» »

aktivne kretnice

aktivne kretnice

cry_wolf ::

Zdravo!
A bi mi kdo slučajno hotel dat shemo za aktivne kretnice?Na spletu jih nisem našel.Rabil bi nekaj bolj enostavnega(IC 741 ali kaj podobno),da jih lahko vežem med izhod PC-ja in vhod fršt.
Imam dvosistemske bokse od Panasonica,pa je riknu fršterker,zdaj pa bi jih uporabu za hišni kino na stari JVC ojač.
Hvala!!!!!!
LP

robert.dragsic@triera.net
xxx

cry_wolf ::

Dragi moj Mato!
Hvala za vse tiste linke.Sem jih že obdelal(NISEM EDEN TISTIH,ki iščejo bližnjice)Že res,da sem nov na vaši strani,ampak zame forum pomeni povpraševanje in pojasnjevanje.
Zakaj torej ne bi nič komentiral???
Shemo aktivnih kretnic še vedno nisem našel.Torej:prosim pomagajte mi,skoraj prepričan sem,da nekomu v predalu leži ravno takšna shema,kot jo potrebujem.Če pa ne,pač nič.Bom moral na koncu odšteti nekaj SIT in zadevo kupiti(če seveda to sploh kje imajo).
Ja,je pa lepo vedeti,da še vedno drži,da sosed sosedu.....
Pa brez zamere!!!!!!!
Lep pozdrav,Robert
xxx

Highlag ::

In za kakšne frekvence rabiš kretnice če si že tako natančen?
Če imaš dvosistemske zvočnike potem potrebuješ za en par zvočnikov 2x stereo ojačevalnik. Če misliš uporabljati aktivno kretnico in napajati vsak zvočnik z svojim signalom.
Never trust a computer you can't throw out a window

OnTheMic ::

Jaz sem TULE našel že marsikaj koristnega...

LP:)

cry_wolf ::

Zvočniki so tipa:bas(low in)
+srednjetonec z tweterjem.
Predvidevam,da glede na velikost membrane in magneta,verjetno rabim low filter z okoli 50-500Hz in high filter z 1K-20K Hz.Seveda bi pri testiranju moral malo experimentirat z obema reznima frekvencama,v slučaju da bi bil zvok čuden ali da bi se magneti z membranami preveč segreli.
Seveda imam dva ojačevalca in vsak ima L+R kanal.Torej 4 kanale.Z enim uporabim za L+R bas,drugi je za L+R srednjetonec z tweterjem.Pa še regulacij imaš obilo,vsak zvočnik posebej.Za center in sub pa uporabim Blaupunkt ojačevalec,moči 50W,surround pa bodo kr aktivni računalniški zvočniki 2x 30W RMS.
Vse to pa delam,ker te stvari imam že doma,sem pa imel sposojeno ozvočenje za hišni kino,pa so prešvoh za DivX.Malo močnejši pa kr nekaj koštajo.
Hvala za link,bom pogledal!
LP,:))
xxx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236456 (19915) čuhalev
»

Zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
232105 (1843) krompir
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928713 (11706) N4m31355
»

Kako naj vem koliko prenese aktivni zvočnik in nekaj vprašanj okoli akustike

Oddelek: Zvok in slika
224850 (4374) jest10
»

Izdelava 5.1 sistema

Oddelek: Zvok in slika
12975 (769) Orchestra

Več podobnih tem