» »

razlika hitrosti med USB2 in firewire pri externem disku

razlika hitrosti med USB2 in firewire pri externem disku

waters ::

Nameravam kupiti externi disk zanima pa me sledeče: ali naj kupim z obema povezavama ali eno. Zanima me razlika v hitrosti med USB2 in firewire pri externem disku v %.

LP

n.EJ.c ::

USB 2.0 = 480mb/s
FireWire = 1200mb/s

To so hitrosti, ki jih posamezen standard dosega. Kolikošni so časi, ki jih porabi disk ne vem. Če so časi precej večji, je vseeno, ker bo čas branja/pisanje itd. zabremzal zunanji prenos. Če so manjši, bo hitrejši Firewire.

MadMax ::

1200 ima novi FW2, "obstoječi" ima 400.
Teoretično torej 80 manj kot USB 2.0, a v praksi malenost hitrejši.
Če se recimo FW prenos gledan v TC giblje okoli 26MB/s, se USB2.0 giblje nekje 23÷24.
Vsaj pri meni je tako.
Je pa enaka tema že bila, tako da uporabi Iskanje™
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

neoto ::

Hitrosti so pri meni enake, kot je napisal MadMax. Sem pa opazil, da imam pri Firewire hitrejše dostopne čase.

ReBi ::

pr slabih diskih je isti šit, sm meu pa možnost prevert pri zunanjem disku, ki je leto nazaj stal 100k in lahko trdm da je hitrost prek firewire vsaj 10X hitrejša.

frudi ::

bolj slaba naložba teh 100k sit, če ne zna preko usb 2.0 prenašat hitreje kot 5MB/s :D. noben prenosni disk namreč ne bo sposoben 10x večjih prenosov od tega preko firewire, ker enostavno diski tega ne zmorejo. sam imam sicer prenosno ohišje in v njem navaden 3.5" disk, pa se hitrosti gibljejo okrog 25MB/s pri obeh vrstah povezave.

jaz ti priporočam, da nabaviš takega z obema priključkoma... nikoli ne veš, kdaj boš z njim uletel k kolegu, ki nima firewire :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

neoto ::

Jaz furam kar na USB in ker je zunanji disk itak opazno hitrejši od notebook-ovega, nimam neke potrebe po firewire. Pa še kabel za firewire je debelejši, trši (ima več žic) in ga je težje okoli nosit :D

bastadu ::

Mene zanima ali potrebuješ za 3,5" zunanji disk preko firewire tudi dodatno napajanje?

Mr_Globus ::

Jap

neoto ::

Mislim, da se dobi ohišja, ki se napajajo preko polnega Firewire priključka. Za prenosnika to odpade, saj še nisem videl prenosnika, ki bi imel polni firewire priključek.

Nebomgabiksa ::

Za firewire ne vem in bom tiho :D

Napajanje: 2.5" diski se vrtijo s 5400rpm in se jih lahko napaja kar preko USB. Verjetno pa govoriš o 3.5" in tega ne boš mogel napajati preko USB.

Priklop:
USB2 - Plus'n'Play SATA - Plug'n'Pray

Zunanji SATA disk lahko uporabljaš tudi kot primaren za bootanje in tudi hitrosti pri SATA so 1.5GB/s. Imaš pa varianto samo SATA priklop (IcyBox IB-350StS) ali pa SATA+USB (IcyBox i320). Zraven prvega dobiš tudi priložen adapter za povezavo SATA iz plate na zadnji del ohišja. Druga (bolj priročna) varianta pa je IcyBox IB-851, ki ima vgrajen prenosni čitalec kartic, zvočne priključke in predvsem SATA, FW in USB.

BigFoot ::

Po mojih izkušnjah je največja praktična razlika med FW in USB2 v porabi procesorja. USB2 ga rabi veliko več kot pa FW. Tako da recimo na kakšni počasnejši mašini (recimo proc 1GHz) se kar pozna, na današnjih procih pa skoraj ni razlik.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 3 TB diska

Oddelek: Kaj kupiti
122465 (2045) mojca
»

Zunanji disk na USB napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
91981 (1691) blackbfm
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303068 (2397) fizolcek
»

Katero zunanje ohišje za disk

Oddelek: Kaj kupiti
171740 (1485) Tugo
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422400 (1797) Realman

Več podobnih tem