» »

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL

Kami ::

Ma vseeno je :)

Ja drugače pa če celo mapo (www root dir) shraniš na CD, je ok. Pa seveda še ne pozabi configa od apache :)

Računalničar ::

Mene pa zanima, kako je mogoče v ta skupek vstaviti sistem cms oziroma moodle.

apache server in php delujeta ok, prav tako mysql baza, nimam pa pojma kako zdaj deluje to v nadaljevanju.

sem bolj zelen v tem me pa zanima in prosim za pomoč

xpozed ::

@Doman
Pa ne pozabi na backup baze... poleg tega kar je napisal Kami

@Racunalnicar
Na hotscripts imaš malo morje cms-ov...

freeglobe ::

Se jest z manjsim problemckom. Vzel sm si en template iz neta kao digishop, problem se pojavi pri 9 koraku instalacije. Navajam:

STEP 9: Using your FTP program, upload the CONTENTS of your Secure
folder to this secure directory. Next, change the permissions for
following directories, to allow files to be saved inside these
directories. Try chmod 644 initially, if that doesn't work, try
chmod 777 (use with caution). This is also information WE CANNOT
provide you with. Ask your network administrator, if you need help.

secure/images/products
secure/images/categories

Iz tega sm razbrav, da morm nastavit username in pass, drugacn kot imam dostop do database? Uporabljam Xampp program.
Zanima me kaj morm nardit v tem koraku instalacije, pa ce je moja resitev pravilna, kje in kako nastavit dodaten user, pass , samo za določene objekte.???oz. dovoljenje do direktorijev. Hvala. LP

fx ::

Jaz sem vse naredil kot piše in napišem localhost pa mi brskalnik prikaže vse kaj je noter če pa napišem localhost/index.php pa mi prikaže kodo index-a. Kaj je narobe?

Lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fx ()

Tody ::

nimaš inštaliranega PHP pravilno

fx ::

Če pa sem tako naredil kot je napisano na začetku te teme.

Imam pa
- apache_2.0.55-win32-x86-no_ssl (uspešno namestil)
- mysql-5.0.20a-win32 (uspešno namestil)
- php-5.1.2-Win32 (?!?)

Lp,

Leks ::

Js imam tudi en velik problem z mojim serverjem

Torej: imam server in še en komp, ki sta za routerjem. Na serverju imam apache, PHP in MySql, vse deluje kot bi moglo, sem vse stestiral. Iz drugega racunalnika lahko dostopam do internet strani na serverju ala 192.168.xx.xx/index.html, to deluje brez problema; Problem pa nastane pri dostopu do strani od drugod (sluzba,..) to mi nikakor ne odpre strani, ceprav imam fwd port 80, poizkusil sem tudi dynu.com - brez uspeha. Ko odprem www.mojeime.dynu.com mi odpre prazno stran v jezičku pa mi napiše TITLE strani, kot sem vpisal v Dynu konfigu.

Lp

kocba ::

Pozdravljeni,

Jaz pa imam naslednjo tezavo ko hocem v PHPju dostopit do MySQl baze s naslednjo kodo: link

Dobim naslednje opozorilo:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)

Imam pa php 5.1.2 in MySQl 5.

Pomagal sem si tudi s to stranjo link in naredil tako kot pise, vendar ni slo. Ima kdo kaksno idejo, kaj bi se lahko naredill?

lp

Simko ::

@kocba

Po moje je problem v tem, da MySQL več ni privzeto "enablean" v PHP 5. Sicer si podal povezavo do ustrezne strani, ampak na tvojem mestu bi še enkrat preveril ustrezne korake za vklop popdore MySQLu.

Atos ::

@Simko

če nebi bila vključena podpora mu niti tega nebi izpisal, ker nebi niti poznal funkcije mysql_connect()

@kocba

uporabljaš my.cnf?

balocom ::

Da dam še jst svoj problem: dau sm gor apache 2.2 ter php 5.1.4 . Nato so bli problemi, pa sm prvo odsranu IIS ter ugasnu firewall winsow, pa še vedno noče delat, kao ena napaka ko se starta.

Aja tle je error log:
[Sat May 13 17:10:25 2006] [notice] Apache/2.2.2 (Win32) configured -- resuming normal operations
[Sat May 13 17:10:25 2006] [notice] Server built: Apr 29 2006 18:32:31
[Sat May 13 17:10:25 2006] [notice] Parent: Created child process 2240
[Sat May 13 17:10:26 2006] [notice] Child 2240: Child process is running
[Sat May 13 17:10:26 2006] [notice] Child 2240: Acquired the start mutex.
[Sat May 13 17:10:26 2006] [notice] Child 2240: Starting 250 worker threads.
[Sat May 13 17:10:26 2006] [notice] Child 2240: Starting thread to listen on port 80.
[Sat May 13 17:25:27 2006] [notice] Parent: Received restart signal -- Restarting the server.
[Sat May 13 17:25:27 2006] [notice] Child 2240: Exit event signaled. Child process is ending.
[Sat May 13 17:25:27 2006] [warn] (OS 995)V/I operacija je bila prekinjena, ker je to zahteval program ali ker je bila končana nit. : winnt_accept: Asynchronous AcceptEx failed.
[Sat May 13 17:25:28 2006] [notice] Child 2240: Released the start mutex
[Sat May 13 17:25:29 2006] [notice] Child 2240: Waiting for 250 worker threads to exit.
[Sat May 13 17:25:29 2006] [notice] Child 2240: All worker threads have exited.
[Sat May 13 17:25:29 2006] [notice] Child 2240: Child process is exiting

Neki je očitno delalo, sm pol je crknlo ko sm hotu vtakent not php
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

[thompson] ::

Downloadate si apache_2.x.x-win32-x86-no_ssl.msi


Točno tega na strani od apačija nisem našel, sem pa našel link do apache_1.3.35-win32-x86-no_src.exe, ki pa ne obstaja. Link: klik

Glicerin ::

jst mam tud en problem ki sm ga šele sedaj opazil ko delam seminarsko nalogo in bi rad čimprej to popravil

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=219751#neprebrano

[thompson] ::

Sem že našel tukaj.
Upam, da je to to.

[thompson] ::

Stvar sem uspešno namestil in originalni index.html zamenjal s svojim - vse lepo dela, če vpišem v browser kot url naslov svoj IP, "localhost", ali pa "127.0.0.1". Kako pa zdaj nastavim, da bo imel moj strežnik naslov www.ime domene.net?

provincjalc ::

No da mal oživim temo.

Sledil sem navodilom za namestitev iz prve strani. Najprej sem uporabil apache2.2.22 a ni delalo, sedaj pa sem uporabil apache2.0.52, obakrat pa sem oporabil php.5.1.4.

Pri prvem je bila ena napaka in sploh ni hotel restartat, sedaj pri teli starejši verziji pa se apache restarta po vseh tistih popravkih v php.ini in httpd.conf mi sedaj javi te warininge a se restarta a php ne deluje. dobim pa naslednje warninge



sumim da je napaka za besedo extensions, ker je slash ravno obratno obrnjen kot pred tem. kje bi to popravil, oz. kaj bi bilo narobe?

Hvala lepa že v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

packpack ::

kam v httpd.conf se vpiše

AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php-source .phps

ker men tole ne dela.

Pa še to a se piše spredaj "#" al ne

reptilia ::

#LoadModule ssl_module modules/mod_ssl.so -----> tole je že
#LoadModule php5_module "c:/php/php5apache2.dll" -----> dodaš
#AddType application/x-httpd-php .php -----> dodaš

"c:/php/php5apache2.dll" -----> pri temule pa vsaviš svojo "pot" kamor si ekstraktirau php.zip (al kaj je že)

.... če tole neute meli prav vam nč nebo delalo.....
sicer pa ne vem kako mate lahko probleme pr tako simpl opravilu.... RTFM
sploh je pa |CyGNUS-x izjemno dober "manual" za tole napisau.... čisto razumljivo... pa sem tudi sam zelen v temu
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

packpack ::

problem je da jst v php direktoriju sploh nimam direktorija "extensions" mam samo "ext", "extras" in "dev".

Namest vrstice extension_dir = "c:\php\extensions" sm probu tudi "ext" pa tut ne dela.

Za popenit.

Sm tut že gledu install.txt pa bl slabo. Aja še verzije: Apache 2.2 in Php 5.1.4

Direktoriji: Oboje mam pod c:\Program Files\...

Če se komu da....

Hvala in lp Luka!

reptilia ::

ja pa si pravilno unzipal php? pa instalirall apache
Forgive your enemies, but never forget their names.

packpack ::

ja sm unzipal s total comanderjem v direktorij c:\program files\php

Apache mi pa po mojem dela. Ko grem na http://localhost mi napiše "It works" kar je drugač kot pri prejšnji verziji ko izpiše neko apache uvodno stran.

Sm zloudu 5.0.2 verzijo php pa isto nima extensions folderja.

Lp Luka

b0B3k ::

Torej vsi, ki imate težave z modulom:

Syntax error on line 953 of C:/Program Files/Apache Group/Apache2/conf/httpd.con
f:
Cannot load C:/php5/php5apache2.dll into server: Navedenega modula ni bilo mogo\
xe8e najti.
Note the errors or messages above, and press the key to exit. 13...12...

Naj vam povem, da sem po nekaj urah iskanja rešitve te napake prišel do ugotovitve, da je napaka pri verziji Apache-ja. Namreč Apache 2.2.x ima težave s tem , medtem ko Apache 2.0.x dela BP.

Upam, da sem komu pomagal ...

EDIT. mogoče še link za navodila namestitve Apache, PHP, MySQL itd - v ang., ki bo komu morda pomagal. (predvsem komentarji in predlogi ob korakih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

Klemzz ::

a se da na IIS tut nardit da bere .php?

Tody ::

maxsis ::

No da se še jaz postavim v vrsto z problemom.....

Šel sem skozi vse poste in nikjer nisem našel kaj podobnega da bi si lahko pomagal.

In da še opišem moj problem, ki nastane že kar na začetku...

Instaliram Apacha in v trayu se mi pojavi ikonica ki ima v sredini rdečo pikico (morala bi biti zelena ) in ko kliknem na njo z desnim klikom in izberem menegerja se mi odpre okno je pa v obeh poljih prazno in vsi gumbi so zatemnjeni razen gumba OK. Kaj mi je narediti? Poskusil sem že z večimi verzijami, pri vseh pa mi napiše da je instalacija uspela in mi ne javi nobenih napak. Uporabljam Win98!

Na Xp-jih nisem imel problemov in je vse delalo normalno na Win98 pa problemi že na začetku :(

Zelo bi bil vesel predlogov in pomoči!

Lp

Bagr ::

@maxsis Kaj pravi log od Apache

na Apache 2.2 ne tece php 5.1.4

Note: Users of Apache 2.2.x may use the documentation below except the appropriate DLL files are instead named php4apache2_2.dll and php5apache2_2.dll. These exist in the PHP distribution as of PHP 5.2.0. See also http://snaps.php.net/
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

Gandalfar ::

maxsis: ne uporabljat win98. Ce ze moras, daj vsaj win2k. Win9x sistemi so tko boleci za supportirat.

maxsis ::

Poskusil sem z verzijo 1.3.33 in mi je se zagnal in tudi stran index se je pokazala. Yes! :D

Zdaj pa grem naprej z PHP gor bom dal 4-ko. Upam da bo šlo.

In se oglasim

izZy_ ::

Imam majhen problemček ko inštaliram Apache server in poskušam preveriti, če mi je inštalacija uspela - v brskalnik napišem localhost. Potem pa mi brskalnik vrže okence v katerega moram napisati "Uporabniško ime" in "kodo" :( . Pomagajte! :D

bluefish ::

@maxsis: lahko poskusiš tudi z 5.1, ki deluje kar stabilno z Apache 1.3.

ernesto ::

super navodila. vse je šlo v 15 min :)

ernesto ::

vse ok?

php mi deluje. problem je v tem da pri preizkušaju script moram vedno kopirat datoteku v htdocs in jo odprt z http://localhost/imedatoteke.php a je kakšna možnost,da samo kliknem na datoteko (ne glede kje je na disku) in se ta odpre v načinu php?

Tody ::

Dreamwaver naštimaš v server mode in pritiskaš F12 :D

ernesto ::

Nimam namena uporablja dreamwaver-ja. Sem začetnik in bi se rad naučil sam pisat kodo in ne v nekih programih. Kaj mi nuca program, če ne vem, kaj se dogaja v ozadju.











Samouk je težak sm bom uspel!

Zgodovina sprememb…

Tody ::

kaj pol jokaš ? moreš pač vse ročno narest ane ?

bluefish ::

sicer pa si vse projekte shranjuj v eno mapo, do katere pač dostopaš preko Apache-ja.

Hair ::

Lahko si za root folder nastavš C:/, ampak to ni glih priporočljivo... :D

Druga, bolj ugodna vrjanta, je pa ta, da imaš vse datoteke, s katerimi delaš, spravljene v htdocs, in jih od tam odpiraš in urejaš z raznimi editorji...

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Bagr ::

Sem začetnik in bi se rad naučil sam pisat kodo in ne v nekih programih. Kaj mi nuca program, če ne vem, kaj se dogaja v ozadju.

Potem je najbolje da preberes kaksen manual Apache 2.2 in PHP. Potem ne bos spraseval zakaj moras vedno znova kopirati skripte v htdocs.
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

Pupa ::

Pozdravljeni!

Sem prebrala vse komentarje tukaj in se ravnala po navodilih pri postavljanju apache in php5. Vendar imam problem. Ko napišem v Mozilli http://localhost se prične waiting for localhost in konec. Pri tem ostane. To je, ko hočem preverit namestitev php5.

Prosim za pomoč!

Tody ::

hmm maš v pravilnem folderju index.php ? Maš v indexu php kodo ? Spodaj desno imaš apach monitor je prižgan ?

Pupa ::

Ja, v httpd.conf sem naštimala DocumentRoot "C:/webs/test" kjer imam shranjeno phpinfo.php notri imam kodo < ? php phpinfo();?>
Apache pa je tudi prižgan in ima zelen trikotnik zraven. Torej deluje.

bluefish ::

link do odličnega vodiča o postavitvi Apache-ja in PHP.

Tody ::

tam kjer imaš inštaliranega Apacha maš eno mapo LOG in notri ena datoteka kjer se zapisujejo napake poglej kaj tam piše.

Pupa ::

V mapi logs v datoteki error je polno zapisov. Zadnji so:

[Thu Jul 27 13:28:15 2006] [notice] Parent: Received restart signal -- Restarting the server.
[Thu Jul 27 13:28:15 2006] [notice] Child 4168: Exit event signaled. Child process is ending.
[Thu Jul 27 13:28:15 2006] [notice] Apache/2.0.54 (Win32) PHP/5.0.4 configured -- resuming normal operations
[Thu Jul 27 13:28:15 2006] [notice] Server built: Apr 16 2005 14:25:31
[Thu Jul 27 13:28:16 2006] [notice] Parent: Created child process 1712
[Thu Jul 27 13:28:16 2006] [notice] Child 1712: Child process is running
[Thu Jul 27 13:28:16 2006] [notice] Child 4168: Released the start mutex
[Thu Jul 27 13:28:16 2006] [notice] Child 1712: Acquired the start mutex.
[Thu Jul 27 13:28:16 2006] [notice] Child 1712: Starting 250 worker threads.
[Thu Jul 27 13:28:17 2006] [notice] Child 4168: Waiting for 250 worker threads to exit.
[Thu Jul 27 13:28:17 2006] [notice] Child 4168: All worker threads have exited.
[Thu Jul 27 13:28:18 2006] [notice] Child 4168: Child process is exiting
[Thu Jul 27 13:28:20 2006] [notice] Parent: Received restart signal -- Restarting the server.
[Thu Jul 27 13:28:20 2006] [notice] Child 1712: Exit event signaled. Child process is ending.
[Thu Jul 27 13:28:20 2006] [notice] Apache/2.0.54 (Win32) PHP/5.0.4 configured -- resuming normal operations
[Thu Jul 27 13:28:20 2006] [notice] Server built: Apr 16 2005 14:25:31
[Thu Jul 27 13:28:20 2006] [notice] Parent: Created child process 4384
[Thu Jul 27 13:28:20 2006] [notice] Child 4384: Child process is running
[Thu Jul 27 13:28:21 2006] [notice] Child 1712: Released the start mutex
[Thu Jul 27 13:28:21 2006] [notice] Child 4384: Acquired the start mutex.
[Thu Jul 27 13:28:21 2006] [notice] Child 4384: Starting 250 worker threads.
[Thu Jul 27 13:28:22 2006] [notice] Child 1712: Waiting for 250 worker threads to exit.
[Thu Jul 27 13:28:22 2006] [notice] Child 1712: All worker threads have exited.
[Thu Jul 27 13:28:22 2006] [notice] Child 1712: Child process is exiting

Bagr ::

Pa Directory (httpd.conf) je popravljen na < Directory "C:/webs/test"> ? Pa po vsaki spremembi v httpd.conf je potrebno ponovno pognati Apache
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bagr ()

Pupa ::

< Directory "C:/webs/test">
Options Indexes FollowSymLinks
AllowOverride None
Order allow,deny
Allow from all
< /Directory>

Tudi Directory je popravljen.
Apache pa sem ponovno zagnala po vsaki spremembi.

Bagr ::

Glede na to kar pravi error log ni videti da je kaj narobe in stvar bi morala delati. Dej gor se zadnjih nekaj vrstic access loga.
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

Pupa ::

127.0.0.1 - - [27/Jul/2006:09:48:49 +0200] "GET / HTTP/1.1" 200 1494
127.0.0.1 - - [27/Jul/2006:09:48:49 +0200] "GET /apache_pb.gif HTTP/1.1" 200 2326
127.0.0.1 - - [27/Jul/2006:09:50:09 +0200] "GET / HTTP/1.1" 304 -
127.0.0.1 - - [27/Jul/2006:09:50:09 +0200] "GET /apache_pb.gif HTTP/1.1" 304 -

Pupa ::

A bi bilo lahko kaj narobe z dovoljenjem Apachea ali pa da se Apache in PHP ne ujemata (tudi o tem sem že slišala)?
Apache 2.0.54 in PHP 5.0.4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache - localhost JA, IP naslov NE

Oddelek: Omrežja in internet
182625 (2484) ManDriver
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304060 (3473) snow
»

PHP ne dela

Oddelek: Izdelava spletišč
162176 (1931) fx
»

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

Oddelek: Izdelava spletišč
91532 (1464) PhotoBlaz
»

Apache1.3 in PHP4

Oddelek: Izdelava spletišč
51489 (1425) SFfreak

Več podobnih tem