» »

Kablovje v idealnem stanovanju

Kablovje v idealnem stanovanju

Go-ahead ::

Če bi imeli možnost, kakšne priključke bi postavili po posameznih stanovanjskih prostorih. Mreža, internet, ozvočenja, antena, alarm, webcam.....

Tomay ::

Si rihtam stanovanje pa me muči enak problem. Vsekakor bom dal dvojne kable, za vsak slučaj. Torej v vsak prostor bo prišlo

2x ftp za mrežo
2x ftp za telefon
2x coax za tv in video
napeljava za domofon
v dnevni sobi bo napreljava za 7.1 thx, če ga bom slučajno kdaj imel, mogoče še projektor na stropu.

O alarmu še nisem razmišljal.
Wireless nočem zaradi sevanja.
Tudi centralni sesalni sistem se mi ne zdi uporaben.
Sem pa razmišljal o optiki, samo je trenutno ne rabim oz je predraga.

Razmišljam, da bi si nekje v stanovanju postavil računalniško omarico.

Ni toliko pomembno koliko kablov bo, temveč kje bodo. Torej moraš najprej vedeti kako bo opremljeno stanovanje potem pa tam dat priključke, kjer so potrebni. Bom pa sam pustil še veliko kablov v steni in potem doze zagipsal, za vsak slučaj. >:D
Voodoo 4Ever

blue ::

Sem že vseljen v novem stanovanju in sem imel kr srečo kako se je vse izšlo z kabli..

V glavnem el. priklučkov mora biti povsod ogromno, še posebaj če bo v bližini pisalna miza :) (sem ponosen, da nimam niti enega razdelilca v stanovanju )

Za lan mam pri vsaki mizi 2 kom ( en za tel drug za mrežo)..

Problem se je pojavil pri moji pisalni mizi, ker mam na eni mizi server, laptop in tel (lahko pa še kak pc, ki ga popravljam), zato sem mogel potegni še dva lan kabla.
Na srečo sem mel v vsakem priklučku še eno "oranžno cev " prosto, ker bi mel kr težave po eni cevi vse skupaj spravit.

Vsi lan/tel kabli so spelani v omarico, kjer je router in isdn centrala, tam pol pretikam vsak prikliček (ali je lan ali tel)

hmm na zvok pa niti pomislil nisem ...

Žal mi je da si nisem dal vn na atrij vsaj eden prikliček za elektriko, ampak to bom potegnil z luči ( za lan ni potrebe, ker noben sosed (3kom) nima zaklenjenega wlana >:D >:D )

Nejc Pintar ::

Centralni sesalni sistem je drugače zelo v redu, samo morš met povsod prklučke, to pa zato ker je tišji ;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

blue ::

Centrali sesalec je drugač dost hud (nisem vedel, da je to že v sloveniji) ..

Najbolj je blo cool, ko je ena prijatelca pometla vso svinjarijo pod eno kuhinjsko omarico 8-O 8-O pol pa stisne en gumb pa posesa :D :D

Go-ahead ::

Električne priključke, tel, in mrežne priključke sem že potegnil, sedaj pa nevem kam naj vtaknem kable za zvok. Potreboval bi shemo kablov za ozvočenja. Ne bi delal centralnega ozvočenja, ampak v vsakem prostoru posebej.
Katere sheme ste uporabili vi ?

Brane2 ::

Tu lahko pričakuješ težave (brnenje itd), sploh če jih boš speljal po istih ceveh kot napajalne žice..
On the journey of life, I chose the psycho path.

jRk0 ::

WiFi po celi bajti, centralni sesalni sistem (majo pr sosolcu doma, carsko:)), po steni Lan prikljucki, precej vticnic, v vsakem kotu, in v blizini miz sploh, ozvocenje v kopalnici! nujno:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Ziga Dolhar ::

Zgolj na hitro, kako izgleda ta "Centralni sesalni sistem"? (Post ali dva, nočem hijacknit teme.)
https://dolhar.si/

Vens ::

Sam sem ravno prenavljal stanovanje.
V vsaki sobi sta dva LAN priključka, čim več električnih vtičnic. Telefonska linija je speljana na balkon.

Na balkonu imam v kopalniški omarici pod stropom: strežnik(navaden XPC), ISDN razcepnik, ISDN centralo(brezžično), ADSL modem, ADSL WIFI router.

Z/a vsak primer je router wireless, če slučajno rabim net na laptopu.

"server room" omarica ima dva ventilatorja, ki sta zvezana na 5V. Itak pa je vse skupaj na balkonu samo zaradi hrupa, sevanja in kablovja..

BigWhale ::

"Urejeni kabli" je besedna zveza, ki jo uporabljajo samo tisti, ki niso nikoli resno delali z racunalniki... ;>

jRk0 ::

Ziggga:

V vsakem prostoru mas v steni eno luknjo premera sesalne cevi in potem namesto da sesalnik vlacis po celem stanovanju pa kable sem pa gor pa dol samo vklopis v luknjo cev in lepo sesas. pol se ti pa v kleti nabira umazanija:) no need for vrecke pa taksne stvari:)
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Ziga Dolhar ::

Hvala. Nazaj k temi! :)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423802 (8764) Daniel
»

IT v novi hisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627874 (5868) jero_no1
»

Kaj dejansko pomaga proti prahu ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113276 (11198) m0LN4r
»

Centralni sesalni sistem

Oddelek: Kaj kupiti
52050 (1868) c3p0
»

Centralna Sesalna Naprava in Home Theater

Oddelek: Loža
402937 (2070) blazen

Več podobnih tem