko pa vklopim pixel plus pa je slika slabša. A ma gdo še tak problem? v service menuju ni videt nekih erorjev.

Lp

Matthew ::

Kakšna ideja za TV v rangu 200 - 250 €? Če ima kdo slučajno kakšen predlog, da ne bom vsega od začetka odkrival.

mrheker ::

Imam CRT philips 100 hz. Če povežem divx predvajanik preko YPBPR povezave a bo tv delal na 60 hz ali 100 hz? Kajti sedaj mam povezavo preko hdmi in dela samo na 50 oz. 60 hz kar je zelo moteče. Zato razmišjam o nakupu koponentnega kabla.
Lp
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 32pw9551

Oddelek: Zvok in slika
81899 (1580) krho
»

Kateri CRT televizot?

Oddelek: Kaj kupiti
212107 (1808) billy
»

Kateri TV za 200k

Oddelek: Kaj kupiti
151651 (1398) planetparty
»

Kateri TV kupiti.

Oddelek: Kaj kupiti
112922 (2597) jELKO
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569578 (8115) Valentin

Več podobnih tem