» »

Računalo za CAD - kaj vzet

Računalo za CAD - kaj vzet

1
2
»

tomaxxx ::

Glede na to sem moral majčkeno omejiti proračunski delež namenjen za računalo sem izbral tako kombinacijo

Athlon64 3700+ San Diego
ASUS A8N-E
1 gb RAM corsair (v roku 2mesecev gre še 1gb not)
msi 6600gt (128mb)
200gb sata2 hdd

s ceno sem pa na cca 700€

tiborrr ::

Pa ne 6600GT, lol no! Pa saj si pravi CADer, al? Ce ze imas namen, potem kupi 6800 navadno in jo z RivaTunerjem modaj v Quadro.

Res, nevem ali bi ti s CAD aplikacijami se malo igral ali resno delal? :| Vsak mesec se pojavi enega tema tipa "pomagajte mi, rabim racunalo za cad", na koncu pa se izkaze, da bi ga pognal tu pa tam (da se pohvali pred kolegi), v resnici pa hoce met kisto za drkat igrice.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

PI ::

Z nakupom sigurno ne boš zgrešil. Sam mam podobno konfiguracijo v službi (delux plata, 6600GT extreme grafika, 2gB rama, proc pa amd3000-Winchester navit na 2340 MHz) in zadeva glede na ceno dela nadpovprečno dobro.
Mel sem priložnost testiranja grafike od 3dLabsa Wildcat Realizm 200 (poganjala sta jo dva Xeona) in zadeva je prava beda glede na gornjo
konfiguracijo.

Modanje v quadro pa v praksi ne pohitri zadeve !

Lp

tomaxxx ::

a 6600gt se pa nebo dal tweak-at v quadro?

PI ::

Seveda se da, ampak ni razlike.

Lp

tiborrr ::

Seveda je razlika, enostavno jo izmeris v SPECViewPerfu in izberes SolidWorks ali Catia benchmark. Predvsem kar se tice zicnatega modela je Quadro/FireGL v veliki prednosti, ker podpira strojno pospesevanje izrisa zicnega modela (wireframe).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

barbarpapa1 ::

Zdravo

Sam sem tudi mnenja, da bo tvoja konfiguracija čisto OK. Samo modanje v Quadro bistveno vpliva na izboljšanje dela z mehčanimi robovi (AntiAliasing), vendar lahko čisto udobno delaš brez tega. Jaz praktično nikoli ne uporabljam AA (Antialiased) prikaza wireframe grafike ter ga tudi ne pogrešam. Druga zadeva, ki jo je prinesla modifikacija v Quadro pri starejših nVidia karticah, je zmožnost neoviranega dela v večih oknih. Pri nemodifciranih karticah se je pri cca petih oknih grafični performance tako zmanjšal, da je zadev za resno delo postala praktično neuporabna. Takrat ni pomagalo nič drugega, kot zaustavitev in ponovni zagon programa. Verjamem pa, da pri novejših nemodificiranih karticah tega ni opaziti. V službi uporabljamo na eni mašini (2,6 MHz pentium + 1GB Ram) navadno 6800 kartico in kolega na njej suče sestave s cca 400 kosi brez problema (s Pro/E Wildfire 1).

Pa še opomba: vse moje izkušnje temeljijo na kombinaciji nVidia grafikulje + različne generacije programa Pro/Engineer (Od 2000i2 do Wildfire2)

Pa fajn delo s CADom ti želim.

P.S. Pravega CAD-arja raspoznaš po rezultatih njegovega dela, ne pa po računalniški konfiguraciji :D

LP

Jože

tiborrr ::

P.S.: Very true! :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

AngelOfDeath ::

Keri LCD monitor 19" pa priporočate za autocad ?

tiborrr ::

LCDji niso najbolj za CAD aplikacije, ce pa si jih srcno zelis, pa vzemi kaksnega HPja ( www.techsoft.at ). Drugace CAD userji bolj uporabljajo CRTje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Tudi tukaj se ne strinjam s tiborrr-jem. Sam sem mnenja, da je uporaba LCD ali CRT monitorja stvar osebnih preferenc. Sam uporabljam LCD monitor v službi in doma. Tudi v službi smo generalno prešli na LCD-je pri novih mašinah in vsi sodelavsi so zelo zadovoljni. Sam sem z nakupom HP postaje zraven dobil tudi HP-jev 19 colski LCD (HP L1925), ki me je tako navdušil, da sem si identičnega privoščil za doma. Danes je to monitor predzadnje generacije, kar se vidi, če ga primerjam s SAMSUNG-om mojega sodelavca (ne vem oznake na pamet, bom javil kasneje). Pri Samsungu je kontrast med črnim in belim še večji, kotna vidljivost še boljša.

Ne vidim razloga, zakaj bi naj LCD-ji bili slabše uporabni pri CAD-u kot CRT-ji. Zadnja trdnjava CRTjev so predvsem aplikacije, kjer je potrebna visoka realističnost barvnih odtenkov, kot je DTP, obdelava fotografij ipd. Visoka realističnost pri CAD-u ni potrebna (razen, če se ukvarjaš z renderingi), sam si različne 3D modele v sestavu obarvam s čim bolj različnimi barvami, ki nimajo nobene veze z realno barvo dela. To pa zato, da se vs estavih lažje in hitreje znajdem.

Edino, kar zna koga motiti pri LCD-ju, da so zaradi ostrine slike nezglajene (ne AntiAliased) črte še bolj očitno stopničaste. Mene osebno to ne moti, enostavno delam naprej.

Pa da bi vam monitorji dobre slike dajali...

LP

Jože

PI ::

LCD-veliko manj utrujajoče !!!
Pri PTC-ju so ravno zaradi uporabe LCD monitorjev pri Wildfire-ju spremenili barve !
Kar kupi LCD

Lp

tomaxxx ::

V službi sem na Trinitroncu (21") ker mi še niso privosčili novega, vendar kar pride novega je vse LCD (od DELL-a), na njih se prav tako delajo odlični renderingi in tudi oči ob 9+urnem delavniku precej manj trpijo (tako pravijo naši designerji).

Doma imam 19" lcd (hyundai) in tudi čisto ok...

Zheegec ::

Če premišljuješ o LCD za CAD/CAM, potem kakšen NEC z X-black (1970GX ima supeeerrrr sliko), drugače pa CRT itaq. Samo škoda oči/prostora/večje porabe, drugače pa slika še vedno ni tako dobra na LCD kot na CRT, čeprav je pa treba tega NEC videti v živo, ker je zelo nadpovprečen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

m_2501 ::

Ze malo stara tema, pa vendar....

Res potrebujem racunalnik za CAD, in sicer za poganjanje programov Inventor in Solidedge.

Za proracun same masine bi bil pripravljen odstet pribl. 2500 do 3000 Eur, zanima me kaksna konfiguracija bi bila najprimernejsa (intel ali AMD) Rama bi si omislil okoli 4Gb, zanima me ali je to za "boost up of speed" zadosti, kaj tukaj tocno daje prednsot. Trenutno delam na AMD Athlon XP 2600+ z 1Gb rama in komercialno grafično in stvar (za moje potrebe - št. objektov) deluje solidno, vendar morem izklapljat dolocene stvari med modeliranjem. (da mi rendera samo dolocene dele)

Ta racunalnik bo vsekakor delal po cele dneve in si ne morem privoscit da bi kej falil pri nakupu...

Hvala v naprej za odgovore!

ZlobneZ ::

Zdravo,
mene pa zanima kaksno konfiguracijo priporocate za poganjanje Catia-e.
namenjeno je okoli 2000€ (+ ~ 500€). Predvsem me zanima kater procesor je najboljsa izbira, kolicina rama (2giga? ali se vec), graficna, ...
Hvala ...

Meizu ::

Ja, da ne odpiram nove teme, bi kar tukaj povprašal:

Moj stric dela v podjetju, kjer veliko upravljajo s CAD-om. Ampak ker bo ta program potreboval tudi na terenu, si je zamislil prenosnika. Zdej pa vprašanje - Kateri model bo najbolj primeren za delo s CAD-om, pa da ne bo preveč drag? Cena naj bi bila največ 1.200€.

Zheegec ::

Uh, za to ceno bi bila najboljša izbira HP NX9420 - 1300€ za T5600 in 2GB RAM, 120GB HDD, X1600, 17" 1680x1050, dobro ohišje in baterija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

A bo to lepo vse skupaj poganjalo? Mislim, nimam blagega pojma, kako sploh deluje CAD in kakšne strojne zahteve ima, zato, se tukaj ne znajdem kaj preveč...:8)

Zheegec ::

Odvisno kaj je zate lepo :) Oziroma odvisno kaj delaš...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

V mislih imam pač gladko delovanje, dobro ne spet takšno, da bo v milisekundi in pol vse sprojeciralo, ampak, da se bo dalo s programom normalno delati.:D

cryptozaver ::

Zanima me katero mašino bi bilo potrebno vzet ta moment za uporabo ACAD-BAU 3D aplikacije?

Mogoče kaj takega? http://www.nakupovanje.net/hp-xw8600-gr...

Ta je brez grafične, katera bi bila ustrezna?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free CAD programi

Oddelek: Programska oprema
389306 (7759) neboben
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506316 (5370) Person
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546920 (5140) barbarpapa1
»

Athlon 64 (Opteron) mashina za Pro/Engineer Wildfire

Oddelek: Kaj kupiti
221730 (1456) lopov
»

Graficna za CAD in 3D programe

Oddelek: Kaj kupiti
91615 (1450) Witboy

Več podobnih tem