» »

cad/cam računalnik

cad/cam računalnik

Blue3D ::

Sestavite rač. za cad cam, 3d modeliranje, 21" ekran ali vec do 450.000 sit. Skupna cena kompa z ekranom pa naj bo nekje do 1 mio. sit. Naj ima scsi disk, cdr in se ne bo se navijal.
  • spremenil: Blue3D ()

mazzo ::

Povej kateri program uporabljaš. Sam delam s Catio (V5) in spodaj je ena konfiguracijo, ki je zmagala na benchu za Catio.

Dell
Precision Workstation 330 MT
800/WWW-DELL
www.dell.com
Intel Pentium 4
1.5 GHz
400 MHz front side bus

Number of CPUs (Maximum) 1 (1)
Chip Set Intel 850
Network Card Ethernet Integrated 3Com 10/100
Graphics FireGL2
Graphics Driver FireGL2
Graphics Chip Set 5.12.2195.2047
Bus Type I BM RS1000
Video RAM AGP Pro 4X
Resolution for Test 64 MB
Number of Colors for Test 1280x1024 75 Hz
Monitor Size for Test 32-bit
Memory (Maximum Memory) 19''
Memory Type 512 MB (2 GB)
Virtual Memory 800 MHz ECC RDRAM
Disk Size/Type 2 GB
Bus Type 20 GB ATA
File System Type ATA 100
Software Packaged NTFS
with Machines 800/WWW-DELL 24hr.
Technical Support www.dell.com
OS/Software Microsoft Windows 2000

Lp
Mažo
Pogledam ga, poduham, izpijem in pobruham!

krneki0001 ::

Dual procesorska masina in scsi diskovje pa velik rama.
Grafična kartica pa naj bo kak Wildcat 2000 sli 4000.
LP
Nebivedu

Tejc ::

Mazzo: KAj pravs na tole
Laufam UG16 (UniGraphics) na P2 233 in 128mb WinNT4
8-O:O:'(
ZA ZJOKAT KAJ.....

Blue3D ::

PRO-E 2000 i¨2
- mashining

Razmisljal sem o dual p3. p4 ne pride v upostev.

bastadu ::

SMP ti bo 100% prišel prav pri računanju podatkov obdelave, baje rezlika zelo velika. Tudi sam bom nabavo dualproc sistem v (bližnji) prihodnosti... komi čakam8-)8-O

Blue3D ::

Ti tud delas s pro-e ?
Kak dolgo ze ?

su37 ::

Zdravo!
Kot prvo, če boš delal s CAMom, potem obvezno in vselej morata bit 2 proc., grafično ti svetujem da si mal ogledaš kaj imajo noter sistemi od znanih svetovnih proizvajalcev, drugače se ne boš mogel odločiti... Če kupuješ za 1mio, potem sklepam da kaj hujšega ne bo moglo bit, torej priporočam ELSO Synergy II ali III, ki ima optimizirane gonilnike za mnoge cadcam programe. V službi imam HP KAYAK XU800 (2x860MHz), in noter je ELSA Synergy II 32Mb, dela pa ful ql ti povem. Res pa je, da rabiš še tam od 128 RAMa naprej, pa seveda čimhitrejše diskovje na SCSI. Pa ne pozabi na dobro hlajeno ohišje za boljše počutje tvojih komponent.
No važno je da boš izbral skupek komponent, ki ne delajo ena drugi ozkega grla. Brezveze je namreč kupovat ne vem kak hiter procesor, potem pa ne vem en slab disk noter.....PIII ali Athlon pa mislim da povsem odgovarja.
Čao

dexter ::

Hello!

Konkretno kaj bos delal na Pro/E? Kaj mas za en paket;foundation+???
Kaj naj bi bil ta tvoj mashining?

Pri nas delamo na Compaq 210 (420 prehudo drage za malo vecji perf).To je masina z 866+512+u2wscsi+quadro.
To je novo ene 2mio sit z monitorjem.
Ce bi sam sestavljal bi verjetno prisel pod 1mio.
Jest bi kupil:21 ravno,plata via kt133a kak asus,amd-ja tb 1400,scsi u2w 9gb kot primarni+ide za arhiv,najhitrej od nvidia quadro (kupis navadno in predelas ali pa ti jo kdo predela na quadro kar ti doda extra funkcije za delo z opengl),pa 512 rama.
Pro/E ni tako pozresen glede grafike,itak vecino casa delas v wireframe nacinu,te pa zabase ko prides do kakega hudega asemblya.Za machining pa ne rabis hude grafikulje (moja `leva` polovica naredi to vse na PII 300 in 8mb dimondu)

mazzo ::

Tejo.

Jaz tudi delam z UG v16.02 na P2 450 128MB rama in voodoo 3000. :D:D:D

Loh se greva skup jokat:D
Pogledam ga, poduham, izpijem in pobruham!

Blue3D ::

Manufacturing.
Grafika ni prevec pozresna, res je
pa da je zdaj v masini elsa gloria xxl 16 mb.
In steka ko obracam komad, v wireframe kaj se le sencen.
Manufacturing pa je procesorsko pozresen kadar racuna seqvence, vcasih po 4 ure in vec.
Na p2 500.

dexter ::

Hello!

Ja tale nova verzija je res pozresna z resorsi (probaj sam v mfg-ju it v sketch in narediti ene 20elementov,cist ga zasteka).Tista konfiguracija je sigurno pod 1mio ce sam sestavis,pa verjetno nebi smel imeti vecjih problemov.

Kaj je to za ena obdelava, HSC?
S kaksno natancnostjo delas?

LP

Tejc ::

mazzo: :'(
pol pa v sluzbi se zahtevajo da jim delam po ene 2 izdelka na teden , pa kaj ti te mislijo da mam P4 :)
sedaj naj bi nalozil UG V17. Upam da bojo novi PCji kmalu... (P3,512,elsa 2,)

Ps sam ti mas P2 450. to je ze kr neki sam V3 3000 je bolj slabo za delo z UG. Mam to doma

mazzo ::

Tejc: sva v istem dreku samo globina je različna:D
Sicer pa sem sam delal precej z UG ampak sem sedaj presedlal na CATIO. Se mi zdi da je ful bolš.
Kaj pa delaš v UG?

LP
Mažo
Pogledam ga, poduham, izpijem in pobruham!

Tejc ::

Konstruiranje steklenic. Kaksna pa je drgac CATIA. Sem bil v Portorozu na poslovnem srecanju pa so nekaj omenjali CATIO pa SOLID EDGE pa te programe sam za preizkusiti pa ni bilo opreme tko da glih ne vem v cem je fora.

BoO ::

Če ti bo kaj pomagalo. Klik.

mazzo ::

Tejc: CATIA V4 je bla glede grafičnega vmesnika bla tko tko. Ampak V5 je pa drug svet. Grafični vmesnik je res fenomenalen, pa tudi samo izvajanje opreacij pri modeleranju (in pri ostalih modulih) je bol logično kot pri UG. Pa bl Windows je narejena - npr. če hočes posneti rob na spodnji ploskvi komada z istim radijem kot na zgornji sam klikneš na zg. radij pol pa sam Copy - Paste. Pa Constrains so ful bolši in bl enostavni kot pri UG, isto velja za Expresions. Da o drawingu sploh ne govorim, ta je superioren.
Je pa pr Catii ne velik probelm - je hardversko zelo požrešna. Proti UG na moji kanti dela glih ene 10x počasneje, tako da sem zdej kupil novo grafično kartico, ki pa ima samo DVI-I izhod. A se ti kej sanja kje bi dobil adapter za VGA (sem že odprl en thread - Kaj kupiti!!!!?????)

LP
Mažo
Pogledam ga, poduham, izpijem in pobruham!

Tejc ::

Aha sedaj mi je mal bolj jasno... drafting v UG je pa res za en k.... to je tolk zajeban da se ne da govorit .. sm mal gledu pr p... pa najdu tanovo verzijo CATIA V5 bomo pogledal kaksna je zadeva. Treba najprej sprobat pa pol se odloct kajti saj ves taki programi stanejo okol 50.000-150.000 DEM odvisn od paketov. Sam a CATIA podpira tut CAM sistem kajti to je bolj vazno...

Loki ::

Tejc sam to mi povej, ka si ti po izobrazbi.
Strojnik?
I left my wallet in El Segundo

Tejc ::

Roberto: elektrotehnik :D
why?:\

mazzo ::

Tejc: Zadnij dve verziji V5R6 in V5R7 imata polno podporo za CAM (5-axis milling&lathe, EDM,.....).
Mogoče je samo še CAM področje kjer lahko UG parira CATII, drugje pa nima šans.
Nasplošno don't worry ker je CATIA najbolj razširjen program za CAD/CAM na svetu. T
udi novi motor na BMW F1 je bil v celoti nrejen s Catio in šef razvoja pri BMW pravi, da je to odločilno pripomoglo k temu da imajo najmočnejši motor. Pa še to: 11 od 12 moštev v F1 uporablja CATIO.

LP
Mažo
Pogledam ga, poduham, izpijem in pobruham!

Loki ::

A ne delajo drgac v cad/cam strojniki??
I left my wallet in El Segundo

Tejc ::

Drgac ja ,ni pa pravilo :D

Hlod ::

Predlagam neko SGI masino. Se nekak najbol obnese za grafiko pa to...
Se ne spomnim tocno modela ampak Onyx/Onyx 2 ni slaba izbira (ce mas kes)... Drugace pa za NT-je SGI 550 ali SGI 750.

www.sgi.com/products

lp Hlod.

dexter ::

Hello!

Dej ne no. Sgi je povozil cas.Mogoce je se dober v razredu nad 30000us.Ce mas tok dnarja,izvoli.

`Ko je tip prisel od Asterja,pa smo vprasali kaj je fora s tem sgi zdej,je rekel da to zdej kupujejo tisti ki imajo denar za `znamke`

Blue3D ::

dexter hsc je standart, podpirajo ga nekateri oz. novejsi post pocesorji omogoca pa enkomeno obemenitv rezkarja.
V praksi pa ne vem kje bi se naj uporabljal ali kako.

Natancnost cesa ?
Mogoce mislis accuracy je default 0.0012
Problem je da racuna pri povrsiniski obdelavi kadar dam
kugel rezkar pa prekrivanje 0.1 ali celo 0.05 mm, zaradi povrsinske obdelave, pol pa racuna kot nor.

dexter ::

Hello!
S HSC-jem sem mislil na veliko kode,pa se masinerijo je treba imeti pravo (obrati,interpolacija...).

Ja natancnost mas pa neverjetno majhno? Zakaj to?
Ce so finis obdelave mas 0.02mm cez glavo,edino ce ne delate kake picajzlate stvari,drugace pa 0.05mm za sropat.
Prekrivanje 0.1 bi blo tud cez glavo dost.

Kok sedezev pa ma firma za katero delas,pa kaj to izdeluje?
Jest sem v privat firmi ,7sedezev,orodja za brizg. plastike.
Tole okol natancnosti je za sprobat, ce je res ne rabis pod stotko bo velik kode pa se cajta slo.

Blue3D ::

Probaj pa porocaj, bom jaz tud ko nebo guzve.
Enako orodja za plastiko en sedez.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična za Solidworks

Oddelek: Strojna oprema
433124 (2423) Icematxyz
»

Profesionalni CAD/CAM/CAE/PLM in Linux

Oddelek: Programska oprema
213517 (3078) Isotropic
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716210 (4306) cryptozaver
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546954 (5174) barbarpapa1
»

PRO/ENGINEER

Oddelek: Programska oprema
254302 (3517) Loki

Več podobnih tem