» »

WD 200GB - WinXP ne prepozna

WD 200GB - WinXP ne prepozna

THor71 ::

Imam en cuden problem in sicer:
- priklopim 200GB disk na kakrsen koli nacin (single master, master dual,...) BIOS prepozna disk, WinXP pa ne
- kadar je ta disk priklopljen, se pri prepoznavi IDE naprav to prepoznavanje iz par sekund zavlece do par minut na kar se zacnejo nalagat windowsi in spet traja, ko se logiram v WinXP, ga WinXP ne zazna (rescan ipd ne pomaga)
- Preveril atapi driverje, updateal bios, updateal zadnje nForce driverje (ne pomaga nic)
- Oprema: WinXp PRO, Epox 8rda+, WD1200JB, WD1600JB ter omenjen srot

Podobni problemi se pojavijo na drugi masini z win 2000, kjer mi Win2000 ob logiranju prijavi, da je nasel WD 2000JB, vendar to je tudi vse. Disk manager (My computer - >mangement) ga ne prikaze, v System pa prijavi, da ta napava deluje.
- Oprema: Win2000, WD800JB, ter omenjen srot

Ocitno v ponedeljek stvar vrnem nazaj in vzamem 1600JB

Hvala za pomoc,
Thor

Imho ::

Nima smisla nosit nazaj, ker imam 200Ga in mi ga je tudi zaznal, res pa je, da sem že ob namestitvi XP SP2, naredil 3 particije, eno za programe ki je 10Ga, eno za TEMP ki je 2000Ga in za ostalo ki je 170Ga pa mi je vse zaznal. Probaj naložit Partition Magic 8 pa si naredi kako particijo več, pa boš videl če ti bo potem zaznal.

jest10 ::

Na forumu je bilo že miljonkrat napisano glede tega problema.
Malo poišči

THor71 ::

Sem pregledal forum pa zal nisem uspel najti nic podobnega - ce si tako prijazen, bi prosil za kak link.

Ostali uporabniki jamrajo, da jim prepozna samo do 131Gb - meni ga "Disk Management" (pod manage my computer) sploh ne prikaze. Se pravi, da ne morem narediti niti teh borih 131 Gb. Danes ga je sprobal se kolega na svoji masini in isti problem.

Imam tudi enable-an BigLba neki na 1 v registry-ju ampak nima smisla, ker sploh diska ne zazna.

Zanimivo je tudi to, da ko bootnem v WinME in hocem uporabiti FDISK, da naredim particijo, zacne z "Checking disk integrity", ki pa traja v nezavest. Vse kar se zgodi, stoji na 0% ter na vsake par minut prileze 3% pa potem spet nekaj cas 0% in tako naprej.

Torej, pricakoval bi, da bi v najslabsem primeru windowsi morali priznati vsaj 131 Gb, saj en 160 Gb disk ze imam in deluje pravilno.

thx,
Thor

jest10 ::

Mogoče mal butasto vprašanje ampak kako imaš pa kaj nastavljene jumperje za master/slave?

Slowenc ::

In na katerem kablu imaš priključeno? V seriji z drugimi diski?
Skiny gate.

THor71 ::

Sprobal sem vse varijante, na primary ter secondary IDE, slave - master kombinacije; jumperji so sigurno bili v vseh kombinacijah pravilno nastavljeni.

S partition magic ne morem nic narediti, ker tudi ta ne vidi diska. 100% sem, da je nekaj z diskom narobe.

Thx,
T.

jest10 ::

Aja pa če imaš WD disk samega na kablu potem ne smeš imeti na Master. Ampak je malo drugačna nastaviteu za master brez slave.

THor71 ::

Ja, potem je brez jumperja sploh. Sja pravim 100% imam pravilno priklopljen disk - imam precej izkusenj s tem.

bukvi ::

THor71

Probaj z zagonsko od win 98 / Fdisk, če jo boš kje še dobil. Pr kolegu je šlo. Sam da je on mel 160gb.
Po formatu je mel pol 137gb kar je max. za ta 160 gb disk. Res pa je, da je vse skupaj trajal celo uro s tem da ga je najdl in sformatiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bukvi ()

THor71 ::

Ojla, fantje.

Sem nabavil drugi disk Segate in deluje tako kot treba v prvem šusu. S tistim diskom je bilo nekaj narobe - sem ga danes poslal nazaj. :(

Sem pa puskusil samo ta disk priklopiti in boot-at v Win ME pa z FDISKOM operirat. Fdisk je disk zaznal in, ko sem hotel formatirat je pri "disk examination" vstrajal na 0% po parih minutah prilezel na 3%, pa spet na 0% in to v nedogled.

Omejitev z 137Gb ima tvoj kolega, ker rabis vsaj SP1 pa nek largelba registry kez enabled. Poglej malo na netu.

thx,
Thor

Lith ::

¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

bastadu ::

bukvi: 137GB je premalo za 160GB disk. Jaz imam na 160GB disku kapaciteto realnih 153GB (164.694.745.088 Byte-ov), gre pa za Hitachija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ElectricMan ::

za diske 160 GB je kapaciteta točno 152,588 MB.

Eagle ::

ElectricMan nebo držalo ampak je odvisno od proizvajalca do proizvajalca.. recimo moj seagate ma realnih 149GB, hitachi pa 153GB, tak da.. drugač pa folk, poknite si gor winse 2003 pa nebote meli težav z prevlkimi diski:\ tak kot jih mate v kurčevih xpjih..

Goldee ::

naloz si sandro, odpri ata/atapi information in preglej tips-e, pol bos vedu kaj nardit. no usaj pr men je blo tko ko mi je 200gb disk zazanlo kot 132gb :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81868 (1536) Kastrola
»

Problem z hdd pri namestitvi xp

Oddelek: Strojna oprema
91232 (1086) UNIVERZUM
»

Vgradnja diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
102048 (1879) harvey
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584788 (3614) Yamasaki450
»

Hitachi 160 GB problem!

Oddelek: Strojna oprema
5955 (818) @ljash

Več podobnih tem