» »

Cvetje v vrtovih, Cerkev v gozdovih

Cvetje v vrtovih, Cerkev v gozdovih

McAjvar ::

Dejmo se to temo v svojo skatlco, da se ne bo vsake tolko vlaclo na dan po raznih drugih temah.
Sramota je, da Slovenija "tik pred" vstopom v EU vraca (??!) Cerkvi njene (??!) gozdove. Ok, nekateri gozdovi so mogoce res bli njeni svoje cajte. Ampak to je fevdalizem in fevdalnim veleposestnikom se zemlja NE vraca.
Dalje, kako more Cerkev sploh zahtevati povracilo gozdov ali kateregakoli dela Slovenskega ozemlja, pozidanega ali ne, ce niti ni nikoli Cerkvi pripadal?
Sploh pa se po zakonu zemljisce, ki je smatrano kot naravni park ipd. ne sme vracati nikomur. Kaj je blo v TNP? Cerkev se je not prislinla. Ko virus in prav nic drugace.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Medved ::

jaz tud mislim da narodni parki, sploh vsi gozdovi in živali v njih morajo pripadat vsemu ljudstvu, morje, obala, hribi itd tudi. Sicer pa je to po nekem štosu last VATIKANA in sploh ni slovenija. Zakaj smo se potem osamosvajal, ko bo čez neki časa vse skupi v rokah tujcev in se sploh ne boš mogu premikat po sloveniji. Vse bo treba plačat. Mislim da si ni nobeden ali pa vsaj večina ni želela take Slovenije. Za vsak drek razpišejo referendum, za take pomembne stvari pa ne, KAJ JE TO??. Mi smo pa vsi lepo tih in pizdimo eden na druzga in hvalmo vlado in BUTA (minister BUT - butalci od tod izvira to ime, naj živi CANKAR, ki je dobro poznal Slovence>:D:D)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

asPeteR ::

Predstavljaj si da bi ti pred petdesetimi leti vzeli zemljo.
Bi si jo, sedaj, v demokratični(?) družbi želel nazaj, kar ti je bilo dobesedno ukradeno??

Tle se gre za čist osnovne svari. Kar je nekdo ukradel naj to tudi vrne, drugače se nam slabo piše,...

Medved ::

ja ja ni čist tako, to ni bilo pred 50-etimi leti. To je fevdalna zemlja, takrat slovenije sploh ni bilo ampak Austroogerska. Potem pravilu mi pripadamo AVSTRIJI in MAĐARSKI, saj to ni tako daleč nazaj a ne????. Cela slovenija in hrvaška je njihova, saj smo mi v glavnem bili njihovi HLAPCI a ne???:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

asPeteR ::

Pred petdesetimi leti pa ni bila Austroogrska.
In motiš se, da je bila vsa zemlja fevdalna!
Ne pred petdesetimi leti, temveč pred petsto leti!
V teh petdesetih leti totaliterizma pa je bilo mnogo zemlje "kao" državne, o vseh, pa veš, da je bilo to isto kot pred 500 leti.
Nekateri so se premastno okoristili s tem.
Kar spomni se argokombinatov, dobiček v mošnjiček CK. Kar pa je padlo na tla je pa pripadalo ljudstvu.

In še nekaj; še danes plačujemo dolgove raznih "druže tito".

Medved ::

to že no od vojne pa sm je treba vrnit, pred vojno pa ne - to je moje mišljenje. Pred drugo vojno ni bilo komunizma na balkanu tko da ne vem kaj je treba komu vračat. Konc koncev pa je vse cerkveno (božje a ne). Vsi gremo v večna lovišča hehe.:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Thomas ::

30.000 hektarov je 3% vseh gozdov v Sloveniji. Dejte mal vzet glavo v roke, preden iščete vzroke težav v 'RKC in drugih fevdalcih'.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

ja ja ampak kje v svetu je narodni park (nacionalni) v rokah cerkve ali privatnika - NIKJER - tud v Afriki ne:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

g0Run7 ::

pa stare ate komuniste nehajte poslušat:D

gkovac ::

hmmm... kakor se jaz spoznam na te zadeve je RKC od Slovenije zahtevala vracilo VSEH gozdov, ki so bili v njeni lasti pred WWII.... kar pa skupaj nanese skoraj 2/3 vseh gozdov v Sloveniji... torej... ce bi blo to res in ce bi dobil nazaj gozdove, Slovenija sploh nebi bla vec Slovenija ampak ena miniaturna drzavica kot je recimo Luxemburg, vse ostalo pa bi bilo Vatikan... sej konec koncev je Vatikan tisti ki drzi lastnistvo nad zemljo...

no... jest sem absolutno PROTI! da se Cerkvi vrne (??!!) karkoli! nic... dost majo... v bistvu NE RABIJO! kaj hudica jim bo ? Kaj jim bojo Krizanke?? Kaj jim bo Bezigrajski stadion? Kaj jim bo sploh tolk denarja???

predlagam, da naredimo referendum... TUKAJ naj ljudstvo pokaze svojo voljo... stavim da bi 80% ljudi na referendumu izglasovalo da se RKC NE vrne godzov in sploh nicesar!

ste vidli kaksnega hudica so nardil pri spomeniku v Ljubljani??? Pa govori nasega Rodeta??? mislim... kako se cerkev lahko vmesava v karkoli... njihova naloga je skrbet za vero ne pa grabljenje denarja in gozdov in vmesavanje v politiko.

Ste kdaj pogledali s kaksnimi avtomobili se vozijo zupniki in sestre??? niste... no ... le pogleje naslednjic k jih boste opazil... preseneceni boste...

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Fantom ::

Ej, a se je mogoče kdo vprašal na kakšen način je cerkev prišla do teh gozdov.
Če kdo še ne ve mu na kratko povem. V času inkvizicije so ljudi sežigali in podobno. Prva kazen ki so jo izrekli ''obsojencu'' je bila odvzetje vsega premoženja(tudi zemlje).

Medved ::

sulc prou maš, kot prvo JEZUS ni imel nobenih gozdov, ker je tam pesek in puščava in tud nobenga premoženja ni imel. Gozdove rabjo partizani kolk jz vem ne pa cerkev hmmm-vse je na glavo postavljen. Partizani so meneđerji , cerkev gre pa v gozdove:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

McAjvar ::

Res je. Cerkev je kradla in kradla od vsega zacetka dalje. Tisti ki so najbolj vpili, kok so pobozni so vli najbolj vneti zbiralci dobrin. Mela je najvecjo oblast, vpliv, vse to pa je pridobila zarad svojega bogastva. Ko se enkrat zacne ta spirala, se ne konca - dokler eden ne spodstavi noge in se Cerkev mal spotakne, nardi takticno pavzo. To je bla ww2. Pol se Cerkev mal okol razgleda in prihuli in caka na najbojl ugoden trenutek, da nadaljuje s svojo krajo.
Kolk je bilo ljudi ubitih zaradi Cerkve? Kolko so jih spekli? Kolko drugih verstev je bilo zatrtih in unicenih? Zakaj je Cerkev zavirala razvoj znanosti? Da bi cim dlje po cim vecji pipci teklo v Vatikan. Najmanjsa drzava u rit! O ameriskih civilizacijah se tako malo ve ravno zato, ker je cerkev sistematicno unicevala vse zapise po svetiscih, pobijali so v imenu Cerkve denimo Inke, klali ko zivali, z naprednejsim orozjem (niso mel za ajvar proti puskam), kradli zlato in tko naprej. In to Cerkev. Veruj v Boga, ki je dober, odpusca, ljubi, ladidadida.
Pol pride en papez in rece "ups, pardon" in je vse v redu, Cerkev pa lahko spet nadaljuje z ravbanjem folka in drzave? E, vraga! ;(( SuLc ma prov. Ste kej obrnil glavo za kakim nobel mercedezom, ki je svinjsko prigonu mim? Not pa en zupnik sedi.
Pa tud Medvedu dam prov - Jezus ni mel nic. Pa tud pred njim niso mel nc. sam kdove, mogoce pa delajo rezervat... Pol ko bo zgori v kraljestvu nebeskem placa zmankal pa bojo moral na Zemlji zacet naseljevat. In zakaj ne bi zaceli v tako lepi drzavici, kot je Slovenija pa se vecinski lastniki bi bli...>:D
Morm mal nehat, ni dobr za zivce, ce se clovk prevec razpi?di. :\
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Fantom ::

Koliko dokazov o obstoju Jezusa pa sploh cerkev ima???

||_^_|| ::

Večinoma se strinjam s SuLcom pa z McAjvarjom, sam tistga o župnikih ne tolk posplošvat, jst poznam enga k ma lado nivo pa še faca je povrh:) (nažalost eden redkih takšnih najbrž)

Fantom: majo en prt pa par pravljic okol njega, pa blazno število ljudi k jim to verjame:)

jakinj ::

Cerkev hoče nazaj tudi tiste gozdove, ki jimjih je že marija terezija vzela! Halo!! Nej grejo v avstrijo.
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

poweroff ::

KAr brez skrbi - VSEH gozdov cerkev pač ne bo dobila. Dobiti pa je morala te iz TNPja. Zakaj?
Ker je bil o tem sprejet zakon (zanimivo - LDS + ZLSD sta imeli v preteklih mandatih skoraj VEDNO večino, pa niso naredili nič proti temu), in ker o tem govori odločba Ustavnega sodišča.
Jaz se sicer ne strinjam s tem da naj bib ila Cerkev bogata - vendar je treba odločitev ustavnega sodišča spoštovati.

Gre samo za dve vprašanji:
- kako vrniti (v naravi ali odškodnina)?
- in koliko vrniti?
To da se vrne v naravi se meni osebno zdi OK. A naj bi se raje zadolževal propračun?

Pri koliko vrniti pa je veliko vprašanje, saj so ti gozdovi danes vredni več kot so bili takrat.

Gre pa tudi za vprašanje neplačevanja davkov s strani Cerkve. Če ima Cerkev premoženje, naj tudi plačuje davke, tako kot moramo to vsi ostali. Me zanima če bi potem še vedno samo kopičili premoženje, ali pa pi skušali iz njega kaj narediti. Samo potem bi bila zadeva verjetno še bolj profitna...

Ni mi pa jasno kaj ste proti temu da bib ili cerkvi spet hlapci kot je nekdo napisal zgoraj? Če bomo hlapci EU in NATU ne vidim razloga zakaj ne bi bili tudi Cerkvi...:D

McAjvar ::

Matthai, glede davkov imas 105% prav.
Ampak tvoja vprasanja se lohk tud obrne - pac glede na to, da je Cerkev bla tista ki je najbolj ropala in svinjala zgodovino:

* kako naj Cerkev vrne (v naravi in odskodnina, kle ni debate)
* koliko naj vrne (vse kar ima. itak nima kam z bogastvom)

Ponavljam, a zato, ker se je papez opravicu, zato se Cerkvi lohk vse odpusti in se vraca vse kar je in kar ni blo njeno? Ja luba dusa, pol grem jest zdele ven, par folka pobijem, jih okradem, se jim opravicim, pol pa zivim srecno do konca svojih dni? Pa kaj se. Sam ni druge, res velja: ce ubijes enega - umor; ce jih pobijes miljone - statistika.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

ns-miha ::

pa kva se spet spravljate nad cerkev. Mislim če bi kučko dobu kej nazaj ne bi pa neč rekli. Mater mate še oprene možgane od komunizma. Sram naj vas bo otroci. Dejte si mal preberte tukaj pa boste videli kaj so delali naši dedki v letih "2sv vojne". (v navednicah za to ker v SLo ni bilo 2.sv vojne ampak samo kom. revolucija in kontrarevolucija.)>:D

TESKAn ::

Madona, mal mi že grejo na živce pogovori tipa:
- Jaz sm proti cerkvi.
- Aja? Pol si pa gvišn komunist!
Zakaj nekateri delate te povezave kar avtomatsko? Nismo vsi, ki smo proti cerkvi, komunisti. Sploh pa se po št. pobitih komunizem in cerkev ne moreta niti primerjat. Uganite, kdo jih je več pobil. Namig: pobijal so 'v imenu vere'...in že mogoče, da so kaki dedki delal p********, ma nekateri vse preradi pozabljate, na primer, inkvizicijo. Če si brž priznau, so te 'samo' skuril, čene so te pa še na vse možne načine mučili, dokler nisi priznal. Prej so ti pa še seveda pobral vse premoženje.
Pa še to: komunizem zaradi zločinov, ki so jih zganjal, zdej ni več 'zaželen'. Cerkev je naredila par n - krat več zločinov in če kdo reče, naj gre nekam pa tam ostane, pol je pa ta kar naenkrat komunist pa idiot pa brezbožnik pa kajjazvemkajše.
Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

McAjvar ::

Lepo povedano, TESKAn.
Kje je logika, da ce jest izrazim svoje mnenje, ki se razlikuje od mnenja enga druzga sem pol kr komunist??!! Sploh je pa krivicno kazat na druge in govorit "lej, ta je pa tolk dolg nazaj take svinjarije delu", se posebi ce ma tist ki kaze, vest bistro in cisto ko nafta.
ns-miha pa a si na tisti strani mogoce tud kej vtise bral? Sploh pa, a je Kucan kej zahtevu nazaj? Pa ce je a v takem obsegu ko Cerkev? Pa tud ce bi dobil, bi placeval davke, Cerkev pa jih ne, samo grabi in grabi.
Sploh pa ne gledam nazaj, ce nekdo, ki je bil vcasih bilokak svinjakar, zdaj da mir in se ne sili, v nos mi gre to, kaj Cerkev pocne po stevilnih svinarijah, ki jih je delala skozi stoletja.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

gkovac ::

No... tut jest poznam zupnika k je model 100 na uro... bil je profesionalni nogometas, bil je orodni telovadec, ima 3 doktorate znanosti... tip je res car!

obstajajo izjeme... morm rect... sej veste tisto, da izjeme potrjujejo pravilo... izjeme so in bojo zmeri bile..

kar se pa tice komunizma.... a je kdo mogoce pogledal kaj pravijo na strani KPS (komunisticne partije Slovenije???). Tak program k so ga mel oni na volitvah TAKOJ sprejmem! Takoj volim KPS! Samo na zalost zaradi imena ne morejo nikamor, ker se jih pac drzi 50-letna tradicija. Kaksna pa je pa itak vemo. Page je tuki pa si mal preberte... skoda samo k nimam vec tistga listka k so ga talal v predvolilni kampaniji. Pejte na stran in si preberte izjavo KPS moram priznat, da se v nekaterih tockah resno strinjam z njimi... predvsem z vsem kar imajo za povedat o KLERU to pa je tut to o cemer smo razpravljali tukaj.

pa se tole... tale izjava se mi je zdela blazno dobra: Kako je mozno, da delavci za garasko delo po vec mesecev ne dobijo plac, po drugi strani pa direktorji redno dobivajo kraljevsko visoke place, razne privilegije in si na koncu izplacujejo se stimulacije iz dosezenega dobicka firme?

za konec pa se to... nisem komunist... nikoli nisem bil in najbrz nikoli ne bom ampak vseen... v nekaterim stvarem jim pa dam prav!

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Yohan del Sud ::

... (vstavi vsaj dve poljubni skupini) ...
... vsi so isti ...

Thomas ::

TeskaN

Komunizem je pobil največ ljudi do sedaj. Nacizem/fašizem je blizu tega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Koci ::

Nekaj največjih buč iz te razprave;:
-Cerkev naj bi nazaj dobila 2/3 gozdov: gre za vsega 30.000 hekrarjev oziroma 2-3 odstotke gozdov.

-gozdovi bodo pripadli Vatikanu: slednje ni mogoče na po civilnem ne po cerkvenem pravu. Vse premičnine, ki jih ima V Sloveniji v lasti Cerkev so knjižene v slovenskih zemljiških knjigah kot posest slovenske cerkve in ne kot lastništvo Vatikana.
-v časi inkvizicije je bila inkviziranemu premoženje avtomatsko zaplenjeno: zmota, v takih primerih je premoženje prešlo v last njegovih sorodnikov, "zaplenjeno" pa je bilo samo v primerih ko le-teh ni bilo oziroma ni bilo nobenega njegovega dediča.
-Cerkev ne plačuje davkov: Cerkev za večino premoženja plačuje davke. Vse kar ji da država je le financiranje nekaterih projektov (obnove Cerkev in podobno) in pokritje osnovnega zavarovanja za duhovnike. To pa je tudi vse.
Panta rei!!

MadMicka ::

Cerkev je bad.., nasploh nimam nobene velike institucije posebej v čislih, namreč, več kot je moči na kupu, večje so zlorabe.
Cerkev je pa še poseben problem, saj temellji na dogmah .. Bog je, nebesa so, Cerkev je namestnik Boga na zemlji, itd., mislm, v osnovi odvrača človeka k razmišljanju, temveč ga sili v slepo poslušnost.
In, ali kdo razume oz. se zaveda bistva zahteve naprednega sveta, da je Cerkev ločena od države?
Gre se za argument moči in moč argumenta. Če npr. rečeš tako in tako je prav, iz tega in tega razloga, ok, povsem drugače pa je, če rečeš, tako in tako je prav, zato, ker tako pravim jaz, ki sem božji predstavnik na zemlji in kot tak nezmotljiv.
In točno to je Cerkev še pred nekaj stoletji, da ne rečem desetletji, delala. Enak problem se seveda pogosto zazna tudi pri posameznih politikih, ki so že tolko časa pri koritu, da mislijo, da so nezmotljivi in nepogrešljivi (to je glavni razlog, da ne maram npr. LDS, ampak, ker je alternativa zaenkrat na žalost zgolj Janša in un cepec Bajuk, pol ...)
Da pa se ne bom preveč oddaljil od teme, jaz nebi Cerkvi vrnu niti ene smreke... res je pomembno, kako do smreke prideš... če jo dobiš iz denarja, ki ti ga "prostovljno" dajo množice, hm? , je treba razmislt..in če v konkretnem primeru prodaš gozdove državi (kraljevini Yu), in ti ta kmalu potem to podari, hm?, ker gospodar pri zdravi pameti bi pa to naredil? prej bi temu reku pralnica denarja..(no ja, prenašalnica denarja)
Škoda, ker niso ZDEN omejil zgolj na fizične osebe, kar je od začetka bilo predvideno.
Za konec pa še tale zgodbica; sva se s kolegico pogovarjala, če bi bil kdo pri nas brez vsega, na smrt lačen in bi v štacunu "sunil" sendvič; ali bi bilo to kaznivo dejanje in kolegica; ja, seveda, sej je kradu, u zapor z njim, jaz pa, kaj pa je večja vrednota, njegovo življenje al en sendvič u Mercatorju...
...seveda, če bi moje stališče preveč na široko jemal, bi ratal kaos, saj bi ljudje jurišal na sosedovo premoženje, hočem pa rečt, če bo preveč ljudi preveč revnih, pol tud tisti bogati ne bodo mogl uživat... jim prvi ne bodo pustili in prav je tako: dol z globalizacijo :)

jeb ::

Cerkev se je skozi leta komunizma prav lepo obdrzala brez gozdov. Poleg Vatikana so jo vzdrzevali verniki, ki jih v povojni Jugi pravzaprav niti ni bilo strasno veliko. Pa ji je vseeno uspelo preziveti.
Morda so cerkvi pred vojno pripadali deli ozemlja, vendar zgodovina ni samo ponavljanje, ampak je vedno tudi neka nova kvaliteta. Nova kvaliteta bi tu morala biti, da cerkev v modernem casu NE SME biti lastnik nicesar, razen kapacitet, da lahko ljudje opravljajo bogosluzje. Torej izobrazevanje in vzdrzevanje duhovnistva in razpolaganje s cerkvenimi objekti.
In med te kapacitete ZANESLJIVO ne spadajo gozdovi.
Cerkev ja lahko bogata samo toliko, kolikor prispevajo verniki. Ce jih je premalo, je to IZKLJUCNO problem cerkve. Ce so prerevni, lahko (mora) do neke mere cerkvi pomaga tudi drzava. Sigurno pa ne s tem, da cerkvi daje gozdove, katerih lastnik je na koncu koncev Vatikan.
Res je, o tem bi bilo potrebno razpisati referendum. Me prav zanima, koliko hektarov bi "po volji ljudstva" dobila cerkev. Najbrz nic vec, kolikor glasov so dobile klerikalne stranke na volitvah. In tako bi bilo edino prav.
Cerkev bi morala biti organizacija, ki skrbi za dusevni blagor, ce tako recemo, ne pa industrijski kartel.
To, kar se je nazadnje zgodilo s tem vracanjem gozdov, je, enostavno receno, KRIMINAL.
Me sploh ne briga, ce so bili cerkvi protipravno odvzeti gozdovi. Cerkev itak nikoli sploh ne bi smela biti lastnik nicesar, razen zgoraj nastetega. Kaj pa mislite, na kaksen nacin se je pa cerkev skozi zgodovino dokopala do vsemogocih nepremicnin, vkljucno z gozdovi? Zanesljivo ne pravno. Podarjene so ji bile s strani mogocnih fevdalcev, ki so jih naplenili na svojih bojnih pohodih.
In koncno - na vsem planetu ni dovolj gozdov, da bi z njimi RKC poplacala grehe, ki jih ima na vesti skozi svojo zgodovino. Navadna umazana, pokvarjena banda!

OrlyTM ::

Hehe ... Ze ena izmed predstavitev Cerkve je prov zanimiva ... Pastir in ovce :)

simbolika na višku.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RKC d.d. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18113742 (4828) borchi
»

Cerkvi kar je njenega... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1027315 (5844) jype
»

Duhovniki vseh ver in zdravstveni prispevki, denacionalizacija... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8011238 (10056) leonius
»

Adijo, Triglavski narodni park (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
525525 (4301) BigWhale

Več podobnih tem