» »

Prostor na disku!?

Prostor na disku!?

HudPes ::

Ojla!
Se komu kaj sanja kje je fora, da mi na novo postavljeni mašini kaže ko označim vse datoteke na disku kaže 3,5GB ko pa lastnosti diska pa da je zasedenega 11,xxGB, clean disk sem že uporabu, pa defragmentacijo,...
Rad bi si namreč z Ghostom naredu backup na dvd pa mi pravi da je 8GB velikost image datoteke! ?Prosim predlog...
Lp

McHusch ::

Skrite datoteke in direktoriji, system restore folder ...

HudPes ::

System restore mam izklopljen, na celem disku mam privzeto prikaži skrite datoteke, fora je v tem ker mi za 200% kaže večjo zasedenost diska kot če označim vse mape in kliknem lastnosti,
tut po občutku bi mogl bit tm nekje 3GB ker je na novo postavljeno...

PIK@LO ::

jaz imam izti problem. Če označim vse skrite in neskrite datiteke ter kliknem na lastnosti, mi pokaže zasedenost 4 gb. Če pa kliknem lastnosti na c: pa mi kaže zasedenost 11.9 gb
kaj je to?

K0K0 ::

Mogoče uporabljata norton antivirus?

jest10 ::

Nekaterih stvari ne pokaže, čeprav imaš vkloplen prikaz skritih datotek.
Če imaš nortona je priporočljivo občasno izprazniti norton protected recycle bin

glinik ::

Kaj pa tale fora, ko si win. vzamejo kar giga ali dva? Da se lahko "širijo in krčijo" med delovanjem ... al nekak tak.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Phoebus ::

Širijo in krčijo LOL...čudno da kdaj ne počijo :-D

Najbrž misliš swap fajl, svoje cajte je bil na c:/*.swp

Sami ::

Če imate Norton System Works, pobrišite Norton Protected Files.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ToniT ::

Razlika je verjetno v mapi System Volume Information, kamor se shranjujejo datoteke za obnovo sistema. Ker uporabniki (tudi administrator) privzeto nimajo dostopa do te mape, ti pokaže pri lastnostih te mape, da je zaseden prostor 0 byte.

Alexius Heristalski ::

Kaj pa tale fora, ko si win. vzamejo kar giga ali dva? Da se lahko "širijo in krčijo" med delovanjem ... al nekak tak.
To je paging file - ostranjevalna datoteka, nekoč je bila izmenjevalna (swap). Da se poljubno nastaviti njeno velikost in lokacijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedodeljen prostor na novem trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81597 (1324) BorutK-73
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71039 (925) Sami
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311888 (1449) alum
»

prostor na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
10788 (781) raptor1000
»

Kam izginja plac na c:-ju ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221777 (1451) CaqKa

Več podobnih tem