» »

8 mm film

8 mm film

sid911 ::

oče je imel 8 mm kamero in je posnel kar nekaj zanimivih stvari, vendar je film že kakih 20 leta ležal v omari. zaj smo se odločili da ga bomo 'obnovili'. ali kje v sloveniji obstaja možnost nasnemavanja 8 mm filma na vhs ali DV?

krneki ::

Mene tudi zanima katera podjetja v tujini ali Sloveniji (verjetno sploh ne) skenirajo 8mm filmski trak in iz tega zmontirajo film na digitalen medij. Ker večina kar z digitalno kamero posnamejo sliko s projektorja in potem je rezultat prava štala (vsaj zame, mogoče je komu sprejemljiva kvaliteta). Imam za kakšne 2 uri materiala na 8mm trakovih z zvokom pri 18fps.

CaqKa ::

sonyjeve digital8 kamere predvajajo tudi 8 mm in hi8 kasete. kar pomeni da se v sami kameri pretvori signal v DV in ga lahko brez problema neseš na računalnik ali pa dvd recorder s dv-in vhodom.
Super 8 -> CD

sem iz maribora.

sid911 ::

amm kak pa naj 8 mm trak s kolutom vred spravim v kamero?? mislim da ne govorimo o istem traku...(če se pol se opravičujem)...pri meni pač gre za en kolut 8 mm traka ki je bil posne s kamero LOMO xxxxxx in je brez zvoka...vem da se da spravit (vsaj) na vhs, ne vem pa kje in kako...

BigWhale ::

Caqka..

Hihihi... ;) Sorry, samo se nisem mogel upreti.

20 let star film je tak precej analogen in brez ohisja in brez magnetnega nanosa... Predvsem zaradi tega, ker mora prepuscati svetlobo iz zarnice ;)

CaqKa ::

potem pa se ne pogovarjamo o istem filmu :) mislim pa da je to že enkrat en spraševal.

CaqKa ::

ne. slotech iskanje me pušča na cedilu. vem da je to že enkrat en spraševal v času mojega moderiranja na slotechu.


bigwhale: a 8mm kasetka pa ni povsem analogna?

TribesMan ::

Na 8mm kaseto se analogno zapisuje moduliran/kodiran signal... Na 8mm trak pa se zapisujejo slike... In za predvajanje tega rabiš projektor z lučjo... To sta dva različna svetova.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

ki sta oba analogna!

BigWhale ::

> ki sta oba analogna!

Ampak je primerjava se vedno precej zgresena :) Nekako tako, kot ce bi hotel poganjati vetrno elektrarno z gorivom za jedrsko... ;)

droid ::

jas bi pa rad skeniral diapozitive
problem je kje

pblaz ::

zadevo se da rešiti tako, da se da med projektor in digitalno kamero opno. seveda pa je potem potrebno zadevo nastaviti, da bosta usklajena (ne bo kakšnih črt)

urban99 ::

Včasih (!) so to delali v Videostudiu Zmajček na Černetovi v LJ. Morda tega ne delajo več, ampak so pa precej prijazni in bodo skoraj zagotovo vedeli povedat, kje drugje opravljajo te zadeve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo super 8 kamere

Oddelek: Zvok in slika
101245 (879) mat xxl
»

Filmski trak (8mm) spraviti na VHS ali DVD

Oddelek: Zvok in slika
152321 (1631) DJ Beat
»

Software za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
112031 (1746) IceIceBaby
»

resolucija DV in miniDV

Oddelek: Zvok in slika
81305 (1165) CaqKa
»

Digital 8 ali DigitalVideo?

Oddelek: Strojna oprema
111603 (1495) GTi

Več podobnih tem