» »

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Climber ::

Zanima me katero zunanje ohišje za disk priporočate?

Odločam se za:
1.Canyon - Al - 9.000 Sit.
2.Revoltec - 12.000 Sit
3.ali kakšen drug ki ga vi priporočate.

pa kje se da kupit tega Canyona, ker v Bofu jih je zmankal.

Caligula ::

Jaz sem dal v BOFu za Canyona 6900 SIT in je odlicen.

2g00d4u ::

Da ne bom na novo odpiral podobne teme bom kar tukaj vprašal.
Ta zunanja ohišja imajo svoj krmilnik??

Imam namreč problem, ker mi plata ne podpira večjih diskov (>120Gb). Če bi mi preko tega ohišja pol najdlo cel disk (npr. 200Gb). Kako je pa potem v linuxu ali lahko razdelim ta disk na več particij in jih poljubno priklaplam tako kot disk priključen na matično ploščo ali lahko naredim samo eno particijo.


Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2g00d4u ()

nodes ::

Še najmanj problemov sem imel z Canyoni oz. nič

2g00d4u ::

A res ni noben seznanjen s tem...Bi bil zelo hvaležen, če bi mi kdo znal svetovat

matk ::

A mi lahko nekdo napiše model tega Canyona ter po možnosti kje se ga da dobiti.

Hvala

Climber ::

Caligula a si kupu tale model:

http://www.canyon-tech.com/products/sho...

, ker imam sam namen kupit točno tega.

Zanima me cena, v Bofu ga pa trenutno nimajo, so pa rekli da ga drug teden dobijo.

nodes ::

verjetno je bil tisti brez te modre lučke in brez stikala

v bistvu to dvoje niti ne potrebuješ


v XPjih se obnaša enako kot disk prikloplem na ide, sata

v linuxu ne bi smel bit drugače... točn pa ne vem

Caligula ::

Jaz mam tistega z modro lucko, ki pa jo je najboljse kar izkljuciti, ker je to rflektor ne lucka :|
Ampak pozor vsi, ki se ukvarjate s Canyoni. Ne nikoli uporabljat kablov od recimo starega modela (napajalni adapter) na novem. Izgleda enako vam bo pa unicilo disk. Ker so zgleda taki debili, da ima novi model vizuelno enake kable in napajalec in vse pase, disk oz njegova elektronika pa magicno crkne. Preverjeno dvakrat :(

Skratka uporabljajte le prilozene kable ali kable popolnoma enakega, ne pa podobnega modela.

Climber ::

1.Caligula torej imaš model CN - HDD35?
Kje si ga kupil, ter koliko je bla cena? Bom uporabljal samo original kabel zraven.

2.Zanima me še če lučka pri Revoltec-ovem modelu tudi tako sveti kot reflektor pri Canyon modelu? Če mogoče kdo ve.

3.Ali priporočate tako ohišje da ima poleg USB 2.0 še Firewire možnost. Vem da je full hitrejši prenos, vendar je cena veliko višja? Kaj ste kupili vi?

TribesMan ::

Kaj pa IcyBOX? USB2 izvedenka pride 9kSIT (13k za firewire + USB2 izvedenko)... Imajo ga pri nasem najljubsem prodajalcu racunalniske opreme... Kolega ga je kupil 1 mesec nazaj in nima nobenih tezav z njim...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OnTheMic ::

Se podpišem pod tale post:D
Tudi sam sem pred parimi meseci pri našem najljubšem prodajalcu:\ nabavil ICY BOX (FireWire & USB 2.0 varianto), pa zaenkrat res še nobenih problemov, deluje odlično.
Moram reči, da se vam za diske splača imet FireWire. Naredu sem HDTach primerjavo prenosov med USB 2.0 in FireWire. Razlika je očitna:
FireWire avg. read = 35,2 MB/s
USB 2.0 avg. read = 20,9 MB/s

LP:)

Climber ::

Hvala tale IcyBox z Firewire mi je najbolj všeč.
Verjetno bom nabavil tega.

neoto ::

z moje strani tudi en velik plus za IcyBox. Pa še enostavno je disk zamenjat.

DominusSLO ::

climber
Če boš disk pogosto prenašan na druge pc-je, vzami tako ohišje, da ima napajenje preko usb-ja. Dosti jih je na tržišču s priloženim napajalcem...

neoto ::

dominusslo: ohišje, ki se napaja preko usb-ja je samo za male 2,5' diske za prenosnike, saj normalni diski povlečejo preveč toka, da bi jih lahko napajali preko usb!

DominusSLO ::

Prepričan sem bil, da sem včeraj nekje videl 3,5 ohišje sp(self powered), ker ga danes ne najdem zgleda da gre za mojo napako:8) Po vsej verjetnosti sem ga zamenjal za 2,5 ohišje...
Kaj bi mi znal kdo povedati ali vpliva na življensko dobo diska njegova lega? S tem mislim kako je obrnjen(ali leži, ali pokonci, ali obrnjen na glavo...)

MadMax ::

Disk lahko po proizvajalčevih specifikacijah leži v katerikoli pravokotni legi, torej tako, da je katerakoli naležna površina (stranica diska) vodoravna.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matk ::

Kaj pa tale Canyon CN-PD352?
Našel sem ga pa tukaj.

DominusSLO ::

na linku, ki nam ga je dal matk piše Powered directly via USB port. Ali to pomeni, da se neoto moti?
In zakaj je to ohišje tako poceni??? 7.500 SIT 8-O
Tle nekaj ne štima al je res tako ugodno?

neoto ::

Naj nekdo tukaj, ki je seznanjen z usb standardom pove, koliko lahko priključene naprave potegnejo toka

Še nekaj: usb ima napajanje 5v, 3,5' disk pa potrebuje še precej (predvsem) močno 12v linijo. dvomim, da lahko usb kontroler napaja izhode z močjo tudi čez amper na izhod vir

TribesMan ::

USB port je sposobne zagotovaljti okoli 2.5W moči... 3.5" trdi disk pa pokuri okoli 10W... torej ni matematike ki bi to potegnila...

Pri 2.5" diskih je vseskupaj lazje... saj malčki pokurijo le kake 2W... zato je napajanje samo preko USBja dovolj.

Veliko bolj je za napajanje primeren FireWire... ki imogoča dostavo 12W energije...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Climber ::

TribesMan a to pomeni če ima zunanje ohišje priklop tud za Firewire da ohišja 3,5" z navadnim diskom ni potrebno posebej priklapljati na štrom?

To pomeni da disk dobi dovolj elektrike preko Firewire?

Če kdo ve ali pa ima tako ohišje prosim napište.

Icybox (usb 2.0, Firewire) je povsod zmankal, a kdo ve kje bi se ga dal kupt.

Smorny ::

Kaj pa tale Canyon CN-PD352?
Našel sem ga pa tukaj.

Nuca štrom. Ga imam tudi jaz. drugače pa dela bp.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

TribesMan ::

Ne... če imaš firewire to še ne pomeni da ni treba priklapljati elektrike. Vse je odvisno od elektronike ki je vgrajena v ohišje... Če je narejeno tako da omogoča to... pol ni problem. Sam dvomim da je. V službi imam originalno Western Digitalovo ohišje z 200GB diskom, pa tega ne podpira...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Climber ::

Ne... če imaš firewire to še ne pomeni da ni treba priklapljati elektrike. Vse je odvisno od elektronike ki je vgrajena v ohišje... Če je narejeno tako da omogoča to... pol ni problem. Sam dvomim da je. V službi imam originalno Western Digitalovo ohišje z 200GB diskom, pa tega ne podpira...

Se prav da imajo samo nekateri redki modeli napajanje preko Firewire, večina pa dela na štrom?

A mogoče kdo ve kje v SLO imajo na zalogi Icybox (USB2.0, Firewire), al pa ohišje od Canyona?

neoto ::

Jaz sem icybox dobil v Mlacomu :D

matk ::

Kako pa potem zgledajo ti napajalniki? A so veliki? Ker mi to ne diši, da moraš poleg ohišja z diskom nositi za sabo še kable. A imajo slučajno vgrajene napjlnike in potrebujejo le kabel?

OnTheMic ::

Napajalniki niso vgrajeni v ohišje, so na kablu. Konkretno za ICY BOX je napajalnik velik 11 x 4,5 x 3 cm.

LP

neoto ::

Če nočeš še nekih dodatnih napajalnikov imet, si kupi 5,25' ohišje z vgrajenim napajalnikom, pa dej disk tja noter.

Climber ::

Sem kupil ICY BOX (UISB 2.0 + Firewire) in dela tko kot je treba.

Me je pa zanimal kako je glede prenosa preko USB 2.0 al pa preko Firewire.

Ziher sem bil da bo prek Firewire hitrejš, sam sem bil razočaran.

Za test sem presnel iz mojega diska v računalniku film 700Mb enkrat preko usb 2.0 drugič preko Firewire.

rezultati:

USB 2.0 = 21 sekund
Firewire = 29 sekund

A mi lahko kdo to razloži ker sem besen!!!

OnTheMic ::

Sicer te s tem najbrž ne bom pomiril, vendar sem pravkar na enak način (700 MB film) preizkusil svoj enak ICY BOX in dobil sledeče rezultate:

USB 2.0 -> 36 sekund -> 19,4 MB/sec
FireWire -> 27 sekund -> 25,9 MB/sec (30% hitreje kot USB 2.0)

Sicer pa so te meritve zelo pribljižne, tako da ti priporočam testiranje preko programa HDTach. Svoje HDTach rezultate sem že zapisal par postov višje.

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

ross|e20 ::

tale ohišja: Canyon CN-PD352 prodajajo v www.sebanet.si8-)
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Climber ::

A imaš kakšno idejo zakaj mi je preko firewire počasneje prenesel?

Ni mi jasn? A morm kakšne driverje namestit za firewire?

Drugače mi disk preko firewire normalno zazna in namesti.

Res bi bil vesel kakšnega nasveta!

ross|e20 ::

nimam pojma.
jst sem mela original disk z ohišjem od WD 200GB in sem skos kr prek USB2.0 ga laufala. nikol niti nisem pomisla, da bi na firewire prklopla.:\
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Climber ::

Zdele sem naredu test diska v HDTach.

Rezultati so sledeči:

USB 2.0 = 30.8 Mb/s (Average read speed)
Firewire = 39.3 Mb/s (Average read speed) torej 30% hitreje od USB 2.0 to res drži.

Glede tega sem zadovoljen, kaže pravilno.

Potem pa sem probal spet presnet 700Mb datoteko na disk in rezultati so bili enaki kot prej, torej:

USB 2.0 = 21 sekund
Firewire = 29 sekund

MEN NI NČ VEČ JASN PR TEH DISKIH, A JE KOMU OD VAS?

Climber ::

A mi lahko eden mal razloži zakaj taki rezultati, kot sem jih napisal zgoraj.

Hvala

Caligula ::

V Bofu majo Canyona za 5900 SIT. USB 2.0. Firewire niti ne rabis.

matk ::

Katerega Canyona točno imajo v BoFu?

Caligula ::

CN-HDD35.
Tega mam sam. Zelo zadovoljen.
Aluminijasto ohisje.

matk ::

Se da kupiti tudi napajalnik posebej oziroma kakšen nadomestek, ker me še vedno moti prenašanje napajalnika za sabo? Ali pa če kdo slučajno rabi še eno ohišje brez napajalnika 8-)

Pat_MaGroin ::

3,5" pac ni v BOFU za 5900, ampak je to kar lepo 2,5" ohisje. 3,5" je 2x drazje (pa se na zalogi ga nimajo). Saj govorimo v BOFU v LJ, ne? Ce majo pa kje drugje 3,5" za 5900, se pa priporocam.

LP,

PIC

Realman ::

Ne da bi pljuval po drugih firmah, samo po mojih izkusnjah je najboljsi ICY-box.ZAkaj? ZAto ker kamorkoli ga priklopis na staro plato, novo plato, pci usb kartico vedno dela 100%.Medtem ko drugi proizvajalci vsaj za Canyon vem da ima tezave z dolocenimi ploscami, ga sploh ne zazna ali pa ne dela dobro.Sploh prve plosce z podporo usb 2.0, znajo biti problem.Medtem ko icy-box vse prebavi-vsaj zaenkrat.Je pa res najdrazji, samo ne toliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 3 TB diska

Oddelek: Kaj kupiti
122477 (2057) mojca
»

zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
101172 (1003) bili_39
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303072 (2401) fizolcek
»

razlika hitrosti med USB2 in firewire pri externem disku

Oddelek: Strojna oprema
112059 (1879) BigFoot
»

Katero zunanje ohišje za disk

Oddelek: Kaj kupiti
171745 (1490) Tugo

Več podobnih tem