» »

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati

1
2
»

gzibret ::

Problem zadrževanja v zakajenih prostorih je ta, da pol cel smrdiš po čikih. Obleka, lasje... uglavnem vse. Največji problem pa je ta, da kadilci tega ne zavohajo oziroma jim to ne smrdi. Kadilca, ki je glih pokadil čik, lahko nekadilec zavoha na 1 meter daleč! Če prav piha veter tudi na daljšo razdaljo.

Jaz sem proti vsakršnemu prepovedovanju česarkoli, vendar res nebi imel nič proti, če bi bili kadilci malo bolj uvidevni do nekadilcev in hodili ven na čik. Ne delaj drugemu tistega, kar ne želiš, da bi drugi tebi delali.

Jaz tudi ne nosim s seboj gnojnice v pršilu in tu pa tam malo pošpricam, po možnosti v kakem zabasanem prostoru komu v obraz.
Vse je za neki dobr!

Alexius Heristalski ::

Ljudje, ne bojte se! Tukaj je Calgon, ki bo resil vse vase tezave!
Da pralni stroj bo dlje zivel, dodaj Calgon! Cigu migu ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Smorny ::

Torej je pasivno kajenje škodljivo za okolje (pralna sredstva in topla voda, energija), če po prepričanju mnogih ni škodljiva za človeka. Že pričakujem ugovor, da me nihče ne sili prati cot, če smrdijo. :\
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Daedalus ::

Smorny - naredi raziskavo in poskušaj tole tvoje sklepanje dokazati. Iščeš pa korelacijo med številom kadilcev in porabo pralnega praška:D Drugače je tole sklepanje precej brezveze...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matev ::

Meni ni treba nobene raziskave delati, ker imam ravno tak problem - cunje smrdijo do neba.
Pralni stroj pa pere, pere, pere...

joke
Oče im mama oba kadita, meni pa ne pustita imeti duhurja za domačo žival.

Lex ::

Par primerjav tlele je cis sfaliranih. Ne mores primerjat kajenja z mastno hrano, sevanjem mobitelov, crtjev in podobnega. Hrani se lahko sami odpovemo, pac si pripravimo/narocimo kaj drugega, mobilnih telefonov ne uporabljamo itd. Ne mores se pa znebit/odrec kadilca za sosednjo mizo v kakm barcku.
Tut ni logicno, da kadilec rece nekadilcu naj se umakne, ce ga moti dim. Nismo nekadilci tisti, ki posegamo v prostor(zrak) kadilcev in ga usmrajamo(zastrupljamo), ampak je obratno, torej bi morali biti kadilci tisti, ki bi se prilagajali nekadilcem. Ampak nee, vraga ne!! Kadilci si lepo przgejo kjer jim zapase in se ne ozirajo na ljudi okoli. Ce jim reces, da te njihovo kajenje moti te v vecini primerov samo yignorirajo al pa grdo pogledajo, yelo redko pa grejo sedet kam drugam. Nisem pa se dozivel, da bi kdo takoj , obzirno ugasnil cik.
To je tak k da bi se js s 5imi kolegi nazru pasulja, nakar bi sli v en lokal prdet. Ce bi kerga motl bi se pac mogu odstrant, it jest/pit kam drugam (saj lahko s kolegi tudi v kaki dnevni sobi, kjer ne bo noben zasmraju zraka pijejo), mi smo placal tist pasulj in mamo tut vso pravico prdet, ker nam tak zravn pira zapase, pac malo samorazvajanja, ha?
Poleti vseskupaj se nekak gre, sam pozimi, ko se pa vsi natlacijo v lokale in so vrata, okna zaprta je pa ze kriznejse. Enostavno ne mores it nikamor, ne da bi ti vse cote smrdele, se ko gres na fax se mors pred bhodom prebijat skozi smrdece meglice.

Prasanje ali dve, za kadilce tule: kdaj ste zaceli kaditi in zakaj kadite? Ker me tole res zanima...

Vikking ::

Par primerjav tlele je cis sfaliranih. Ne mores primerjat kajenja z mastno hrano, sevanjem mobitelov, crtjev in podobnega. Hrani se lahko sami odpovemo, pac si pripravimo/narocimo kaj drugega, mobilnih telefonov ne uporabljamo itd. Ne mores se pa znebit/odrec kadilca za sosednjo mizo v kakm barcku.

gsm vs. cigareta,,, ker kadim me cigareta ne moti,,, mi gre pa popolnoma na živce zvonenje gsm-ov katerih dotični osebki pustijo da veselo brnijo, v restavracijah, kinih, gledališčih, šolah.

Ce jim reces, da te njihovo kajenje moti te v vecini primerov samo yignorirajo al pa grdo pogledajo, yelo redko pa grejo sedet kam drugam. Nisem pa se dozivel, da bi kdo takoj , obzirno ugasnil cik.

sigurno če so v prostoru za kadilce, da te nobeden ne bo niti pogledal, če pa bo nekdo to storil v prostoru za nekadilce, pa bo naktakar že sam ukrepal,, če se dotična oseba ne odstrani oz. ne preneha, osebje ne ukrepa, potem veš da gostilna oz. restavracija ni vredna počenega groša da jo še kdaj obiščeš.

Prasanje ali dve, za kadilce tule: kdaj ste zaceli kaditi in zakaj kadite? Ker me tole res zanima

začel: 3 letnik srednje, kadim ker mi je v užitek, razvajanje,, še posebno ob dobri kavici.

Thomas ::

Ne samo, da kadilcem direktno nikotin narekuje logiko pisanja, tudi nekadilcem nekaj narekuje, da čisto resnico malce prikrajajo.

Zanimivo. Človeške glave niso ravne zanesljiva reč.

Matev ::

sigurno če so v prostoru za kadilce, da te nobeden ne bo niti pogledal, če pa bo nekdo to storil v prostoru za nekadilce, pa bo naktakar že sam ukrepal,, če se dotična oseba ne odstrani oz. ne preneha, osebje ne ukrepa, potem veš da gostilna oz. restavracija ni vredna počenega groša da jo še kdaj obiščeš.


zakaj se oseba sama ne bi umaknila
zakaj mora čakati da jo natakar odstrani
... zato ker se zaveda da je natakar ne bo odstranil tudi če kadi, ker nihče ne želi izgubiti stranke (kadilci so pač bolj razsipne in zato zaželjene stranke lokalov)

ti ki si prijavil da naj nekadilec odide v kak drug lokal - ti si zrel za zdravljenje

Vice ::

Ne samo, da kadilcem direktno nikotin narekuje logiko pisanja, tudi nekadilcem nekaj narekuje, da čisto resnico malce prikrajajo.

Ja zanimivo da to resnico so z raziskavami dokazali samo nekatere to očitno preveč boli, ker je skegano z njihovo logiko.
Če imaš brata in sestro je nemogoče, da bi bila dvojčka. :D

Thomas ::

> Če imaš brata in sestro je nemogoče, da bi bila dvojčka.

Vot du ju min?

Jst ::

Vprašaje kakšnega natakarja, koliko $$$ prinesemo kadilci in koliko nekadilci.

Samo tako, za info.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cryptozaver ::

Sem X kadilec (ketn-rauh ce sem cist natancn) in lahko suvereno trdim da je kajenje en velik shit. Dost stane, kadilec (in okolica) smrdi ima rumene zobe in prste. Osebno se velik boljs pocutim tako fizicno kot mentalno. Kajenje ni nic drugega kot 'rahlo' zadevanje.
Pravzaprav sedaj 5 let po zadnjem ciku ne vidim prav nobene + strani kajenja. Grozljivo pa je to da se mi se kar sanja o cigarilosih, dim mi vcasih disi... :(

V celoti podpiram kakrsnokoli obliko prepovedi, tudi najbolj restriktivno. Dim nikomur ne koristi. Kadilci so potencialni porabniki denarja namenjenega res bolnim. Pasivni so prav tako izpostavljeni tveganju. Kadilec bo v denarni stiski raje kupil cigarete kot kruh, torej lahko posredno trpi tudi njegova druzina...

Zal se je protikadilski zakon pri nas malo izrodil. Najbolj smesne so ostarije (vecina) ki imajo prostor za kadilce od ostalih locen z eno spansko steno 8-O. No ja, vsaj po pisarnah (moje izkusnje) se pa vseeno ne kadi vec.

Matek ::

Vprašaje kakšnega natakarja, koliko $$$ prinesemo kadilci in koliko nekadilci. Samo tako, za info.


Ne razumem zakaj bi kadilci v gostilnah porabili več denarja kot nekadilci (če izvzamemo nakup čikov v gostilni).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matev ::

zato ker so v veliki večini
in jih dim ne moti ter se dlje zadržijo

Vice ::

Vprašaje kakšnega natakarja, koliko $$$ prinesemo kadilci in koliko nekadilci.

Vprašaj na zavarovalnico koliko denarja se vrže skozi okno (nekadilskega) za vaše zdravljenje, pa preračunaj, če lahko skadiš toliko v svojem življenju. ;)

Tear_DR0P ::

Zakaj pa hodite v prostore kjer ljudje kadijo???
Mene kajenje sicer moti (sem nekadilec), vendar ne do te mere da bi postavljal takšne zakone. Kadilcem se lahko izognem vedno in povsod, razen v diskotekah (bi reku da nekadilske diskoteke niso donosne). Če kdo kadi v moji bližini ko jem, potem ali sedim v prostoru za kadilce ali pa ga napotim v njegov najljubši organ in mu razložim da se v prostorih za nekadilce ne kadi.

Mi je pa hecn gledat kadilca, ki pravi da mu cigareta smrdi kadar je.

Pa še nekaj. Večina mojih prijateljev kadi. In ker so mi všeč takšni kot so, jim cigaret ne omejujem. Zato strogih protikadilskih zakonov ne podpiram, podpiram pa izvajanje že obstoječih.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Luka Percic ::

Meni pa vsako toliko časa uspe nekoga prepričat da je čudn ker kadi.
Ker me moti,
Malo jih psihično mučim,
Potem pa nehajo.
Saj pred mano ne prižigajo.
Zdaj jih pa imam rad take kot so!
:D

Gandalfar ::

U. Nauci se mene

BigWhale ::

Najbolj hecni so tisti, ki jamrajo, da nimajo denarja, pa kadijo... :P

Vikking ::

Pa še nekaj. Večina mojih prijateljev kadi. In ker so mi všeč takšni kot so, jim cigaret ne omejujem. Zato strogih protikadilskih zakonov ne podpiram, podpiram pa izvajanje že obstoječih.

Lepo povedano.

Mogoče je problem kultura nekaterih kadilcev in preobčutljivost nekaterih nekadilcev, ki jih že vsak prdec zmoti.

schurda ::

Na cigaretni dim, ki je zelo fin, se zelo radi vežejo radonovi potomci (polonij, bizmut, svinec ), ki jih je precej v zaprtiih prostorih. Ti potem gredo z dimom zelo globojo v pljuča in tam ostanejo. Polonij je alfa sevalec, bizmut in svinec pa beta in gama. Zaradi kratkega razpadnega časa dobimo v pljučih kar veliko dozo sevanja. Na ta račun imajo kadilci pa tudi pasivni kadilci povečano tveganje za raka na pljučih. Če torej kadiš, potem je boljše, če to delaš zunaj, kjer je zrak čist.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

poweroff ::

Deadalus: gre za to, da to,d a nekomu rečeš, naj se umakne, ni rešitev. Če ne. bom jaz ustanovil tolpo, ki bo z avtomatskim orožjem streljala po ulicah, in ko se bo folk pritožil, bom rekel, naj pač gredo v drugo ulico.

Razumeš?

Kadilec je tisti, ki je moteč. Če kadilci predstavljajo večino, je to irelevantno.
sudo poweroff

Jst ::

A nismo v demokraciji?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Ja, zato bodo kadilci demokraticni in bodo sli kadit v posebaj za to namenjene prostore. In ne bodo nekadilcem kratili njihove pravice do svezega zraka.

Motilni element je kadilec, zato se bo kadilec umaknil...

:)

cryptozaver ::

Tole moledovanje kaj je prav in kaj ne, je brezplodno. Pravzaprav vsak lahko dela kar hoce - znotraj okvirjev ki jih postavlja zakonodaja.

Koliko in kako se spostuje, to je pa drugo.

Matev ::

Tole moledovanje kaj je prav in kaj ne, je brezplodno. Pravzaprav vsak lahko dela kar hoce - znotraj okvirjev ki jih postavlja zakonodaja.


kaj pa ko bi raje rekli:
Vsak lahko dela kar hoce - znotraj okvirjev ki jih postavlja etika.

cryptozaver ::

V pravljicah ze mogoce...

Jst ::

Tukaj na Slo-Techu se formira nova ideologija, katere pripadniki se proti kajenju, proti alkoholu, za nov zakon o CPP, proti nezdravi hrani, proti drogi, proti tabletom (zdravilom)... V bistvu proti vsaki razvadi, ki je značilna za človeka. In to vse naenkrat od istega človeka.

Najbrž je vsaj dve tretjini razvajenih otrokov, ki še živijo pri starših. Tisti, ki pa ne živijo, se pa takoj vidi po njihovem argumentiraju in smotrnem pogledu na celostno zadevo.

Pojdite iz inkubatorja že enkrat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Naslov teme je Pasivno kajenje. In pet odgovoorov je bilo celo povezano z tematiko. Ua!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phil ::

In pet odgovoorov je bilo celo povezano z tematiko.

Vsaj dva, ki nista povezana s tematiko si sam napisal. Ampak OK naj ti bo, ker ne živiš več pri starših in imaš smotern(...) pogled na stvari. :\
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Vice ::

V bistvu je bil samo eden odgovor na zastavljeno vprašanje.

Jst kaj si mislil s tem:
Pojdite iz inkubatorja že enkrat.
Da naj si večina tukaj začne opijati, kaditi in zabijati igle v žile? :\

cryptozaver ::

Sploh pa menim, da vecino ne moti kadar v njihovi blizini nekdo pije npr alkohol, motece je pa (vsaj nekadilcem) ce kdo kadi.

Kot kadilcu so mi sli vedno na zivce tisti ki so bentili nad mojim pocetjem. Sedaj jih razumem.

No pa se ena pozitivna: tam kamor se zatecejo kadilci je ce drugega ne, vsaj veselica :P

HyperKiller ::

Opijanje, kajenje, igle v žilo so inkubator.
Ampak je razlika, če se ga napiješ ko ma frend rojstn dan, al pa če si vsak petk,soboto,nedelo nažgan, ker ti je to pač zabava. Ful je oseba car, če mora vsak tedn bit pijan, in mora vsakih nekaj minut prižgat cigaret. Res je kralj svojega življenja.
Ter glede Off-topica. Vsak pogovor se razvija. Koliko časa v družbi govorite o isti temi? Razen seveda, če je tema zelo specifična.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Vice ::

Koliko časa v družbi govorite o isti temi?
Bolj malo ker je s cigaro težko govort in vlečti hkrati... samo uživamo 8-)

poweroff ::

jst: Tukaj na Slo-Techu se formira nova ideologija, katere pripadniki se proti kajenju, proti alkoholu, za nov zakon o CPP, proti nezdravi hrani, proti drogi, proti tabletom (zdravilom)... V bistvu proti vsaki razvadi, ki je značilna za človeka. In to vse naenkrat od istega človeka.
Ne. V bistvu je tukaj ideologija, ki je proti opensourcu, proti zasebnosti, proti človekovim pravicam, proti strpnosti, itd...
Zdaj smo samo mi malo obrnili ploščo in postali taki kot tista struja. Naj malo vidijo kako je, če si zaplankan.

Še enkrat: predlagam uvedbo nadzora nad kadilci - senzorjev povezanih z mobiteli. Ko kadilec v lokalu prižge čik, se policiji pošlje SMS. Za 600 eurov se jim bo še kako splačalo priti, naložba pa bo hitro povrnjena.
Nadzor in tehnologija bosta vse rešila - še problem kajenja.
sudo poweroff

Matev ::

zakaj bi se pa SMS poslal policiji? v čem je finta te SMS manije
saj se lahko preko navadne linije pokliče?
>:D

Ziga Dolhar ::

Čakalne vrste, Matev, čakalne vrste ... :)
https://dolhar.si/

Vice ::

... vsi operaterji so zasedeni, ste 117 v čakalni vrsti... :D

BigWhale ::

Matthai, pozabil si RFID v skatlice cigaret, da se tocno ve kam gre kaksna skatlica. Pa da, ce se jo slucajno najde na tleh, da se ve, kdo jo je odvrgel. Da bo placal kazen se za, smetenje po mestu!

matvoz ::

to bi moralo biti v vsakem filtru, ki ga kadilci izvrzejo iz avta, ali pa ko hodijo okoli in mecejo ogorke vsepovsod.. :P

poweroff ::

V bistvu se preko SMS lahko pošlje geolokacija (v povezavi z GPS) in SMS se pošlje najbližji policijski parulji (tudi te bi morale biti opremljene z GPS-i).

RFID je pa tudi koristna zadeva. Če bi tip slučajno odvrgel čik, bi policaj samo odčital serijsko številko čika, preko tega ugotovil kje je bil prodan, in če je kadilec kupil s kreditno kartico, ga že ima (ali pa s kakšno mercator ali Leclerc kartico). V bistvu bi se dalo vse to povezati v eno lično škatlico, ki bi bila on-line povezana z bazo in bi policaj samo usmeril čitalec k čiku in bi se izpisalo ime.

Pravzaprav - hkrati, bi se že na policiji sprintal plačilni nalog, ki bi se poslal kršilcu na dom (da se dobiti tudi stroje za pakiranje pisem - cca 5000 EUR se mi zdi). In če kadilec kazni ne bi plačal, bi avtomatsko sledil rubež (to povezavo z davčno in bankami pa policija že ima in uporablja).

Evo, pa imamo rešitev. Pravzaprav je to že povsem izvedljivo z današnjo tehnologijo, edino ena firma bimorala vse to povezati med sabo in državi ponuditi kot celovito rešitev. Ful dobro, ne?
sudo poweroff

Matev ::

dobra ja
problem je samo v tem da bi potem vlado ki bi sprejela tak zakon volilci odstavili
ker bi pač kadilcistopili skupaj in bi dosegli zadostno število glasov

Ziga Dolhar ::

Matthai, kaj pa zasebnost?

Ideja izsledljivosti cigarete do kupca mi ne deluje ravno v skladu s tvojo vsesplošno paranojo glede zasebnosti ...
https://dolhar.si/

poweroff ::

Ne, ne... zdaj sem začel navidezno zagovarjati nasprotna stališča, da ljudem pokažem, kako nadzor lahko udari njih. Njih osebno in ne nekih imaginarnih kriminalcev.

Mogoče se bo še kdo zamislil...
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kadilci VS Nekadilci, round 2. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25112762 (10913) Mercenary

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871447 (40602) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219824 (7422) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167241 (6083) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513136 (10234) BigWhale

Več podobnih tem