» »

Kam izginja plac na c:-ju ?

Kam izginja plac na c:-ju ?

akulp ::

Kam matr grejo moji dragoceni Megabajti na c:---

Celeron 1,2
256MB ram
XP Pro

Redno uporabljam od disk Cleanerja, Ashampoo WIn Optimizer-ja do AdAwera itd...brisem vse internet temp fajle, naima system Recover funkcije...vendar prostora na Cju je iz dneva v dan manj. Presnji teden sem si moral pomagati ze z Parition Magic.om da sem si iz deja prenesel 1GB na C....pa vendar je diska zopet le 350 MB.

Ma kdo kakšno idejo kaj lahko se storim, razen da poskusim vse na novo nalagat?

LP Lukcc

Vikking ::

po moje maš kak P2P program ala osla, mulo, kazo... pa se ne zavedaš da so požrešni, ker si požrešen tudi sam in preveč naenkrat dol vlečeš!

astras ::

system restore si IZKLOPI
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

K0K0 ::

Jest sm mov isti problem dokler sem uporabljov nortona.Nism nč snemov na c pa je vsen kr zmankval placa.Ko pa sem ga zemenjal za nod32 so se je zadeva čudežno normalizirala.
:D

boych ::

tudi jaz mam isti problem!
včeraj sem naenkrat zbrisal 4.3 Gb, file se je zbrisal, zavzet prostor pa je ostal.
Tudi jaz mam Nortona instaliranega mamomu na....moram probat dat uninstal!

Ko sem uninstaliral nortona se je v košu pojavila mapa z imenom NT protect, v kateri je blo fileov za 5 Gb, ki sem jih včeraj zbrisal. Zanimivo, da se mapa pojavi šele, ko uninstaliraš Nortona. Mapa se ne vidi tudi, če maš prikazane skrite datoteke.:'(

THX Modri_zob

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

akulp ::

Nimam System Restora vkloplejnga..parodn jest sem napisal System Recover...sem mislil Restore..pa tud DLjam cist nic!

akulp ::

Zbirasal Nortona....resetiral rač..nič boljše

Slowenc ::

Boych: tista mapa je tam že od vsega začetka. Če pa nisi vedel da vse kar izbrišeš ostane v tisti mapi, je pa tvoj problem.
Skiny gate.

boych ::

SLOWENC: Nt protect v košu ni viden dokler Nortona ne uninstaliraš. To da pa grejo datoteke v koš(recycler) pa vem. Sicer pa jih brišem SHIFT pa DELETE tak da ji direkt briše ne pa meče v koš! Glede na tvoj podpis bi lahko malo boljše prebral post preden blekneš bedarijo!! Ne met druge ljudi za norca, ker potem to postaneš sam!

AKULP: si pogledal v koš in ga izpraznil!?(po tem ko si Nortona uninstaliral)
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

akulp ::

Sem..isto...ok ja dobil sem ene 100MB...sam se vedno ni vem kje je ostali plac...

TNX za pomoč vseen

CaqKa ::

daj desni klik na koš pa poglej kaj je noter.
imaš slučajno norton unerase inštaliran?

sidd ::

hey!
no, to se men tud dogaja, piše, da je še plaza za 1,8 Gb, če pa grem v particijo pogledat, pa mi napiše da je še fraj ene 4 giga....me pa samo zanima, zakaj je sploh uporabno tistole system restore...meni ni nič pomagalo, ko bi ga rabo:|
pa nazadne, ko sem ga izklopo, so mi winsi zaštekali, pa šli v večna lovišča.
mam xp pro

lp
sidd

K0K0 ::

Sej men tud ni takoj ko sm nortona pobrisov plac nazaj pršu.To se je zgodil šele čez kšn dan al pa dva. Ne vem sicer kako je to možn ampak predvidevam da je povezan z nortonom ker sm mel prej že dolg ta problem sedaj pa ga nimam več :)) :)) :)) .Počaki mal mogoče bo pr teb isto

astras ::

Ok, stvar je taka, norton uporablja ene par zadev, ki so totalno neuporabne, ce zelite preverjat z nortonom le diske, emaile... potem tistih nastavitev, kot so disk doktor, bla bla bla in ne vem kaj se vse NE RABITE. Torej, enostavna resitev, ce mate voljo je ta, da formatirate sistemski disk, potem pa instalirate nortona in sicer samo ANTIVIRUS, ki ti preglejuje vse, vse ostalo pa ne instalirat in stvar bo resena in ne bo odziralo diska in ne vem kaj se vse.
Seveda ce ste seveda preverili system restore, ki tudi odzira nekaj diska (vem da ga je meni tudi cez giga in pol).
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Slowenc ::

Boych: Ne glede na to da brišeš s shift+delete gredo fajli v Norton protected files. Šele ko tam pobrišeš, se ti naredi plac na disku.
Skiny gate.

boych ::

Ja samo NT protect mapa se na vidi, če pogledaš z Windows commanderjem, do zdaj še nisem imel tega problema zato se nisem poglabljal v NAV 2004, zdaj sem ga pa mal prečekiral in sem videl da se da to v NAV nastavit, tudi kako dolgo ti špara te izbrisane file-je.
Ljudje se učimo celo življenje!

boštjan ::

pol pa izklopite Norton protected files.tako sem jaz nardil,pa nimam nikdar problemov s krajo prostora s strani drugih programov.

bmandelj ::

se cist strinjam nortona samo AV
glede szstem restore imas pri disk cleanup moznost da pobrises vse sistem restore tocke razen tazadnje.
aja se to mal poglej po temp direktorijih, poglej koliko mas velik swap, izklop hibernacijo
poisc vse datoteke ki so vecje kot recimo 100 mb pa ti bo hit jasno kaj zre prostor


LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

cityman ::

Ok malo si bom sposodo temo - mam eno vprašanje glede prostora.

In sicer mam disk Maxtor 80GB in v Win-sih (XP Pro) piše da je disk velik 76,4 GB.
Zdaj pa ne vem kje je tisith 3,6 GB. V čem je to fora?

Hvala
in pardon da sem si sposodil temo.|O

Sicer pa mam tudi sam Nortona (internet security) pa je vedno enako placa gor. Nič mi ga ne odžira. Tak da ne vem če je res to norton kriv. Glede tega da ima zaščito pred trajnim brisanjem failov ja, samo kr tak pa ti ne odžira placa. Vsaj po mojih izkušnjah ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cityman ()

WildTHink ::

@cityman 80.000.000.000 bytes = 78.125.000 kB = 76293,9453125 MB = 74,50580596923828125 GB

V resnici nimaš 80GB disk to je samo nateg... ista fora je pol s DVD mediji 4,7GB naj pa v resnici lahko spravš okol 4,5GB(računalniških)

Drgač je pa SWAP file tud požrešen v XPjih.
So... are you red or blue?

cityman ::

@WildTHink Hvala za razlago

Sem si mislo da je neka taka fora s temi pretvorbami ja iz bytov v GB ja.
Kaj pa če sedaj s Partition magicom razdelim na dve particiji - a pol pridobim kaj na prostoru.

volkec ::

Mau puglejte Documents and Settings mapo pa temporary internet files pto :))

CaqKa ::

cityman: ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostor na disku!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101334 (1168) Alexius Heristalski
»

WIN XP ni prostora na disku

Oddelek: Operacijski sistemi
61108 (1044) Sami
»

Disk je preveč zaseden

Oddelek: Pomoč in nasveti
91268 (1161) OnTheMic
»

WinXP-Prazna mapa "Temp. internet files" velika 517Mb

Oddelek: Operacijski sistemi
91613 (1467) TESKAn
»

Brišem stvari iz diska, placa pa ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
191656 (1340) refosk

Več podobnih tem